Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 179114 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #570 -: Май 21, 2016, 02:04:25 pm »
алена ,ако може да кажеш у10д Юпитер в кой дом и знак е,мажорни аспекти,че е важно ?

По прогресии Юпитер е мръднал 3 градуса от наталния и прави точен тригон към нат. Луна в 6 дом и куинкос към Венера, тя е У2. Качвам карта  в момента ползвам много малко устройство и сигурно изглежда миниатюрна и без градуси, че ако накича и тях ...  ;D

А по транзити в този момент Юпитер тъкмо е влязъл във 2 дом и прави точна опозиция на Уран. Действително ми дойде, като гръм от ясно небе. Събитията са се случили по-рано, но всички са ме пазили през периода на майчинство да не ми казват, да не го преживявам. А това майчинство е един от най-щастливите периоди в живота ми. Чувствах се много повече себе си, отколкото когато и да е и изобщо прогр.Венера в съвпад Слънце ми даде много :)
Над силата е само умението да я владеем!

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Прогресии
« Отговор #571 -: Май 21, 2016, 03:16:26 pm »
прогресивна луна съвпад мц какво ви даде?

Учебникарско проявление при мен, Папи. Натална Луна (у6) е на МС. При прогресивна Луна там - получаване на по-висока степен и повишение в службата.

Относно прогресивна Луна във Водолей. От година и половина е вече там. Това е 1-ви дом за мен. При съвпад с натален Меркурий (у5) на АС осъзнах чувствата си към един мъж. Сегаe  в съвпад с натално Слънце (у7). Ще докладвам при събития.
« Последна редакция: Май 21, 2016, 03:28:04 pm от Mirabella »

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Прогресии
« Отговор #572 -: Май 21, 2016, 07:23:15 pm »
прогресивна луна съвпад мц какво ви даде?
Реших да емигрирам и напуснах работата,която бях работила последните 6 години  :lol_hitting:
В последствие опитът ми за емигриране  приключи неуспешно.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресии
« Отговор #573 -: Май 21, 2016, 07:41:17 pm »
При прогресивна Луна на МС /в началото на 2009 г./ напуснах постоянна работа по собствено желание и минах на свободна практика. Рискувах, макар че положението ми беше доста несигурно. Е, не съжалявам, в тамошната служба нещата вече не вървяха и обстановката не беше читава, нито заплащането. Впоследствие бавно, но сигурно тръгнаха надолу и вече отдавна не са това, за което навремето претендираха.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Прогресии
« Отговор #574 -: Май 21, 2016, 08:01:43 pm »
Благодаря на всички :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12542
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #575 -: Май 21, 2016, 09:28:54 pm »
прогресивна луна съвпад мц какво ви даде?

Реагирах доста адекватно, практично и смислено на периода, което е в разрез с моите нагласи. "Скрих се" /изолирах се  от обичайните си социални и обществени прояви и открих интернет комуникациите -ха, ха ; нов начин за печелене на пари и да кажем някакъв вид образование ; промяна в живота на един от родителите ми; ремонт, като вид инвестиция.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Прогресии
« Отговор #576 -: Май 22, 2016, 08:55:17 am »
прогресивна луна съвпад мц какво ви даде?
Начало на един от възходите ми.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогресии
« Отговор #577 -: Май 22, 2016, 09:40:52 am »
прогресивна луна съвпад мц какво ви даде?

ми не даде,взе ми усещането за пълнота ,спокойствие и сигурност ,мс -близнаци , нат. скорпионска луна, в 10д -слв, като застана на МС -направи опозе Слънце ,У12 ,прогр.пълнолуние ,
жена с интриги и лъжи се опита да подмени представата на обществото за мен,
но получих такава защита от приятели ,соц.мрежи,че това ,което хвърли по мен се върна и затрупа нея,направо я погребаха виртуално
бях в двете крайности по сила на емоции - болка от несправедливостта и щастие от подкрепата на приятели и познати истината да победи
Луна У11 в 3 съвпад Венера /Нептун
« Последна редакция: Май 22, 2016, 09:47:07 am от strelicka »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #578 -: Май 28, 2016, 03:57:07 pm »
прогресивна луна съвпад мц какво ви даде?
мечтаната работа, сценична изява в препълнена зала (шампионат по бодибилдинг) и първа страница на в-к "Културизъм"  , сприятелих се с много хора в този период покрай изявите си, Луната е У11 при мен, а МС е близнаци в тригон нат. Слънце и секстил нат. Луна
« Последна редакция: Май 28, 2016, 03:59:50 pm от akruks »

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Прогресии
« Отговор #579 -: Май 28, 2016, 10:46:09 pm »
Някой да помни как е бил при опозиция на пр. Луна към нат. Плутон?
Като знам какво беше, когато го опозира пр. Венера...ще гледам да го проспя този аспект.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Прогресии
« Отговор #580 -: Май 28, 2016, 10:53:09 pm »
Нищо интересно
Но предполагам има значение в кой знак спрямо наталната е опозицията

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогресии
« Отговор #581 -: Май 28, 2016, 10:55:18 pm »
Някой да помни как е бил при опозиция на пр. Луна към нат. Плутон?
Като знам какво беше, когато го опозира пр. Венера...ще гледам да го проспя този аспект.

Ето тук съм писала за това.
http://astra.la/forum/index.php?topic=91.msg118705#msg118705
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресии
« Отговор #582 -: Май 28, 2016, 11:08:27 pm »
Някой да помни как е бил при опозиция на пр. Луна към нат. Плутон?
Като знам какво беше, когато го опозира пр. Венера...ще гледам да го проспя този аспект.

Два пъти съм имала опозиция - и двата пъти имаше гадни събития. Тези при втората ги свързвам с преживяното при първата опозиция.

Преживяла съм и опозиция към плутон от пр. венера, но тя понеже е ретро и се движи бавно, аспекта продължи доста време и не мога да го свържа изрично с едно събитие. Ако доживея повечко пак ще имам такава опозиция, аман!
Frankly, my dear, I don't give a damn.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Прогресии
« Отговор #583 -: Май 28, 2016, 11:14:28 pm »
Благодаря ви.
Луната ми е У7 и ще прави аспекта от 4 дом към Плутон в 10-ти. По това време тр. Плутон ще квадратира нат. Луна. Затова така ми се повиши интереса и към прогресивния аспект.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4543
Re: Прогресии
« Отговор #584 -: Май 28, 2016, 11:21:56 pm »
Имала съм и квадрат, но дори и психически не ми беше кофти, а пък какво остава за събития, но наталната ми Луна е в Скорпион и сигурно затуй не съм забелязала по-тъмни и тежки страсти :012: