Автор Тема: семейна динамика  (Прочетена 12028 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: семейна динамика
« Отговор #45 -: Ноември 29, 2015, 10:14:12 pm »
При мен ми се лепят най-често Луни, Марсове на южния възел /абе общо взето там е купон, има ли наблизо някой с планета там, няма измъкване/.
Другото което често ми се случва е еднакви или обратни оси на възлите.
На северния възел рядко лепкам нещо.
На мой близък човек-негов слв на мой Марс, мой слв на негов Марс. Преди често чувах от другите "Моля те, кажи му, само теб слуша", включително от съпругата му. Стелиумен близнак с 5 планети там /4 лични/, напомня на д-р Хаус :) Веднъж ми каза, че ме слуша, защото съм неговата съвест.
На мои планети също рядко има възел.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: семейна динамика
« Отговор #46 -: Ноември 29, 2015, 10:57:10 pm »
Гледала съм картите в нашето семейство и забелязвам, че някои аспекти се предават през поколение. Дядо ми по майчина линия има Венера -Луна, майка ми няма, но аз и сестра ми - имаме.
Баба е най-близкият ми човек - със стелиум в Овен, Луна в Дева в съвпад с моя ЮЛВ и Сатурн в същия градус до минути като моя Сатурн. И при нея е в аспект с Марс - опозиция, а при мен са в съвпад.

Споделям наблюденията на Satin, че чуждите планети ни се лепят най-вече по ЮЛВ. Според мен имаме особена комуникация главно с хора, чиито светила попадат там. Те се оказват някак превратни, влиятелни за живота ни - за важни решения.

Какво ще е проявлението на чужд СЛВ в точен съвпад с Мерк, които правят точен съвпад с моят анаретен Марс в Стрелец?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: семейна динамика
« Отговор #47 -: Ноември 29, 2015, 11:02:28 pm »
Този с марса захранва енергийно/стимулира този с възела

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: семейна динамика
« Отговор #48 -: Ноември 29, 2015, 11:08:06 pm »
Сещам се за един мъжки Марс в съвпад с моя ЮЛВ. Също така и в съвпад с моята Венера, но по-близо до възела. Енергийно захранване не усещах, но все се опитваше да го играе рицар, закрилник.

Винаги съм имала по-силна връзка с хора, чиито лични планети съвпадат с моя ЮЛВ, особено ако е светило. По СЛВ са ми много далечни, не предизвикват усещане за близост, доверие.
« Последна редакция: Ноември 29, 2015, 11:14:18 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: семейна динамика
« Отговор #49 -: Ноември 29, 2015, 11:11:53 pm »
Още не мога да формулирам проявлението. Има и други аспекти в синастрията. Но този е по-необичаен. Според мен го стимулирам - да действа, да се развива. Той мен ме дразни с думи и маниери.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Happy58

  • Гост
Re: семейна динамика
« Отговор #50 -: Ноември 30, 2015, 09:20:28 am »
Щом казваш

27 го свързвам с марс, а той как ли дава на другите...може би заради 2 и 7, но това е друга тема

е, за Марс няма отново да влизаме в спор, но 2 и 7 играят важна роля. :)

благодаря за указанията в ЛС.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: семейна динамика
« Отговор #51 -: Ноември 30, 2015, 10:03:28 am »
Книжката на Селесте Тил и втората или третата книга на Жан Спилър могат да ти дадат инфо. Първата я във форума.
Примерно, ако нечий Меркурий съвпада с твоя ЮЛВ, значи в минал живот той те е ощетил по някакъв начин в областите на Мерк и сега ще ти "дава" - обикновено този с ЮЛВ има да взима. А когато участва СЛВ, човекът с планетата ще помага на този с възела чрез областта на планетата - дали ще е леко или трудно, зависи от нея, естествено. Аз имам пример за Сатурн на СЛВ - разказа ми се играта, още ми държи. С доста хора тук имам съвпади на моя ЮЛВ - и го усещам ....

В първата ми дълга връзка и значима, бих казала:

1. Мое слънце в съвпад с негов СЛВ
2. Мои Веенра и СЛВ в съвпад с негов Сатурн ...

При майка ми и баща му - нейно Слънце в съвпад с негов СЛВ :)

При доста хора в дълга връзка бях забелязала слънце на единия в съвпад със СЛВ с другия :)

За южните възли май нямам наблюдения :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13599
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: семейна динамика
« Отговор #52 -: Ноември 30, 2015, 04:29:42 pm »
27 го свързвам с марс, а той как ли дава на другите...може би заради 2 и 7, но това е друга тема
27 - Царската власт
Това е чудесно, хармонично и щастливо число на куража и силата, в което е заложено и известна доза магия. Надарява хората и цялостите, които представлява, с обещание за власт и авторитет. Гарантира, че ще бъдете възнаградени от богата по- богато благодарение на градивния си труд, острия ум и въображението, че съзидателните способности са дали добри кълнове, които ще се увенчаят с богати плодове. Хората и цялостите със съставно число 27 би трябвало винаги да осъществяват оригиналните си идеи и намерения и да не бъдат възпирани или да се влияят от мнението на другите или от спънките, които те поставят пред тях. 27 е число на кармичната отплата, залужена през не едно и две предишни прераждания. - от Звездни знаци на Линда Гудман

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: семейна динамика
« Отговор #53 -: Ноември 30, 2015, 04:31:27 pm »
Мерси :)