Автор Тема: Проблемно поведение  (Прочетена 11185 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Проблемно поведение
« Отговор #105 -: Април 02, 2017, 05:21:25 pm »
Аааа, ето че взе да лъсва истината. Все пак не е само истерик.  :012:

Ади, знаеш ли колко жени се молят за такъв като твоя? Е, да, ако можеше и да не е избухлив. Но няма идеални хора и ситуации.

Бракът също е работа – ако има някакъв проблем в отношенията, нужни са целенасочени усилия. А не да отпишеш човека веднага, щом не ти допада някоя черта от характера му. Фокусирай се върху положителното и пробвай да тушираш негативните си реакции, ако с нещо пак те издразни. Има мъже, които хем само лежат и пърдят на дивана, хем нареждат и обиждат, хем не те уважават и зачитат като човек.
« Последна редакция: Април 02, 2017, 05:24:45 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Проблемно поведение
« Отговор #106 -: Април 02, 2017, 05:32:20 pm »
Лили аз смятам, че проблемът се корени в набити комплекси от семейната страна, когато всяка втора дума на баща ти е тъпанар, простак и тн,  и то с години наред то е ясно, че ще избие все някъде, но да не изпадат в психологически анализ, всички тук са с достатъчно интелект за да им е ясно, какви са последствията от подобно поведение.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Проблемно поведение
« Отговор #107 -: Април 02, 2017, 05:40:50 pm »
За съжаление човек не избира семейството си /родителите/. Каквото ти се падне от вселенската лотария, това ще е. Тук не коментираме метафизичната страна на нещата, а триизмерната обстоятелствена.

И аз познавам много случаи с насадени комплекси от семейството, от родителската среда. И някои хора ги влачат цял живот, остаряват и умират с тях, без да направят съзнателна крачка към промяна в модела, без да изпитат никакво желание за такава промяна. Според мен тук можем да приложим свободната си воля – или избираме да сме роби на семейната матрица, или търсим друг път, изход от задънена улица. От втория вид са единици, по мои наблюдения.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Проблемно поведение
« Отговор #108 -: Април 02, 2017, 06:09:42 pm »
И тук си права, но според мен това зависи от интелектуалното и емоционално развитие  и израстване на индивида.

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Проблемно поведение
« Отговор #109 -: Април 02, 2017, 06:17:50 pm »
Моля? :o Къде съм написала, че детето ще расте в конфликт, точно обратното съм написала, че няма напрегнат аспект между Луна и Слънце, така че няма предпоставки за напрегнати отношения между майката и бащата.

Извинявай, akruks! Неволна грешка :-*
Снощи късно четох/писах. Не съм изчела правилно поста ти.
« Последна редакция: Април 02, 2017, 06:52:03 pm от lina »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Проблемно поведение
« Отговор #110 -: Април 02, 2017, 06:20:23 pm »
И тук си права, но според мен това зависи от интелектуалното и емоционално развитие  и израстване на индивида.

Наблюдавам такива проблеми и при неглупави иначе хора, включително и такива, които са израснали в по-интелигентна среда и са имали добри възможности за развитие. На мен ми се струва, че не зависи чак толкова от умствения багаж, колкото от вътрешната духовна интелигентност. Говорим за нивото на развитие/пробуденост на душата, а не на интелекта. Можеш сто тома философски трактати да прочетеш или да си математически гений – и пак да ти липсват такива качества, при взаимодействие с други хора да се държиш като последния простак, неадекватно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Проблемно поведение
« Отговор #111 -: Април 02, 2017, 06:40:05 pm »
Това беше нещото, което исках да кажа явно не успях да го формулиран правилно, но имах предвид точно вътрешна духовна интелигентност, не колко романа, трактата или, каквото и да било там си прочел.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Проблемно поведение
« Отговор #112 -: Април 02, 2017, 06:43:44 pm »
В крайна сметка важното е за теб да има реална полза от цялата дискусия, да ти помогне да преодолееш проблемите във вашата връзка. Та вие сте още в началото, "пресни младоженци", с малко бебе. Ако сега смяташ, че е непоносимо, представи си какъв ще е градусът на нетолерантност след 10-15 години съжителство.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Проблемно поведение
« Отговор #113 -: Април 02, 2017, 06:54:33 pm »
Eses,пр.слънце  е ингресирало в козирог ,първите градуси са анаретни,свързани с криза,а скока от огнено слънце в земно е огромен, диспозитор му става сатурн и пак се активира т-карето,което двойно го напряга,а тр.сатурн върху слънце,все сатурн и отговорности и той бяга по карето марс-уран,с толкова изисквания и очаквания спрямо него
 уран като антипод на сатурн,

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Проблемно поведение
« Отговор #114 -: Април 02, 2017, 06:59:49 pm »
И за това съм мислила.както и за това, как тази среда и тези проблеми ще се отразят на развитието на малката, както и нашите отношения, върху формирането на модели за мъжко поведение,  върху нея, малко объркано се изразявам, но мисля, че ще ме разбереш.

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Проблемно поведение
« Отговор #115 -: Април 02, 2017, 07:29:05 pm »
Много правилно ми разбра разсъжденията, въпреки че ги изказвам, много объркано, трудно ми е да ги наред в писмен вид. Виж в разговор мога много добре да се обясня и да защитя позицията си.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Проблемно поведение
« Отговор #116 -: Април 02, 2017, 07:37:05 pm »
А щерката ти не е с чак толкова труден хороскоп. Независимо, че е нощно раждане, Юпитер в съвпад с Асцендента ще дава подкрепа. Гледайте още в по-млада възраст да ѝ дадете добър старт, докато не е отминало благоприятното юпитерово влияние, което в нощна карта е по–нестабилно.

По–специално внимание бих обърнала на съвпада Венера/Сатурн/Луна. В сидералната карта той се разделя на две части – съвпад Венера/Сатурн в накшатра Джиештха и Луна в накшатра Мула. И двете накшатри имат по–особен, жлъчен нрав и носят подчертана партньорска проблематика, особено щом и Сатурн присъства. Там минава най–отровната част на съзвездието Скорпион – опашката му. Бих посъветвала да ѝ щадите психиката и по възможност да не ѝ давате лош пример, свързан с отношенческа динамика. Защото нейната психика и емоционалност са настроени на такава честота – да попиват "токсичното" в отношенията, по–нататък този модел би могъл да се пренесе и в междуличностните ѝ отношения, да я въвлича в "токсични" връзки. С тенденция да е малко тип темерут в приятелствата и в любовта.

Но още е много рано да се говори за това, обаче този момент ми направи впечатление в нейната карта.

« Последна редакция: Април 02, 2017, 07:38:37 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Проблемно поведение
« Отговор #117 -: Април 03, 2017, 12:14:03 am »
Strelicka. Благодаря ти

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Проблемно поведение
« Отговор #118 -: Април 03, 2017, 07:08:32 am »
Lilla благодаря за съветите.
« Последна редакция: Април 03, 2017, 07:30:00 am от adelina »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Проблемно поведение
« Отговор #119 -: Април 03, 2017, 10:07:56 am »
Моля, дано са ти от полза.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui