Автор Тема: Пълнолуние 5 март 2015г.  (Прочетена 18656 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Пълнолуние 5 март 2015г.
« Отговор #60 -: Март 07, 2015, 10:15:17 am »
вече имам мнение- по време на Пълнолунието снощи си хапвах сладко, сладко пред тв печено бутче и надупени картофки, приготвени лично от мен, но докато ги пекох бях хапнала едно парче крем-пита, закупено от витрината на близкия супер- не знам от коя храна се получи, от Пълнолунието, което е на моя АСЦ в дева и опозиция на Хирон в 6д ли, к'во стана, но така ме преряза корема, че дъх не можех да си поема от болка- посетих тоалетната, пуснах малко голяма нужда, уж премина болката, но след няколко минути се усили и не само, че дъх не можех да поема, ами ми причерня, сякаш сърцето ми спря и имах чувството, че всеки момент ще припадна в коридора- този път голямата нужда беше толкова голяма, че задръстих тоалетната, обаче ми мина след това- пих един чай от лайка и ми стана леко на стомаха, на душата и заспах пр(о)ечистена  :012: :012: :012:

класика за пълнолудие - преяждане в дева на асц.- храносмилателни крайности водещи до взрив и след него тихо :57:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 5 март 2015г.
« Отговор #61 -: Март 07, 2015, 02:06:13 pm »
класика за пълнолудие - преяждане в дева на асц.- храносмилателни крайности водещи до взрив и след него тихо :57:
Честно казано не съм преяла, защото цял ден бях на две бисквити и кафе, в което преобладава ръж и леблебия- вечерта съм хапнала само едно бутче с 3 разполовени картофа, опечени заедно с люспата, както ги правя редовно- съмнява ме да не е от парчето крем-пита, че е с яйчен крем или от това, че картофите ми бяха поникнали в килера, аз махнах кълновете и ги измих хубаво, преди да ги метна в тавичката, но все пак...
Знам само, че за момент ми спря кръвообращението и ми изби студена пот, което ме изплаши  :o

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Пълнолуние 5 март 2015г.
« Отговор #62 -: Март 07, 2015, 04:06:38 pm »
Акрукс , може просто да си получила паническа атака , някакви хиподондрични симптоми по-скоро.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 5 март 2015г.
« Отговор #63 -: Март 07, 2015, 06:02:58 pm »
Акрукс , може просто да си получила паническа атака , някакви хиподондрични симптоми по-скоро.
Не съм получила никаква паническа атака, писала съм в предни коментари какво беше, стига толкова по моя случай

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Пълнолуние 5 март 2015г.
« Отговор #64 -: Март 07, 2015, 06:37:49 pm »
не е ли вече време за тема за следващото новолуние, което е и Слънчево затъмнение?

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Пълнолуние 5 март 2015г.
« Отговор #65 -: Март 07, 2015, 09:22:00 pm »
Честно казано не съм преяла, защото цял ден бях на две бисквити и кафе, в което преобладава ръж и леблебия- вечерта съм хапнала само едно бутче с 3 разполовени картофа, опечени заедно с люспата, както ги правя редовно- съмнява ме да не е от парчето крем-пита, че е с яйчен крем или от това, че картофите ми бяха поникнали в килера, аз махнах кълновете и ги измих хубаво, преди да ги метна в тавичката, но все пак...
Знам само, че за момент ми спря кръвообращението и ми изби студена пот, което ме изплаши  :o

прочети за соланина в поникналото,той уби на приятелско семейство едно котило- малки кученца,яли поникналото на картофите

http://www.dar-center.com/article/?article=1269

http://gotvach.bg/n5-27026-%D0%9A%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE_%D0%B5_%D1%81%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BD?
« Последна редакция: Март 07, 2015, 09:26:55 pm от strelicka »

3apa

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 99
Re: Пълнолуние 5 март 2015г.
« Отговор #66 -: Март 08, 2015, 12:58:30 am »
Не съм получила никаква паническа атака, писала съм в предни коментари какво беше, стига толкова по моя случай


Извинявай, че продължавам по темата ти, но и на мен това ми се случва често. Обикновено, когато хапна нещо, несъвместимо с нормалният ми режим на хранене и червата бързат да го изхвърлят. Явно от притока на повече кръв към червата заради засилената перситалтика. Аз последният път си мислех, че ще умра :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 5 март 2015г.
« Отговор #67 -: Март 08, 2015, 12:27:11 pm »
прочети за соланина в поникналото,той уби на приятелско семейство едно котило- малки кученца,яли поникналото на картофите
Олеле, Стреличке, мерси за инфото, спомних си аз, че моят мъж (асц дева) навремето още ми беше говорил нещо за зеленясали и поникнали картофи, че били отровни, но не очаквах да е толкова сериозно...
Цитат
Симптомите на отравянето при консумация на прораснали и
зеленясали картофи са: болки в корема, повръщане, гадене, депресия, виене на свят, затруднено дишане, неправилен пулс, нарушаване на сърдечната дейност, възможно е и изпадане в кома.
От същите картофи вчера сложих на супата, нищо ми няма, но този път ги обелих доста надълбоко, както са писали:
Цитат
Но ако все пак искаме да ги употребим за храна, необходимо е те да бъдат дълбоко обелени, за да се отстрани соланина, който се намира в повърхностния слой на картофа, под кожицата.

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Пълнолуние 5 март 2015г.
« Отговор #68 -: Март 11, 2015, 09:06:40 am »
Почти върху АСЦ ми е говедото... Ще приключвам нещо свързано единствено и само с мен? Не искам нищо да приключвам! :( Всичко е или добре или перфектно. Вчера си боядисах косата (в червено естествено). Дано съм го отработила.
Направих си програма за грижа за кожата-2 пъти дневно почистване с измиваща пяна, 2 пъти седмично отлепваща пилинг маска и 1 или 2 пъти седмично скраб с микро частици. Купих си и тоник за обтриване. Пяната, тоника и скраба са на Радиант. Много съм доволна. Доскоро ползвах Лумене, но имат проблем с вноса и се отказах от тях.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Пълнолуние 5 март 2015г.
« Отговор #69 -: Март 11, 2015, 11:02:23 am »
Лумене и аз харесвам, направени са специално за бяла, тънка и чувствителна кожа. Вече установих, че страната на производство на кремовете, които ползвам, трябва максимално да се доближава до моя тип кожа, т.е. да преобладават хора със светла кожа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Пълнолуние 5 март 2015г.
« Отговор #70 -: Март 12, 2015, 12:03:31 am »
При мен се прояви Пълнолунието като класика, точен съвпад върху натална луна в четвърти дом (лунар също ми го даваше) харч относно дома.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Пълнолуние 5 март 2015г.
« Отговор #71 -: Март 26, 2015, 12:26:59 pm »
В края на първи дом, на К2 - имам да плащам една осигуровка и вероятно така ще се прояви тази лунация.

Платих си осигуровката, че и лихва ми бяха начукали.  :012:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."