Автор Тема: Прогресии  (Прочетена 166133 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #390 -: Август 20, 2015, 11:06:50 pm »
Happy58, сега препрочитам пак на по-спокойно и моля да цитираш за левия аспект на Луната към нодалната ос   :-*

За "формация йод"  ::) ::) ::) не съм чувала даже - ще видя с гугъл, но бих се радваал и на думички от теб  :)


тези двете (с още едно нещо) ми е в процес на изучаване - знам, че са важни, знам, че са значими, но още не мога категорично да заема позиция по тях - не съм ги изучила достатъчно, за да давам мнението си. Нали го написах в предния пост. докато ти свикнеш с прогнозните техники, аз ще съм я свършила тази работа и ще споделя :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #391 -: Август 20, 2015, 11:19:23 pm »
Happy58, благодаря отново  :) Явно умората си казва думата при мен - чета уж, но прочитам "каквото ми се привижда"  ::) Дано не си го усетила, като пришпорване  :58:
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии
« Отговор #392 -: Август 21, 2015, 08:27:00 am »
Happy58, благодаря отново  :) Явно умората си казва думата при мен - чета уж, но прочитам "каквото ми се привижда"  ::) Дано не си го усетила, като пришпорване  :58:

не, няма проблем :)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Прогресии
« Отговор #393 -: Август 21, 2015, 09:27:33 pm »
Мазно мога да кажа,че вече съм горда собственичка на прогресивен ЮпитерУ6,У9,СУ10 на К8.   :D Теоретически това ми звучи приятно,амбициозно и сериозно.Планетите,на които помня трз върху К8 ми харесват,че активират дома.Има само един проблем,не усещам дирекциите и прогресиите,никога не съм имала сетива за тях и не вярвам,че оказват влияние.  ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #394 -: Август 21, 2015, 10:52:10 pm »
Не си ли преживявала някакъв точен аспект на прогресивно слънце с прогресивна или натална планета?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #395 -: Август 22, 2015, 07:44:59 am »
Има само един проблем,не усещам дирекциите и прогресиите,никога не съм имала сетива за тях и не вярвам,че оказват влияние. 
Ами те наистина не оказват влияние, а показват влиянието на други фактори.
Лично за себе си пр. планети в съчетание с куспиди от натала не съм изследвала, но като горда собственичка на натален и пр. Юпитер в 8д., мога да ти кажа, че е готино.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Прогресии
« Отговор #396 -: Август 22, 2015, 09:02:44 am »
горда собственичка на натален и пр. Юпитер в 8д., мога да ти кажа, че е готино.

 с мъж който да го отработва  :72:/ 8 дом е 2 от 7 дом$

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #397 -: Август 22, 2015, 10:28:17 am »
с мъж който да го отработва  :72:/ 8 дом е 2 от 7 дом$
а 7д не е само мъж, а 2-рото дете €  :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #398 -: Ноември 20, 2015, 01:23:28 pm »
Имам въпрос за прогресивните планети, които сменят посоката си на движение - например в натала са директни или ретроградни и в даден момент след това сменят посоката си. Как го усетихте в прогресиите :)

Да кажем един директен Меркурий, който изв. време след раждането става ретро и е такъв, като прогресиван планета?

Или пък в натала ретро Марс, който в даден момент става директен и в прогресиите се усеща :)

Ще се радвам да споделите опита си :)

При мен в натала - Марс и Сатурн са ретро. Марс в даден момент става директен - прогресивен Марс. А Сатурн няма да се обърне :) От директните планети - Меркурий от директен става ретро и след някоя друга година пак ще стане директен :)

Изследвали ли сте при себе си смяната на посоката на прогресивните планети? Аз тепърва ще изучавам при себе си :)
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #399 -: Ноември 20, 2015, 01:54:43 pm »
Не се усеща. Но като се обърнеш назад виждаш, че е имало промяна, като минат поне 2-3 даже 5 години. При мен тази година, даже съвсем наскоро Меркурий стана ретрограден, като на практика е бил поне 1 или 2 години стационарен. Не съм усетила нищо, нито има промяна по домовете, които управлява.

Със сигурност обаче като мине време ще мога да отдам промените на промяната на движението. Виждам например промяна от времето, когато Сатурн е станал директен, при мен натално е ретро, а той дори не е лична планета.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #400 -: Ноември 20, 2015, 02:00:05 pm »
Аз се справочнах кога е било и настина - няма някакъв обрат :) Нали е прогресия все пак :)

Обаче пък сега нямам търпение прогр. Меркурий да стане отново директен и да влезе в правия път  ;D
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии
« Отговор #401 -: Ноември 20, 2015, 02:00:48 pm »
А кога е станал ретро? Отбелязваш ли събитие за тогава?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #402 -: Ноември 20, 2015, 02:16:44 pm »
Била съм 2-3 курс студентка. Имах бизнес, учех, обичайните неща бяха по план.

Може би отношенията с партньора ми бяха твърде задушаващи .... Страшна ревност спрямо колегите, без грам основание, но все пак ...

Може би по това време връзката ми ставаше голямо бреме. И преди това е било трудно, но като че ли вече ми идваше доста в повече ... :( .

А Прогресивен Меркурий става рертограден точно на К12. Още пъпли назад в 11 дом и след 3г. някъде трябва да стане директен :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресии
« Отговор #403 -: Ноември 20, 2015, 02:23:42 pm »
С прогресивен Марс, обаче е различно - ретро по рождение - през май 2005г става директен. Тогава точно намерих лекар за първите челюстни операции след 5 месеца лутане и започнахме. Марс го свървам с челюстите. По това време взех и решение да спра с пътуванията и да се установя в София. Натален Марс ми е на ИЦ. Година на промени беше. Съвпадна и със сатурновия възврат - т.е. не са само по обръщането на посоката на Марс :) Ама като се натрупат :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресии
« Отговор #404 -: Ноември 20, 2015, 02:50:50 pm »
Имам въпрос за прогресивните планети, които сменят посоката си на движение - например в натала са директни или ретроградни и в даден момент след това сменят посоката си. Как го усетихте в прогресиите :)
при мен сатъра е ретро в натала, по прогресия е бил ретро докато завърших училище, а после като е станал директен тръгнах на работа и го ударих на развлечения- Сатурн в натала е У5, У6 в 5д съвпад с К6  :012: Другата ми ретро планета в натала е Юпитер У4, съУ7 в 8д, която и по прогресия е все още ретро, директна ще стане в началото на 27-ма година, заедно с ингреса на пр. К2 в стрелец и на пр. Марс У6, У1 в козирог. В прогресната карта тогава пр. Юпитер У2, съУ5 в 5д, съвпад с К6, а пр Марс У6, У1 във 2д е навлязъл в козирог - сигурно чак тогава ще мога да си позволя импланти и да се заимам с нови зъбки, дотогава ще се мъча с бабешките протези  :012: