Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 181665 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #945 -: Август 21, 2023, 09:20:02 am »
Защо не се посъветвате с астролог ? Например с този, при който сте си правили ректификация ? Не е нужно да можете да построявате каквито и да било астрологични карти.
Може би защото не мога да си го позволя към момента. Нали това е форум и нали мога да питам? Забелязвате, че искам точно “вашето” позволение….

Всеки, който  търси помощ и съвет във форум, се съобразява с предложени му такива, като преценява дали да се възползва от тях. Форумът е за споделяне на общи интереси, лични наблюдения и търсения в сфера астрология. Ако някой от списващите тук,  си позволи да се ангажира лично, с разчитане и прогнозиране на конкретна карта, си е негов избор, но никой не е длъжен да го прави. Редно е да не се нарушават границите на доброжелателния тон.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Av

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 25
Re: Прогресии
« Отговор #946 -: Август 21, 2023, 03:07:22 pm »
Защо не се посъветвате с астролог ? Например с този, при който сте си правили ректификация ? Не е нужно да можете да построявате каквито и да било астрологични карти.
Може би защото не мога да си го позволя към момента. Нали това е форум и нали мога да питам? Забелязвате, че искам точно “вашето” позволение….

Всеки, който  търси помощ и съвет във форум, се съобразява с предложени му такива, като преценява дали да се възползва от тях. Форумът е за споделяне на общи интереси, лични наблюдения и търсения в сфера астрология. Ако някой от списващите тук,  си позволи да се ангажира лично, с разчитане и прогнозиране на конкретна карта, си е негов избор, но никой не е длъжен да го прави. Редно е да не се нарушават границите на доброжелателния тон.
За себе си мога да кажа, че не съм нарушила доброжелателният тон. Влязох с въпрос. Опитвам се да си помогна до колкото мога. Но не ми е приятно да ме насочват към астролози, когато аз съм направила своят избор и като съфорумец  любезно съм попитала каквото ме интересува тук. Дамата има свободното право да не отговори просто, а не да ме изпраща на астролог.
Рени, благодаря за този коментар. :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #947 -: Август 21, 2023, 08:59:58 pm »
Защо не се посъветвате с астролог ? Например с този, при който сте си правили ректификация ? Не е нужно да можете да построявате каквито и да било астрологични карти.
Може би защото не мога да си го позволя към момента. Нали това е форум и нали мога да питам? Забелязвате, че искам точно “вашето” позволение….

Всеки, който  търси помощ и съвет във форум, се съобразява с предложени му такива, като преценява дали да се възползва от тях. Форумът е за споделяне на общи интереси, лични наблюдения и търсения в сфера астрология. Ако някой от списващите тук,  си позволи да се ангажира лично, с разчитане и прогнозиране на конкретна карта, си е негов избор, но никой не е длъжен да го прави. Редно е да не се нарушават границите на доброжелателния тон.
За себе си мога да кажа, че не съм нарушила доброжелателният тон. Влязох с въпрос. Опитвам се да си помогна до колкото мога. Но не ми е приятно да ме насочват към астролози, когато аз съм направила своят избор и като съфорумец  любезно съм попитала каквото ме интересува тук. Дамата има свободното право да не отговори просто, а не да ме изпраща на астролог.
Рени, благодаря за този коментар. :)
направила своя избор, а не си пита избора, а занимава всички във форума с питанките си  ::)
погледнах със задна дата – предимно аз съм обърнала внимание и отговаряла, писала, тълкувала, отговаряла, дори съм си навлякла и "доброжелателния" ти тон, с погрешно изтълкуваното ми обръщение Ave  :(   И ти да си здрава!
« Последна редакция: Август 22, 2023, 12:04:09 am от akruks »

Av

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 25
Re: Прогресии
« Отговор #948 -: Август 22, 2023, 06:48:11 pm »
Защо не се посъветвате с астролог ? Например с този, при който сте си правили ректификация ? Не е нужно да можете да построявате каквито и да било астрологични карти.
Може би защото не мога да си го позволя към момента. Нали това е форум и нали мога да питам? Забелязвате, че искам точно “вашето” позволение….

Всеки, който  търси помощ и съвет във форум, се съобразява с предложени му такива, като преценява дали да се възползва от тях. Форумът е за споделяне на общи интереси, лични наблюдения и търсения в сфера астрология. Ако някой от списващите тук,  си позволи да се ангажира лично, с разчитане и прогнозиране на конкретна карта, си е негов избор, но никой не е длъжен да го прави. Редно е да не се нарушават границите на доброжелателния тон.
За себе си мога да кажа, че не съм нарушила доброжелателният тон. Влязох с въпрос. Опитвам се да си помогна до колкото мога. Но не ми е приятно да ме насочват към астролози, когато аз съм направила своят избор и като съфорумец  любезно съм попитала каквото ме интересува тук. Дамата има свободното право да не отговори просто, а не да ме изпраща на астролог.
Рени, благодаря за този коментар. :)
направила своя избор, а не си пита избора, а занимава всички във форума с питанките си  ::)
погледнах със задна дата – предимно аз съм обърнала внимание и отговаряла, писала, тълкувала, отговаряла, дори съм си навлякла и "доброжелателния" ти тон, с погрешно изтълкуваното ми обръщение Ave  :(   И ти да си здрава!
Форумът е място за питане и обсъждане.! Дали ще четеш или не е твой избор. Дали ще си добронамерен е въпрос на виждане за света. Ти не си любезна  и  добронамерена в момемнта и ще те помоля да не отговаряш изобщо на мои постове.
Благодаря за пожеланието :)
Да ти се връща ! 😉
Благодаря за пожеланието. Да ти се връща :)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Прогресии
« Отговор #949 -: Август 22, 2023, 07:23:39 pm »
Да ви кажа и двете хич не сте наясно с магията, за да хвани дикиш се плюе три пъти: умри кучко,умри х 3! ;D AV,  в натала У3 ти е Луна във 2-ри. Възприемаш, общуваш,взаимодействаш със света,хората,обстоятелствата чрез Луната,емоционално.И баш тъз Луна във втори дом..в каре с диспозитора си Меркурий и ест.финансов сигнификатор, какъвто е Венера.Аа и опозе с Нептун..Склонна си според мен към нереалистична оценка във финансовата сфера и рискови финансови дела.Но прогр. нищо няма да кажа.Не астрологично- питай финансов консултант,но ми се струва абсурдно и опасно да вземаш имот със 100% кредитиране , при условие,че дори не можеш да си позволиш астролог. Точно сега балона е крайно раздут, таксите годишни на вак. имоти са огромни и дори при добро менажиране , често не си избиват и таксата.Имам познати с такива и са им като воденичен камък на шията, при това взети на стари цени кеш. Астрологично,но по принцип, не за теб конкретно,ретро Венера е добра за това ,ако е супер оферта.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #950 -: Август 22, 2023, 08:45:06 pm »
Здравейте Дами,
Извинете ме. Благодаря много за това, че ще отделите от времето си по моят казус. 💫🌸
Бъдете здрави
   И ти да си здрава!
Ти не си любезна  и  добронамерена в момемнта и ще те помоля да не отговаряш изобщо на мои постове.
Благодаря за пожеланието :)
Да ти се връща ! 😉
Благодаря за пожеланието. Да ти се връща :)

Луна в опозиция на Нептун // Франсис Сакоян, Луис С. Екер
 Вътрешното емоционално объркване се проектира върху другите, върху целия свят, подсъзнателните процеси играят голяма роля. Те не разбират какъв е смисълът на проблема - в себе си или в партньора. Силна впечатлителност, възприемане на настроенията на другите. Те могат да попаднат в лошо общество, да станат наркомани, алкохолът може да съсипе. Трябва да се пазите от съмнителни парични транзакции и финансови приключения. Рисковано е да се занимавате с астрални явления. Домакинските дела са хаотични, безредни поради мързел или безотговорност или умствени затруднения, които имат причини в миналото. Чести психосоматични заболявания и емоционално напрежение. Слабите индивиди имат паразитно съществуване.

 Луна опозиция Нептун // Марион Марч
Поради неспособността ви да разграничите реалността от илюзията, често влизате в трудни емоционални връзки. Такива аспекти често показват необходимост от бягство от реалността – чрез алкохол, наркотици или мечтания. Вие сте креативни и талантливи в изкуството, но често подценявате талантите си. Ако не се научите да контролирате добре аспектa, може да възникнат здравословни проблеми.

 Луна в опозиция с Нептун // Л. Муравьова
Вие сте психическа гъба, която попива емоциите и нагласите на хората около вас. Внимавайте да не прекарвате много време с хора, които приемат нещата негативно. Склонни сте да проектирате собствения си емоционален срам върху други хора, което затруднява определянето кой какво чувства във връзката ви. Всички здравословни проблеми, които може да имате, идват от ранно детство и вашите вярвания.

Луна в опозиция на Нептун // E.N. Колесов
Вътрешното "объркване", несигурността се проектира върху всичко наоколо. Впечатляващ, податлив на настроението на другите. Те могат да попаднат в лошо общество, да станат наркомани, алкохолици. Трябва да се пазите от съмнителни сделки. Домакинските дела са в безпорядък поради мързел или психологически затруднения. Слабите лица имат паразитно съществуване.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Прогресии
« Отговор #951 -: Септември 15, 2023, 12:12:45 am »
Някой има ли съзнателен спомен от пр. Луна през натален Асц? Усетил ли е нещо по- така по аналогиите на 1 дом, по дома на нат.Луна или управляваният от нея дом.Защо ли си мисля,че е едно преекспонирано ,като значение и сила преминаване.Ако някой помни и не го мързи да сподели,ще е интересно.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Прогресии
« Отговор #952 -: Септември 15, 2023, 05:29:55 am »
Ребека,в годината в която про Луна мина през асц.ми -омъжих се,родих,преместихме се в друго жилище.Наталната ми Луна обаче е в 1ви дом-ъглова и е упр.на 3ти.
В момента отново е в 1ви.Занимаваме се с ремонти на жилища и непрекъснато пътуваме до провинцията.
Ще имам про.възврат на Луната по някое време.
« Последна редакция: Септември 15, 2023, 05:31:48 am от Сафо »

Синухе

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 218
Re: Прогресии
« Отговор #953 -: Септември 15, 2023, 07:06:05 am »
При мен прогр Луна съвпад Асц ми донесе лечение в болница в друг град.За няколко месеца напълно смених средата.
Никой не резонира с планетите, така както ти!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресии
« Отговор #954 -: Септември 15, 2023, 07:58:45 am »
Толкова я чаках тази пр. луна на асцендента. Досега при преминаването й от там първия път беше една от най-хубавите ми години (на 18 бях), после по другите ъгли - на ИЦ срещнах бившия ми мъж, на десцедента (точно) родих дъщеря ми, на МЦ май беше делото за развода.

Е, била е на асцендента януари тази година. Растяща луна, след първа четвърт от цикъла. Никакво събитие не съм имала. Дали защото в прогресивната карта сега навлиза в 12-ти прогресивен, не знам.

За сметка на това сега като е в първи дом, в опозиция с Марс в седми имах разни скандали с майка ми, която има Плутон в опозиция с моя Марс. Ретроградната Венера ги задейства явно.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #955 -: Септември 15, 2023, 11:20:25 am »
Тери, изчакай 15 месеца .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Прогресии
« Отговор #956 -: Септември 15, 2023, 11:48:07 am »
Благодаря на всички за споделеното! Със смесени чувства и очаквания съм. Имах надежда да ме отпусне леко от 12-домните черни мисли и тягостно емоц. битие.Но май няма чак да ми се прояснят небесата. Прочетох за по- емоционалното и експанзивно общуване, но аз по принцип съм поразяващата уста и да,един от първите ефекти е ,че вече майка ми не ми говори. ;D Сюжети различни в главата ми,съотнесени със солара и др. техники. Жадувам малко свобода около шията,много ми натежа този тъмен преход.Не се сетих да разгледам за другите ъгли, дано успея да си припомня нещо.От сто години все се каня да водя астро дневник, може би ще го направя вече. Също бих се радвала,ако емоц. ми енергия някак се обнови,да имам силата за нови начинания.Сега изпитвам псих.умора ,все едно енергията ми е била облечена в нещо,като дървен костюм,затвор.
« Последна редакция: Септември 15, 2023, 12:29:54 pm от Ребека »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресии
« Отговор #957 -: Септември 15, 2023, 12:53:03 pm »
Благодаря, Рени! Тя 15 месеца след съвпада й с асцендента тъкмо ще излезе от знака.

Беки, асц че не помня скорпион май беше? Писала съм го назад няколко пъти - гледа се планетата диспозитор на прогресивната Луна, какви транзити и прогресии има към нея.
При мен пр. луна в лъв, транзити към слънцето - Нептун и Сатурн в риби. Депресия и фантазии, дотук вярно  :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Прогресии
« Отговор #958 -: Септември 15, 2023, 01:12:43 pm »
 Тери не съм гледала диспозитора нито аспекти,транзити.Не се сетих,сега ще гледам,благодаря.За Ас ,правилно помниш,но всъщност Асц ми е Стрелец,Юпитер ще гледам. ;) Едно знам със сигурност, не искам външно да приличам на Луна и Юпитер,нннеее! ;D

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Прогресии
« Отговор #959 -: Септември 15, 2023, 08:08:54 pm »
При мен е било преди около 9 г.
С нищо конкретно не мога да го свържа - пътуване, учене, ходене на разни обучения, предимно общуване и комуникация с жени. С творчески неща се занимавах и работих в сватбена агенция за кратко. Имах тогава 2 приятелки, които в последствие просто изчезнаха. Имаше и несподелено любовно увлечение и под негов натиск се опитвах да ставам веган :-[