Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 440300 пъти)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #105 -: Април 01, 2016, 10:23:49 pm »
Южния ми възел е на 23 градуса в Дева :)
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #106 -: Април 02, 2016, 12:04:26 pm »
Моля някой да ме светне кое разстояние се разполовява за намиране на мидпойнт-по-голямото или по-малкото? Досега мислех по-малкото,но сега гледам при индийците точка ББ/Бригу Бинду/ ,която е МП Луна/Раху калкулаторът е сметнал половината на по-голямото разстояние м/у тях  :o :017:

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #107 -: Април 02, 2016, 02:52:00 pm »
Моля някой да ме светне кое разстояние се разполовява за намиране на мидпойнт-по-голямото или по-малкото? Досега мислех по-малкото,но сега гледам при индийците точка ББ/Бригу Бинду/ ,която е МП Луна/Раху калкулаторът е сметнал половината на по-голямото разстояние м/у тях  :o :017:

Точките винаги са две и се намират срещуположно една на друга.Както искаш така ги смятай,дали по малкото или по голямото ,но винаги едната е срещуположна на другата.

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #108 -: Април 02, 2016, 03:20:44 pm »
В западната може,но все пак мисля полупункта на по-краткото разтояние е по-силен,а в индийската не намирам логика все още-точка ББ е само една,а е важна,няма място за грешки.Ще проверя пак в книгата на Ебъртин  :)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #109 -: Април 02, 2016, 04:57:29 pm »
ББ не е типичен мп, тъй като е точка. И се построява винаги от Раху по посока на знаците, а не от Луна и позицията му няма общо с дългото или късото разстояние м/у двете. Ако например приемем, че Луна и Раху са в точна опозиция, и Раху е в Десети, а Луна - в Четвърти, тогава ББ ще е в първи, а не в седми.

Просто се тръгва от Раху. А МП са винаги ос в 360 градусова плоскост.
De omnibus dubitandum est

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #110 -: Април 02, 2016, 05:06:27 pm »
Благодаря! Нещо подобно очаквах като отговор,нямаше как да е случайно,ББ при мен отговаря точно на тези условия :clap:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #111 -: Април 02, 2016, 07:43:52 pm »
Моля някой да ме светне кое разстояние се разполовява за намиране на мидпойнт-по-голямото или по-малкото? Досега мислех по-малкото,но сега гледам при индийците точка ББ/Бригу Бинду/ ,която е МП Луна/Раху калкулаторът е сметнал половината на по-голямото разстояние м/у тях  :o :017:
Зависи от разположението им по дом-  ако Луната ти е в 1д , примерно, а СЛВ е в 8д, логично е средата на по-голямата дъга между тях да им е МП
при мен Луната е в 7д, а СЛВ в 11д, МП е средата на по-късата дъга между тях

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #112 -: Април 02, 2016, 08:11:59 pm »
Акрукс,специално за ББ при теб и примера ти е обратното-Луна в 1д,Раху в 8д-дели се рзазстоянието м/у Раху и Луна по посока на знаците-от 8д до 1д-това са 150*-по-малкото разстояние,при теб също е обратното-МП на по-дългото разстояние е -започва се от СЛВ по посока знаците . .Всъщност калкулатора ги дава тези точки на готово със съкращения,но гледах клип където обяснението беше частично,сега вече нещата си идват на място .Индийците имат за основоположници на астрологията няколко мъдреци,доколкото разбрах първият е именно Бригу -на негово име е точката-задейства се при важни,кармични събития,точка на съдбата,кармата ,мисля да я проверя ,другите такива също .
« Последна редакция: Април 02, 2016, 08:15:16 pm от Bin »

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #113 -: Април 02, 2016, 08:35:21 pm »
Хм, и аз имах усещането, че се взима по-късата дъга и че ☉/☽=☽/☉. Но щом и посока се отчита, би могло.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #114 -: Април 02, 2016, 08:39:35 pm »
Акрукс,специално за ББ при теб и примера ти е обратното-Луна в 1д,Раху в 8д-дели се рзазстоянието м/у Раху и Луна по посока на знаците-от 8д до 1д-това са 150*-по-малкото разстояние,при теб също е обратното-МП на по-дългото разстояние е -започва се от СЛВ по посока знаците . .Всъщност калкулатора ги дава тези точки на готово със съкращения,но гледах клип където обяснението беше частично,сега вече нещата си идват на място .Индийците имат за основоположници на астрологията няколко мъдреци,доколкото разбрах първият е именно Бригу -на негово име е точката-задейства се при важни,кармични събития,точка на съдбата,кармата ,мисля да я проверя ,другите такива също .
При мен няма как да е обратното, защото програмата ми изчислява МП в 9д.
започва се от Луната, изчислението е за МП Луна/СЛВ

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #115 -: Април 02, 2016, 08:50:05 pm »
Всъщност си права-така записано МП Луна/СЛВ по западна предполага да се дели разстоянието от Луна по посока знаците до СЛВ,ако беше МП СЛВ/Луна щеше да е друго-разстоянито от СЛВ по посока знаците до Луна-това са различни точки :012: Правилото за което спомена Диана е за индийска точка,друга методика :)Буквално тогава ББ е МП СЛВ/Луна /по посока на знаците .
« Последна редакция: Април 02, 2016, 08:54:34 pm от Bin »

any_kzl

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 13
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #116 -: Април 02, 2016, 10:12:55 pm »
Искам само да ви споделя и да попитам дали сте наясно с Мейджай астрологията. В отчаянието си да търся отговори на моите въпроси в любовен план, попаднах на една жена Кирилина, която прави едни специални карти - прикачени. Та, накратко - за нея беше важна дата на запознанство и пръв полов акт, за да ми каже дали тази връзка има някакво бъдеще. При нас се паднаха много транзити на "разбито сърце", което показва, че тази връзка е обречена. Имате ли наблюдения и мнение?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #117 -: Април 02, 2016, 10:58:39 pm »
Имаше някакво направление - Magi Astrology, опитват се да го лансират и в България. За същото ли става въпрос?

Не ми се струва достатъчно надеждно, за да могат да се правят прецизни прогнози само по тия фактори.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #118 -: Април 02, 2016, 11:15:46 pm »
Тука някъде си има тема, бистрили сме го. The_One сякаш имаше по-близки наблюдения върху проблема.

any_kzl

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 13
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #119 -: Април 02, 2016, 11:22:51 pm »
Да, за същото става въпрос. Изнамерих го в сайта astroshine7.com
Попита ме и за рожденните ни данни. Но основното било времето, в което нещо се случва/започва.
Но и рожденните ни поиска всъщност. Малко ми се приплака, когато ми каза, че имаме по-скоро аспекти за разпад на връзката.
А аз днес разбрах, че той пък има ново момиче. Разкъса ми се сърцето още веднъж...