Автор Тема: Атмакарака  (Прочетена 8133 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Атмакарака
« Отговор #30 -: Октомври 16, 2016, 11:36:36 am »
Любители  на Ведическата
Спамя ви :-*, за да не пропуснете 

Току що видях съобщението, благодаря!  :)
И пак в София, ще се гръмна!  :91:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Атмакарака
« Отговор #31 -: Октомври 16, 2016, 12:32:59 pm »
Не се гърми, ами се разтъпчи малко до голямото село :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Атмакарака
« Отговор #32 -: Октомври 16, 2016, 12:35:19 pm »
Не се гърми, ами се разтъпчи малко до голямото село :012:

Алоооо, малкото село вика голямото!  :29: :D

Аз съм от тия, дето чакат планината да дойде при Мохамед.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Атмакарака
« Отговор #33 -: Октомври 16, 2016, 12:47:43 pm »
Няма нужда от специален калкулатор. Строиш си сидерална карта и виждаш коя планета е в най-късен градус — това е атмакарака. №2 в класацията е аматякарака. За Раху вземаш (30 — знаков градус на Раху).

Питах Енигма конкретно защото и при мен калкулатора в лунариум дава АК луната, на 29 в джойтиш, а за раху се смятало наобратно - той при мен е на 0 градуса в джойтиш.

Та кое според теб от двете е?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Атмакарака
« Отговор #34 -: Октомври 16, 2016, 01:57:06 pm »
За Раху се взема наобратно в смисъл, че се броят градусите до позицията му, считано от края на знака. Реално сравняваш дължината на дъгите.

С Лахири прецесия Раху излиза:
  • 30°–1°15'=28°45' (True Node)
  • 30°–2°36'=27°24' (усреднена стойност за възела, индийците сякаш това ползват повече)
Луната има 29°10', значи тя е атмакарака и в двата случая. Каква картинка изкарва астрото?
« Последна редакция: Октомври 16, 2016, 02:12:59 pm от Reptil »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Атмакарака
« Отговор #35 -: Октомври 16, 2016, 04:09:30 pm »
Значи последно - луната е АК, четох, че трябвало да се проявява грижа и състрадание, ми то ми идва естествено от слънчевия знак по тропикал.
Иначе луната е в накшатра джиештха (така ли се пишеше?), дето май са окултистите и магьосниците.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Атмакарака
« Отговор #36 -: Октомври 17, 2016, 01:34:00 pm »
При мен Романтика излиза с АК Марс, при това много силен - в сидеричния Овен, Критика, 3 дом. Винаги съм се чудила как успява да бъде толкова блага и деликатна. Повече я възприемам по двете планети в съвпад с АС.

Всъщност по АК са уроците на душата, не е нужно нейното влияние да е на показ пред другите. Освен ако не е поставена по-силно в хороскопа или в ъглови домове. Много трудно бих свързала присъствието и поведението на съфорумците тук с тяхната АК, не намирам много общо. В нета се крият и изопачават толкова много неща, кой ли ще си разголва душата?

Почти нищо не разбирам от тези индийски неща.
Погледнах с калкулатора в нета и Лили е права, че АК при мен е Марс ::) Прочетох темата набързо и за себе си мога да кажа, че всеки един път, когато съм действала смело и съм пренебрегвала страха и колебанието съм била победител. Във внезапни шокови ситуации и инциденти, където се е изисквало моментална реакция винаги съм действала изключително бързо и мобилизирано, никога не съм изпадала в паника, да се чудя какво да правя, когато се отнася за други хора. Не мога да стоя дълго време на едно място, обичам да се движа. Не понасям насилието.
И може би грешките, които съм допуснала до тук по отношение на АК са, че не практикувам активен спорт, от време на време хапвам по малко постно месо, (ако това се приема за вид насилие) и когато съм ядосана често се случва да псувам на ум ;D
Иначе хората в действителността по-скоро ме приемат за студена, почти винаги сериозна и дистанцирана. Само най-близките ми хора познават моята силна емоционалност. Когато се опитват да ме мачкат, (както се случва през последните 2г. в работата), колкото и да ми е неприятно, гневно, ядосано и т.н., никога не навеждам глава, не се приемам за виновна и не плача пред тези, които го правят. После може, когато съм сама да вдигна нивото на Световния океан, но за мен е огромно унижение да ме видят, че съм се предала.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Атмакарака
« Отговор #37 -: Октомври 18, 2016, 12:06:19 am »
Иначе хората в действителността по-скоро ме приемат за студена, почти винаги сериозна и дистанцирана.

Може би в социума, т.е. не в толкова близки отношения, те възприемат по Сатурн в кулминация. Вероятно и аз създавам такова впечатление, макар че съм открит човек. Но не понасям фамилиарничене, фалшива и престорена позитивност.

А за АК - тя може да се изявява в по-духовен план. Затова не е толкова видима. Но има хора, на които повече им личи, стига да нямаш потенциал за събиране и пречупване на чужди проекции. Тогава ще видят истинската ти същност през крив макарон.
По същия начин и ДК /даракарака/ е сигнификатор на духовната същност /образ/ на партньора, наред със сигнификаторите, които сочат за типа физическо взаимодействие и енергиен обмен.

Естествена атмакарака е Слънцето, а то символизира Духа. Човек с АК Марс може и да не бъде конфликтен, може да успява добре да контролира марсовите изблици. Но на духовно, принципно, идейно ниво да води някакви битки. Тези битки могат да остават невидими за очите на околните - кой ти гледа душата и вътрешното ѝ съдържание, всеки те съди според привидното външно впечатление и поведенческите реакции. И веднага ти лепят етикет. Това е ограничеността на човешкото съзнание. Но и това е игра на майя - заблудата, породена в резултат на неведение и невежество.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui