Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166481 пъти)

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Прогресии
« Отговор #330 -: Юли 07, 2015, 11:20:56 pm »
 :38: МЕРСИИИ :) А аспектите как ще ги видя, на домовете?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #331 -: Юли 08, 2015, 12:17:28 am »
:38: МЕРСИИИ :) А аспектите как ще ги видя, на домовете?
Ами нали като направиш само прогресивна карта ти излизат градусите на домовете отдолу в таблизката, както на наталната карта- аспектите сама си ги пресмяташ- например имаш пр. К2 в 5гр лъв и натален Юпитер на 6гр лъв- значи пр К2 е в съвпад с нат Юпитер
Ръшман дава съвпадите на върховете на пр. домове основно да се разглеждат.

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Прогресии
« Отговор #332 -: Юли 08, 2015, 12:26:08 am »
Ясно, аз мислех, че се прави някаква отделна карта. Продължавам да чета. Имам много да наваксвам! Мерси  :58:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Прогресии
« Отговор #333 -: Юли 08, 2015, 12:29:10 am »
Правиш си прогресивна карта и после синастрия натална—прогресивна (във външния кръг). Така ще виждаш и наталните, и прогресивните домове. Хубавата табличка обаче ще изчезне, няма вариант всичко наведнъж.

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Прогресии
« Отговор #334 -: Юли 11, 2015, 08:32:29 am »
Имам К11 на 10,15 гр. във Везни, а Сатурн в наталната ми карта е на 10,39 гр. във Везни. Значи Сатурн ми е в съвпад с куспитата на 11 прогресивен дом...? Ако примерно приемем 11 дома за свободното ми време, явно затова напоследък винаги имам чувството, че времето не ми стига? Може ли да се тълкува така или греша?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #335 -: Юли 11, 2015, 03:15:02 pm »
Имам К11 на 10,15 гр. във Везни, а Сатурн в наталната ми карта е на 10,39 гр. във Везни. Значи Сатурн ми е в съвпад с куспитата на 11 прогресивен дом...? Ако примерно приемем 11 дома за свободното ми време, явно затова напоследък винаги имам чувството, че времето не ми стига? Може ли да се тълкува така или греша?
пр. K11 щом е на 10,15гр везни, то пр. К5 е в същите градуси, но овен- развлеченията, хоби, спорт, игри в свободното време са по 5д, по 11д са мечтите и груповите занимавия

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #336 -: Юли 11, 2015, 08:36:04 pm »
Имам К11 на 10,15 гр. във Везни, а Сатурн в наталната ми карта е на 10,39 гр. във Везни. Значи Сатурн ми е в съвпад с куспитата на 11 прогресивен дом...? Ако примерно приемем 11 дома за свободното ми време, явно затова напоследък винаги имам чувството, че времето не ми стига? Може ли да се тълкува така или греша?


Това означава, че по прогресии сатурн "влиза" в 11ти дом. При мен донесе силно ограничаване на приятелите, постепенно.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Прогресии
« Отговор #337 -: Юли 11, 2015, 08:49:40 pm »
и при мен така. останаха само най-близките.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #338 -: Юли 12, 2015, 02:52:11 pm »

Това означава, че по прогресии сатурн "влиза" в 11ти дом. При мен донесе силно ограничаване на приятелите, постепенно.
Под "влиза" имаш предвид, че пр. Сатурн се намира в пр. 11д, където е там може би от 25г. и предстои да излезе след някоя година-  пр. куспиди се движат много по-бързо от пр. Сатурн
 пр. Сатурн за 50г е напред само с 6гр, в сравнение с наталния, докато куспидата на година прогресира с почти градус напред

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресии
« Отговор #339 -: Юли 12, 2015, 02:58:49 pm »
В тази връзка да споделя, че аспектите на прогресивните АС и МС работят безотказно, ако картата е прецизно ректифицирана. При мен съвпадите и опозициите им с натални планети бележат години с по-значими събития. Разбира се, това нещо трябва да е заложено и по дирекции, за да има събитието по-значим отзвук.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #340 -: Юли 12, 2015, 03:11:51 pm »
При мен, сега забелязах, пр. ос 6/12 е сменила знак
Точно когато пр К6 е влязла в знак овен и се случи онзи припадък посред нощ, докато се жабуих с ракия, че се събудих от остра болка в един счупен зъб- оказа се после, че е било от съседния зъб-мъдрец, който също се е бил развалил.  За два месеца ми извадиха 25 зъба (някои бяха корени от зъби), сега чакам да заздравят венците, за да ми поставят протези. Хубавото е, че пр АСЦ в този период съвпада със звездата Спика, точният съвпад ще е догодина през април.
За импланти засега няма средства, може би ще е след 11г, когато пр. К2 влезе в стрелец, а пр Юпитер У2, съУ5 ще е на пр. К6  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #341 -: Юли 12, 2015, 03:17:33 pm »
В тази връзка да споделя, че аспектите на прогресивните АС и МС работят безотказно, ако картата е прецизно ректифицирана. При мен съвпадите и опозициите им с натални планети бележат години с по-значими събития.
А с пр. планети? Питам, защото докато проверявах кога пр. Юпитер ще кацне на пр. К6 и точно тогава пр. Луна У9 е на пр. МС в лъв- в тригон с пр. Юпитер У2, съУ5 и в тригон с пр. Слънце У10 във 2д

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресии
« Отговор #342 -: Юли 12, 2015, 03:22:27 pm »
Да, при съвпад на пр. планета с нат. МС или АС също съм наблюдавала значими събития.

При прогресивен съвпад на Юпитер с МС един мой близък срещна сегашната си съпруга и се ожени. Имаше и раждане на дете, за него е първо и много късно. В момента същият има пр. АС в точна опозиция с нат. Марс - завел е съдебно дело. Картата работи като по часовник /по същото време има и дирекционен АС в опозиция с нат. Сатурн/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Прогресии
« Отговор #343 -: Юли 12, 2015, 03:27:19 pm »
прогресивните АС и МС работят безотказно

По тях се опитвам да си засека точният час, но нещо безуспешно. Според сегашният, пр. асц трябва да е но 0 гр. в Близнаци, събития няма по асц/ дсц.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресии
« Отговор #344 -: Юли 12, 2015, 03:33:16 pm »
При мен след ректификация /часът се измести с 4 мин. напред/ и прогресиите работят безотказно - при съвпад на прогресивен ъгъл с натална планета има събитие. Дотук излизат по-значимите години.

Професионалните промени, започнали от края на миналата година, са свързани с прогресия към нат. Меркурий /у10/ - първо пр. МС в опозиция с него, а веднага след това пр. АС в тригон към същия /действащ в момента/. Внезапно останах без работа, но веднага бях "компенсирана" с други служебни ангажименти, заваляха и тлъсти поръчки.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui