Автор Тема: Хорари за работа  (Прочетена 334693 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #1545 -: Август 24, 2018, 12:03:04 am »
Според мен е възможно някакво забавяне/отлагане във връзка с въпроса.
Могат да се явят пречки от формално естество или пък предложенията на работодателите да не ти харесват, ще чакаш и ще избираш. Но ако наистина искаш да заминеш, може би ще трябва леко да свалиш летвата. Не казвам да се хванеш за каква да е работа, но може да се наложи с нещо да се направи компромис. Така ми се вижда ситуацията в хорара.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Хорари за работа
« Отговор #1546 -: Август 24, 2018, 07:56:01 am »
Въпроса ти е зададен под влияние на разочарование, или конфликт, Луната
отминала съвпад с Марс.
Венера упр. на АСЦ не вижда знака, при това тя забавя вече скорост и предстои да стане
ретроградна.
Дори и да разгледам аспектите на Луната, то първо деспозитора Сатурн е ретро-ослабен,
при това няма аспект между тях, не се виждат. Луната отива към Юж. Възел -няма да отидеш,
а вероятно може би ще се откажеш от тази идея.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Хорари за работа
« Отговор #1547 -: Август 24, 2018, 09:52:47 am »
Венера не е ли ретроградна чак от 6 октомври до 16 ноември? Едва ли ще започне да забавя скорост още месец и половина преди това...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #1548 -: Август 24, 2018, 10:41:02 am »
Всяка планета забавя скорост преди да стане ретроградна. Това има начин да се види. Има програми, които отчитат скоростта на планетите.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #1549 -: Август 24, 2018, 10:46:29 am »
Въпросът е: Ще замина ли да работя в чужбина до края на годината? Добре ли ще съм извън България?

За да помогна за разглеждането на картата уточнявам, че в момента си имам работа. Не съм кандидатствала за конкретна работа в чужбина, но имам предвид конкретна държава (евентуално - не държа да е точно там).
Мотивите ми за заминаване не са кариера или развитие. Причина за желанието ми са разочарования от близки и не чак толкова близки колеги/приятели и познати.
Ще е супер, ако мога да се махна от всичко и да оползотворя бягството като изкарам повече пари.
Също се замислям за трайно установяване в чужбина, ако съм добре там.
Ден Юпитер, Час Юпитер, който по картата управлява 9-ти дом. Луната ще извърши пренос на светлина между У1 и У9, но и двата диспозитора на знака, в който се намира Юпитер, са ретроградни, тъй че едва ли едно заминаване в чужбина ще се случи до края на годината, а и то не е кой знае колко време- остават 4м. Освен това Венера У1 е в заточение в знака, в който се намира Юпитер у9.
Луната във Водолей, който владее 11д, свързван със следващата работа ( не търсиш кариера, тъй че изключваме 10д, а и ти си го изключила- У1 в разходящ квадрат с У10) , Уран У11 на АС и в знак на Венера, което те подтиква към неочаквана и непланирана промяна, но Луната предстои да извърши квадрат с него. Картата добре описва опложението ти- Венера на трон по знак, но разположена в дом, където е в падение (6-ти дом на Дева) и е в заключен знак- може би не можеш напълно да разгърнеш потенциала си на тази работа, работиш заради заплатата и сключения договор- Венера У1, съУ6 в разходящ хармоничен аспект с Меркурий У2,3,6 в 5д- все пак си обичаш работата, макар да нямаш перспектива за израстване ( тук пак идва отминалия квадрат на Венера У1, съУ6 с У10)
Луната У4 ще извърши хармоничен аспект с Венера У1- имаш нужда да останеш у дома, родното място и семейство, да се успокоиш. Настоящата работа все някога ще напуснаш, има доста показатели в картата. Венера У1 е във взаимна рецепция по падение със Слънцето -  главна причина е някоя неосъществена любов, което не те кара да се чувстваш ок; с колегите, които те потискат и пречат да се изявиш, а също причиняват емоционален дискомфорт, не ти мислят доброто, също ще се разделиш- У1 в сходящ квадрат с Плутон У7 в 10д., както и с Марс У1, съУ12. Ако в мислите ти е островна/презокеанска държава, там ще се чувстваш добре и има вероятност да заминеш- Венера У1 в знак на екзалтация в знака, в който се намира Нептун У12, кацнал на К12, Луната и Венера У1 ще извършат тригон с К3, което е производен 4-ти от 12-ти, показващ крайното развитие по въпроса, а и Луната управлява по-голямата част на 3д. Това е, което виждам в хорара.
СЗ наскоро е в съвпад с Меркурий У6, У9 във 2д, та затова си се размечтала за работа в чужбина. Транзитен Уран се връща назад към твоя Юпитер У12 на IC , което също те подтиква към напускане на дома, Марс У4 е в 12д и във взаимна рецепция по управление с Юпитер У12 на IC , натално също си предразопложена да живееш на островна/презокеанска държава или поне град в чужбина до море.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Хорари за работа
« Отговор #1550 -: Август 24, 2018, 10:53:14 am »
Всяка планета забавя скорост преди да стане ретроградна. Това има начин да се види. Има програми, които отчитат скоростта на планетите.
А за Венера от коя дата показва програмата, че забавя скорост?
Акрукс, страхотна си, както винаги! С този блестящ анализ на хорарната карта!  :clap: :clap: :clap:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #1551 -: Август 24, 2018, 10:56:09 am »
А за Венера от коя дата показва програмата, че забавя скорост?

