Автор Тема: Таро подредби - практика  (Прочетена 15920 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Таро подредби - практика
« -: Май 20, 2015, 02:40:15 pm »
По идея от съседната тема за подредбите. Направих нова тема за практика на някои подредби, за да не правим офтопици и да се губи информацията в много мнения.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Таро подредби - практика
« Отговор #1 -: Май 20, 2015, 02:52:19 pm »
ц. 4копия
1 дом-5ч-
2 дом-8 копия
3 дом- Обесен
4 дом Дявол
5 дом СС
6 дом 9к
7 дом Дама копия
8 дом 8ч
9 дом 7к
10 дом Маг
11 дом Рицар меч
12 дом 3 щ
Някои са ми ясни други не толкова, пак ще ме измъчват някакви черни и потискащи мисли. Като гледам с тоя обесен общуването хич няма да го има, в любовта ще си уча тежките уроци, може и да се скарам с някой приятел.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Таро подредби - практика
« Отговор #2 -: Май 20, 2015, 03:10:52 pm »
Тренди, почвам те на анализ.

1. Много занимания, ще загубиш сладостта на удоволствията. Може да изглеждаш на другите малко натъжена.
2. Да не получиш някакви вести за парички? Документ, писмо? Неочаквано и бързо получаване или харчене на средства.
3. Общуването ще е в нова среда. Или по нов начин ще се изразяваш. Ще трябва да проявяваш търпение, смирение.  :72:
4. В дома се вихрят страсти. Нещо по материалните въпроси има дискусии. Или се отдавате на сладокусие.  ;D Но... страховете ти стават големи. Нещо вриш и кипиш под повърхността.
5. Защо не ти харесва Страшният съд тук? Ще сложиш край на нещо, започване на друго. Ще отсъдиш, ще си дадеш сметка. Какво прави Сатурн към любовните ти планети? Къде е равносметката?
6. Да не се бориш с някаква стара болест? Може да я победиш. Ама трудно, с мъка, с някакви малки загуби. Все пак ще се справиш, може да си изтощена. В ежедневието не пилей енергия за ненужни неща.
7. В партньорствата ще искаш да командваш, но и много разговори може да има. Изглеждаш самодостатъчна ли? Все пак си ми е любима тази Кралица, моята си кралица.
8. 8 дом малко противоречив. Да не направиш някой сексуален туризъм?  :012: Прости... асоциации. Ще тръгнеш сама да изследваш 8 дом. Може да имаш някакви окултни проблясъци.
9. Ще учим ли повечко? Може да си притисната от нещо, да си на фокус пред останалите. Но ще се справиш с ангажиментите. Нещо ще се опитва да те спъва. Не се разсейвай.
10. Интересни карти по осца иц/мц. Дявол и Маг. Кой е мама и кой тати? Един от двамата е май по-материално насочен. Другият иска да прави чудеса.
11. С приятелите може да има конфликти. Но и сега му е времето да преследваш някоя мечта, идея. Ще си се настроила за успех.
12. Аз ти прдлагам да се уединяваш, за да твориш нещо. Това ще те хармонизира. А също и някакви интриги с жени.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Таро подредби - практика
« Отговор #3 -: Май 20, 2015, 03:22:12 pm »
Аз си изтеглих следните карти. Все едно с конкурс ги избирах.

1. Висшият жрец - Ще се правя на мъдра и знаеща.  :012: Ще се опитам да сложа себе си в ред. Така е, планувам планински разходки за уединение, да се готвя за лятото, плажовете.
2. Кралица пентакли - Брей, ще бъда консервативна и стисната. Така мисля. Да не разхищавам пари за глупости. Ще има парички, ако работя.
3. Девятка мечове - Може да чуя лоши думи за себе си. И сигурно. Ще съм обидена и наранена от някой. Малко депресирана?!
4. Отшелникът - Трудно ми е да тълкувам. Ако гледам като иц, майката - съвсем на място този отшелник. Уединение в дома, ще се вгледам в себе си. Не е лошо.
5. Двойка чаши
6. Колесницата - Трудно ми е да преценя. Ще имам повече пътувания в ежедневието? Припряност?
7. Влюбените
8. Петица мечове
9. Кулата
10. Справедивостта
11. Кралица чаши - Тук подозирам, че ще проявя грижовност към приятели и доведени деца.
12. Десятка жезли
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Таро подредби - практика
« Отговор #4 -: Май 20, 2015, 03:48:02 pm »
Ще раздаваш съвети наляво и надясно.
Материално през юни ще си доста добре, няма да ти липсват парички
Виждам те да се затвориш за околните, нещо ще те измъчва там, някакви вътрешни страхове
 Ще бъдеш концентрирана вкъщи
Да не би с любимия да имате някакъв празник или повод за събиране
Проблеми с гнева?
Влюбените тук ясно
5м не знам да не искаш да си върнеш тъпкано на някого ;D
Кулата тук не ми идва нищо наум-
Работа с институции
Ще си грижовна и любяща към приятелите си
Тежи ти нещо, сякаш ще ти дойде в повече

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Таро подредби - практика
« Отговор #5 -: Май 20, 2015, 03:54:14 pm »
Изглеждам тъжна явно, защото вчера един човек ми вика, че съм била много отчаяна  :57: Аз или се хиля или съм тъжна все в някакви крайности съм  ;D
В семейството очаквам скандали  с майка ми и то знам за какво ще е  :012:
СС ми излиза често, да имам да чистя отношения, ама все се връщам към тях, тя даже е под влияние на Плутон  ;D
Майка ми е Дяволът, баща ми отдавна отсъства от живота ми
А никакъв секс туризъм, окултно ще е  :D
Имам държавен изпит юни и там сигурно ще видя голям зор

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Таро подредби - практика
« Отговор #6 -: Май 20, 2015, 04:22:33 pm »
Явно много ще форумствам, щом и съвети.
Да, ще се отстраня от една женска компания, почти е сигурно, че ще ме изнервят с простотията си и кокошкарските истории.
Детенце има рожден ден през юни. За двойка чаши на пета позиция ли питаш? Не се бях замислила, вярно е много на място и тази карта.
5 дом деца, а при мен и на 11 позиция е грижовна карта. Аз не съм биологичен родител на детенце. Но юни месец има рожден ден.  :38: Близначенце е. С плутонясала Луна в Стрелец. Да ти е драго.  :012: На Урана ми е тази композиция. Но пък той ме реди с неговия си Уран на асцендента ми.  :72: Плутон на баща му е точно на Марса му.  :(

По-неврозна съм. Проблеми нямам - всичко изричам, нищо не задържам.  :85:

Да, май искам да вадя мечове на някой. Засега съм добър човек.

За другото ще видим. В край на юни пълен отчет.


Кулата на 9 позиция малко ме притеснява.  :012: Както и Справедливостта на 10.  :012:

Ще се радвам и на други идеи.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Таро подредби - практика
« Отговор #7 -: Май 20, 2015, 05:49:01 pm »
Айде и аз се включвам на бързо. Отговори няма да пиша, че си ги нагласям спрямо действителността на този етап... ;D

После ще видя и вашите подредби!

1. 9 чаши
2. 2 пентакли
3. Колесницата
4. 7 чаши
5. 9 пентакли
6. Колелото
7. Обесения
8. 7 меча
9. Рицар жезли
10. 6 меча
11. Асо пентакли
12. 4 пентакли

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Таро подредби - практика
« Отговор #8 -: Май 20, 2015, 06:19:22 pm »
Романтика, аз нали трябва да видя, за да си го представя. Направих ти картинка с твоите изтеглени, но с моята колода.

Интересно е. Ще ти е емоционално, щастливо, изпълнено с идеи за творчество. Може би малко грижовна или чувствена. Да не се готвиш да бременееш?  :012: Като гледам 1,5,11 карта... едно такова усещане ми дойде.

Във финансов план ще трябва да балансираш между желания и нужди. По-скоро бих предложила да търсиш средината, за да е всичко наред.
Колесницата на 3 позиция - ще пътуваш ли някъде?
В дома ще си се разпиляла в много дейности. И никоя няма да завършиш, ако не подредиш приоритетите си.
5 позиция е хубава - творчество. Ще имаш всичко, за да може да с радваш спокойно на красотата на живота.
В ежедневието всичко си тече. Може връщане към старо положение за добро или лошо.
В партньорствата може да смениш фокус. Интересно. Ще трябва да си търпелива и да чуваш какво другите желаят. Да се съобразяваш с мнението на партньорите.
8 позиция не ми е много ясна за тълкуване. Може да има проблеми с общи пари, някой да се опитва да те измами или да обере лаврите.
9 позиция - ще пътуваш ли? Ама много интересни карти. По опозиционните домове/позиции - 3/9 все карти с пътувания.
10 позиция - пак идея за пътуване. Но и някакво оттегляне.
11 позиция - ако имаш мечти, може да поставиш началото на осъществяването им.
12 позиция отново интересна, но малко материална карта. В моите обаче се вижда сама жена, която е загърбила другите. Може да си спомниш нещо от миналото. На усет.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Таро подредби - практика
« Отговор #9 -: Май 20, 2015, 07:23:37 pm »
Айде и аз се включвам на бързо. Отговори няма да пиша, че си ги нагласям спрямо действителността на този етап... ;D

После ще видя и вашите подредби!

1. 9 чаши
2. 2 пентакли
3. Колесницата
4. 7 чаши
5. 9 пентакли
6. Колелото
7. Обесения
8. 7 меча
9. Рицар жезли
10. 6 меча
11. Асо пентакли
12. 4 пентакли

Аз няма да ги тълкувам отделно, но ми прави впечатление, че навлизаш в напълно нов етап в живота си, големи промени те очакват и пътуване  в чужбина

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Таро подредби - практика
« Отговор #10 -: Май 20, 2015, 09:03:42 pm »
Emma, много благодаря :38:
Ах, бременност - не, неее :012:
Аз ползвам Тарото на Уейт - там 9 чаши (1-ви дом), 9 пентакли (5-ти дом) са сами и видимо доволни...

Партньорът/бащата така или иначе го няма на този етап - Обесения (7 дом). Съдбата още го държи вързан... някъде ;D

Нямам точни и ясни планове за пътуване в чужбина, на този етап. Но често ми се налага да пътувам с цел разни обучения/курсове. 6 меча (10-ти дом) - взех бакалавърска степен и продължавам в магистърска програма.

trendy и аз такова усещане имам... С две 9, вероятно ще приключа с нещо. Много ти благодаря :38:
За твоята подредба - внимавай кой посрещаш у вас. Според мен в университета ще си успешна, ще приложиш най-различни методи (творчески) и ще успееш! И наистина е възможно някой стар любим да напомни за себе си, има нещо неприключило...  :58:

Emma, по твоята подредба - за Отшелника мисля, че може да се откажеш от нещо старо, ще намериш нов път - горе е Справедливостта. Силна година, в която ще се промениш, ще израстнеш, ще намериш нещото, което ти е липсвало, Жрецът е 5-та подред карта в Таро и включва 4-те елемента + още 1 - нас...  :58:

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Таро подредби - практика
« Отговор #11 -: Май 20, 2015, 09:37:18 pm »
Ема, може ли да ми изтеглиш карти- свързани с работата ми? Необходимо ли е да задам въпрос или се гледат тенденциите?

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Таро подредби - практика
« Отговор #12 -: Май 20, 2015, 10:43:13 pm »
Уране, мога да ти изтегля карти за работата. Даже ти намерих интересна подредба, с която ще тестваме ситуацията.  :08:

Стар, спорове за пари - да. Те станаха исторически. Не спорове, а простотия моя.  :D Конфликт е по-точното. Но да съм гледала. Мислила. Аз ще си ги взема. Това е повече от сигурно. Но не искам с лошо.
Да, май ми се очертава тази година по-рано да напусна цивилизацията и да съм без телефони, интернет и т.н. Там ще се презареждам. Море, планина, палатки, кристали, раковини.  :58:
Нетърпеливо ми е вече, но и ще ми липсвате.  :85: Ще видим, без планове. То ще си покаже.


Романтика, с този Отшелник на 4 позиция най-много да си сменя жилището с палатка в гората. Нищо чудно. Буквално ще дойде, а аз си изтглих за юни карти, уж такива идеи има. :85:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Таро подредби - практика
« Отговор #13 -: Май 20, 2015, 11:31:11 pm »
Уране, краднах тази подредба(цък).

1. Императрицата                             7. Справедливостта
2. Рицар мечове                               6. Рицар пентакли
3. Магьосникът      4. Глупакът          5. Паж пентакли


В миналото си била на по-висока позиция, стояла си на трон, някаква ръководна длъжност. Проявявала си майчинска грижовност към всичко и всички. Стремяла си се да постигаш успехи с компромиси, но и много лична енергия. Сякаш си се грижела за много неща - на всеки да е комфортно. Закриляла ли си другите? Имало ли е неопитни хора около теб, на които да е трябвало да помагаш? Създавала ли си красота около себе си да ти е приятно за окото?

Сега ти е по-войнствено. Налага се да влизаш в битки, за да постигаш успехи. Може да срещаш несправедливости около себе си. Или хора, които се възползват от чуждата слабост. Не винаги проявяваш търпение. По-скоро може да се впуснеш в някакво начинание, ако си водена от силни емоции - гняв, желание за справедливост. А тази припряност може да не ти е от полза. Искаш да се спуснеш в тъмнината, за да извоюваш своята победа, да триумфираш след проява на смелост.
Може да имаш някакви конфликти с другите. Използваш ли ума си в работата? Да се налага да вземаш бързи решения?

В близкото бъдеще ще трябва да поемеш някаква инициатива. Виж Магьосникът - владее всичко около себе си. Има знания, има в него онова малко чудо, което да превърне обикновената вода в жива вода. Предстоят ти някакви нови проекти, където да докажеш всичките си знания. Виж колко много животни има. Всяко има своята характеристика - бик/упоритост, кон/грация(конете са много умни животни, стадни, имат нужда от лидер в табуна, иначе са непокорни), сова/мъдрост, паун/разнообразие, многоцветност и т.н.
Бъди готова за някакво повишение, но ще трябва сама да си го направиш, с всичките си умения.

Съветът към питащия е много интересен - Глупакът. Карта на новото начало, на дързостта, която не е обременена от лошите спомени.
Премахни ненужното от себе си, усмихни се, позволи си да бъдеш малко наивна, невинна и необременена, да тръгнеш по нов път.
Може да имаш усещането, че започваш от нулата(Глупакът е 0 в големите аркани). И не забравяй да чуеш мнението на приятелите си, на верните ти хора. Не ги пренебрегвай, ако фанфарите в ушите ти са много силни и пречат на другата чуваемост.

Другите могат да те съветват да бъдеш по-заземена, да се стремиш към постепенно израстване. Има някой мъдър човек около теб - виж какъв прекрасен козел има на втори план на Паж пентакли. По-скоро ще се опитат да те поучават околните. А ти ще си се хванала здраво за своите знания и опит.

Трудностите могат да дойдат, ако прекалено бавно осъществяваш своите идеи. Имаш желание за промяна, имаш възможност, имаш уменията. Но напредваш бавно. Прекалената прагматичност и забавянето могат да са изпитанието в твоите дела. А дали няма да разпръснеш вниманието си и между някакво пътуване?

Далечното бъдеще говори за някакъв баланс, хармония. Но виж как са наклонени везните. Помогни, за да ти се помогне. Постигай успехи по честен начин, търси баланс в начинанията, желанията. И не забравяй също да подадеш ръка за помощ... Няма нищо срамно и обидно да помолиш Съдбата да ти помогне.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Таро подредби - практика
« Отговор #14 -: Май 21, 2015, 07:32:26 pm »
Благодаря, Ема.
Да, преди съм си била аз шеф и- да, имала съм грижа за други. И на тази работа обучавам нови, което не ми влиза в задълженията. Не съм адаптивна и не съм перде. Има доста несправедливости.