Автор Тема: Меркурий  (Прочетена 69831 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий
« Отговор #255 -: Август 13, 2021, 01:25:05 am »
Някой правил ли си е карта за възврата на Меркурий? Понеже ми предстои скоро, нали влезе в Дева  :)
В избраните теми съм публикувала статия за възврати, за Меркурий пише следното:

Меркуриар

   Карта на възврата на Меркурий. Тълкува се в съответствие с принципите, подобни на принципите на анализа на слънчев възврат. Меркуриар съдържа информация, свързана със сферите, управлени от Меркурий: комуникация, контакти, реч, интелектуална дейност, обмен, търговия, информация, средствата за комуникация, средства за пътуване, пътуване, обучение и т.н. Много астролози пренебрегват построяването на възвратна карта на Меркурий, въпреки че Меркуриар може да предостави ценна информация по горепосочените въпроси, особено ако в рождената карта Меркурий е силно изразен (явява се управител на хороскопа, диспозитор на слънце или на стелиум от планети, образува множество аспекти и т.н.)Можете да използвате завръщането на Меркурий, за да научите повече за писането, ученето, говоренето, движенията, кратките пътувания и въпроси, свързани с младите хора. Ако едно лице ще започне курс на обучение, завръщането на Меркурий ще покаже лекотата или трудността на това по време на периода на възръщане. Продължителността на този период е приблизително дванадесет месеца.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #256 -: Август 13, 2021, 09:46:32 am »
Аз съм си правила, но не всяка година. При мен няма изявен статус. По принцип възвратните карти са впечатлителни и показателни, когато в натала планетата/-ите са с добър статус.
Акрукс, при теб Меркурий е добре поставен, би трябвало   всяка година да комбинираш възвратната карта със соларната, защото втората за теб не е толкова показателна.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Меркурий
« Отговор #257 -: Август 13, 2021, 10:31:28 am »
Не помня да съм правила ,но ще пробвам, само по естествените сигнификатори и теми ли да разглеждам или може персонално по управление на домовете в хороскопа?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий
« Отговор #258 -: Август 13, 2021, 04:28:34 pm »
Акрукс, при теб Меркурий е добре поставен, би трябвало   всяка година да комбинираш възвратната карта със соларната, защото втората за теб не е толкова показателна.
Показват си ми и соларите, много даже, макар Слънчо да е паднал по знак...
А на Меркурчо му спретнах един възврат сега, в края на 8-ми дом попада, като АС на възврата е в нат. дом 5-ти

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий
« Отговор #259 -: Август 13, 2021, 04:29:29 pm »
Не помня да съм правила ,но ще пробвам, само по естествените сигнификатори и теми ли да разглеждам или може персонално по управление на домовете в хороскопа?
Като солар- налага се върху натала

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий
« Отговор #260 -: Август 13, 2021, 04:30:46 pm »
Албохали за Меркурий в Дева: “Ако Меркурий е в своя знак, той дава указания за добри знания по граматика, логика, реторика, аритметика, музика, геометрия, астрономия. Също така и заложби на пророк.”

 :P

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Меркурий
« Отговор #261 -: Август 13, 2021, 04:46:28 pm »
Мерси Акрукс. Бла ,да видиш бившият ми с Меркурий в Дева какъв неграмотен" пророк" е ,само от пари разбира ,аритметиката на парите, с вградена елка , бизнес и спестовен план в главата. Йок ,грам интелектуално съдържание нямаше .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #262 -: Август 13, 2021, 07:59:39 pm »
Акрукс, за всички соларната карта показва общия фон за годината, но онези, които имат Слънце със силен статус са особено важни. При теб възвратната карта на Меркурий би била по-показателна, според мен, защото е със силен статус.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Меркурий
« Отговор #263 -: Август 30, 2021, 10:32:04 am »
Меркурий направи ингрес във везни, като аспектите, които му предстоят, ще са:тригон със Сатурн на 04.09.21г.,антисия Нептун на 05.09.21г., тригон Юпитер - 20.09,квадрат Плутон - 22.09.
От 27.09.21.се обръща в ретроградно движение и ще се върне до 10°на везни.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #264 -: Ноември 30, 2021, 08:08:20 pm »
Кулминиращ Меркурий, горен съвпад Слънце- Меркурий 7 * Стрелец /22.11.-29.11-5.12.2021 г./
Понеже сме в период, в който ума господства над разума или ще обслужва само онова, което посочва Слънцето като потенциал е редно да назовем нещата с истинските им имена :

Когато искате да чуете истина-
забавлявайте в компанията на Стрелец.
Когато искате да чуете истинаТА-
отидете при Козирог.
И да не искате да чуете истинаТА,
ще ви я каже Скорпион.
Ако искате да си купите  истинаТА,
срещнете се с Везни.
Ако искате да оцените истинаТА-
изпийте чаша отлежало вино с Телец.
Ако искате да се борите за истинаТА-
вербувайте Овен
Ако искате да разсърдите някой с истинаТА-
искрено и лично говорете с Рак.
Ако искате да се изгубите в истинаТА-
мечтайте заедно с Риби.
Ако искате да рекламирате истинаТА-
платете на Близнаци.
Ако искате да блеснете с истинаТА-
погалете егото на Лъва.
Наложи ли се да ви обясняват кое е истинаТА
в продължение на 2 ч-
озовали сте се в една стая с Дева.
Ако искате да се свържете с истинаТА-
подразнете Водолей.
 С намигване  😉 към пълния Меркурий, който умее да убеждава, да прилага наученото, да създава организации, групи, институции, с учебна, духовна цел /разбира се, с препоръката, когато се отдалечи от Слънцето, за да има ефект/
« Последна редакция: Ноември 30, 2021, 08:31:50 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Меркурий
« Отговор #265 -: Декември 01, 2021, 02:23:09 pm »
Кулминиращ Меркурий, горен съвпад Слънце- Меркурий 7 * Стрелец /22.11.-29.11-5.12.2021 г./
Понеже сме в период, в който ума господства над разума или ще обслужва само онова, което посочва Слънцето като потенциал е редно да назовем нещата с истинските им имена :

Когато искате да чуете истина-
забавлявайте в компанията на Стрелец.
Когато искате да чуете истинаТА-
отидете при Козирог.
И да не искате да чуете истинаТА,
ще ви я каже Скорпион.
Ако искате да си купите  истинаТА,
срещнете се с Везни.
Ако искате да оцените истинаТА-
изпийте чаша отлежало вино с Телец.
Ако искате да се борите за истинаТА-
вербувайте Овен
Ако искате да разсърдите някой с истинаТА-
искрено и лично говорете с Рак.
Ако искате да се изгубите в истинаТА-
мечтайте заедно с Риби.
Ако искате да рекламирате истинаТА-
платете на Близнаци.
Ако искате да блеснете с истинаТА-
погалете егото на Лъва.
Наложи ли се да ви обясняват кое е истинаТА
в продължение на 2 ч-
озовали сте се в една стая с Дева.
Ако искате да се свържете с истинаТА-
подразнете Водолей.
 С намигване  😉 към пълния Меркурий, който умее да убеждава, да прилага наученото, да създава организации, групи, институции, с учебна, духовна цел /разбира се, с препоръката, когато се отдалечи от Слънцето, за да има ефект/
Ха ха уникално, много близо до Истината  :-*

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #266 -: Декември 25, 2021, 11:50:45 am »
Меркурий вчера е изгрял в 17* Козирог, там, където попада в картата, темите по него стават актуални за осъществяване, разпространяване, да носят резултати. Там, където изгрява в картата, ще се появят учителите.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий
« Отговор #267 -: Декември 26, 2021, 01:50:56 am »
Меркурий вчера е изгрял в 17* Козирог, там, където попада в картата, темите по него стават актуални за осъществяване, разпространяване, да носят резултати. Там, където изгрява в картата, ще се появят учителите.
на Северния възел в 5 дом при мен

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Меркурий
« Отговор #268 -: Декември 26, 2021, 08:45:18 am »
Рени, ако е възможно да посочиш достоверен източник, от който си черпиш информацията, че Меркурий еди къде си в България, е изгрял като утринна звезда, именно еди кога си. Според ефемеридите на астроком - неговият изгрев като утринна звезда е на 15 декември. В астрономическият календар за 2021г, на Института по астрономия с Национална астрономическа обсерватория към БАН, не намерих подобно инфо.

Според тази страница, която автоматично по местоположение генерира ефемериди на Меркурий, той понастоящем не може да се наблюдава.

Благодаря предварително !
« Последна редакция: Декември 26, 2021, 09:09:12 am от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #269 -: Декември 26, 2021, 12:14:00 pm »

starinthenightsky, да, ето:
Катедра Астрономия, СУ "Св. Климент Охридски"
24 декември в 9:25 ч.  ·
Във вечерите около Рождество ще продължи да се наблюдава малкият парад на планетите Юпитер, Сатурн и Венера, който привлича вниманието на астролюбителите от началото на декември. За Източна България подходящото време за наблюдение ще започва от около 17:20 ч., а за Западна – от около 17:35 ч. Небесната атракция ще бъде видима над югозападния хоризонт. По-ярките от тези три планети – Юпитер и Венера започват да се виждат още при здрачаване, а по-слабият Сатурн се открива по-късно – във вече напредналия полумрак. За разлика от началото на декември, сега към парада се е присъединил и Меркурий, който обаче ще е най-трудно видимата планета – ще бъде много ниско на югозапад в заревото след залеза и ще залязва първи. Планетите ще се виждат в почти права линия покрай еклиптиката.

https://starwalk.space/en- също

AstroNews, Филип Филипов.

Всеки, който наблюдава небето от години и окото му е свикнало може да види изгрева и на Меркурий, който е най-труден за наблюдение/защото  може и да не изгрее през годината/ и ако позволява мястото, където се намира.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“