Автор Тема: Меркурий  (Прочетена 69847 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Меркурий
« Отговор #405 -: Декември 03, 2023, 08:17:48 pm »
Сянката в антисия с ретроточката.
При мен в 8ми дом ще стане ретрограден ,квадрат с Уран в 5ти.При сина ми съвпад с Юпитер,упр.на 1ви и 4ти домове.
Директен в опозиция с Луната ми.
« Последна редакция: Декември 13, 2023, 08:09:09 pm от Сафо »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий
« Отговор #406 -: Декември 06, 2023, 06:52:35 pm »
Мерка ще се обърне в 4д при мен, при ММ точно върху Венера, а при голямата дъщеря върху Уран на К8

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Меркурий
« Отговор #407 -: Декември 13, 2023, 08:13:34 pm »
Сянката в антисия с ретроточката.
При мен в 8ми дом ще стане ретрограден ,квадрат с Уран в 5ти.При сина ми съвпад с Юпитер,упр.на 1ви и 4ти домове.
Директен в опозиция с Луната ми.
При мъжа ми на к2.Днес получи документ за притежание,имахме проблем с колата по пътищата,а сега за капак получих писмо,че е изтекла гр.отг.на колата ми преди месец ;D
Малко чудовище е Меркуриус велики.

Jupiter

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Меркурий
« Отговор #408 -: Декември 14, 2023, 12:16:10 am »
При мен обърна ретрограден точен съвпад с АСЦ  ??? Трябва ли да се притеснявам от нещо освен обичайното ?
« Последна редакция: Декември 14, 2023, 12:18:06 am от Jupiter »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий
« Отговор #409 -: Декември 15, 2023, 05:24:37 pm »
При мен обърна ретрограден точен съвпад с АСЦ  ??? Трябва ли да се притеснявам от нещо освен обичайното ?
А трябва ли да се притесняваш, след като Меркурий не е зловредна планета? Какво като е на АС, ще се върне назад в 12-ти дом, може да си направиш ревизия/прочистване на мислите, да приключиш теми, свързани с 9 дом

Jupiter

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Меркурий
« Отговор #410 -: Декември 15, 2023, 06:03:59 pm »
Acrux, 12Н към 9Н може ли да е планиране за задгранична реализация ?
« Последна редакция: Декември 15, 2023, 06:07:39 pm от Jupiter »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий
« Отговор #411 -: Декември 15, 2023, 06:22:47 pm »
Acrux, 12Н към 9Н може ли да е планиране за задгранична реализация ?
възможно е, ако си го планирала отдавна сега да има преразглеждане, дооформяне на документи...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Меркурий
« Отговор #412 -: Декември 15, 2023, 06:25:02 pm »
Ретро Мерка ми е скрил картинката на аватара тук, пуснах линк към нея отново, но не излиза...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Меркурий
« Отговор #413 -: Декември 16, 2023, 03:13:15 pm »
При мен обърна ретрограден точен съвпад с АСЦ  ??? Трябва ли да се притеснявам от нещо освен обичайното ?
асц е тялото ,възможни са някакви болежки по меркурий,нервни ,стомашни,партньорската ос е това,баби/дядовци,племеници-събития при тях.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #414 -: Декември 18, 2023, 10:59:50 am »
Това че, Меркурий смени фаза по време на лунация, прави периодът важен и специфичен при тълкуване. Ретро фазата му стартира с появата на новата Луна.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #415 -: Декември 18, 2023, 11:45:27 am »
При мен обърна ретрограден точен съвпад с АСЦ  ??? Трябва ли да се притеснявам от нещо освен обичайното ?

Ретро фазите на планетите са затова, да притесняват натива в съответните сфери, за ситуации, които искат по-бавен, по-задълбочен поглед  за преразглеждане на същите. Винаги, когато е активиран АСЦ, неговия управител е важен период, а ако Меркурий е годишен управител още по-важен, защото всичко свързано с качеството на живот и връзки може да породи гняв, неудовлетворение, страх, разочарование. Връща преживявания и ситуации, свързани със здрав, имидж, връзки. Реакциите може да рефлектират върху физиката, външността, инициативата. Ако ъглови, без достойнства Марс, Сатурн, Слънце/Сатурн, намаляваща Луна виждат АСЦ, спирането на Меркурий в тази точка, ще покаже  къде, в коя сфера ще дадем накъсо.Понеже планетата пада в 12 дом, теми, свързани с тайни, загуби, скрити въпроси. Щом Меркурий спира в Козирог- напомня за краен срок.
Ако си човек, който е притеснен по природа, а това е черта на човек,  който не е организиран в ежедневието си и все се страхува от гафове,  спирането на Меркурий ще го увеличи и обратно, период на оттегляне, на дежа вю, на преразглежане на убеждения и вярвания.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Jupiter

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Меркурий
« Отговор #416 -: Декември 18, 2023, 06:27:59 pm »
Рени, ако под годишен управител имаш предвид профекция - Да. Меркурий е.
« Последна редакция: Декември 19, 2023, 11:49:17 pm от Jupiter »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #417 -: Декември 19, 2023, 11:11:50 am »
Jupiter, щом Меркурий ти е управител на годината, при всеки негов транзит към натална карта, в мунданен план/ промяна на знак, аспекти с другите планети, положението спрямо Слънце/, ще активира мислите, намеренията, с темите, които управлява по натал. В дневна карта Меркурий ще има влияние върху домовете с Дева, Близнаци, а в нощна и дома с Везни. Какъвто е статусът на Меркурий по рождение, такива ще са очакванията по неговите теми, когато е неговия период.
За човек  влязъл в "бурята" е малко вероятно да схване какво му се случва, затова или преди, или след нея се правят изводи. Меркурий е бърза планета и "притеснява" около 40 дни в конкретна сфера, което не е лошо, вместо човек да се безпокои 40 години, без да знае защо ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Jupiter

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Меркурий
« Отговор #418 -: Декември 19, 2023, 12:11:20 pm »
В дневна карта Меркурий ще има влияние върху домовете с Дева, Близнаци, а в нощна и дома с Везни. Какъвто е статусът на Меркурий по рождение, такива ще са очакванията по неговите теми, когато е неговия период.

Значи нищо -_-. Меркурий ми е много слаб.
« Последна редакция: Декември 19, 2023, 11:49:47 pm от Jupiter »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #419 -: Декември 19, 2023, 05:26:01 pm »
Много очаквания има, когато планетата е ъглова, а качествени- с достойнства.
Първо се прави качествен натален разбор и след това количество изводи.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“