Не съм я гледала. Въпросът защо е към мен?
Който е посочил забавяща се скорост, питай него.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Хорари за работа
« Отговор #1552 -: Август 24, 2018, 10:57:28 am »
Не съм я гледала. Въпросът защо е към мен?
Който е посочил забавяща се скорост, питай него.
Помислих, че имаш такава програма и можеш да направиш справка. Извинявай!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #1553 -: Август 24, 2018, 11:03:37 am »
Имам, но не я пускам за всяка питанка.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за работа
« Отговор #1554 -: Август 24, 2018, 11:05:18 am »
А за Венера от коя дата показва програмата, че забавя скорост?
Акрукс, страхотна си, както винаги! С този блестящ анализ на хорарната карта! 
Благодаря за ръкопляскането, овчата ми Луна обича потупвания по рамото пред строя, макар че е желателно тези, на които съм отделила време да го оценят (нямам  предвид Единдтвена и конкретно този форум, а по принцип)!

За дата не знам, но в момента скоростта на Венера по картата е +0.9142 [+0.9856] , почти колкото на Слънцето +0.9635 [+0.9856] , а реално Венера се движи по-бързо от Слънцето, малко над +1, тъй че е започнала да намалява скоростта.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Хорари за работа
« Отговор #1555 -: Август 24, 2018, 11:32:57 am »
За дата не знам, но в момента скоростта на Венера по картата е +0.9142 [+0.9856] , почти колкото на Слънцето +0.9635 [+0.9856] , а реално Венера се движи по-бързо от Слънцето, малко над +1, тъй че е започнала да намалява скоростта.
Благодаря ти много за справката!

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Хорари за работа
« Отговор #1556 -: Август 24, 2018, 11:14:27 pm »
Лили, Тайс, Акрукс, благодаря ви много :58:
Всички сте точни за моментната ситуация. За да се откажа трябва тук много да ми тръгнат нещата и да стане чудо.
Акрукс, направя си разкостила хорара, поздравления наистина :-*
На сегашната си работа съм заради хората и средата, удоволствие ми доставя и ходя с кеф и усмивка на работа. Израстване и милиони няма да имам обаче тук. За момента съм ги прежалила в името на хората и душевния комфорт. Но за мен лукса и материалния комфорт са изключително важни, така че едва ли ще издържа дълго в това положение.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Хорари за работа
« Отговор #1557 -: Август 26, 2018, 11:59:29 pm »
Обратна връзка

Не, не го отстраниха. Даже го наградиха с плакет за добър мениджър. За пореден път съм без думи :-X :-X :-X

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за работа
« Отговор #1558 -: Август 27, 2018, 12:14:12 am »
За пореден път съм без думи :-X :-X :-X

А аз не съм, добре дошла в бг реалността.  :lol_hitting:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

zoh

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 149
Re: Хорари за работа
« Отговор #1559 -: Август 27, 2018, 09:44:13 am »
Още един работен въпрос от мен.
Мой колега, на който аз съм ръководител ме информира, че ще пробва на друга позиция в компанията и е подал автобиография.
Въпросът ми е: Ще го изберат ли на новото място?

« Последна редакция: Август 27, 2018, 12:28:47 pm от zoh »