Автор Тема: Възлите в синастрията  (Прочетена 20886 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #60 -: Юли 21, 2016, 08:38:42 am »
Бонусите по домовете и знаците на нодалната ос ли би следвало да са?
Имам приятелка с директни лунни възли в 1/7 дом, но тя не успява да се сдобие с дете вече много години и за нея тази област от живота й не е под протекцията на съдбата.

а възлите имат ли асп.,ако - не,то през упр. им в сферите където са
а за дете връзката 1-5,Луна,Юпитер как са,има ли индикации да осинови ,ако  е толкова зле дори за инвитро

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #61 -: Юли 21, 2016, 09:17:14 am »
а възлите имат ли асп.,ако - не,то през упр. им в сферите където са
а за дете връзката 1-5,Луна,Юпитер как са,има ли индикации да осинови ,ако  е толкова зле дори за инвитро
Интересна е картата й. Сега ще ти опиша.

Нодалната й ос е в 7/1 дом, в Стрелец/Близнаци и е в квадратура с диспозитора на СЛВ, Юпитер, тронов в Риби; в тригон/секстил към оста МЦ/ИЦ и в тригон секстил със съвпада Венера/Хирон в 11 дом. Венера управлява вписани Везни в 5 дом и 12 дом.
ЮЛВ е в съвпад с диспозитора си, Меркурий, тронов.
В първи дом има стелиум от ЮЛВ, Меркурий, Сатурн и Луна, като последните имат няколко минутки орбис.
В пети дом са Плутон, У6, и Уран, У8, в тригон към стелиума в 1 дом.

Има неуспешни опити за инвитро. И в момента е в процедура по осиновяване.

Ако искаш, мога да сложа картата й в подходящата тема, за да я разгледаме по-подробно.
« Последна редакция: Юли 21, 2016, 09:19:12 am от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #62 -: Юли 21, 2016, 09:27:07 am »
сложи я,значи мерка у 1 и 5 дом и луна,съвпад с нея и каре към юпитер,
упр.на възлите в квадрат,имат ли в рода нелепи загуби на деца

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #63 -: Юли 21, 2016, 11:45:11 am »
 "Стационарен Сатурн, както и директни възли са индикация за награди и бонуси в този живот.  Давали се като заслужена награда на притежателят имдиректните възли са си вид награда за добро поведение от другите ти инкарнации" от архивите с незнаен автор ми е

може би директните възли се движат в синхрон с директните планети и не действат като норм.ретро дв.на нодалната при среща с планета си е като челен сблъсък със задължителности за избор на нещо по темите ,директните дават повече свобода на избори,независещи от кармични обстоятелства
нодалната е свързана с изборите и срещите в живота,съдбовни,кармични или важни както ще да е ,сигурно е ,че са запомнящи се
лунната фаза
ти какво мислиш по въпроса
« Последна редакция: Юли 21, 2016, 11:55:46 am от strelicka »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #64 -: Юли 21, 2016, 11:56:43 am »
"Стационарен Сатурн, както и директни възли са индикация за награди и бонуси в този живот.  Давали се като заслужена награда на притежателят имдиректните възли са си вид награда за добро поведение от другите ти инкарнации" от архивите с незнаен автор ми е

Сатурн ми е стационарен, освен тояга друг бонус не съм видяла  :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #65 -: Юли 21, 2016, 12:57:43 pm »
възлите стават директни след новолуние,когато тр.луна премине на слв,до сега не бях го забелязала ::)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #66 -: Юли 21, 2016, 01:23:09 pm »
Сега забелязах, че някой съвпади могат да бъдат кошмарни за жизненият път на единия. Толкова тежки, че няма как да не са кармични. Венера/Марс на мъж/като лайно на дъжд/ съвпад мой слв и негов слв съвпад мой ас, юлв-дсц. Аз бях човекът който захранваше с енергия от всякакво естество- любовно, материално, спасявала съм живота му буквално 2 пъти, а преносно се преобрази духовно от престъпник стана пастор :-\  Било благодарение на мен, той ме обича още, а при мен вече цари абсолютно безразличие ,платих тежка цена за тези кошмарни отношения-моят живот отиде почти на кино. Повече не искам да коментирам, но той беше като пиявица, накрая го усещах като воденичен камък за шията,повличаше ме към дъното и умирах, не знам може от друга гледна точка да съм спечелила кармичен бонус, но през призмата на ежедневният, земен живот затънах на ниво-10 подземен етаж на падението.
« Последна редакция: Юли 21, 2016, 01:54:25 pm от Ребека »

Happy58

  • Гост
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #67 -: Юли 21, 2016, 01:48:16 pm »
Сега забелязах, че някой съвпади могат да бъдат кошмарни за жизненият път на единия. Толкова тежки, че няма как да не са кармични. Венера на мъж/като лайно на дъжд/ съвпад мой слв и негов слв съвпад мой ас, юлв-дсц. Аз бях човекът който захранваше с енергия от всякакво естество- любовно, материално, спасявала съм живота му буквално 2 пъти, а преносно се преобрази духовно от престъпник стана пастор :-\  Било благодарение на мен, той ме обича още, а при мен вече цари абсолютно безразличие ,платих тежка цена за тези кошмарни отношения-моят живот отиде почти на кино. Повече не искам да коментирам, но той беше като пиявица, накрая го усещах като воденичен камък за шията,повличаше ме към дъното и умирах, не знам може от друга гледна точка да съм спечелила кармичен бонус, но през призмата на ежедневният, земен живот затънах на ниво-10 подземен етаж на падението.

Бека, ами то зависи и знаците какви са. Освен това, виж дали няма планети в квадрат - поотделно и в синастрията, защото тогава наистина става тегаво.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #68 -: Юли 21, 2016, 02:03:55 pm »
Не смятам да правя синастрия ,за щастие е минало, но и с учебна цел, не е коректно, защото нямам час, може и неговите оси да са засегнати, но не зная ас дс .

Happy58

  • Гост
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #69 -: Юли 21, 2016, 02:11:36 pm »
Не смятам да правя синастрия ,за щастие е минало, но и с учебна цел, не е коректно, защото нямам час, може и неговите оси да са засегнати, но не зная ас дс .

ако това е отговор към мен - не е необходим неговия час, за да се видят знаците на твоите възли, както и планети в квадрат. Но ... щом не щеш ...

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #70 -: Юли 21, 2016, 07:35:40 pm »
Синастрично чуждата планета може да подтисне делата по СЛВ.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #71 -: Юли 21, 2016, 08:28:10 pm »
Има някаква мъглява логика, защото директните възли са нещо като ретроградните планети - събират урожай. Макар че не знам доколко е удачно да правим сравнение на тази база.
Ако тези с директни възли са с някакви предварителни бонуси по заслуги, се предполага, че при транзитна директна нодална ос е по-голяма вероятността метафорично казано да пуснат печелившия фиш. Транзитната директна ос би трябвало да е някак по-благосклонен период.

поразрових се из нета като ме попита,почти нищо  не намерих  по темата-директни възли
и в Астрология на душата -Жан Спилър
Мартин Шулман, "Кармична астрология",
Тито Масиа,Лунна астрология
Селесте Тил -Лунни възли

Happy58

  • Гост
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #72 -: Юли 21, 2016, 08:35:41 pm »
поразрових се из нета като ме попита,почти нищо  не намерих  по темата-директни възли
и в Астрология на душата -Жан Спилър
Мартин Шулман, "Кармична астрология",
Тито Масиа,Лунна астрология
Селесте Тил -Лунни възли

Обърна ли внимание,  За кой от двата говорят  - mean  или true - единият няма директно движение

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #73 -: Юли 21, 2016, 08:40:25 pm »
Синастрично чуждата планета може да подтисне делата по СЛВ.
уранче,как
ако е напрегната натално, ако е малефик или ти подскажи

Happy58

  • Гост
Re: Възлите в синастрията
« Отговор #74 -: Юли 21, 2016, 08:43:59 pm »
Синастрично чуждата планета може да подтисне делата по СЛВ.

Може, ако притежателят на СЛВ се дърпа от същия,  или пък си има планета в квадрат към възлите.