Автор Тема: Голямата Любов(и)  (Прочетена 10192 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Голямата Любов(и)
« Отговор #15 -: Август 30, 2015, 10:42:27 pm »
The_One, благодаря :) Дано е първото :) Ще ми се :)

При мен Нептин пристъпва към Асцендента - явно ще е подобно на минаване над Слънцето :( Пък той ми е у управител на асцендента :( ... Ще дерибейства както си иска :(
Над силата е само умението да я владеем!

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Голямата Любов(и)
« Отговор #16 -: Август 30, 2015, 10:48:41 pm »
Ще направи ли аспект с планети? Асцендентът все пак е точка, там няма енергия и влиянието може да е много, много по-леко. Според мен може да се отрази само с интересите ти към астрология и езотерика. Но бъди нащрек за измамници и хора с психически проблеми. Може да се запалиш и по някоя благотворителна кауза или да участваш в подобна организация. Въздържай се да се подлагаш на по-значителни външни промени, защото след минаването на аспекта може да не ти харесат. Например, ако ти дойде идея за татус - изчакай да се отдалечи на поне 2-3 градуса от асц.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Голямата Любов(и)
« Отговор #17 -: Август 30, 2015, 10:54:10 pm »
Хм, на 3 градуса след асцендента ще тригонира Венера ... 3-4 години има до тогава.
Над силата е само умението да я владеем!

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Голямата Любов(и)
« Отговор #18 -: Август 30, 2015, 10:59:23 pm »
Може да се занимаваш с изкуство. Когато Нептун мина през мой Асц, тогава ми беше много силен творчески период. Имах много срещи с музиканти, хора на изкуството, аз усилено се занимавах с изкуство. Беше непрестанна муза, раждаха ми се творчески идеи буквално на всякакви места. Винаги си носех нещо за писане или импровизирах - козметични моливи и т.н., ако нямах наръки нещо. В дамските ми чанти имаше десетки листчета, визитки с писания, идеи.

Другата монета на този период - наркоманството. Но ти си прекалено голяма и зряла, за да те хване. Но знае ли някой... За всеки случай избягвай хора, които пипат наркотици. Защото много лесно влизат при тр. Нептун през Асц.
При мен беше в опозиция и с Луна. Доволна и от този период. И от тези изживявания, макар и неприятни. Научих за себе си много неща. И имах интересни преживявания. С/без наркотици.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Голямата Любов(и)
« Отговор #19 -: Август 30, 2015, 11:03:00 pm »
Пърпъл, явно нептуновите любови са характерни със "спасяването". И при мен я имаше тази тема. Още повече, че в наталната карта имам квадрат между Нептун и Венера. Чак съм се молила мен да ме боли и да изживея неговите проблеми, за да е той добре - до такова умопомрачение и размиване на аз-а бях стигнала. Спасявах, спасявах и накрая си тръгнах преди да потъна с удавника.

Ооо аз сънувах, всичко се съпреживяваше. За 3 месеца бях отслабнала 6,7 кг тогава(не можех да се храня и да спя, защото знаех, че той е зле и на всичкото отгоре нямах и контакт с него). Вербувах познати - медици да му помагат и да го "лекуват" и накрая вече бях толкова изтощена, че му изсипах всичко, което бях преминала заради него и му казах, че приключвам. Така и направих - от тогава не съм го чувала, нито имам информация за него. Не го сънувам и нямам натрапливи мисли(както беше преди). И в предната си връзка давах твърде много - раздадох се, но вече не съм склонна. Изключително много охладнях и за да ме впечатли някой трябва доста да се постарае, иначе не си струва. Просто не съм склонна да късам парчета от себе си, за да храня случайни любови. Не знам дали е от тр Нептун, или Сатурн, но доста неща преосмислих  :)
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Голямата Любов(и)
« Отговор #20 -: Август 30, 2015, 11:13:00 pm »
О, това с късането на парчета...много добре го формулира. След такова нещо човек придобива една особена, но полезна изтръпналост.
Лошото е, че аз очевидно не мога да скъсам емоционалната връзка. Още го сънувам. А днес ми писа. Без да искам несъзнателно го викам.
Ти с огнена Венера ли си? За нея е характерно да се "хвърля" в отношения и да прави и невъзможното. Моята е в Овен и ми трябваше повече време, за да порасна по всякакви любовни въпроси  :012:
За превъзпитаването на Венера роля имат тежките транзити. Вероятно те са ти дали отрезвяване и по-рационален подход.

Наблюдавала съм как се държи във връзка телешка Венера. Там всичко е сметки. Дори жестовете на любов са в пари. При моя шега или по-скоро провокация, свързана с евентуални забежки на мъжа, реакцията не беше посиняване, яд, агресия, тъга...нещо за Бога, някаква човешка реакция. Не! Само ме погледна и с най-дебилното хладнокръвие ми каза, че половината апартамент бил нейн. :-X

Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Голямата Любов(и)
« Отговор #21 -: Август 30, 2015, 11:36:30 pm »
При първата ми и единствена засега голяма любов имах тр. Нептун в съвпад с нат. Слънце, тр. Плутон в квадрат с нат. Венера и тр. Уран в съвпад с нат. Венера. Това се случи по едно и също време в рамките на около година и нещо (2013-2014).
Венера ми е У5. Плутон е в 10 дом, но е У11. Нептун е диспозитор на Слънцето ми и е в 1 дом. Уран ми е на асц и е У2.

Все пак Венера беше ударена по всички фронтове :)

Прогресивната ми Луна беше в Риби и миналата година имах прогресивно новолуние. А, да - и пр. Венера беше в опозиция на нат. Плутон.

Точно тези три транзита ме очакват и мен, не едновременно за толкова кратък период, но се застъпват. Повече време ще ме мъчат, знам си, при мен и луната ще е аспектирана от нептун.

Благодаря ти за споделения опит :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Голямата Любов(и)
« Отговор #22 -: Август 30, 2015, 11:57:26 pm »
При мен най-голямата ми любов , дойде при дирекционен К5 съвпад с натален Плутон, Плутон управител 6-ти в 5-ти , беше просто любов , без връзка , с много унижение и болка от отсрещната страна. След тази ''връзка'' друга до сега не е имало. Промени ме завинаги , даде ми ясна представа какво искам от една връзка.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Голямата Любов(и)
« Отговор #23 -: Август 31, 2015, 06:14:31 am »
– Дядо, а ти как разбра, че баба е любовта на живота ти?
– Ами… тя не е. Виж, синко, няма такова нещо като любовта на живота ти. Всяка любов, която изживееш е… красива и неповторима. Няма как да сравняваш една с друга и да кажеш – тази е по-хубава. То е същото, като да сравняваш цветята – нима можеш да кажеш, че розата е по-красива от орхидеята или люляка, или еделвайса… Всяко цвете е прекрасно по различен начин.
– А тогава, как избра баба? Защо реши, че тя е жената за теб?
– Това е друго. Всяка любов е красива, но не с всяка можеш да живееш…
Имал съм любови, които са ме връхлитали като ураган. Възнасяли са ме до небето, но и са прекършвали крилете ми. Изпълвали са ме със сила и устрем да ги покоря. Но стихията не може да бъде удържана. След време тя сама си отива, оставяйки след себе си разрушения.
А баба ти… тя беше като тих пролетен дъжд, който напоява земята и от който се ражда живота. Трябваше да изживея много бури преди да я срещна, за да мога да я оценя.
Или както казваше нашият капитан: „Само корабокрушенецът, преживял ада на бушуващия океан, може истински да обикне брега.„

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Голямата Любов(и)
« Отговор #24 -: Август 31, 2015, 09:11:16 am »
Мдаа, много зависи от доминанта в хороскопа. Огнената не иска никакви брегове, даже сама се засилва и скача от най-високата скала...
Frankly, my dear, I don't give a damn.