Автор Тема: За или против втората употреба  (Прочетена 15733 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: За или против втората употреба
« Отговор #30 -: Март 30, 2015, 01:36:13 pm »
Аз харесвам бижута, които не ръждясват.  :29: Сребро и стомана.

странно условие  ???

среброто нали позеленява ... или нещо подобно - забравила съм вече ... има нужда регулярно да се почиства

Just_a_Dream

  • Гост
Re: За или против втората употреба
« Отговор #31 -: Март 30, 2015, 01:39:26 pm »
Ами, има специални пасти за почистване на среброто. Пък и ушите ми са елергични към други материали-не понасям добре дори и златото, пък и не го харесвам...
Защо ти е странно условието ми?  :29: Ръководя се от идеята, като купя нещо, да е по-дълготрайно един вид. Като ръждяса бижуто-не можеш да го носиш повече.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против втората употреба
« Отговор #32 -: Март 30, 2015, 01:45:12 pm »
Жълти метали не понасям, вкл. и злато не харесвам. Предпочитам сребро или бяло злато. Не съм сноб и нямам нищо против обеци от неблагороден метал, но получавам силна алергия, обриви и възпаление. Все още не съм видяла масова бижутерия, която да е достатъчно стилна или да ми импонира, затова не съм й фен. Аз и скъпо бижу трудно избирам, повечето или са доста кичозни, или все някой детайл от изработката не ме устройва.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Just_a_Dream

  • Гост
Re: За или против втората употреба
« Отговор #33 -: Март 30, 2015, 01:47:22 pm »
И на мен ми е странно робуването на марки дрехи. Съгласна съм напълно с Уич. Имах една приятелка, която като разговаряше с хората винаги казваше каква марка и цена е дрехата, която е купила. Мен лично не ме дразни това, но другите хора много се дразнят. Не го приемам и като изтъкване, опитвам се по скоро да го приема като факт, който се споменава.
Защото ако каже някой например, че си е купил блуза от 20 лева, никой няма да сметне това за изтъкване, но ако кажеш, че струва 200...
Дали понякога фактите не са просто факти?

Happy58

  • Гост
Re: За или против втората употреба
« Отговор #34 -: Март 30, 2015, 01:57:40 pm »
Ами, има специални пасти за почистване на среброто. Пък и ушите ми са елергични към други материали-не понасям добре дори и златото, пък и не го харесвам...
Защо ти е странно условието ми?  :29: Ръководя се от идеята, като купя нещо, да е по-дълготрайно един вид. Като ръждяса бижуто-не можеш да го носиш повече.

Не, няма нищо лошо в условието - просто аз не съм се сещала за такова - може би защото не съм имала опит с такива бижута. Затова ми се стори странно (в смисъл интересно)

За пастите не знаех - аз съм ползвала сребро когато бях съвсем млада и като се наложи да го чистя, се отказах ... пък и не се чувствам комфортно с него.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против втората употреба
« Отговор #35 -: Март 30, 2015, 02:04:04 pm »
Каквато и блуза да си купя - за 20 или за 200 лв. - никога няма да изтъквам пред други жени нейната цена, струва ми се глупаво.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За или против втората употреба
« Отговор #36 -: Март 30, 2015, 02:05:59 pm »
Има хора, които просто умеят да носят дрехи
И по дънки и тениска изглеждат като модели, без значение цени/марки
Има и други, които без малко цвят изглеждат прекалено скромно
Аз, например, изглеждам безветна в кафяво и всичките му нюанси, и не го нося тоя цвят. Не че нямам и такива дрехи, но все нещо шареничко покрай тях трябва да има
Наскоро пък залитнах по естествените материи и вече не ги избирам по етикет и цена, а по съдържание. Вискозата и акрила стават, синтетика-не.
Сега отивам да си намеря по-естествено кухненско килимче, което се оказа голям проблем, защото търся малък размер-само за пред мивката.

Just_a_Dream

  • Гост
Re: За или против втората употреба
« Отговор #37 -: Март 30, 2015, 02:44:30 pm »
Аз пък не се дразня, когато хората говорят за цените на дрехите си. Просто го приемам като информация, която събирам и обработвам.  :012:
А тази информация ми е полезна, за да пазарувам по-изгодно. И в момента съм един ходещ компютър за числа и данни. Знам всичко къде се намира и колко струва. Имам интересни наблюдения, че верига магазини поддържат различни цени, в зависимост от местоположението на обектите си. Събрала тази информация, пазарувам много хубави неща на добри цени, а също така и помагам на другите хора да пазаруват по-изгодно. И те са доволни и аз, че съм им била полезна.  :08:
« Последна редакция: Март 30, 2015, 02:46:11 pm от Just_a_Dream »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против втората употреба
« Отговор #38 -: Март 30, 2015, 03:29:32 pm »
:72: Нали, нали. Неслучайно имам титла Мис Кифла.  ;D

Ааа, не! Оспорвам! Овенът е начело на класацията!  :lol_hitting:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: За или против втората употреба
« Отговор #39 -: Март 30, 2015, 05:36:22 pm »
Сега отивам да си намеря по-естествено кухненско килимче, което се оказа голям проблем, защото търся малък размер-само за пред мивката.
преди няколко години купих за 10лв от Кауфланд- естествен памук, голямо оранжево цвете, като самото килимче беше с форма на цветето, изработено като китеник
взех го тогава за малката да си го сложи пред леглото в общежитието, да стъпва на мекичко като става боса от леглото сутрин, а нашта го беше сложила в коридорчето пред мивката и всеки, който влиза отвън с обувки стъпвал на цветето- не приличаше на нищо за една година цвекето ми  :)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: За или против втората употреба
« Отговор #40 -: Март 30, 2015, 06:32:28 pm »
Дрийм, ръждата по металите е следствие на досег с кислород и влага. Това зеленото/тъмното по среброто пак е ръжда, както по медните и месинговите изделия. Но при някои метали се нарича патина - благородна ръжда. Стоманата също може да пострада.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Just_a_Dream

  • Гост
Re: За или против втората употреба
« Отговор #41 -: Март 30, 2015, 07:17:54 pm »
Някои от бижутата ми са  от неръждаема медицинска стомана и съм много доволна-изобщо не се променя. А среброто като потъмнее, го търкам със специална паста, с която става като ново. Содата за хляб също върши работа.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За или против втората употреба
« Отговор #42 -: Март 31, 2015, 07:47:20 am »
Аз употребявам "второто",  за да давам  на "първите".
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: За или против втората употреба
« Отговор #43 -: Април 04, 2015, 09:38:46 am »

втора упортреба бля-бля, не бих носила - енергии, всичко е в ума ви ....

ако ви се наложи трансплантация,кръвопреливане ,от която зависи да живеете,дали ще се замислите дали органът е втора упортреба и каква е енергията на човека, чиито орган ползвате, та ние постоянно сме в досег с околните и енергииното им поле,навсякъде ,където сме между хора- в градският транспорт, в мола, в хранителните вериги,в болница,у-ще и т.н обществени места,дори у дома -съседите са на една ръка разтояние,все енергии
втора ръка  е по-добра от първата,заради произхода си, втора упортреба коли,караме си я,еми предпочитам втора ръка пералня ,но немско производство миеле,от първа ръка канди,турска или незнайно къде сглобена,която след като изтече гаранцията от 3 години се скапва и започва да работи когато и както....
по добре втора ръка западно производство от колкото първа-китайско- в моловете е пълно с подобни буклуци с маркови етикети и китайско месторождение ,баш ме бригат енергиите,моята си е в хармония и аз се чувствам добре...и девата също

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: За или против втората употреба
« Отговор #44 -: Април 04, 2015, 11:17:54 am »
Астрологически втора употреба мисля е по Сатурн/старото/ и Плутон/рециклиране/ .Имам подвижни знаци на Асц и МЦ-отношението ми се променя по принцип,но Сатурн в 1 д  и Плутон в съвпад с у9,10 Юпитер-доста съм се занимавал с рециклиране .Много е добре да се отработва Плутон,всичко био е рециклирана материя,и то не втора ,а безбройна употреба .Предпочитам новото и качественото,на разумна цена,всичко това трудно едновременно,налага се компромис понякога .До 90те например дори да търсех в България нямаше качество,отговаря ми номер L,например а го нямаше,единствено XL беше близо .Като излязохме в чужбина видяхме какво е качество и стандарт-новото беше скъпо на първо време,естествено всички се зареждаха от битаците от местни младежи,които следваха модата и всяки сезон си сменят гардероба,виждаш го и си преценяваш каква енергия носи и тн .От този период нямам проблем за лоша енергия,освен едно яке,марково,като го облека боцка,не го нося,може статично електричество да е,което не би трябвало да има при марките със стандарт .Между другото задължително ги перяхме с белина и висока температура-така си проличава и дали са качествени,понякога прекалявах обаче,даже маркови кожени зимни маратонки се разлепяха .