Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 165937 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Прогресии
« Отговор #870 -: Август 30, 2021, 07:21:40 am »
А тя не е ли натално предразположена с тези аспекти?
Или е от онези слаби и високи красиви Телкини, които мразим?  :D
Дълго и упорито кърмене, поне година интензивно, може да й помогне да възвърне умерени граници, дори при плюскане, ако има такива нагласа и желание.
Сега трябва да ограничи въглехидратите, което не е толкова зле. Многото килограми водят риск от прееклампсия и преждевременно раждане. Абе, сложно е, ама нали е Теле, да впрегне воля и да редува сладкото с друго  :)

Люба, да предполагам, че е.
Винаги е била закръглена, но сега е проблем-поне по думите на лекаря.
Тя е с ниско кръвно, за сега изследванията и са окей.
За кърменето нз как стоят нещата-доктора и е казал, че гърдите също са и станали прекалено големи и се притенявал от това.
Ако трябва да съдя по сестра ми, никога няма да отслабне-двете са идентични, с големи гърди, с огроен апетит към сладкото, сестра ми е с асц.Рак, а тя е с Асц. Риби.
Иначе аз не съм  Телец, Овен съм с асц. Близнаци и съм от онези слаби и високи, които могат да хапват всичко, само че при мен проблема е с малките размери на стомаха-подува ми се, когато прекаля с храната, а оставам гладна.. т.е. ям през 2 часа, иначе ми става лошо.
Качвам и картата, защото все пак да не говорим на сляпо.
Как може доктор да каже на бременна жена такова нещо!?В шок съм.
Тя майка ли иска да става,или да отслабва?
Светът тотално се сбърка.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Прогресии
« Отговор #871 -: Август 30, 2021, 03:04:34 pm »
А тя не е ли натално предразположена с тези аспекти?
Или е от онези слаби и високи красиви Телкини, които мразим?  :D
Дълго и упорито кърмене, поне година интензивно, може да й помогне да възвърне умерени граници, дори при плюскане, ако има такива нагласа и желание.
Сега трябва да ограничи въглехидратите, което не е толкова зле. Многото килограми водят риск от прееклампсия и преждевременно раждане. Абе, сложно е, ама нали е Теле, да впрегне воля и да редува сладкото с друго  :)

Люба, да предполагам, че е.
Винаги е била закръглена, но сега е проблем-поне по думите на лекаря.
Тя е с ниско кръвно, за сега изследванията и са окей.
За кърменето нз как стоят нещата-доктора и е казал, че гърдите също са и станали прекалено големи и се притенявал от това.
Ако трябва да съдя по сестра ми, никога няма да отслабне-двете са идентични, с големи гърди, с огроен апетит към сладкото, сестра ми е с асц.Рак, а тя е с Асц. Риби.
Иначе аз не съм  Телец, Овен съм с асц. Близнаци и съм от онези слаби и високи, които могат да хапват всичко, само че при мен проблема е с малките размери на стомаха-подува ми се, когато прекаля с храната, а оставам гладна.. т.е. ям през 2 часа, иначе ми става лошо.
Качвам и картата, защото все пак да не говорим на сляпо.
Как може доктор да каже на бременна жена такова нещо!?В шок съм.
Тя майка ли иска да става,или да отслабва?
Светът тотално се сбърка.

Сафо,
При жени с по-големи гърди има опасност от възпаление на гърдата т.е. мастит, което от своя страна води до много по-големи усложнения и за бебето и за майката.
Запушват се каналите, образуват се мастни топчета и трябва оперативна намеса.
Това го притеснява.
Да-на менение съм, че бебето е по-важно, но сладкото води до натрупване на мазнини, което не храни толкова много плода, колкото една пържолка например.

Поздрави!
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Прогресии
« Отговор #872 -: Август 30, 2021, 03:32:36 pm »
А тя не е ли натално предразположена с тези аспекти?
Или е от онези слаби и високи красиви Телкини, които мразим?  :D
Дълго и упорито кърмене, поне година интензивно, може да й помогне да възвърне умерени граници, дори при плюскане, ако има такива нагласа и желание.
Сега трябва да ограничи въглехидратите, което не е толкова зле. Многото килограми водят риск от прееклампсия и преждевременно раждане. Абе, сложно е, ама нали е Теле, да впрегне воля и да редува сладкото с друго  :)

Люба, да предполагам, че е.
Винаги е била закръглена, но сега е проблем-поне по думите на лекаря.
Тя е с ниско кръвно, за сега изследванията и са окей.
За кърменето нз как стоят нещата-доктора и е казал, че гърдите също са и станали прекалено големи и се притенявал от това.
Ако трябва да съдя по сестра ми, никога няма да отслабне-двете са идентични, с големи гърди, с огроен апетит към сладкото, сестра ми е с асц.Рак, а тя е с Асц. Риби.
Иначе аз не съм  Телец, Овен съм с асц. Близнаци и съм от онези слаби и високи, които могат да хапват всичко, само че при мен проблема е с малките размери на стомаха-подува ми се, когато прекаля с храната, а оставам гладна.. т.е. ям през 2 часа, иначе ми става лошо.
Качвам и картата, защото все пак да не говорим на сляпо.
Как може доктор да каже на бременна жена такова нещо!?В шок съм.
Тя майка ли иска да става,или да отслабва?
Светът тотално се сбърка.

Сафо,
При жени с по-големи гърди има опасност от възпаление на гърдата т.е. мастит, което от своя страна води до много по-големи усложнения и за бебето и за майката.
Запушват се каналите, образуват се мастни топчета и трябва оперативна намеса.
Това го притеснява.
Да-на менение съм, че бебето е по-важно, но сладкото води до натрупване на мазнини, което не храни толкова много плода, колкото една пържолка например.

Поздрави!
Моля ти се.......недей. :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #873 -: Август 30, 2021, 08:49:01 pm »
Сафо, има значение и не е безобидно.
Аз не съм кърмила, но също поддържах форма и на бюста, по лекарско предписание, преди години. Налагаше се по здравословни причини. Браво на лекаря !
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Прогресии
« Отговор #874 -: Август 30, 2021, 09:17:22 pm »
Извън цицоманските страсти ,дали доктора не е с ветеринарен уклон,а по-скоро естетически  ;D , :'(асцендент Риби, Луна Риби дават склонност за задържане на течности и едно от физическите определения за подобен акцент е лeко по-аморфна, пухкава визия ,не поради подкожни тлъстинки, а задържане на вода. И при условие,че дамата е и бремена, може да се е подчертала тази склоност и повечето кг.да са от вода .

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Прогресии
« Отговор #875 -: Август 31, 2021, 08:37:50 am »
Извън цицоманските страсти ,дали доктора не е с ветеринарен уклон,а по-скоро естетически  ;D , :'(асцендент Риби, Луна Риби дават склонност за задържане на течности и едно от физическите определения за подобен акцент е лeко по-аморфна, пухкава визия ,не поради подкожни тлъстинки, а задържане на вода. И при условие,че дамата е и бремена, може да се е подчертала тази склоност и повечето кг.да са от вода .
+1
това си помислих и аз  :)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1177
Re: Прогресии
« Отговор #876 -: Август 31, 2021, 09:46:59 am »
Тъй, тъй, тая шия не е от туршия.
Не съм дебела, само задържам течности... Стомахът ми е разширен... Алабала.
Пусти глад и лакомия.
И хормони.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Прогресии
« Отговор #877 -: Август 31, 2021, 10:45:29 am »
Люба ,има слаби хора подпухнали ,не говоря за дебели. Аморфни лeко е друго, не е като отсечени мускули, ама не ми се обяснява  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #878 -: Август 31, 2021, 08:54:16 pm »

fortunades, Венера и Юпитер, упр. АСЦ са  в квадрат. Венера има повече сила да упралява и контролира АСЦ, тронова, западна, би трябвало да е изгряла. Има ли кръвна картина за инсулинова резистентност, тестване на хормони, кортизол. Трябва да има основно  заболяване или състояние, което е причина за това  наднормено тегло. Марс е срещу АСЦ/кортизол, надбъбречни жлези/, иначе няма  ранена планета във воден знак, така че, не е надута от задържане на вода, освен ако бременността не е повод за това. Венера е достатъчно силно поставена, за да има проблеми със сладкото, освен ако не прекалява по Юпитер. Липсата на воден елемент може да се компесира с това, хората без Вода им е трудно на емоционална близост. Лунната фаза дава малко влага
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #879 -: Септември 01, 2021, 01:25:27 pm »
Колежката ми, която скоро ще ражда е доста притеснена за теглото си. Каза, че е качила около 16 килограма, а е в началото на 8-ми месец. Помоли ме да и погледна картата, но на мен ми се струва, че няма да успее да се справи с килограмите, защото предимно се храни със сладко.
Благодаря!
С първата ми бременност, която прекарах до 5-ти месец на легло и имах близо 200 инжекции прогестерон, бях качила 26кг. Върнах си предишните мерки на 3-тия месец след раждането- влязох си в джинсите и заведох беба на фотограф. Диета не съм спазвала понеже кърмех, но всеки ден си пусках аудио касета с диско музика- 60мин. и играех аеробика по приложението за моята възраст от книгата на Жоржета Димитрова. Тогава и все още съм с пр. АС Везни, без сладичко не мога, но пък в крайна сметка мъжете не са кучета, че да ядат кокали  :)

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Прогресии
« Отговор #880 -: Септември 11, 2021, 10:30:49 am »

fortunades, Венера и Юпитер, упр. АСЦ са  в квадрат. Венера има повече сила да упралява и контролира АСЦ, тронова, западна, би трябвало да е изгряла. Има ли кръвна картина за инсулинова резистентност, тестване на хормони, кортизол. Трябва да има основно  заболяване или състояние, което е причина за това  наднормено тегло. Марс е срещу АСЦ/кортизол, надбъбречни жлези/, иначе няма  ранена планета във воден знак, така че, не е надута от задържане на вода, освен ако бременността не е повод за това. Венера е достатъчно силно поставена, за да има проблеми със сладкото, освен ако не прекалява по Юпитер. Липсата на воден елемент може да се компесира с това, хората без Вода им е трудно на емоционална близост. Лунната фаза дава малко влага
Рени,
Извинявам се, че чак сега отговарям.
Не се е изследвала за инсулин, но пускат редовно кръвни изследвания и то според мен не както трбява на гладно.
От хормоните само TSH, което е в норма, но доколкото съм запозната трябва и други изследвания, не само TSH-то.Изключително важно е да се следят бременните за да не отключат гестационен диабет.
Тя закусва със сладко - кроасани, бисквити, курабийки и т.н. На обяд яде пържени картофи, месо(скара предимно) или ориз.
След това отново се яде сладко и така докато не си тръгне от работа. Вечер мисля че поръчват пица или нещо бързо като дюнери и т.н. Думите и бяха " От кроасаните ми излизат киселини и знам, че ако ям ще ми излязат киселини, но пак ги ям."
Разбирам я напълно по отношение на това, че и се яде нещо определено.
Аз самата бях бременна 3 месеца сега май,юни и юли, но изгубих плода поради факта, че имам генетично заболяване наречено тромбофилия, както при сестра ми и закъсняхме с установяването на болестта и съответно прилагането на лекарствата.
И трябваше да ми направят медицински аборт с вакуум, под упойка.
Ще дам ОВ, как е със здравето когато имам такава информация, но най-плашещото е че пие бира и това изобщо не ми харесва, но все пак е нейното бебе. Има много проблеми със запека, което от своя страна води освен до задържане на храната и до интоксикация на организма и плода.

Колежката ми, която скоро ще ражда е доста притеснена за теглото си. Каза, че е качила около 16 килограма, а е в началото на 8-ми месец. Помоли ме да и погледна картата, но на мен ми се струва, че няма да успее да се справи с килограмите, защото предимно се храни със сладко.
Благодаря!
С първата ми бременност, която прекарах до 5-ти месец на легло и имах близо 200 инжекции прогестерон, бях качила 26кг. Върнах си предишните мерки на 3-тия месец след раждането- влязох си в джинсите и заведох беба на фотограф. Диета не съм спазвала понеже кърмех, но всеки ден си пусках аудио касета с диско музика- 60мин. и играех аеробика по приложението за моята възраст от книгата на Жоржета Димитрова. Тогава и все още съм с пр. АС Везни, без сладичко не мога, но пък в крайна сметка мъжете не са кучета, че да ядат кокали  :)

akruks,

Разбирам напълно на къде биеш с качването на килограми, но едно е да са от сладко, друго е от хормоните.
При не я е начин на живот и ежедневие. Така и на една колежка на мъжът ми са и казали да спре да яде сладко, защото е вредно много за нея и бебето. Тя е с втора бременност и то чакана дълго време. Е не спираше да яде сладко и в 8 ми месец беше вдигнала кръвната захар толкова много, че за малко да роди преждевременно.
А по отношението на мъжете-мисля че е най-важното е здравето на бебето и на бременната и когато доктора казва, че трябва да се спре сладкото или определена храна, то е хубаво да го слуша. Аз изобщо нямам представа какво е да искаш да ядеш сладко или да имаш такъв зверски глад за сладко, защото ям предимно солено, но мъжът ми претреперва за сладичко.
Така през времето докато бях бременна, не съм опитвала нищо сладко, просто не ми се ядеше, но соленоо... и това знам, че е вредно, но изследванията ми бяха окей. Само дето закъсняхме с тези за тромбофилията и антифосфолипидния синдром.
Сега поне знаем от какво и ще предприемем действие с поставянето на нсикомолекулен хепарин-инжекционно.

 :-*

Извън цицоманските страсти ,дали доктора не е с ветеринарен уклон,а по-скоро естетически  ;D , :'(асцендент Риби, Луна Риби дават склонност за задържане на течности и едно от физическите определения за подобен акцент е лeко по-аморфна, пухкава визия ,не поради подкожни тлъстинки, а задържане на вода. И при условие,че дамата е и бремена, може да се е подчертала тази склоност и повечето кг.да са от вода .

Ребека,
Аз също бях при него по време на бременността си-не съм забелязала да е с ветеринарни наклонности :D
Той е доста известен лекар и има буквално хиляди родилки при него.
За колежката ми - да с асц.Риби е, но преди да забременее беше качила 10кг от стоене вкъщи, защото беше останала без работа.
Сега е качила още 14кг, което прави +24кг, като цяло. Сестра ми е същата - стана 90кг и не може и да ги свали, но всеки ден яде сладко, всеки божи ден. И не се движи, а и казаха да се движи и да не напълнява, защото е с тромбофилия и има и операция на едната вена, която отново се възпали и сега пак ще я оперират...
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Прогресии
« Отговор #881 -: Септември 11, 2021, 11:59:04 am »
Извън астрологията (не съм отваряла картата),
проблемът с глада (за сладко и не само) и невъзможността за отслабване е сериозен и най-вероятно не е въпрос на воля;
По свидетелствата инсулинова резистентност със сигурност е налична, за диабет не мога да знам. TSH не е достатъчен показател за достатъчност на щитовидни хормони, да. Освен на АГ, аз бих ги пратила да се следят и при ендокринолог.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #882 -: Септември 11, 2021, 02:22:59 pm »
art7ess
+1
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #883 -: Септември 12, 2021, 03:21:11 pm »

akruks,
Разбирам напълно на къде биеш с качването на килограми, но едно е да са от сладко, друго е от хормоните.
При не я е начин на живот и ежедневие.
Напротив, не си ме разбрала, а и никого не бия  :) Моите +26кг при първата бременност бяха от 200  инжекции Прогестерон= хормонални са, аз до 5-тия месец всичко връщах, карах само на чай от лайка и леко препечена филийка без нищо!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #884 -: Септември 12, 2021, 06:28:47 pm »
И на мен са ми били достатъчно Прогестерон, но не съм качила и грам, в периода.
Първо се установява как работи картата/ организма и тогава може да прогнозираме кой и дали ще качва или сваля килограми; зашо яде сладко или солено. Човек реагира различно на всичко, което идва отвън.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“