Автор Тема: За или против втората употреба  (Прочетена 15731 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За или против втората употреба
« Отговор #15 -: Март 30, 2015, 10:51:18 am »
От колко хиляди дрехи има нужда един човек-вече голям?
Това е индустрия
За някои е изкуство и себеизразяване-разбирам ги
Купувала съм втора ръка и още понякога купувам
Колко ли силна енергия трябва да има предишния човек, че да му остане по дрехите с месеци, години, съвременните хора нямат енергия да си издухат носа, пък тези, които имат-знаят какво да си я правят

И другото-купувам дънки, обувам ги, не са ми удобни-защо да не са при някой, който е ок с тях, и да ги складирам, по-удобни няма да ми станат.Какво да правя с оранжевата блуза, като тая година съм на лилава вълна, за какво ми е дебела вълнена жилетка, като съм или в колата или на топло, не стоя по спирки...и т.н.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: За или против втората употреба
« Отговор #16 -: Март 30, 2015, 11:30:25 am »
Не съм носила дрехи "втора употреба" и честно казано не ми допада да обличам нещо носено от някой друг човек.
Носени дрехи, които имат вече дефект ги изгарям или нося за рециклиране в коша на H&M. А други, които са запазени - ги пакетирам в торбичка и ги оставям на контейнера отгоре.

Предпочитам да имам малко дрехи, но мои си, купени лично. А не един куп - разни.
Не обичам да ми подаряват дрехи.
За мен лично, не всеки път цената определя качеството, най-вече в днешно време, когато голяма част от нещата са Made in China.
Купувам си дрехи и обувки предимно от разпродажбите и намаленията по моловете или онлайн.

Нямам проблем с даване/получаване, ако някой ден, не дай си Боже се наложи - бих приела помощ. И с удоволствие давам.

Happy58

  • Гост
Re: За или против втората употреба
« Отговор #17 -: Март 30, 2015, 11:48:26 am »
Хепи, не думай ! Щом смяташ това за нередно, значи вярваш, че има хора, които не прецеждат през филтъра на личните си виждания, това което обсъждат :o Всеки вкарва личната си призма, няма как. Оценки дава всеки на база собствените си виждания, за всеки филтъра е този.

Не мога ли да взема отношение по темата и да се обоснова защо мисля така ?  :73: Или в нея достъпът е само за Богове ?!  :D Добре, че си Ти, че да разбера как елементарни неща не мога да усетя. Иначе щях да си ходя с големите претенции в астрологията, но без да виждам по-далеч от собствения си нос   :72:

А иначе ако човек е убеден в собственото си Аз, възгледи, пет пари няма да дава за това как някой друг вижда нещата по отношение на конкретно обсъжданата тема. Няма да му пречи чуждото становище по въпроса и още по-малко ще го приема като оценка за собствените си виждания.

Правилно - затова оставете всеки да си има собствено мнение и не слагайте калъпи.

Едно е да взимаш отношение, друго е да квалифицираш - кое е правилно и кое не е - върни се назад в постовете си и виж какво и как пишеш.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против втората употреба
« Отговор #18 -: Март 30, 2015, 11:49:51 am »
Пази Боже някакъв етикет да ми определя стойността като човек. Защото това би означавало, че сваляйки "етикета" вече съм никой, дори не втора употреба, а просто никой.

В тоя ред на мисли наскоро ми направи впечатление една колежка с нейното изказване. Стелиумна Риба с АС Телец, Слънце в съвпад със силни есенциално Юпитер и Венера в 11 дом. Направо ме втрещи. Гледа снимката на една наша клиентка и се чува следният коментар: "Вижте я тая смотла - хем дебела, хем облечена с някаква вълнена жилетка. И как може да купува апартамент за 130 хил. евро?".

Същата постоянно изтъква какви магазини е посетила в София или в Лондон - Севън секъндс, Версаче... Но това не й пречи да пазарува онлайн евтини китайски реплики на известни скъпи марки. Етикетът има значение!  ;D

Господ явно се е объркал като е давал пари, връзки и възможности на хора като тази и на техните семейства. Личен коментар, нека никой не се чувства приобщен и засегнат.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: За или против втората употреба
« Отговор #19 -: Март 30, 2015, 11:51:20 am »
Дрийм, ти си отговори сама на въпроса за отношението ти към дрехите. Възпитанието и средата до голяма степен определят развитието ни.
И моята мама се опитваше да се "лекува" чрез мен. Неуспешно. Което й донесе много негативни чувства и според мен болести. Защото не съумяваше да ги превърне в нещо градивно, а я затлачваха.

Аз съм израснала в нормално семейство. Имало е хубави години. Имало е и много лоши години. Научила съм се да не разхищавам. Да, адски обичам да харча пари, да пазарувам, но това е по-скоро натално предразположение. Но когато нямам, знам и как да живея в рамките си. И да не обръщам гръб на възможностите. Но ненавидам разхищението без мисъл. Примерно да се хвърля храна - отделил си време, средства и нечии капризи да са определящи - няма начин. Да се хвърлят безцелно дрехи, които наистина са в добро състояние - има хора в нужда, които могат да ги употребят.
Бясното консуматорство не ме кефи.

Имаше един период, в който останах без работа, пари и т.н. Голямо нямане беше. И ми се счупи готварската печка. Адски кофти. Тогава роднина на баща ми предложи да ми подари ненужна вече за нея готварска печка. Беше си купила много нова и много модерна. Е, хич не се почувствах зле от този подарък. Защото нито имах възможност да си поправя моята, нито да си купя. По-различно е в много кофти момент да станеш и да имаш възможност да си направиш един чай, който да ти даде малко топлинка на душата и усмивка от момента.

А и наистина е въпрос на приоритети.

Дрийм, има хора, които не отдават значение на опаковката, а определено имат възможности за лускозна такава.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против втората употреба
« Отговор #20 -: Март 30, 2015, 12:02:19 pm »
А въпросната колежка със силни бенефици знаете ли как я затапих?

Казах й, че понякога може да се види много богат човек със съвсем семпли и обикновени дрехи, някои просто не обичат показността. И по един дребен аксесоар да се разпознаят възможностите - например по скъп Ролекс. Друг е въпросът, че не всеки може да разпознае скъпото - няма значение дали става въпрос за Ролекс или за истински диаманти. Нали задължително трябва да има крещящо изографисано лого /по възможност лъскаво/ или стърчащ етикет?  :043:

Навремето познавах и друга такава снобарка - екзалтирал Юпитер, везнишка Венера, Слънце в Лъв в съвпад с Регулус. Задължително се изтъкваше марката и колко струва, ако й направиш комплимент за някоя нова дрешка. Нямах нейните възможности, но за броени месеци ме съсипа от завист. И пак заради дрехи, не само заради външния вид.  :57:

« Последна редакция: Март 30, 2015, 12:07:48 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За или против втората употреба
« Отговор #21 -: Март 30, 2015, 12:11:07 pm »
Като малка много обичах да ходя на село-цъфнали кокичета, пресни домати, смокини от дървото-такива неща. А майка и на мен ми купуваше хубави дрехи, но ако ме изтървеше от поглед, ходех на олимпиадите по анцуг, класната после й се оплакваше, затова го помня. И тогава не са ми били важни дрехите. Всички спестени пари давах за книги. Чак после като започнах работа в една банка и се оказа, че нямам панталон, да не говорим за костюм, само дънки, се наложи корекции. И е ясно, че дънките не ми попречиха да получа позицията в конкуренция с още почти 40 човека.

Та това с дрехите си е израз на цялата карта, аз имам влияние от сатурн, и някак несериозно ми изглежда да съм докарана и наоблечена, пък да не мога два смислени лафа да кажа-я в училище, я в работата

Happy58

  • Гост
Re: За или против втората употреба
« Отговор #22 -: Март 30, 2015, 12:19:36 pm »
А кой те е спрял да имаш такива ?!  Мнението на другите за теб е спирачка да имаш собствено мнение и да го изразиш ?! Защо моето мнение толкова влияе на чувството ти за лична правилност , хм !

А ти защо прехвърляш въпроса на лична основа? Аз само отбелязах, че става въпрос за лично усещане (което е в съответствие с астрологичната предпоставка в картата), а ти започна да ме нападаш лично.

И не става въпрос за моите мнения, а за хората по принцип.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против втората употреба
« Отговор #23 -: Март 30, 2015, 12:24:40 pm »
На мен пък ми е под достойнството да нося нещо много евтино и некачествено ушито, да ползвам козметика със съмнителен произход и да се кича с масова бижутерия. За парфюми марка "Мухозол" да не говорим. Както виждате, не е като да нямам силно его.  ;D  :043:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За или против втората употреба
« Отговор #24 -: Март 30, 2015, 12:34:54 pm »
Облечи се с един анцунг на бизнес среща, пък после чакай някой да се поинтересува от интересния проект, който можеш да предложиш.  ;D

Минаха тия времена, сега хората с много пари, които сами изкарват, ходят по дънки и тениска
В много малко бизнес среди етикетът е строг и трябва да се спазва
Хората от айти сектора са едни от най-богатите и те не ходят с костюми, освен по сватби
Банкерите са още по-богати, макар и по-крадливи ( :) ), и там вече не може как да е
Но ние тука си говорим за всекидневните дрешки все пак, то ясно, че има случаи и случаи

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: За или против втората употреба
« Отговор #25 -: Март 30, 2015, 12:47:57 pm »
Облечи се с един анцунг на бизнес среща, пък после чакай някой да се поинтересува от интересния проект, който можеш да предложиш.  ;D

Ходила съм по бизнес срещи с дънки, маратонки, дънкено яке и тениска, коса вързана на опашка и малка раница на гърба. Да, верно е, че всичко си беше марково, но това не ме спираше да си водя преговорите и да им скривам шапките! Особено на една такава среща, на която бях облечена както казах по-горе, а останалите участници бяха в костюми Армани и в началото само ме гледаха насмешливо, докато не дойде моят ред да взема думата! Когато си разбираш от работата ако ще по анцунг и джапанки да си е все тая - хората имат респект.


Обаче има нещо друго - когато един човек се чувства притеснен - от ситуация, от облеклото си, от знанията си, то това се усеща. Точно излъчването е определящо за това как те възприемат хората, а не как си облечен. Тук говоря за обикновени дрехи, а не скъсани и мръсни. Аз също ненавиждам мърлявите хора и хората с ниска лична хигиена. Може и да не си с маркови дрехи, но си чист и спретнат.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Happy58

  • Гост
Re: За или против втората употреба
« Отговор #26 -: Март 30, 2015, 12:53:53 pm »
Репликираш ме като ми държиш сметка, че квалифицирам и давам оценки и едва ли не не давам право на никой гък да каже;D Как да ти отговоря ? Ако ти се чувстваш несигурна в правилността на мненията си, то погледни в собствения си телевизор. Не съм президент, че да имам право на вето над нечие мнение.  ;D Останалото за личното усещане предполагам го знаем всички, които пишем в този форум.

само цитат - без коментар:


Не знам що за криворазбрана доброта е даването на употребявани лични дрехи и обувки на други хора. Ми то си е унижение за другите хора. Плюс това всичко, което е било в досег с друг човек е пропито и носи неговата енергия. По този начин между двамата човека, този който дава и онзи който получава, тече постоянен енергиен взаимообмен.

Една стара дреха може с малко въображение да стане нещо интересно и ново. Един ботуш може да послужи за авангардна саксия.

Е, какво е ? Не ти трябва нещо, което си използвал и вместо да го хвърлиш на боклука го даваш на друг, което автоматично слага този човек в категорията секънд категория човек. На кого може да му носи радост нечия вехта и употребявана милостиня ?

Не е въпроса в това дали Ти ги имаш за втора ръка хора, а че с този си жест имаш "властта" да ги сложиш и да им припомниш, че са в някаква подобна категория. Съвсем отделен въпрос е те как го приемат.

За Хепи, което и Ема потвърди с думите си:

Те ли ти го казаха ? Или ти така си мислиш ? Ако човек е притиснат поради обстоятелствата да приеме, не значи че е доволен от това, а просто че прави компромис със себе си и избира компромисен вариант, който може да му свърши някаква работа. Не всеки може да си позволи нова кола например и затова взема на старо, употребявана. Това е необходим компромис.

Обаче да даваш старите си вече ненужни и употребявани дрехи, ботуши ...а за това май стана дума в размяната на коментари между Дракониада и Папи.

Happy58

  • Гост
Re: За или против втората употреба
« Отговор #27 -: Март 30, 2015, 12:56:40 pm »
Темата е по-дълбока и многопластова, отколкото на пръв поглед изглежда. Не знам защо на някои от вас им хрумна, че самите дрехи като такива определят стойността на човека. Подходът и отношението при избора на дрехи, обаче може да даде и насоки като цяло за афинитетите на човек. Красивата опаковка няма как да компенсира кухо съдържание, но пък забравете я тая "Хубав кон и под скъсан чул се познава". Облечи се с един анцунг на бизнес среща, пък после чакай някой да се поинтересува от интересния проект, който можеш да предложиш.  ;D

за да приключа моето участие в спора (като отговор на подчертаното) - още един цитат, за да видиш, как се оплете ти самата:

Е, какво е ? Не ти трябва нещо, което си използвал и вместо да го хвърлиш на боклука го даваш на друг, което автоматично слага този човек в категорията секънд категория човек. На кого може да му носи радост нечия вехта и употребявана милостиня ?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против втората употреба
« Отговор #28 -: Март 30, 2015, 01:29:36 pm »
Аз пък харесвам всякакъв тип бижута, стига да ми импонират - от пластмаса до диаманти.  ;D

На едно място във Варна видях много хубави бижута ръчна изработка, не са от благороден метал, но са много оригинални. За мен важното е да не е ширпотреба и да няма долнопробен и евтин вид, все пак не съм излязла на пазара да продавам семки. Има обеци в етно стил - много са интересни.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Just_a_Dream

  • Гост
Re: За или против втората употреба
« Отговор #29 -: Март 30, 2015, 01:34:38 pm »
Аз харесвам бижута, които не ръждясват.  :29: Сребро и стомана.