Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 441138 пъти)

Хриспа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1245 -: Февруари 13, 2019, 11:38:37 am »
А, нещо съм объркала явно!

Не знам защо така е излязло. В Търново съм родена.

Сега погледнах пак, въвеждам град В. Търново, но на картата излиза София!? :(
« Последна редакция: Февруари 13, 2019, 11:44:00 am от Хриспа »

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1246 -: Февруари 13, 2019, 12:25:00 pm »
Някой астро платформи са много чувствителни, трябва да пишеш името на селището, леко ти подсказва кое е и ти трябва да го маркираш. Може правилно да го избрреш, да им го има в базата данни, но все едно го няма....друг вариант - просто да не фигурира, но това е за малки селища, докато за София и Търново?! Някои сайтове поддържат и села - моя любим horoscope-yourself.com е такъв и други. Може да правиш някаква техническа грешка, знам ли?!   :017:
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1247 -: Февруари 13, 2019, 12:59:07 pm »
Тоя astrology- bg.net, дето е използван на картата по-горе е нов за мен.Опитах да си направя карта и тя си стана точна. Като въвеждах града си на втората-третата буква отдолу изникна списък, най-отгоре беше моето селище и Ок, избрах си го и  после в репортажа то си беше излязло, както трябва да е.... :012:
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

Хриспа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1248 -: Февруари 13, 2019, 01:48:53 pm »
След няколко неуспешни опита излезе верния град. ::)


akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1249 -: Февруари 13, 2019, 02:42:41 pm »
Смятам, че се изразих точно, кулминират в 10 дом, след което ПАДАТ към ДСЦ. Планета в 10 дом е в кулминиращият знак.
Но всеки е свободен да прави собствени интерпретации.....
Падат към  AС и надолу към IC, нали се движат обратно на часовниковата стрелка.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1250 -: Февруари 13, 2019, 02:59:17 pm »
След няколко неуспешни опита излезе верния град. ::)
То добре е излязъл верният град, ама картата в този сайт не е много вярна, що се отнася до кардиналните оси- МС ти го изписва в табличката отдолу, че е на 28градуса Водолей, а реално е 8гр 45' Скорпион, АС ти е 12 гр 04' Козирог
на теб какво ти беше запитването всъщност, че е някъде на задна страница и няма как да го видя сега?
Най-силната планета ти е Марс , а господар на хороскопа ти е Сатурн- в заточение по знак и екзалтация по дом

Кликни тук--> КАРТА

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1251 -: Февруари 13, 2019, 03:59:56 pm »
Странно,или не..........забелязах,че градусите на планетите указват важни събития/случки по естеството на планетата,домът в който се намира също ,а аспектът показва събитието като добро /или не за натива.Градусите като години имам предвид.Например:Имам Марс на 15*,когато съм на 15години имам случка/събитие по марс.Сатурн в 3*-събитие на 3годишна възраст сатурново.............Слънце в 26*-събитие на тази възраст-раждане,брак(Слънцето е в 10).
Ако градусите на планетите указват някакви години,възможно ли е да има някаква закономерност във времето.Тоест,ако на 15години имам събитие по Марс(в 15*),следващо такова дали ще е умножено по 2 години ,нещо като възврат..на градуси.........За Слънце се получава 26 умножено по 1=26,значи на 56 години би следвало събитие.по слънце.Това за Марс работи 15 по 2=30,следва 30 по 2=60 и т.н.Някой схвана ли за какво говоря,че сигурно не обяснявам добре!? Има ли при вас такава закономерност?

Сафо, и при мен има събития по градус и години по дом и планета, както и по аспект.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Хриспа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1252 -: Февруари 13, 2019, 04:10:52 pm »
То добре е излязъл верният град, ама картата в този сайт не е много вярна, що се отнася до кардиналните оси- МС ти го изписва в табличката отдолу, че е на 28градуса Водолей, а реално е 8гр 45' Скорпион, АС ти е 12 гр 04' Козирог
на теб какво ти беше запитването всъщност, че е някъде на задна страница и няма как да го видя сега?
Най-силната планета ти е Марс , а господар на хороскопа ти е Сатурн- в заточение по знак и екзалтация по дом

Кликни тук--> КАРТА

О, akrusk, благодаря за отговора! :)

Питането ми беше в кой дом ми е Уран? 9-ти, или 10-ти?

Това за най-силната планета и Сатурн не го разбрах много...
Сатурн ли е управител на картата, или Марс?

П.С. Сега видях от тази карта, която ти си дала, че е в девети.
« Последна редакция: Февруари 13, 2019, 04:17:31 pm от Хриспа »

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1253 -: Февруари 13, 2019, 06:09:24 pm »
Падат към  AС и надолу към IC, нали се движат обратно на часовниковата стрелка.
Тук четат много хора не им обърквайте понятията!
Планетите се издигат към 10 дом!
Изгряват на АСЦ и се издигат към МС, там е кулминацията, след което падат към ДСЦ, под ДСЦ са залязващи!


akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1254 -: Февруари 13, 2019, 06:57:44 pm »
Тук четат много хора не им обърквайте понятията!
Това имах предвид, когато написах коментара си...

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1255 -: Февруари 13, 2019, 07:08:09 pm »
Слънцето откъде изгрява ? От изток. Точката на асцендента. В движението си през деня то се издига към зенита, точката на МС. Там е най-високо в небето т.е. планета в 10 дом е в своята кулминация. След МС слиза надолу и на десцендента залязва.
« Последна редакция: Февруари 13, 2019, 07:12:55 pm от starinthenightsky »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1256 -: Февруари 13, 2019, 09:29:09 pm »
Слънцето откъде изгрява ? От изток. Точката на асцендента. В движението си през деня то се издига към зенита, точката на МС. Там е най-високо в небето т.е. планета в 10 дом е в своята кулминация.
Не съм казала обратното на това

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1257 -: Февруари 13, 2019, 09:44:26 pm »
Коментирам репликата ти отправена към Таис. А откъде изгрява Слънцето ? От запад ли ? За да може според написаното от теб да пада към асцендента.

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1258 -: Февруари 14, 2019, 10:28:39 am »
От няколко източника използвах балните оценки за определяне окцидентални качества на планетата, Упр. на хороскопа. Меркурий, заради ретроградността и изгореността от Слънцето има най- много 1-3 точки, дори отрицателен резултат. Луната събира плюсове, за това че е бърза, растяща, освободена от слънчевите лъчи и др. и резултата и е 10-15 т. Все пак е и доминираща заради най-голямата си близост до МЦ.
Повече вярвам наистина тя да е Упр на радикса... :cheer:
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

Aska

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 45
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1259 -: Февруари 15, 2019, 11:49:45 am »
Здравейте,от няколко дни се мъча да разбера как се изчислява дирекцията на слънчевата дъга,колко градуса са за 1 година?
Благодаря предварително!