Автор Тема: Възлите в синастрията  (Прочетена 20916 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #45 -: Юли 20, 2016, 03:06:43 pm »

Вълшебната думичка тук е лунации, на всеки 9/19 г. се повтаря градуса на дадената лунация(  новолуние или пълнолуние) , в частност  затъмнение и оттам  се черпи информация, какво има да се каже за : Венера (Ж) съвпад  СЛВ ( М) и Венера (М) съвпад СЛВ ( Ж) в синастрията.

Рени, може ли по-подробно, че ми е трудно да го разбера :-) :58:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #46 -: Юли 20, 2016, 03:28:27 pm »
Винаги има обмен между възлите на родител и дете и поне на  едно от Светилата, както и във връзки, които са  важни за натива.

Рени, под обмен какво разбираш - съвпад или всеки аспект между възел и планета?
Ако разглеждаме всички мажорни аспекти (че и минорни), тогава картинката става доволно сложна, но пък вероятно даваща повече информация. Защото, с дъщеря ми нямаме връзка по нодалните си оси, ако разглеждаме съвпадите. Но ако включим и аспектите, тогава виждам моя Плутон в партилен квадрат с нейната ос - всички обекти са на 25*53`
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #47 -: Юли 20, 2016, 05:57:16 pm »
Делфин, това имам предвид: аз съм с нодална ос Овен/Везни,4-10 д.,Марс Стрелец,Венера Овен; баща ми е с нодална ос Рак/Козирог, 7-1д, майка ми е с нодална ос Близнаци/Стрелец,12-6 д. ,И тримата имаме обмен Възли-Слънце-Юпитер.Имам и сестра, при нея и  между родителите ни, има точно съвпади нодални оси/точки. :-)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #48 -: Юли 20, 2016, 06:02:55 pm »
Рени, под обмен какво разбираш - съвпад или всеки аспект между възел и планета?
Ако разглеждаме всички мажорни аспекти (че и минорни), тогава картинката става доволно сложна, но пък вероятно даваща повече информация. Защото, с дъщеря ми нямаме връзка по нодалните си оси, ако разглеждаме съвпадите. Но ако включим и аспектите, тогава виждам моя Плутон в партилен квадрат с нейната ос - всички обекти са на 25*53`
ако нямаме връзка л. възел -чужда планета или чужда планета-л.възел, то упр. на възлите с партньорски планети не  е  ли също алтернатива

в брачната синастрия съвпад на планета/бенефици/ на единия партньор със СЛВ на другия партньор е позитивен асп.

Някой има ли наблюдения на квадрат на ЛВ в синастрия? Аз наблюдавам такъв брак и вече 24г оцелява.
да с дъщеря ми ,често гледаме в различни посоки и сме на различни позиции за еднакви неща, трудно се постига  баланс и се срещаме в пресечна точка,ако има компромис в полза на другият,излизаме от своя път и се създава огромно напрежение с безизборните обстоятелства
« Последна редакция: Юли 20, 2016, 06:25:11 pm от strelicka »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #49 -: Юли 20, 2016, 06:41:45 pm »
Това е една колежка и колкото и да се старая да съм отворена и благоразположена, има едно клокочещо напрежение от нейна страна, което си признавам, че понякога ми се предава и на мен и това ме напряга. Марс при нея управлява Овен - вписан знак в първи дом. Съвпадът е в 1 дом при мен и в края на 6 дом при нея.
Отделно моят Плутон е върху Слънцето й, в моя първи и неин 7 дом, и виждам как се държи така, сякаш аз я притискам и иска да се измъкне, но не може. Слънцето при нея управлява 6 дом, а Плутон 8. Тук искам изрично да подчертая, че не я притискам и притеснявам с действия по никакъв начин. :)
за чужд марс върху тв.юлв съм чела,не помня къде,че в миналото с този човек сте се стражавали,конкурирали,ревнувал,били сте врагове и може този с марс да ви е посегнал физически,или да ви е предал,нараняването  в миналото е факт-физ. или психологически, сега трябва да ви обича,помага,да наваксва с противоположни действия
в миналото-палач,сега- помагач
за човека с марс това е безволие,обезсилва го, защото външ.обстоятелства са по- силни от човека ,той не може да упр. св.дейстия
юлв е подобен на сатурн
« Последна редакция: Юли 20, 2016, 07:27:11 pm от strelicka »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #50 -: Юли 20, 2016, 06:53:51 pm »
в натала директни възли са индикация за награди и бонуси,заслужени в този живот,а в синастрията дали е така

Kris

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #51 -: Юли 20, 2016, 07:37:27 pm »
Здравей Крис :) Много интересно и различно мнение. Би ли посочил източник или литература по темата? :)



Мнението ми е синтез извлечен от няколко различни източника, но не ми липсва и практиката.
Учил съм се от най-добрите. :)
Може да разгледаш материалите на Дейвид Фроли, Бил Леваси, Андрю Фос.
Някои от нещата, които използвам няма да ги намериш в литература, защото съм си плащал за тях.
Написаното от мен е по ведическата система, ако разглеждам това по западната там правилата са други, съответно и източниците.
Трябва да отбележа, че тълкуването в същината си няма да се различава много. 
Да, аспектите се изчисляват по различен начин, и интерпретацията е по-друга заради осоебностите на различните системи, но в общи линии може да се забележи как Асурите във ведическата ще са еквивалнтни на служителите на Ариман в аснтропософията.
Освен това за мен изглежда твърде несериозно да се тълкува аспект изваден от цялостта на картата без дори да си виждал човека, затова френологията, физиогномиката, и хиромантията, а има и други, са помощни науки на астрологията.
Не при всички хора има добре оформени мозъчни центрове, а от това много зависи как те използват аспектите си. Само така може да се добие истинска представа за моралните качества, които дават възможност на човек да не живее само на първа и втора сигнална система.
Правилата, цитирани от мен може да ги намериш в тези сутри в Brihat Parashara Hora Shastra от Вараха Михира --->

Цитат
16. Rahu and Ketu. Rahu and Ketu give predominantly the effects, as due to their yuti with a Bhava Lord, or, as due to the Bhava they occupy.

17. If Rahu and/or Ketu are in Kendr, receiving a Drishti from, or in association with the Lord of a Kon, or of a Kendr, it will become Yog Karak.

« Последна редакция: Август 05, 2016, 12:40:45 pm от Kris »

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #52 -: Юли 20, 2016, 08:56:56 pm »
Крис, благодаря ти много. :) Засега не съм се интересувала от ведическа астрология, но това което казваш е интригуващо и ще му обърна внимание. Идеята за компилация от различни подходи много ми допада :) Самата аз използвам всичко, което знам, за придобиване на цялостна представа за човека отсреща и съм "ЗА" личната среща, когато има възможност, преди да давам тълкование. По същата причина считам, че задаването на въпроси само подпомага процеса и в никакъв случай не говори за шикалкавене и неподготвеност на астролога :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #53 -: Юли 20, 2016, 09:06:54 pm »
а как са взаимоотношенията между техните възли и твоите планети/ъгли? Това е същото, просто енергията върви в различни посоки. Но си е все карма.

Рядко са, даже пак 1-2

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #54 -: Юли 20, 2016, 09:21:12 pm »
ако нямаме връзка л. възел -чужда планета или чужда планета-л.възел, то упр. на възлите с партньорски планети не  е  ли също алтернатива
Стреличка, предполагам, че е така, но вече с индиректна изява, предвид домовете, в които се намират.

за чужд марс върху тв.юлв съм чела,не помня къде,че в миналото с този човек сте се стражавали,конкурирали,ревнувал,били сте врагове и може този с марс да ви е посегнал физически,или да ви е предал,нараняването  в миналото е факт-физ. или психологически, сега трябва да ви обича,помага,да наваксва с противоположни действия
в миналото-палач,сега- помагач
за човека с марс това е безволие,обезсилва го, защото външ.обстоятелства са по- силни от човека ,той не може да упр. св.дейстия
юлв е подобен на сатурн
Да, и аз попаднах на такава информация. Това съпротивление и напрежение, което усещам у човека с Марса явно е нещо номално за тази конфигурация, но и другото е вярно - тя не влиза в открит конфликт с мен и винаги ми пази гърба, макар да усещам, че трябва да има дистанция между нас, това е по-добрият вариант, което и препоръчват като буфер.

в натала директни възли са индикация за награди и бонуси,заслужени в този живот,а в синастрията дали е така
Бонусите по домовете и знаците на нодалната ос ли би следвало да са?
Имам приятелка с директни лунни възли в 1/7 дом, но тя не успява да се сдобие с дете вече много години и за нея тази област от живота й не е под протекцията на съдбата.

Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #55 -: Юли 20, 2016, 09:34:28 pm »
Да, и аз попаднах на такава информация. Това съпротивление и напрежение, което усещам у човека с Марса явно е нещо номално за тази конфигурация, но и другото е вярно - тя не влиза в открит конфликт с мен и винаги ми пази гърба, макар да усещам, че трябва да има дистанция между нас, това е по-добрият вариант, което и препоръчват като буфер.

Погледни дали не е от нещо друго това напрежение. С всички марсове, които ми попадат там ми е много комфортно, никакво напрежение не изпитвам
Марса как е спрямо Луната ти или Слънцето ? /нямам ти картата/

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #56 -: Юли 20, 2016, 09:34:42 pm »
Да споделя и нещо много интересно, което неотдавна забелязах. :) И като включване по мнението на Рени :)
В семейсвото ми, от моите родители и през мен към децата ми, върви повторяемост на местонахождението на нодалната ос - в 7/1 домове - СЛВ в 7, ЮЛВ в 1 дом. Също инетерсни ми се струват фактите, че:
* при дъщеря ми и майка ми те са и в еднакви знаци - СЛВ в Стрелец, ЮЛВ в Близнаци,
* нодалнана ос на дъщеря ми съвпада с оста АСЦ/ДСЦ на дядо й в Стрелец/Близнаци
* при мен и сестра ми възлите са по оста Риби/Дева, но при нея, също в 1/7 дом, са реверснати на моите- СЛВ в 1, в Дева, а ЮЛВ в 7 в Риби. (по-нататък при нейните деца нодалните оси са в други домове)

Малко извън темата - трима в семейството сме с АСЦ Дева - аз, сина ми и сестра ми, двама - с АСЦ Телец - дъщеря ми и майка ми.
« Последна редакция: Юли 20, 2016, 10:29:41 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #57 -: Юли 20, 2016, 09:38:34 pm »
Погледни дали не е от нещо друго това напрежение. С всички марсове, които ми попадат там ми е много комфортно, никакво напрежение не изпитвам
Сатенче, аз не изпитвам напрежение. Напрежениет го изитва тя, а аз го усещам и понякога от това се напрягам и ми става кофти, защото няма причина от моя страна.
Другите причини могат да са мой Плутон върху нейни Слънце и Венера и мой Уран в близост до нейна Луна. Други напрегнати аспекти по тази тема нямаме.
Нейният Марс няма аспекти към Луната и към Слънцето ми. Дори Марсовете ни са в тригон :)
« Последна редакция: Юли 20, 2016, 09:40:11 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #58 -: Юли 20, 2016, 09:58:44 pm »
Сатенче, аз не изпитвам напрежение. Напрежениет го изитва тя, а аз го усещам и понякога от това се напрягам и ми става кофти, защото няма причина от моя страна.
Другите причини могат да са мой Плутон върху нейни Слънце и Венера и мой Уран в близост до нейна Луна. Други напрегнати аспекти по тази тема нямаме.
Нейният Марс няма аспекти към Луната и към Слънцето ми. Дори Марсовете ни са в тригон :)

Синастричен Уран върху Луна сам по себе си създава напрежение, неспокойство, може и от това да е

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #59 -: Юли 21, 2016, 01:26:43 am »
Изобщо-какво става на практика при съвпад на възел с венера?
Намерих една единствена такава двойка-бяха гаджета доста години, макар и с голяма разлика във възрастта
Зависи с кой възел, Северният е бенефик, също като Венера
Моята учителка по испански, с която впоследствие се сприятелихме и имаме над 10г вече приятелски отношения, има Венера в съвпад с моя СЛВ в 11д, редовно ме отрупваше с подаръци- много на брой продуккти на Avon, на всеки мой рожден ден, за ЧНГ, с повод и без повод...
Венера на баща ми е била в съвпад със СЛВ на моя мъж, който се радваше на голяма подкрепа от страна на баща ми, още преди да се оженим, а баща ми с радост му помагаше, защото мъжът ми бил инициативен и се втурвал във всякакви дейности да изкарва пари, без да се страхува да си изцапа ръцете с работа. Като почина баща ми година и половина по-късно, и моят мъж се срина, продължи да си изпълнява задълженията, но му липсваше оптимизма и щастливото излъчване от преди това. Венера съУ5 в 8д на голямата дъщеря (везни са включен знак в неин 5д)  е на 3-4гр от моя ЮЛВ в 5д. до К5- творчески се разбираме без думи, имаме еднакъв вкус по отношение на изкуствата, музиката, дрехи и козметика.
За двойка с Венера на някой от възлите не намерих, но пък видях, че зълва ми е с Венера на СЛВ  овен в нейния натал, а нейният мъж е с Венера на СЛВ в телец, тя загуби първото дете в 3-ти месец на бременноста,  след това роди последователно две момичета, като второто  почина на 7г от рак, та в това отношение Венера на СЛВ не ѝ е донесла безоблачно щастие, може би защото е заточена в овен, но от друга страна материално е много добре, без да си е трошила ноктите на ръцете.
А, намерих една Венера на моя близка, която е била в съвпад със СЛВ на нейния починал вече мъж, беше се развела  с него много преди да почине, но работиха заедно почти до последно, като музикален дует- реално тя като замина с друг музикант в чужбина и мъжът ѝ се разболя от рак и почина за половин година.  ::)