Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166272 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #300 -: Април 08, 2015, 04:19:56 pm »
За прогресии гледам от астро-ком опцията с прогресии от нея виждам , че външните планети като Уран , Плутон и т.н. почти не са мръднали от наталната си позиция... не разбирам защо?

ако въобще не са мръднали, може ли в радикса са били ретро .... или пък сега са ретро, а преди това са били директни. По принцип те с бавни, ама чак пък хич да не са мръднали за 30 години ...

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #301 -: Април 08, 2015, 04:21:03 pm »
:-\ Сложно ми звучи  :012:
 :017: Пък ми е важно, че за дедо иде реч  :012:
 :017: Уж тръгнал в правия път, а не го усещам да е олабил хватката, та си мислех, че точно с тази стационарност мога да си го обясня. Като е да те срита по кокалчетата не се бави  :lol_hitting:
Но иначе като гледам и ако изобщо нещо съм разбрала  :012: на стари години може и да ме остави малко на спокойствие  ::) Туй ако преживея квадрата със Слънцето де  :012:

ами пусни си данните тук и ще ти ги дадем въпросните години на ретро, стационарност и т.н. За по-лесно си пускай прогресивна карта за всяка година напред назад и си виж как са ти планетите - все някъде някоя от тях ще се смени.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогресии
« Отговор #302 -: Април 08, 2015, 04:29:23 pm »
Хепи погледни ако мислиш ,че те лъжа ... странно е

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогресии
« Отговор #303 -: Април 08, 2015, 04:33:06 pm »
видя ли?

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #304 -: Април 08, 2015, 04:36:47 pm »
Хепи погледни ако мислиш ,че те лъжа ... странно е

е какво му е странното - за 30 дни/1 месец колко мърдат тези тримата в нормално движение .... замисли се. А ако са били в някаква по-забавена фаза ... и готово

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Прогресии
« Отговор #305 -: Април 11, 2015, 09:29:09 am »
Днес прогресивната ми Луна влезе в Стрелец, да ви се похваля  :)

Странно, но ингресът предизвика неконтролируем пристъп на депресия и сълзливо настроение.

възможно е нали последният и първият градус са критични,преживяват се  емоционални кризи, сълзи на облекчение - нат.Луна ти е водна в 8 и прогр.водна скорпи,много и силни емоции,крайни, досега прогр.е тригонирала луната,сега ще тригонира слънцето и др.овчи планетки- това ще като след силен дъжд,буря  да изгрее слънце и от чистият озонов въздух да се появи дъга, от дълбокото сега ще си на високото- честито :08:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресии
« Отговор #306 -: Април 11, 2015, 11:37:53 am »
Да, Стреличке, изглежда че наистина първият и последният градус на знака на прогресивната Луна могат да бъдат критични. Някаква по-изразена събитийност тогава не мога да отчета, по-скоро нестабилност като вътрешно състояние. И сега продължават периодично да ме обземат депресивни мисли, но някак усещам, че постепенно се променя заобикалящият фон. Появиха се нови хора в живота ми - не всички са с юпитерова нагласа, има и тесногръди хейтъри, но важното е, че съм се научила да разпознавам и отсявам некачественото и вредното за мен.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Прогресии
« Отговор #307 -: Април 11, 2015, 11:51:34 am »
Прогресивна Венера в критичен градус, сменяща знак усеща ли се подобно на луната или не е толкова осезателна промяната ,нагласата.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресии
« Отговор #308 -: Април 11, 2015, 11:54:57 am »
По дирекции съм наблюдавала по-изразени събития при смяна на знак - особено за светило, Марс, Венера. Често настъпва "драматична" промяна по символиката на планетата. Мисля, че и при смяна на знак по прогресия може да се приложи този подход, но тук вероятно говорим за нагласи, а не толкова да фиксираме годината, в която се очаква да се случи определено събитие.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #309 -: Април 11, 2015, 02:14:11 pm »
Прогресивна Венера в критичен градус, сменяща знак усеща ли се подобно на луната или не е толкова осезателна промяната ,нагласата.
  Всички планети като сменят знак по прогресия показват някаква промяна- ако една Венера в скорпион е била заточена и изразявала любовта си на принципа "Всичко или нищо!", като прогресира в стрелец ще гледа философски на любовта и ще жадува да посети красиви кътчета по земята-  споделям лично мнение, като преживяно  :)
« Последна редакция: Април 11, 2015, 02:15:49 pm от akruks »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии
« Отговор #310 -: Април 11, 2015, 03:24:10 pm »
Прогресивна Венера в критичен градус, сменяща знак усеща ли се подобно на луната или не е толкова осезателна промяната ,нагласата.

Да, и то в пъти повече, защото по прогресия Венера в рамките на един Уранов цикъл, може да смени от 3-4 знака,ако не е ретроградна. Влиянието на новия знак, както и проявите от същата се наблюдава до 1-1 1/2 . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Прогресии
« Отговор #311 -: Април 11, 2015, 06:57:11 pm »
Благодаря ви за споделеното. :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #312 -: Април 13, 2015, 08:22:01 pm »
Човекът паяк Ален Робер покори поредния небостъргач в Дубай.
Той изкачи популярната огъната кула без помощта на въжета или други помощни средства, като достигна до 75-ят етаж на 310-метровата сграда за 1ч 5', цели 25' по-рано от предвиденото време.

Преди месец е имал прогресивно Новолуние- пр Луна съвпад пр Слънце на 5гр везни, в нат 3д съвпад с К3,
в пр. карта попада в 1-ви дом, в тригон с пр Сатурн У5 в 5д


Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресии
« Отговор #313 -: Април 13, 2015, 10:19:22 pm »
Него явно саде сати не го бърка

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #314 -: Май 04, 2015, 12:40:36 pm »
Мислите ли, че има значение, когато диспозитора на прогресивното слънце и управителя на прогресивни АЦ и МЦ са ретроградни? Става дума за лични планети, които са ретро или стават ретро по прогресия.
Frankly, my dear, I don't give a damn.