Автор Тема: Ретроградни планети  (Прочетена 35723 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретроградни планети
« Отговор #135 -: Май 03, 2016, 08:21:49 pm »
Като изключим Венера всички останали планети са ретроградни, Марс току-що се е обърнал директен.
Ретрограден Уран съвпад с Марс на АСЦ, ретро Плутон на ИЦ
10 януари 1944г  13ч в София  бомбардировката

« Последна редакция: Май 03, 2016, 08:26:36 pm от akruks »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретроградни планети
« Отговор #136 -: Май 04, 2016, 08:08:30 am »
Миналата седмица, когато марс беше ретро в точен тригон с прогресивната ми ретро венера срещнах де що бивши гаджета има, някои от тях не бях виждала с години :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградни планети
« Отговор #137 -: Май 05, 2016, 12:40:15 am »
Гледам, че утре Юпитер съвсем застива. В ЗЕТ приобива означението "SR" - стационарно-ретрограде ли се нарича? Остава така до 9 май, когато вече не е ретрограден, но все още е стационарен. И на 14 май, малко след полунощ вече не е стационарен.

Има ли някакво правило за измерване на тези фази  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградни планети
« Отговор #138 -: Май 05, 2016, 01:08:28 pm »
Много благодаря за табличката :)

Символите S и R при мен излизат в дясно в данните, не в картата. ние сме ан вилата и ползвам едно малко, немощно устройство, на което мъжът ми е качил осмица и едва диша, та гледах да не го задъхвам със SW ... ама вчера сложих ЗЕТ и още ми е без настройки почти, нямам данни, карам на зелено :)

Виж в дясно стрелката :)

В натала си имаш ли ретроградни планети?
Над силата е само умението да я владеем!

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Ретроградни планети
« Отговор #139 -: Май 05, 2016, 03:14:11 pm »
Алена, при Зет СР означава стационарната фаза. Но поне аз не съм видяла да се отбелязва различно дали е стационарна към ретроградна. Или стационарна към директна. Аз съм с натален стационарен Меркурий. Който е отбелязан със СР. Но при мен е стационарен към директен. Моето седмодомие е със СР. Но той е стационарен към ретрограден Меркурий натално.
Това е просто едно отбелязване за улеснение на потребителите. Не се задълбавай толкова как по-точно е отбелязано. В крайна сметка е ясно кога е само ретроградна някоя планета. И е логично дали ще е стационарна към директна или ретроградна, ако имаш бегли познания по астрология. За хората с никакви познания, каквито и отбелязки да има, ще е все тая.

Едит: при мен е отбелязано само със С.

« Последна редакция: Май 05, 2016, 03:19:13 pm от Emma »
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградни планети
« Отговор #140 -: Май 05, 2016, 03:25:09 pm »
Благодаря, Еми :) Аз го разбирам отлично, въпросът е да се изразявам правилно, така, че и другите да ме разбират на приказки :) :)  :58:
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ретроградни планети
« Отговор #141 -: Май 05, 2016, 03:34:35 pm »
SR отбелязва стационарна към ретроградна, SD - стационарна към директна фаза. Лесно може да се провери в ефемеридите, без излишно вторачване :)
Например, моят Меркурий е директен, но след приблизително месец става ретро и в ZET веднага излиза обозначение с SR. Превърти си календара и наблюдавай :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградни планети
« Отговор #142 -: Май 05, 2016, 04:01:00 pm »
SR отбелязва стационарна към ретроградна, SD - стационарна към директна фаза. Лесно може да се провери в ефемеридите, без излишно вторачване :)
Например, моят Меркурий е директен, но след приблизително месец става ретро и в ZET веднага излиза обозначение с SR. Превърти си календара и наблюдавай :)
Нали вчера в ЗЕТ гледах за Юпитер - поне в моята версия и настройки няма означение със символи SD :) Има само SR - когато е стационарен, но все още ретрограден и само "S", когато е стационарен и директен :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградни планети
« Отговор #143 -: Май 05, 2016, 04:02:49 pm »
Имате ли ретро настроения и по-голямо раздвижване по темите на 3,6,8, 9 и 10 дом в т.число и по въпросите на планети, които се намират в тези домове ?

При мен да :)
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ретроградни планети
« Отговор #144 -: Май 05, 2016, 04:07:48 pm »
Имате ли ретро настроения и по-голямо раздвижване по темите на 3,6,8, 9 и 10 дом в т.число и по въпросите на планети, които се намират в тези домове ?

Ретро-настроения няма, напоследък мразя ретро-настроенията и случки, но има раздвижване по тези домове, да :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградни планети
« Отговор #145 -: Май 05, 2016, 04:09:07 pm »
Откакто Марс е ретро, насъбрах доста спортна злоба спрямо некомфортните и потискащи битови условия. Тази енергия използвах за отскок и поразчистих малко. Дойде ми и идея, все още трудно реализуема, как евентуално бих могла да финансирам скромен ремонт.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретроградни планети
« Отговор #146 -: Май 05, 2016, 04:56:50 pm »
На мен ми е интересно, как ще се отрази ретроградността на личните планети (Марс и Меркурий) на хората с такива в натала.

В момента забелязвам интересно задвижване от вчера при човека с ретро-Марс. Е, не знам докъде ще доведе, но ... да сме живи и здрави, ще докладвам.
Събитието от вчера - тр Марс квадратира Юпитер, У4, в 12, а наталния е в 7 дом - гости/роднини от чужбина, с които се посещават други роднини. Идеята за тази акция беше отпреди 2-3 седмици, но едва вчера се осъществи.
Събитие от днес - нат Марс е У8 - най-накрая успява да се види с адвоката, за да заведе искане за възстановяване на разходи по застраховка.
Дотук не е зле, астрологично :)

Марс ми е такъв ретро в стрелец, значи-имам възврат, ама нали рови и в миналото-по скропиона....Точно-само на ретрофазите съм енергична, овенска, не цепя басма. Както при a l e n a понечих да падна, друг ме подхвана и стана....кално, аз със лека травма на гърба, другият яко обра колесника и лицето му е в рани, щото ръцете уж да спасяват заети. Сега ми е тъпо и виновно.Така че за нелепите простотии време винаги се намира. За сметка на това пък няма дупки по улиците и е осветено ;)-как да паднеш, дабра си е то?

И аз се замислям /марс е У 9 в 4д/ да сезирам някоя агенция по трудови отношения, заради значителни финансови злоупотреби към мен от работодател. Не съм по съденетата, но може и затова да сме на този хал в тази държава, или пак само аз...

В основната ми работа станаха рокади, точно сега,а е говорено и решено тайно още лани, унижени мъже, подмолно свалени, ще се съдят, не отива на добре.
Как да не ми харесва, всичко живна, е не позитивно, ама, явно сега се разчистват сметки. При нас са мъже-колеги, на ретроградието във везни през март 2014 имаше пак такива скандали. Мисля да погледна синодичния цикъл на марс.
А 6 от 8 колеги имат натален аспект-марс-сатурн, карета и опозици.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Ретроградни планети
« Отговор #147 -: Май 05, 2016, 05:13:10 pm »
Имате ли ретро настроения и по-голямо раздвижване по темите на 3,6,8, 9 и 10 дом в т.число и по въпросите на планети, които се намират в тези домове ?
При мен има по всичките домове, значи и универсалните сигнификации работят, не само индивидуалната домификация-миналото се върна, за да се разчисти, подобри, или развали. Рано е още за оценки.При мен мерк държи слънце, при асц. лъв-закачена работа, синджир марка.

 
« Последна редакция: Май 05, 2016, 06:40:02 pm от enigma »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградни планети
« Отговор #148 -: Май 05, 2016, 05:21:45 pm »
При мен най-хубавото е, че се върнах към спорта :) Много съм щастлива :) Далеч съм от найдобрата си форма, но и това ще стане.

Служебната кола беше за ремонт още, когато върнах на работа лятото на 2015г, но едва сега механикът се зае сериозно  :) Дано не е проформа, като преди :)

« Последна редакция: Май 05, 2016, 05:26:12 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Spica

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 8
Re: Ретроградни планети
« Отговор #149 -: Май 05, 2016, 05:23:39 pm »
Имате ли ретро настроения и по-голямо раздвижване по темите на 3,6,8, 9 и 10 дом в т.число и по въпросите на планети, които се намират в тези домове ?
По 3 и 9-да...Научих неща,след разговор с чужденец, от минал период- случили се ноември- февруари- които ме  :( емоционално...Отнасящи се до човек,които не ми е никак безразличен...