Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166600 пъти)

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Прогресии
« Отговор #180 -: Ноември 09, 2014, 08:54:10 pm »
какво управляват те и къде се случва срещата им  ::)
ако беше жена,ще те забременя веднага и двете са сигнф.на децата,ма освен ти да го направиш
друго е смяна на работа, с израстване,в различна сфера или дейност,но пак зависи дали прогресията те засяга лично,добър период за поправяне на несправедливости или ако си загубил нещо,може да си го намериш,получиш- свързано с пътуване в чужбина,учене във вуз, да спечелиш нещо,ако имаш рожден потенциал за това,ако си скъсан на изпити и влачиш невзети,сега е времето да се справиш лесно и успешно,късмета е на твоя страна,привличаш позитивни и добронамерени хора,които ти помагат в точното време и място ,можеш да се запишеш на курс за усвояване на чужд език
всичките тези благини зависят от статуса на юпитер и луната в натала ти :)

Благодаря Дракониада, strelichka  :) .

Съвпадът се случва във втори дом, Юпитер е У10, но управлява и интерсептиран знак в 1 дом, Луната е У5,6.
В добавка на това по същото време и пр. Слънце(5 дом) е в квадратура с Юпитер т.е пр. квадратура м/у Слънце и Луна аспектира нат.Юпитер.


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #181 -: Ноември 09, 2014, 10:37:52 pm »
Да, Рени, трудно ще ми е
Обаче ако искаш може на лични да ми кажеш отчетливите събития в рамките на половин година около съвпада на пр слънце с нат луна-кога като дата, аз ще пробвам да си наместя нещо

Papy, извинявай, споделеното от мен  е при пр. Слънце съвпад Венера. При пр. Слънце съвпад Луна, близки жени до мен са имали проблеми със здравето,раждане.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #182 -: Ноември 09, 2014, 10:58:39 pm »
Как я виждате прогресията на Луната през Юпитер ? Често срещам аналогии с хубави случки и събития по това време.

3 месеца ще се чувстваш уверен, в своето призвание- може да го превърнеш в професия, ако вече не си го сторил или да имаш неограничени възможности в неговото "предлагане". Ти си със Слънце в Близнаци-(из)търгувай  периода. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #183 -: Ноември 09, 2014, 11:16:21 pm »
3 месеца ще се чувстваш уверен, в своето призвание- може да го превърнеш в професия, ако вече не си го сторил или да имаш неограничени възможности в неговото "предлагане".
Действително мое хоби превърнах в професия, когато пр Луна беше в близнаци, на няколко градуса от МЦ, откъм 9д, а при съвпад на пр Луна с Юпитер У4,съУ7 в 8д родих втората си дъщеря- семейството се увеличи с още един член от женски пол- по онова време бяхме вкъщи- аз, майка ми, двете дъщери, ирландския сетер-кучка, козата-кърмачка и само един мъж, който се разплака пред родилното, когато разбра, че става за втори път татко на момиче  :012:

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Прогресии
« Отговор #184 -: Ноември 10, 2014, 06:41:40 pm »
3 месеца ще се чувстваш уверен, в своето призвание- може да го превърнеш в професия, ако вече не си го сторил или да имаш неограничени възможности в неговото "предлагане". Ти си със Слънце в Близнаци-(из)търгувай  периода. :)

Аз се надявам за абсолютно същото, Рени - в скоро време да се сблъскам с 'възможности' и подходящи хора, за начинанията които съм замислил, особено и като Юпитер влезне в 7 дом.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресии
« Отговор #185 -: Ноември 10, 2014, 09:50:40 pm »
Как я виждате прогресията на Луната през Юпитер ? Често срещам аналогии с хубави случки и събития по това време.

Тия дни чета леко диагонално, ще извинявате

Тъкмо щях да напиша по инерция, че е супер, като се сетих, че при мен беше сравнително скоро, в натала са в тригон, юпитер е диспозитор. Нищо не се случи

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресии
« Отговор #186 -: Ноември 10, 2014, 09:52:52 pm »
Papy, извинявай, споделеното от мен  е при пр. Слънце съвпад Венера. При пр. Слънце съвпад Луна, близки жени до мен са имали проблеми със здравето,раждане.

Мерси, Рени
Мерси и на теб, нереална

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #187 -: Ноември 10, 2014, 09:56:51 pm »
Аз се надявам за абсолютно същото, Рени - в скоро време да се сблъскам с 'възможности' и подходящи хора, за начинанията които съм замислил, особено и като Юпитер влезне в 7 дом.

От мен късмет и успех!  :38:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Прогресии
« Отговор #188 -: Ноември 13, 2014, 12:42:43 pm »
През декември-февруари прогр.Луна стига 19 градус, а на тоя градус имам множество прогресивни и натални планети. Как предлагате да ги тълкувам? Манджа от положителни и отрицателни аспекти по едно и също време.

Луната ще е опозиция на Марс и на Сатурн, в квадрат към възлите, полусекстили към Меркурий и Хирон и само към Венера секстил. С любов и търпение май ще трябва да се справям. Има рецепции - Луна в Овен, а Марс във Везни. Пък и Луна/Сатурн управляват възлите. Ще стане голям кардинален кръст. Сега чувствам много енергия в себе си.
« Последна редакция: Ноември 13, 2014, 12:46:09 pm от Smarta »

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогресии
« Отговор #189 -: Ноември 13, 2014, 05:59:04 pm »
Здравейте, майка ми днес се обади със сериозни здравословни проблеми, лекарите се съмняват за тежка диагноза, надявам се да не се слу4и ... но ме притеснява. Гледайки , дирекциите й, прогресивното й слънце прави квадрат към натален Сатурн , управител 8 ми , струва ми се , че може да се наложи хирургична интервенция, другото което ме радва е , че Юпитер е в съвпад, с меркурии ,диспозитор на плутон управител 6 ти и най-важното , тригон към МАрс управител  6-ти. Надявам се 4е това ще спаси положението поне за сега.
Много моля за помощ :'(

само да споделя , че на майка ми нищо и няма , просто лекарите са решили да я разкарват по малко изследвания , за пари естевено , но са съжаление с баща ми си продължават , все така да си злоупотребяват с алкохола ...

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Прогресии
« Отговор #190 -: Ноември 13, 2014, 06:50:15 pm »
да. създадох нови социални контакти. по-ангажирана съм с работа от преди.
имам доста печалби от лотарийни игри, които освен по 5-ти, мисля че се свързват и с 11 дом.
Благодаря Нереална :58:
Надявам се проявленията по 7 дом да са положителни :)
При мен Луната е У на 5 ,а Слънцето е У на 6 дом

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Прогресии
« Отговор #191 -: Ноември 15, 2014, 12:29:17 pm »
Akruks,стриктно по правилата прогресивна Венера към средна точка Уран/Юпитер прави аспект по Хамбурската школа на 0,45,90,135,180 градуса ,но в частния случай,когато Уран и Юпитер се водят в съвпад,макар и широк/6*/ лично аз мисля би трябвало да има действие и аспект тригон,средна точка на планети в съвпад специално с други думи мисля трябва да има всякакви аспекти,подсилено е от съвсем точен съвпад на прогресивните Уран и Юпитер .Не е съвсем по правилата,но поне се надявам да е така .Проверих случай в миналото пр.Венера полуквадратура средна точка натални Венера и Нептун,и двете персонални планети/Венера уСлънце у2д,7Д ,Нептун уАСЦ./,натално в съвпад 6* орбис,бил е един от аспектите,участващи в придобиване финанси,но това е стриктно Хамбурска школа-действа си .
« Последна редакция: Ноември 15, 2014, 01:09:00 pm от Oposit »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #192 -: Ноември 15, 2014, 05:30:11 pm »
Akruks,стриктно по правилата прогресивна Венера към средна точка Уран/Юпитер прави аспект по Хамбурската школа на 0,45,90,135,180 градуса ,но в частния случай,когато Уран и Юпитер се водят в съвпад,макар и широк .
Аз също имам съвпад на тр Уран с Юпитер, а пр Венера е на 5гр сходящ квадрат със средната точка Уран/Юпитер- нямам неочаквана и голяма печалба за сега и няма как да стане, след като тр Уран в същото време е опозиция с Венера у2 във 2д

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Прогресии
« Отговор #193 -: Ноември 15, 2014, 05:33:31 pm »
И мъжа ми в момента има съвпад на тр уран с юпитер.......дали като замине ще намери щастието си?
А неговото щастие е свързано с  пари....за друго не ми е споделял да мечтае.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #194 -: Ноември 15, 2014, 06:07:23 pm »
При Oposit има натални предпоставки за случване на благоприятни придобивки по Венера/Юпитер/ Уран, активирани под различни конфигурации, без оглед на аспекта там винаги ще има печалба-заложено му е.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“