Автор Тема: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)  (Прочетена 36859 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #225 -: Февруари 21, 2017, 02:00:53 pm »
При мен така се завъртат нещата, че някой в семейството като не е добре е на хранилка при мен, стъпи ли си на краката - вече не ме познава.

И аз съм била в такава ситуация – и с родител, и с близки приятелки. Не знам дали е карма или е задължително условие да си калиш характера и да се научиш отрано на отговорности. Но няма случайни неща... Защо едни хора биват поставяни в такива ситуации, а други си живеят живота като непукисти? Ако се абстрахираме от кармата, в живота на всеки човек има неизбежни неща, но има и ситуации, които ни се случват дотам, докъдето ние позволим. И с хората е така – докъдето го допуснеш, докъдето му позволиш. Познавам хора, при които такъв номер просто няма да мине. Първо гледат себе си и собствения си комфорт, личната перспектива. Докато на други им се губи балансът и има изтичане на енергия. Или имат много за даване, или не са се научили да регулират енергийния поток.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #226 -: Февруари 21, 2017, 02:15:37 pm »
Лила, много правилно казано. Аз се припознавам в това, че не мога да си регулирам енергийния поток.  Добре, че е мъжът ми набива спирачките и да поставя граници. Проблем при мен е, че съм отгледана с втълпено чувства за вина.
Относно това, че едни цял живот живеят в охота, а други тънат в мизерия на мен също ми е ужасно трудно да повярвам, че г-н Х, ултрамилионер, който е прегазил дете, ще живее на свобода и ще си харчи парите, защото няма Карма?!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #227 -: Февруари 21, 2017, 02:23:21 pm »
Но това, за което споделяш – малко да се окопити, да си надигне носа и веднага да забрави за твоето съществуване, е редовен номер и при мен, преобладава в приятелствата с жени. Изход има – приятелства с мъже. С жени – добри познанства, без очаквания.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #228 -: Февруари 21, 2017, 02:42:19 pm »
Из цялата мъдрост, струяща из фейсбук, има една фраза, извадена от книга на Камю, която ме докосна: Don't wait for the Last Judgment, it happens every day. Всеки ден правим избори, жестове, казваме думи, които ни превръщат в хората, които сме и с които трябва да живеем.

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Еволюция на съзнанието - Лунни възли :)
« Отговор #229 -: Февруари 21, 2017, 02:50:25 pm »
Лила, той нали твоя СЛВ е в 11-ти дом, затова вероятно усвояваш някаква опитност в тези приятелства. При мен са роднини, не приятелства.
Може би трябва да започнеш да действаш спрямо тях по друг, различен начин. Интересно се получава в живота като почнеш да се държиш гадно с някого, той вземе, че обърне плочата. С приятели все си мисля, че дилемата е по-лесна. С роднини, някак си тегава история.
Сириус, обикновено човек става референтен на средата си. В повечето случаи о от нея се предопределя какъв избор ще направиш и защо. Малко хора могат да предвидят каква цена ще заплатят за направения избор. Никой не е пророк в собствената си държава. А и ние не живеем като изолирани единици има и фактор съобразяване.