Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 335031 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #1440 -: Май 21, 2018, 10:42:15 pm »
Ще се хареса ли в публичното пространство новия ми проект, свързан с модерно изкуство?
според мен не

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Хорари за работа
« Отговор #1441 -: Юни 01, 2018, 10:31:14 pm »
Ще останали още дълго на тази работа или са рещили да ме махат и да си търся нещо друго,как мислите.

elektra

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Хорари за работа
« Отговор #1442 -: Юни 04, 2018, 11:37:07 am »
Привет. Станаха някои не много благоприятни промени в работата, в която работя. Въпросът е аз ще бъда ли доволна ако остана на това място? Мерси предварително.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Хорари за работа
« Отговор #1443 -: Юни 05, 2018, 06:21:36 pm »
Вчера бях на второ интервю с подговен проект-задача, след срещата зададох хорар днес имам отговор -избран е друг кандидат. Не попитах дали другият е бил по-добър ,или финансово е посочил по-ниски искания, пък и не знам дали щяха да отговорят.. Ако някой му е интересно с учебна цел-отговорът е- НЕ. В случая техният диспозитор явно си е Нептун, не Юпите.р Има каре между аз-Меркурий и тях.Тяхната сфера не е по Нептун, а по Уран/ Меркурий, а Нептун може и да означава липсата на ясна визия за това какво искат да се случи и да се развие като продукт, проектът им е нов и мислят в движение да видят кво ще стане  ::) Нещо като да ме карат да готвя манджа без да знам с месо ли искат или с конска фъшкия  :012: Отделно че имам малко императивен стил на поведение често непознати мислят че заповядвам  ;D и не цепя басма от преклонение на шефчета Та да де пак среден за мен  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #1444 -: Юни 05, 2018, 06:51:39 pm »
Вчера бях на второ интервю с подговен проект-задача, след срещата зададох хорар днес имам отговор -избран е друг кандидат. Не попитах дали другият е бил по-добър ,или финансово е посочил по-ниски искания, пък и не знам дали щяха да отговорят.. Ако някой му е интересно с учебна цел-отговорът е- НЕ.

В случая ти и проектът сте с общ сигнификатор – силен, ъглов, но изгорял. Възложителят е по Юпитер, ако не е стандартна постоянна заетост по трудов договор.  Перегрин, ретрограден, в кадентен дом. И управителите на твоя джоб и тяхната касичка изобщо не се виждат. Твоят е в триплицитет и добър дом, а техният изобщо никакви достойнства няма – забавя движение, перегрин, сатурнов знак и ще съвпадне с Кету. Въобще не е ясно какъв е бюджетът, с който разполагат, а за теб освен това Марс управлява 3 дом.  Луната е в кадентен дом, сатурнов знак – съвпаднала е с Марс/Кету, след това е направила е тригон със Слънцето и изгорения Мерк, но накрая завършва с квадрат с Юпитер /контрагенти/.  И никакви сходящи аспекти.  Сигнификаторът на дейността е изгорен.

Ако хорарът се разгледа като своеобразна конкуренция между теб и  другия кандидат, тогава работодателят/проектът минава по 10 дом и имаш повече достойнства, а другият кандидат е по-слабо представен. Интересен развой. Може и така да се окаже, че е приел тяхното ценово предложение (отреден бюджет) без кой знае какви претенции.

Зависи как е зададен хорарният въпрос – дали ще получиш проекта по принцип или кой от двамата кандидати ще бъде избран. Съобразно това се разпределят домовете.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Хорари за работа
« Отговор #1445 -: Юни 05, 2018, 07:03:12 pm »
На договор щеше да бъде ,но щях да имам някаква независимост. Относно бюджета, директора каза, че посочената от мен сума е баш бюджета им и да, напълно вероятно друг с няколко стотака по-малко да е предпочетен .Иначе изглеждаше, че ме харесват ,работата също,особено този който може би щеше да е по-пряк шеф, ама парите подбиват ..Как точно зададох въпроса  :017: може би дали ще работим или дали ще изберат мен  :017:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #1446 -: Юни 05, 2018, 07:09:58 pm »
Ако е за постоянен щат, тогава бих го разглеждала като желана длъжност – по 10 дом.
Но всеки си има различни начини и подходи, аз работя по традиционната школа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Хорари за работа
« Отговор #1447 -: Юни 05, 2018, 08:04:20 pm »
Да, на щат, пълно работно време ,заплата и пр.. Не съжалявам за тези, защото искат да купуват и ползват уменията и знанията на хората за малко пари, а ако решат да плащат на външни изпълнители няма да им стигне бюджета за цял отдел, защото се мислят за хитреци -назначават човек на щат, за да не харчат огромна сума за различни поръчки, защото на практика търсят човек пенкелер, който да съчетава няколко професии и при това, ако могат да минат тънко. Много точно ги бяха определили в един сайт за бгработодатели -искат да работят по европейски модел, да вкарват  иновативни, модерни" западни" методи ,ама ги измекярчват по български -тарикатски..

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #1448 -: Юни 05, 2018, 08:18:18 pm »
назначават човек на щат, за да не харчат огромна сума за различни поръчки, защото на практика търсят човек пенкелер, който да съчетава няколко професии и при това, ако могат да минат тънко.

По тоя път вече съм минала като наемник. Повече не ща, дори с риск да не се пенсионирам никога.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Хорари за работа
« Отговор #1449 -: Юни 05, 2018, 08:28:56 pm »
Май скоро ще приключат и моите опити да стана наемник .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #1450 -: Юни 05, 2018, 08:40:51 pm »
Преквалифицирай се овреме, ако можеш да правиш нещо без да си зависима от работодател и колектив. Далеч не всички могат да си го позволят.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Хорари за работа
« Отговор #1451 -: Юни 05, 2018, 08:54:43 pm »
Така е Лили ,правя го ,но пазара е малък, предлагане голямо- търсене малко. Ще пробвам и аз искам да отдавам енергията си в полза за себе си.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Хорари за работа
« Отговор #1452 -: Юни 05, 2018, 09:17:54 pm »
Днес разбрах, че бюджетът на учреждението, в което работя е намален с не малка сума. Нямам възможността да проверя за кой параграф се отнася, но реших да пусна хорар как ще повлияе това на работата ми.

Въпрос: "Ще продължа ли да работя на същата позиция и на същото място до края на годината?"

Благодаря!

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Хорари за работа
« Отговор #1453 -: Юни 05, 2018, 09:28:27 pm »
Човек би казал ,че работиш в музикално у-ще с този Нептун там  :012: , ами Луната скорo ще направи съвпад с Нептун в 6ти дом ,откъдето ще се включи в това страхотно Хфърчило с връх Венера твой У1 в 10 и другият У6-Юпитер .
« Последна редакция: Юни 05, 2018, 09:30:00 pm от Ребека »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #1454 -: Юни 05, 2018, 09:36:09 pm »
Час на Марс, интересно. А Марс сега не е в цветуща позиция. Вероятно показва твоите притеснения.
Ти си представена от Венера – собствен триплицитет, силен дом.
Луната в апликация има няколко аспекта – налице е смесено влияние. Но накрая ще завърши с тригон към твоя сигнификатор, при това има смесена рецепция между тях. Също така мисля, че няма да порежат бюджета за твоята заплата. Обаче и актуализация не виждам в посока към увеличение или някакви бонуси, премиране. Твоят у2 е в тригон с техния. Обаче сега не е в добра кондиция, забавя ход. Близостта до Кету също не е особено положителен фактор. Но има компенсиращи аспекти. Загуба на длъжност като че ли не виждам, пък ако останеш там, няма как да им работиш за без пари. Откъм заплащане – посредствен резултат, но не баш липса.
« Последна редакция: Юни 05, 2018, 09:42:43 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui