Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 429690 пъти)

HRISKA

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2160 -: Април 10, 2021, 09:02:43 am »
Здравейте,

в хорарната астрология, когато луната е в последен 29 градус и е в съвпад с куспида , как се отразява това на  развитието на хорарния въпрос.

Благодаря,
Хубава събота!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12468
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2161 -: Април 10, 2021, 09:10:45 pm »
Сафо, ето ти повод за размисъл, ти обичаш да анализираш :" Терминът произлиза от хуморната медицина на древните гърци, според която съчетание от течности известни като хумори (на гръцки: χυμός, chymos, буквално: сок, метафорично: вкус) контролират човешкото здраве и емоции.
Тук във форума, човек с чувство за хумор- Стреличка.
Меркурий може само да увеличи ефекта на картата с чувстово за хумор.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12468
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2162 -: Април 10, 2021, 09:11:23 pm »
Няма как да се научиш да бъдеш духовит, това е нещо, което човек носи в себе си

Точно !
+1
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2163 -: Април 10, 2021, 09:11:30 pm »
Здравейте,

в хорарната астрология, когато луната е в последен 29 градус и е в съвпад с куспида , как се отразява това на  развитието на хорарния въпрос.

Благодаря,
Хубава събота!
труден въпрос без карта и без въпрос.Съвпад с куспида е важен показател.Показва нещо/указва.Край/начало.По-принцип Луна без курс -няма да има развитие на въпроса,или положението остава,каквото е.....така пише по книгите.Но не винаги е така.Щом е на куспида,това е важно указание.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2164 -: Април 10, 2021, 09:18:39 pm »
Сафо, ето ти повод за размисъл, ти обичаш да анализираш :" Терминът произлиза от хуморната медицина на древните гърци, според която съчетание от течности известни като хумори (на гръцки: χυμός, chymos, буквално: сок, метафорично: вкус) контролират човешкото здраве и емоции.
Тук във форума, човек с чувство за хумор- Стреличка.
Меркурий може само да увеличи ефекта на картата с чувстово за хумор.  ;)
За Стреличка съм съгласна ,има чувство за хумор.
Венера(чувство) +Луна(течности),но знакът има значение със сигурност ,и диспозитора.
Например Фортунадес е със съвпад Луна/Венера във водолей,но няма чувство за хумор. ::)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12468
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2165 -: Април 10, 2021, 09:30:02 pm »
Сафо, какво ще кажеш за оста Телец - Скорпион  + Стрелец, Юпитер, свързани с АСЦ. Като Меркурий да има управление в тези знаци ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2166 -: Април 10, 2021, 09:39:18 pm »
Сафо, какво ще кажеш за оста Телец - Скорпион  + Стрелец, Юпитер, свързани с АСЦ. Като Меркурий да има управление в тези знаци ? :)
не си го представям това ....познавам жена ,3 планети в телец(Меркурий,Слънце,Венера)+асц ,Юпитер има връзка с асц....ми ТЦ откъм хумор.Но е много набожна.
Или не разбирам добре примера.
А,сетих се....Меркурий в скорпион,Марс у1 съвпад с Юпитер в дева-духовит е.
« Последна редакция: Април 10, 2021, 09:48:09 pm от Сафо »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2167 -: Април 12, 2021, 11:12:01 pm »
Огнените са духовити, ако и меркурий блесва тук-там, се получава доста прилично

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2168 -: Април 13, 2021, 04:17:54 pm »
Огнените са духовити, ако и меркурий блесва тук-там, се получава доста прилично
огнените са привилигировани ;)
ами огнените домове ако са акцентирани,а не знаци?
Дядо беше голям шегаджия,уникален хумор,лек,непринуден,Слънчева везна,няма планети в огнени знаци,опс,има-Юпитер в стрелец,Нептун в лъв.
« Последна редакция: Април 13, 2021, 04:20:48 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12468
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2169 -: Април 13, 2021, 04:37:17 pm »
Сафо, в огнените домове винаги се действа, се реализира духовитото, душевното или телесното/материята,.
Огънят е живот или стихията, която е завъртяла останалите три, за да съществува живота и живото.
С какво и защо, според теб, Огнените са привилигировани, не само тези, които имат огнени Слънца ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2170 -: Април 13, 2021, 04:52:33 pm »
Защото има страст при огнените.Аз например имам планети в 1,5 и 9 дом.Не ми харесва просто да съществувам,искам да горя,от любов,от омраза...да има чувства някакви,към мен,аз към някой/нещо.Но не ми достига нещо.МАрс в овен е чудесен,обаче заврян в 12 дом.Искам да имам нещо в лъв например.Мисля,че ще бъда във вихъра си,понеже ще ми затвори тао квадрата.
Харесвам музика,книги,филми,разплакват ме,но не показно.Искам да съм буйна,сприхава като овен,напориста,сексуална.......искам да съм забележителна като лъвица,искам да съм оптимистка като стрелец,широко скроена душа.
 :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12468
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2171 -: Април 13, 2021, 05:11:14 pm »
Страст означава страдание, чувство, емоция. Вода+ Огън
Огънят е уверен, решителен, самодоволен, силно се интересува от себе си, привлича внимание, груб, деспотичен, енергичен, вижда цялата картина.

Правиш това, което можеш, с това, което имаш, там, където си- имаш Марс в Овен в 12 дом, това е.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2172 -: Април 13, 2021, 05:16:06 pm »
Сафо, заповядай моя стелиум в лъв!  ;D
Иначе относно чувството за хумор имам наблюдения върху четирима души с Меркурий в стрелец, като той се явява и управител на Асцендента им. Много са остроумни, буквално душата на компанията, но и го има моментът, че хуморът им е леко язвителен. Смееш се и то много, после се усещаш, че с една дума обиждат 10 пъти. Забавни, но обичат сякаш на чужд гръб да се случват нещата, често липсва самоирония или не допускат да се шегуват с тях.
« Последна редакция: Април 13, 2021, 05:23:31 pm от guapa79 »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12468
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2173 -: Април 13, 2021, 05:26:50 pm »
guapa79, същите тези хора, имат ли женски планети в женски знаци ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #2174 -: Април 13, 2021, 05:46:31 pm »
guapa79, същите тези хора, имат ли женски планети в женски знаци ?
Да, Рени. Първият (приятелят ми) е с Венера в скорпион, Луна в козирог и Сатурн в дева, вторият има Венера в рак и Луна в скорпион, третият - Венера и Луна в телец, четвъртият - Нептун и Венера в риби + Луна в рак.
« Последна редакция: Април 13, 2021, 05:48:31 pm от guapa79 »