Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166837 пъти)

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 200
Re: Прогресии
« Отговор #840 -: Май 12, 2021, 10:01:53 am »
Имам прогресивна Луна на МЦ и меркурий на АЦ, пр. Венера в 1 ви градус на Стрелеца. Притеснява ме пр. Луна на МЦ тя ми управлява 8 дом, дано всичко да е наред с майка ми, това е и 6 дом от 5 , как мислите.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Re: Прогресии
« Отговор #841 -: Май 12, 2021, 11:04:02 am »
Имам прогресивна Луна на МЦ и меркурий на АЦ, пр. Венера в 1 ви градус на Стрелеца. Притеснява ме пр. Луна на МЦ тя ми управлява 8 дом, дано всичко да е наред с майка ми, това е и 6 дом от 5 , как мислите.
Венера щом сменя знак - промени по нейната сигнификация/чуправлениеПрогресия Меркурий в 1ви,касае лично теб,но и взаимоотношенията. По - меркурианка. Луна на к10 промени в статуса, при родители, дом... Ще си видима по някакъв начин и с нещо. Племенници, първи братовчеди.
« Последна редакция: Май 12, 2021, 11:16:47 am от Сафо »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #842 -: Юли 15, 2021, 02:47:29 pm »
Притеснява ме пр. Луна на МЦ тя ми управлява 8 дом, дано всичко да е наред с майка ми, това е и 6 дом от 5 , как мислите.
Имала съм два пъти пр. Луна на МС, предстои за трети път да кацне там догодина на рождения ми ден. Последно когато беше на МС имах коренна промяна на кариерата, получих желана и обичана работа, след като добих нужната специализация; добих популярност в тази сфера на дейност чрез изяви в медиите

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Прогресии
« Отговор #843 -: Юли 15, 2021, 04:34:32 pm »
Моята У1,2 мина преди месеци, нищо съществено, наскоро имах възможността да заема по- висока позиция, реших да си спестя главоболието.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Прогресии
« Отговор #844 -: Юли 15, 2021, 08:12:54 pm »
Прогресивната ми луна преди няколко години беше на МЦ, сега там е пр. слънце. Промени в кариерата нямам.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Re: Прогресии
« Отговор #845 -: Юли 16, 2021, 06:15:33 am »
Когато прогресивната ми Луна беше на к10,водолей,неочаквано за мен ,започнах да пиша стихчета,все едно някой ми ги диктуваше-така течеше мисълта ми.Луната при мен е у3 дом и е в 1ви(близнаци).
И разбира се ,една прогресивна Луна има диспозитор ,прави аспекти и т.н.Не може да имаме едни и същи очаквания.
Корея,при теб е у1,у2 домове,10 дом е риби,разглеждаш Юпитер в периода и по прогресия.Освен това имаше изяви,сподели тук във форума твои лични преживелици(взаимоотношения),това е продължителен период,не е от днес за утре.Луната в риби плаче ли?
При Тери,какво управлява Луната?Ъглова ли е в натала?На к10 телец-Венера как е по това време и т.н.
И все пак това е Луна,оглеждате се около вас,вероятни събития при членове от семейството-10 дом-статус,родители,дом,8ми дом на брат/сестра,6ти дом на дете,и т.н.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Прогресии
« Отговор #846 -: Юли 16, 2021, 12:08:06 pm »
Сафо, при условие , че не съм 100 процента сигурна за точния градус на МЦ, няма как да бъда категорична, защото …
Факт е, че е минала вече в 10 - ти дом , иначе като проявления- нова шефка, проблеми от настоящата приятелка на бившия, предложение за нова длъжност, брат ми придоби имот. Не е като да няма събития, но не и нещо кой знае кое забележително.
Иначе нат.  Юпитер приближава съвпад с нат МЦ, а прогресивен по мои сметки е в съвпад с про МЦ, но без точен час как да съм сигурна. Пробвах през годините разни засичания- едно събития се връзва с един градус на осите, друго- с друг и се отказах, гледам приблизително. Не съм по плачовете, но съм много психически лабилна, докачлива, сръдлива, абе ужасна съм.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

AlphaTauri

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 235
Re: Прогресии
« Отговор #847 -: Юли 16, 2021, 11:37:15 pm »
До колкото съм разбрал тези прогресии, които гледате се преживяват вътрешно.
What you know about rolling down in the deep?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #848 -: Юли 17, 2021, 11:54:02 am »
Тери, ПР Слънце е осветило и ще осветява още поне 30 г, МЦ и сектора, свързан с него. Слънцето се е развило до точката, в която се готова, да припознаеш, по-добре да се осветлиш за своите : призвание, професия, личен и професионален статус, как искаш да те вижда света. ПР Слънце сменя дом, значи предстои някакъв преход, преориентация по този дом и това по-осезателно ще го разбереш при твърди аспекти от/към ПР Слънце. Действието на аспекта горе-долу се усеща около 6 месеца преди и след точния аспект. Слънцето винаги носи част от архетипа на Лъва, на съзнателното, на разума и на бъдещето. То в природата си е прогресивно. Колкото е по-добър статуса на наталното Слънце, толкова по-добри ще са резултатите при активиране на МЦ. Разгледай диспозитора на ПР Слънце, в момента, може да е наранен, да не е в знак, в който се чувства добре и когато се подобри статуса му мунданно, да има промяна.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Re: Прогресии
« Отговор #849 -: Юли 26, 2021, 05:11:52 pm »
По натал имам Меркурий квадрат Сатурн и квадрат Юпитер.Догодина ,януари месец,прогресивен Меркурий ще направи съвпад с нат.Сатурн,а в края на годината и опозиция нат.Юпитер.Това,което е заложено ,ще се осъществи/случи/състои.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #850 -: Юли 26, 2021, 06:03:14 pm »
По натал имам Меркурий квадрат Сатурн и квадрат Юпитер.Догодина ,януари месец,прогресивен Меркурий ще направи съвпад с нат.Сатурн,а в края на годината и опозиция нат.Юпитер.Това,което е заложено ,ще се осъществи/случи/състои.

Когато ПР Меркурий е направил тригон, заложеното осъществило ли се е ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Re: Прогресии
« Отговор #851 -: Юли 26, 2021, 07:21:40 pm »
По натал имам Меркурий квадрат Сатурн и квадрат Юпитер.Догодина ,януари месец,прогресивен Меркурий ще направи съвпад с нат.Сатурн,а в края на годината и опозиция нат.Юпитер.Това,което е заложено ,ще се осъществи/случи/състои.

Когато ПР Меркурий е направил тригон, заложеното осъществило ли се е ?
Рени,1991г. е било,да ,заживях с мъжа ми,който тогава ми беше гадже ,в негово жилище.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #852 -: Юли 26, 2021, 07:26:47 pm »
Сафо, нали, планетите не спират да се движат, когато се родим. Меркурий , при твоето раждане е бил в някакъв ъгъл/фаза, спрямо Сатурн и Юпитер, и с времето ще се развива, усвоява, техния обмен, сменяйки ъглите/фазите. Твоята реакция ще е различна в тези периоди, индивидуално е тълкуването.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7270
Re: Прогресии
« Отговор #853 -: Юли 26, 2021, 07:32:27 pm »
Сафо, нали, планетите не спират да се движат, когато се родим. Меркурий , при твоето раждане е бил в някакъв ъгъл/фаза, спрямо Сатурн и Юпитер, и с времето ще се развива, усвоява, техния обмен, сменяйки ъглите/фазите. Твоята реакция ще е различна в тези периоди, индивидуално е тълкуването.  :)
Рени,разбира се,индивидуално е.При сина ми прогресия Слънце идва опозиция нат.Сатурн в 4ти.А дирекция Луна на к7,когато прогресията(при мен)Меркурий у1,у2,у5 опозе Юпитер у7,у8,у11 домове е точна.КОй роднина да разгледам,незнам.БАща ми (не му зная часа,налучквам),има лоши дирекции и прогресии към периода.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #854 -: Юли 26, 2021, 08:14:21 pm »
Сафо, защо трябва да е свързан с роднина периода ?
Меркурий при теб има управление над АСЦ. ' Дето се вика- гледай си здравето, стига си бягала по роднини. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“