Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166665 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #825 -: Декември 04, 2020, 04:10:37 pm »
Сафо, изчисли си или някой друг колко ще е продължителността на твоя живот, +/- 2-3 г, че категорично заяви, "това ми е последното новолуние", разбира се ако започва тези 2-3 години. След 28 г, нали пак ще имаш такова ? ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #826 -: Декември 05, 2020, 12:03:53 am »
Благодаря Ви! При мен прогресивно новолуние ще е последно такова, няма да има следващо. Съвпад с не аспектиран Марс у 6/12 домове. Очакванията ми не са за "светло бъдеще", по-скоро "7 години в Тибет". Нещата, които се случиха не са никак приятни, тези които предстоят ще ме вкарат в небитието по брутален начин. Е, част от житейския път. Силен малефик в лош дом.
Защо да не доживееш следващото, 79г не са възраст, която да не може да достигне човек...
Погледнах ти картата- имала си прогресно Новолуние преди година, което попада върху Марс У12, съУ6 в 11д. те активира по отношение на астрология, групови занимания (като този форум), тайните страни на живота, служене и ежедневие. В прогресната карта попада в 10д.- темите на този дом също са активни. Марс е избягал на 21гр Телец, тъй че диспозиторът на Новолунието по прогресия е отслабен.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Прогресии
« Отговор #827 -: Декември 05, 2020, 06:13:30 am »
въртях/суках..... ;Dоколо 2035г съм се спряла :)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Прогресии
« Отговор #828 -: Декември 28, 2020, 11:24:18 am »
Някой, преживял прогресивен Марс на АЦ.
Не знам защо, но този Марс го чакам със страх и ужас, повече от всякакви Плутони и Сатурни.
Снощи се разрових да търся отзиви за такъв съвпад, не открих много.
Марс в Рак не ми се връзва с енергичност, но бих била благодарна да стана по- активна и енергична на физическо ниво, а някъде мернах, че и принц на белия кон може да донесе. :D
Само да не ме направи по- устата и чепата , отколкото съм сега,  но в момента лудостта ми я отдавам на Урановат опозиция.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #829 -: Декември 28, 2020, 12:54:46 pm »
Някой, преживял прогресивен Марс на АЦ.
малката дъщеря роди на пр. Марс на АС, точен съвпад, има Овен на върха на 5д.
« Последна редакция: Декември 28, 2020, 12:58:04 pm от akruks »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #830 -: Декември 28, 2020, 03:10:06 pm »
Корея, ставаш повече Марс. :)
Колко е енергичен Марс се определя от неговата фаза, а знакът показва колко естествено ще я изяви тази енергичност.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Прогресии
« Отговор #831 -: Декември 28, 2020, 03:21:32 pm »
Моята енергичност по Близнаци винаги е зависела от вътрешния ми мир.
Ако съм спокойна и уравновесена , нищо не ме плаши, когато съм объркана и отчаяна, и обичайните дейности ме напрягат, уморяват, не ги върша като хората.
Ленността на про Марс в Рак я усетих отчетливо, май само бързата походка  ми остана от Близнаците.
И все пак се надявам на повече енергия , влизайки в първи дом.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Прогресии
« Отговор #832 -: Декември 29, 2020, 06:47:49 am »
Корея,Марс си е Марс,така че ,внимание за травми.

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Прогресии
« Отговор #833 -: Май 07, 2021, 01:40:36 pm »
Здравейте, Я ми помогнете малко.

Вторичните прогресии Secondary Progressions, да не са така наречените дирекции. Имат ли съществен предсказателен характер? Какво показва вашият опит?
И имат ли проявление вторичните прогресии на MC AC оси и венера към рожден Плутон. Мноого малко информация за Secondary Progressions намирам, а са ми доста интересни.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #834 -: Май 07, 2021, 01:46:54 pm »
odin, това е прогресивната карта с прогресивна Луна. Да, ПР МЦ и ПР АСЦ към натални точки са  важни.
Има много информация за прогресивната карта, при която 1 ден = 1 година, и в нета, и книги.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Прогресии
« Отговор #835 -: Май 07, 2021, 02:01:48 pm »
odin, това е прогресивната карта с прогресивна Луна. Да, ПР МЦ и ПР АСЦ към натални точки са  важни.
Има много информация за прогресивната карта, при която 1 ден = 1 година, и в нета, и книги.

Благодаря за отговора.  Тоест secondary progression не са дирекции? Защото от това което поназнайвам дирекциите имат най голямо значение за прогностиката заедно с транзитите.
Аз мислех, че при прогресиите роля играее само прогресивната луна.
Прогресивна венера при вторична прогресия към плутон има ли съществено проявление също?
За предсказателна техника ти как би подредила предсказателните методи по значение и тежест?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #836 -: Май 07, 2021, 02:47:11 pm »
odin, това е прогресивната карта с прогресивна Луна. Да, ПР МЦ и ПР АСЦ към натални точки са  важни.
Има много информация за прогресивната карта, при която 1 ден = 1 година, и в нета, и книги.

Благодаря за отговора.  Тоест secondary progression не са дирекции? Защото от това което поназнайвам дирекциите имат най голямо значение за прогностиката заедно с транзитите.
Аз мислех, че при прогресиите роля играее само прогресивната луна.
Прогресивна венера при вторична прогресия към плутон има ли съществено проявление също?
За предсказателна техника ти как би подредила предсказателните методи по значение и тежест?

Ако при теб Венера е силна и важна планета, тогава при всяка предсказателна техника ще играе роля.
Няма по-важен предсказаетелен метод, има съвкупност. Всички предсказателни методи носят своята специфика и своето място в прогнозата. Астрологът може да избере някои от всичките с които да работи.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

odin

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 127
Re: Прогресии
« Отговор #837 -: Май 07, 2021, 03:12:58 pm »
odin, това е прогресивната карта с прогресивна Луна. Да, ПР МЦ и ПР АСЦ към натални точки са  важни.
Има много информация за прогресивната карта, при която 1 ден = 1 година, и в нета, и книги.

Благодаря за отговора.  Тоест secondary progression не са дирекции? Защото от това което поназнайвам дирекциите имат най голямо значение за прогностиката заедно с транзитите.
Аз мислех, че при прогресиите роля играее само прогресивната луна.
Прогресивна венера при вторична прогресия към плутон има ли съществено проявление също?
За предсказателна техника ти как би подредила предсказателните методи по значение и тежест?

Ако при теб Венера е силна и важна планета, тогава при всяка предсказателна техника ще играе роля.
Няма по-важен предсказаетелен метод, има съвкупност. Всички предсказателни методи носят своята специфика и своето място в прогнозата. Астрологът може да избере някои от всичките с които да работи.
Благодаря ти за отговора  ;)

StephM

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
Re: Прогресии
« Отговор #838 -: Май 11, 2021, 12:03:54 pm »
Здравейте, за пръв път пиша в този форум въобще, но ми е интересно какво знаещите астрология хора ще ми кажат.
В момента имам прогресивна нова луна в близнаци в 7 дом, която прави голям тригон с марс в 11 дом и уран в 3 дом.
Доколкото моите знания се простират разбирам, че това трябва да загатва нещо много важно в живота ми. Вие какво смятате, че може да значи?
Благодаря предварително на всички отделили от вниманието си!  :-*
« Последна редакция: Май 11, 2021, 12:06:05 pm от StephM »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Прогресии
« Отговор #839 -: Май 11, 2021, 09:07:05 pm »
Това е прогресивна карта само.Много домове сменят знак.Промени по тях.Карта натал,дирекции,прогресии е по- добре.Но новолуние прогресивно в 7 дом засяга партньорствата,бизнес,брак ,племенници,баби/дядовци.