Автор Тема: Ретроградна венера в лъв/дева  (Прочетена 43962 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #60 -: Юни 20, 2015, 12:15:56 pm »
Лили, стига с тия сметки  :)
Какъвто такъв, важното да е точният човек  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #61 -: Юни 20, 2015, 12:18:21 pm »
Какъвто такъв, важното да е точният човек  :)

Затова упорито отказвам да ме запознаят с "точния" човек.  ;D

Може да е точен според разбиранията и ценностната система на някоя приятелка, но не и според моите такива.
А и предвид това, че съм обградена от еснафско обкръжение, можете да си представите какъв е "точният" за/според тях.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #62 -: Юни 20, 2015, 12:21:46 pm »
И аз не ги обичам нагласените работи, рядко са сполучливи.
Заекът обикновено изкача от там където най-малко очакваш  :)
Ще почакаме, ти да докладваш. До края на лятото си с гадже  :)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #63 -: Юни 20, 2015, 01:20:29 pm »
Момичета, сметките не са добро решение ако сте по- емоционални- като дойде ред да се тегли чертата- не излизат. "Добро" решение са за определен типаж (Венера в твърд аспект със Сатурн, примерно)- не им причиняват последващи сътресения.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #64 -: Юни 20, 2015, 01:44:48 pm »
Мен така или иначе не ме бива в сметките  ;D

Тр. Юпитер все пак има проявление при мен :)

Отношенията ми с Близнака, които толкова ми тежаха, тръгнаха в правилната посока. Той е с Луна/Венера квадрат Сатурн. Винаги ме държеше на една ръка разстояние от себе си. След последният период в който не му говорих доста продължително, на Коледа реших, че не мога повече. Тр. Юпитер точен тригон нат. Венера, южен възел и той беше минал през нея. Той продължаваше да си поддържа дистанцията, която за моята Луна е силно осезаема, друг може и да не забележи. Обаче дойде момента, в който свали гарда, довери ми се и ме пусна в душата си, трябваха му повече от 5 години ( хайде някой да ме обвини, че съм нетърпелива  ;D ). Да вметна, че нямаме интимна връзка, това отдавна приключи, не изпитвам и нужда от такава, някои неща остават в миналото, връзката е на емоционално ниво. А аз съм такава, че когато обикна един човек, това означава, че винаги ще го обичам. Поради тази причина мразя разделите, не обичам и завършилите с гръм и трясък отношения, преследват ме като дяволи. 

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #65 -: Юни 20, 2015, 01:50:41 pm »
Сатин, много се радвам за теб  :)

Да, права си - в един момент отношенията минават на друго ниво и вече може да не е необходимо да се поддържа интимна връзка, когато на тази плоскост отношенията са се изчерпали или са зациклили. И при мен така е ставало.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #66 -: Юни 20, 2015, 01:59:00 pm »
Познато, Сатин.
п.п.Освен овчата Венера, какво друго общо имаме? :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12608
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #67 -: Юни 20, 2015, 01:59:09 pm »
Момичета, сметките не са добро решение ако сте по- емоционални- като дойде ред да се тегли чертата- не излизат. "Добро" решение са за определен типаж (Венера в твърд аспект със Сатурн, примерно)- не им причиняват последващи сътресения.

Цитат
"Добро" решение са за определен типаж (Венера в твърд аспект със Сатурн, примерно)- не им причиняват последващи сътресения.

Защо ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #68 -: Юни 20, 2015, 02:02:35 pm »
Познато, Сатин.
п.п.Освен овчата Венера, какво друго общо имаме? :012:

Тежкият характер  :29:

Нямам ти картата. Все ги забутвам някъде тия карти и после няма намиране.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #69 -: Юни 20, 2015, 02:02:49 pm »
Защо ?

Защото акцентът е в/у сметки и статус, а не отношения и чувства т.е. разочарование би имало единствено при лош баланс на банковите сметки. Емоционалните такива- са на заден план.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12608
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #70 -: Юни 20, 2015, 02:23:32 pm »
Не, Uran. Тук акцента е върху близостта, за Венера става твърде важна(Сатурн) същата и на всяка цена, без оглед на това какви са близките отношения. Разочарованията в чувствата и емоциите са в пъти по-силни, заради екзалтираните такива .

 Разбира се, ако има намесена и банкова сметка и тя страда.Иначе това,което търсиш е по оста 2/8-ми-там , страдат по банките и сметките, за сметка на "светлите чувства и емоции." ;)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #71 -: Юни 20, 2015, 02:41:42 pm »
В чистата ,искрена и безусловна любов или поне такава, каквато аз я разбирам, няма и не може да има никакви сметки  :-*
Ако има каквито и да било такива - то това не е точно  любов  :)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #72 -: Юни 20, 2015, 02:45:15 pm »
Не, Uran. Тук акцента е върху близостта, за Венера става твърде важна(Сатурн) същата и на всяка цена, без оглед на това какви са близките отношения. Разочарованията в чувствата и емоциите са в пъти по-силни, заради екзалтираните такива .

 Разбира се, ако има намесена и банкова сметка и тя страда.Иначе това,което търсиш е по оста 2/8-ми-там , страдат по банките и сметките, за сметка на "светлите чувства и емоции." ;)

Рени, въпросът е: Кое провокира, осмисля тази "близост"? Тази констелация съм я забелязала по изключителната й меркантилност. Тя, всякак може да оправдае себе си, сигурна съм, даже съм го и слушала, но в крайна сметка- действията/постъпките са достатъчно красноречиви.
Стоя на мнението си, което беше- сметките са за Венера/Сатурн.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #73 -: Юни 20, 2015, 02:53:43 pm »
За каквато и дълбочина да се говори при сатурнова намеса, виждала съм съжителство с нежелан и противен партньор заради единия "статус" в обществото - не е задължително партньорът да е заможен, а просто да си обвързана според стандартите и разбиранията на обществото. Да не каже някой, че не си успяла и си останала сама и никому ненужна. Обществото още си мисли, че щом "никой не те е взел", значи на тебе "нещо ти има", с нещо си "по-ниско качество" от обвързаните/омъжените. Напротив, може да си и по-високо качество и затова си позволяваш да избираш или просто да си нямаш /какъв да е/ придружител.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Ретроградна венера в лъв/дева
« Отговор #74 -: Юни 20, 2015, 02:59:47 pm »
Баш, Лили. Не е нужно да говорим за суми. Сметките могат да бъдат и доста дребни, но пак са сметки.