Автор Тема: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?  (Прочетена 25971 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #105 -: Ноември 18, 2015, 08:38:37 pm »
Няма нищо общо с ведическите техники, наистина никаква база за сравнение - като техника, като начин на разглеждане, като философска настройка.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #106 -: Ноември 18, 2015, 09:16:31 pm »
Хепи за книгата Плутон: Еволюционното пътуване на душата на Джеф Грийн ли говориш?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Happy58

  • Гост
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #107 -: Ноември 18, 2015, 09:19:10 pm »
Хепи за книгата Плутон: Еволюционното пътуване на душата на Джеф Грийн ли говориш?

да, за нея.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #108 -: Ноември 18, 2015, 09:37:44 pm »
Сидеричният /звезден/ Зодиак се основава върху неподвижните звезди, там с прецесия се работи.

Тропическият /символичен/ Зодиак е достатъчен за разкриване на характера, материалната съдба /а не толкова скритите взаимовръзки/, средата, обкръжението и начина, по който ще се интегрираме. А и какво повече му трябва на средностатистическия човек?

Единият Зодиак е по-свързан с Духа, другият - с Материята. Това съм го чувала и от по-опитни астролози, работещи с двата зодиака.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #109 -: Ноември 19, 2015, 04:48:38 pm »
Между другото, днес изрових една книжка, береше прах по етажерките - "Космическата карма: Разбиране на вашия договор с Вселената" на Маргьорит Манинг. На пръв поглед тънко и семпло книжле /180 страници/, но за полагане на основи е добро, особено ако се съчетае с онези книжки за Плутон и за Лунните възли.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #110 -: Декември 26, 2015, 10:38:39 am »
Какво е Дейвисън на солар? От неговите, ако е същия :) много точна е картата за партньотствата

П.П Композита по мидпойнти при мен е най-точен :)
« Последна редакция: Декември 26, 2015, 04:50:02 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #111 -: Декември 26, 2015, 04:23:10 pm »
Благодаря, значи правилно съм те разбрала и ще трябва ръчно - но ще направя аз :) Благодаря  :-*
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #112 -: Януари 24, 2016, 08:31:49 pm »
От една друга тема:

...А миналата година така се подхлъзнах и с тълкуване на две силни юпитерови дирекции, съвпади - към Венера и Луна. Използвам слънчева дига, която отговаря на зодиакалната дирекция. Обаче същите дирекциионни аспекти, разгледани по екваториална, забелязах че изостават, обикновено вървят година по-късно. Сега се чудя да не би на това да се е дължало - трудните дирекции от 2014 година /когато не се случи нищо забележително/ по екваториална да се се изместили към 2015 година, а хубавите дирекции от 2015та да се изместят към 2016та?

През 2014та имах дир. Плутон в съвпад с АС и дир. Марс в опозиция с Плутон. И нищо не се случи, макар че вътрешно бях насъбрала много неприязън и напрежение. Бомба със закъснител е било, сега разбирам. Всички злини се случиха през 2015та, когато уж трябваше да действат благоприятни юпитерови дирекции.

Lilla, макар да се занимавам от доста скоро, аз също констатирам - по изминали събития, че ЕД са много по-показателни от Зодиакалните. Разликата е в използваната координатна система - екваториална или еклиптична :) А соларните дъги са също екваториални и зодиакални. При дирекциите ползваме градус-година, при дъгите се водим по движението на слънцето за 1 денонощие :) То не прави една обиколка по еклиптиката за 360 дни :) От там има забавяне/забързване на единия метод, спрямо другия :) Аз по всеки метод намирам индикации за събития, но по ЕД са най-експресивни - от наблюденията ми до момента :)

За типът дирекции, които са по-подходящи за конкретна карта, е възможно да е от значение какъв знак е Слънцето и какъв знак е на асцендента - бързоизгряващ или бавноизгряващ. В какъв тип знак прогресира.

За първи път чувам за бързо и бавно изгряващ - аз имам слънце и АЦ в подвижнизнаци?
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #113 -: Януари 24, 2016, 08:46:19 pm »
За първи път чувам за бързо и бавно изгряващ - аз имам слънце и АЦ в подвижнизнаци?

Да, има такова понятие - едни знаци изгряват по-бързо, други по-бавно. И вторичните прогресии зависят от знака на Асцендента, от кои е - при някои се мести по-бързо, при други по-бавно по прогресия.

А бързото и бавното изгряване на знаците, доколкото си спомням, зависеше и в кое земно кълбо сме. Четох някъде такава статия, но беше много отдавна - преди повече от 10 години, оттогава не съм се интересувала по-задълбочено.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #114 -: Януари 24, 2016, 08:58:16 pm »
Сега ще се разровя и аз :)
Над силата е само умението да я владеем!

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #115 -: Януари 24, 2016, 09:15:59 pm »
Да, има такова понятие - едни знаци изгряват по-бързо, други по-бавно. И вторичните прогресии зависят от знака на Асцендента, от кои е - при някои се мести по-бързо, при други по-бавно по прогресия.

А бързото и бавното изгряване на знаците, доколкото си спомням, зависеше и в кое земно кълбо сме. Четох някъде такава статия, но беше много отдавна - преди повече от 10 години, оттогава не съм се интересувала по-задълбочено.
Значи картата на полярника си е съвсем наред — просто някои знаци не изгряват при него.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Кои прогностични методи ползвате/предпочитате?
« Отговор #116 -: Януари 24, 2016, 10:01:17 pm »
Ето нещичко от тук: http://urania-bg.com/bg/stihii

Цитат
Бързо изгряващи и бавно изгряващи Зодиакални Знаци: Знаците на бърз възход са от Козирог до Близнак вкл. ; на бавен възход- от Рак до Стрелец. Това се дължи на различната скорост на изгряване на определените знаци. В определени периоди на годината Слънцето изгрява с различна скорост- бързо през зимата и бавно през лятото. Това е свързано с явлението, че скоростта на движение на даден знак спрямо хоризонта е различна. За географската ширина на София времето за изгрев на знаците Везни и Риби е различно. Везните изгряват 3 часа(т.е. цели 3 часа ще се раждат хора с АСЦ Везни), а Рибите само 45 мин.
Над силата е само умението да я владеем!