Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 181700 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Прогресии
« Отговор #975 -: Септември 22, 2023, 11:11:16 am »
Terry , пффф за туй не се сетих, че ще дойде. Ще анализирам детайлите.Дано успея да синтезирам нещата или ,както в повечето случаи- постфактум.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Прогресии
« Отговор #976 -: Септември 22, 2023, 11:24:35 am »
Сафо, чета приказки от всички народи. Дали са арабски,арменски или азиатски във всички е закодирано знание,послание ,обучение как да бъдеш човек.Но имам една Гооляма любов и той е българин. Космополитен дух ,енциклопедист ,езотерик-Николай Райнов. Той е събрал приказки от всички народи, издадени са десетки.Но неговият стил,начинът да наниже думите с една магия, финна и прочувствена е моят! Събирам старите му издания от доста години,защото преди  години не издаваха книгите му и чаках по седмици ,за да се освободи том в библиотеката. Та чета всички приказки и сега мечтая да прочета пълната ,нецензурирана версия на Хиляда и една нощ, над десет тома с мръсотийки. ;D

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #977 -: Септември 22, 2023, 12:26:40 pm »
Акрукс, за щастие още през пубертета попаднах на Оскар Уайлд с "Дневникът на Дориан Грей". Това е книга,автор,който наред с много други са повлияли върху естетиката и светоусещането ми. Имам и книгата му с приказки , сдобих се с нея на почтенна вече възраст  ;D и насладата е екстаз. Въпреки,че в някои ,като "Славия и Розата" има толкова болка,че се разплаквам,както от дете рева на "Малката русалка".. ;D
то и аз карах още пубертета на 22, когато си купих трите му тома с луксозна подвързия, припознах се в "Звездното дете", а иначе приказката, която всеки път ме хваща за гърлото е "Малката кибритопродавачка" на Андерсен

QueenOfHearts

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Прогресии
« Отговор #978 -: Октомври 29, 2023, 08:55:29 pm »
Здравейте, обърнах интернет да търся информация, обаче не мога да намеря конкретно нищо. Имате ли наблюдения дали куинконс при прогресивна синастрия има някакво значение? Би ли дали връзка? В случая прогресивна Венера на мъжа куинконс нат Слънце жена.
В статия на Paul Westran, в неговото проучване, той е включил този аспект в табличката с наблюдения, но в текста споменава като значими само съвпад, секстил, тригон, опозиция.

https://astrologynewsservice.com/research/unique-study-links-venus-to-romantic-choices-people-make/

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресии
« Отговор #979 -: Октомври 29, 2023, 09:44:00 pm »
Куинкокса е най-шибания аспект, освен това е минорен. Нищо не може да даде. Планетите не се виждат. Забрави.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

QueenOfHearts

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Прогресии
« Отговор #980 -: Октомври 30, 2023, 02:40:38 pm »
Куинкокса е най-шибания аспект, освен това е минорен. Нищо не може да даде. Планетите не се виждат. Забрави.

Благодаря за отговора, Terry. Жалко, защото прогресивното му слънце върви към съвпад с моята нат Луна (на по-малко от 2гр) и моята прогресивна Луна върви към тригон с прогресивното му Слънце. Предполагам обаче това пак няма значение ???

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресии
« Отговор #981 -: Октомври 30, 2023, 03:48:54 pm »
Аааа, напротив. Това звучи много обещаващо.

Но защо питаш тук - не се получават нещата ли?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Прогресии
« Отговор #982 -: Октомври 30, 2023, 04:10:04 pm »
Изобщо тези синастриални прогресии нямат смисъл.
Наталните карти трябва да съвпадат, а не прогресивните. Луната прогресира с градус за месец.
Ако ще се виждате за една вечер, може. Другото е удавник за сламка.

QueenOfHearts

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Прогресии
« Отговор #983 -: Октомври 30, 2023, 07:22:25 pm »
Аааа, напротив. Това звучи много обещаващо.

Но защо питаш тук - не се получават нещата ли?

Амиии да, в момента не си общуваме. Не сме се скарали или нещо подобно, просто и аз не знам какво стана - май някакво недоразумение стана в комуникацията. Картата на първата среща също ми изглеждаше обещаваща, но…..

Люба, синастрията не е лоша. Обаче имам квадрат между двата меркурия, дали това не допринася за недоразумението?

Аз сбърках даже и че направих хорари още преди да сме излезнали на първа среща и си изгърмях патроните. Май хорарите не показаха връзка.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресии
« Отговор #984 -: Октомври 30, 2023, 07:44:31 pm »
А транзити и други предиктивни техники към всеки от наталите показват ли нещо значимо в романтичната сфера? Не че това е гаранция де, един мъж така имаше съвпад на тр. нодална ос и Плутон с венерата като ме срещна.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

QueenOfHearts

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Прогресии
« Отговор #985 -: Октомври 30, 2023, 08:06:16 pm »
А транзити и други предиктивни техники към всеки от наталите показват ли нещо значимо в романтичната сфера? Не че това е гаранция де, един мъж така имаше съвпад на тр. нодална ос и Плутон с венерата като ме срещна.

Не разбирам чак дотам. Знам само, че както Юпитер е ретро, върви към съвпад с нат Венера (юпитер ми е у7). Нат Венера съвпад нат Юпитер в Телец. И транзитен Сатурн като тръгне директен ще направи секстил с Венерата.

А при него, тр Сатурн ще тригонира нат Слънце и Марс (в Скорпион) и съответно тр Юпитер ще ги опозира. Транзитен Уран му опозират нат Мерк и Плутон. Май при него не е достатъчно. Уран му тригонира нат Венера и по някое време Юпитер ще я тригонира като тръгне директен. Нат. му Венера е в опозиция с моето нат Слънце бтв. Ама тези аспекти ще се случат до края на годината, не са сега в момента, така че може и да се разминем. :/ То ако дадат резултат не е задължително да е между нас двамата, може да е с други хора. Но, жалко - човека си заслужава.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресии
« Отговор #986 -: Октомври 30, 2023, 08:28:33 pm »
Щом си заслужава му го кажи, а недей рови хорари и прогресии. И да не стане, поне ще знаеш, че си направила всичко, което си могла за да не го изпуснеш.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

QueenOfHearts

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Прогресии
« Отговор #987 -: Октомври 30, 2023, 10:08:03 pm »
Щом си заслужава му го кажи, а недей рови хорари и прогресии. И да не стане, поне ще знаеш, че си направила всичко, което си могла за да не го изпуснеш.

Това е най-добрия съвет и вече го направих (почти това направих), но се случи след запитването ми тук за прогресивната синастрия. Общо взето се оказа, че май не сме точно на една и съща вълна и след последното ми съобщение само ме сийна. Не виждам как бих могла да променя ситуацията към момента.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресии
« Отговор #988 -: Ноември 03, 2023, 01:39:03 pm »
Пропуснала съм ти отговора, сега го виждам.

Изчакай, времето ще покаже.

В най-любимата ми любовна песен се пее:

In love there is no measure of time…
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресии
« Отговор #989 -: Февруари 06, 2024, 09:13:24 pm »
Тери, изчакай 15 месеца .

Днес вече съм с прогресивна луна в дева, знака на втори натален дом. Събития никакви интересни от преминаването й през асцендента и първи дом нямам, ежедневни грижи, простотии и така.
Да, разхубавила съм се и съм се вталила, за кого ли и за какво ли, то нямам мерак вече за никого. :-[
Frankly, my dear, I don't give a damn.