Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166267 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #915 -: Февруари 21, 2022, 10:46:14 am »

Yaya, при сина ти има ли индикация по рождение да има неизличима болест ?
Домовете, показват темите, които са актуални в посочен период и планета/-и, активиращи тези теми, ще занимават човек през тяхната призма. В случая, темите на 8 ми дом са прогресирали/ развили до аналогиите на Плутон- това му е драснато. Плутон не е лична планета, но ако е в аспект с лична планета и той хвърля аспекта, тя ще е притисната от темите на 8 ми дом. Как ще реагира сина ти на това, зависи от статуса на тази планета. Нещо силно, разрушително,  свързано с поколението на сина ти, може, лично той да го преживе под формата на болест.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #916 -: Февруари 23, 2022, 09:20:54 pm »
Акрукс - Ръшман, стр. 173 най-долу
гледам я в момента книгата онлайн, на страница 173 са малките транзити - Венера, Марс...
Намерих го - в началото на стр. 159 , само едно изречение е: "един от клиентите ми се разболя от спин, когато върхът на неговия 8д образува квадрат с Плутон"
Никъде не пише, че дава продължителна и нелечима болест, а и спин отдавна се лекува, не се вкарвай във филми  ;D
« Последна редакция: Февруари 23, 2022, 09:37:44 pm от akruks »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресии
« Отговор #917 -: Февруари 23, 2022, 10:14:22 pm »
Интересува ме някой сблъсквал ли се е с прогресивен К8 квадрат натален Плутон?
В литературата го тълкуват като неизлечима болест. Въпреки че по Плутон не се умира...

Имам близки с минали такива прогресии. Нищо им няма

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Прогресии
« Отговор #918 -: Февруари 24, 2022, 06:28:11 am »
Интересува ме някой сблъсквал ли се е с прогресивен К8 квадрат натален Плутон?
В литературата го тълкуват като неизлечима болест. Въпреки че по Плутон не се умира...
Ако му е време за секс...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Прогресии
« Отговор #919 -: Ноември 22, 2022, 03:20:20 pm »
Разглеждам картите на близки и прогресивните им новолуния.При роднина се е случило на асц точно,квадрат нат.Юпитер.След 7г.се омъжи,тоест,когато прогресивна Луна направи квадрат с точката на про.новолуние /асц и опозиция Юпитер.
Какво  разглеждате ,освен аспекти към планети ,домове?Важно е в кой дом се случва,но разбирам също,че напрегнатите аспекти към бенефици са добри .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #920 -: Ноември 22, 2022, 08:20:58 pm »
Аз гледам дома, защото следващите 14 г темите по него ще се усвояват.
Не винаги твърдите аспекти към бенефиците са добри. Ако Марс хвърля аспект към Венера, която е извън секта, в заточение, в нещастен дом или в 10-ти, в огнен знак и не е подкрепена от Юпитер ? Сатурн към Юпитер без достойнства, извън секта, у 1 в 8 ми ?
Но твърди аспекти между Венера и Юпитер, може да не дадат очакваното, но няма и да навредят. В момента е такъв случаят между Венера и Юпитер- няма да навредят, но и няма да оправдаят очакването въпреки че се приемат един друг.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Прогресии
« Отговор #921 -: Ноември 22, 2022, 11:27:51 pm »
На мен ми предстои напролет в точен квадрат с нат. Луна.
Прогресивен Мерк е в съвпад с новолунието.
Честно казано, не съм се вторачвала в квадратури и опозиции при предното, но то наистина бележеше пълна промяна от ученическия живот към студентството.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Прогресии
« Отговор #922 -: Ноември 22, 2022, 11:50:06 pm »
На мен ми предстои напролет в точен квадрат с нат. Луна.
Прогресивен Мерк е в съвпад с новолунието.
Честно казано, не съм се вторачвала в квадратури и опозиции при предното, но то наистина бележеше пълна промяна от ученическия живот към студентството.
Корея,в кой дом беше тогава ,сега в кой предстои?Има ли аналогии по сферите на дома,по кой показател определяш преходното-дом,аспект..?

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Прогресии
« Отговор #923 -: Ноември 23, 2022, 08:08:48 pm »
Предното беше в 9- ти дом, 4-5 гр преди МЦ, сега е в 10-ти.
Реално за мен беше най- голямата до сега промяна в живота ми- среда, местожителство, всичко.
Има си, да- висше образование,  откъсване от семейството, съзряване.
Сега са решили да ме правят лидер на синдикатите в общината, обаче ще има да почакат.ХИч не ми е нужно такова издигане, не, че ще се преуморя от работа, но нямам грам амбиции за подобна позиция.
« Последна редакция: Ноември 23, 2022, 08:44:36 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Прогресии
« Отговор #924 -: Ноември 23, 2022, 10:37:53 pm »
Е значи баш по дома и по оста ,буквално е било предното.Сега избирай  ;D статус,синдикат или сватба.  :D

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Прогресии
« Отговор #925 -: Ноември 24, 2022, 08:40:09 am »
Аз тайно се надявам, понеже са включени натални Мерк У4 и Луна У2 да си купя нечтаното малко жилище.
Двете опции, посочени в поста ти, не ме блазнят..😂
Аз го гледах изолирано само като прогресия, ама натално изглежда още по- кофти аспектирано.
« Последна редакция: Ноември 24, 2022, 08:46:57 am от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Прогресии
« Отговор #926 -: Ноември 24, 2022, 11:49:52 am »
Корея, прогресивно новолуние е за период около 28/30години,така че, много неща вероятно ще се случват. През 7години.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #927 -: Ноември 24, 2022, 02:46:44 pm »
Сафо, прогресивното новолуние = новолуние или 14 дни =14 г, а 28/30 г е период в който прогресивна Луна се връща в наталната позиция или синодичен  цикъл на  Луна= пълен цикъл на прогресивната Луна.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Прогресии
« Отговор #928 -: Ноември 24, 2022, 03:25:05 pm »
Сафо, прогресивното новолуние = новолуние или 14 дни =14 г, а 28/30 г е период в който прогресивна Луна се връща в наталната позиция или синодичен  цикъл на  Луна= пълен цикъл на прогресивната Луна.
Рени, когато прогресивна Луна и прогресивно Слънце се срещнат в натала-съвпадът е прогресивно новолуние за натива. След колко години същият този натива, ще има отново прогресия на луна и прогресия Слънце в съвпад?
Забележката ти е правилна, незная как се нарича съвпадът, за който аз написах.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Прогресии
« Отговор #929 -: Ноември 24, 2022, 05:04:19 pm »
Рени,Сафо,объркахте ме,може би има недоразумение?Погресивно новолуние наистина около 29/8 години,а след 14 години се случва пр.пълнолуние,респективно след 7год е фаза квадратура.Така че това има вероятно предвид Сафо.