Автор Тема: Проблемно поведение  (Прочетена 11183 пъти)

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Проблемно поведение
« -: Март 29, 2017, 12:54:24 am »
Здравейте съфорумци,
преди време ви писах за моя син,тогава не ви послушах,вие ми казахте доста неща, но сега опирам до вас като някаква удавна сламка.
Та  говорехме за едни тао квадрати за които вие ми казахте ,че корена на проблема е вътре в семейството.
Проблема с поведението на сина ми минава всякакви граници и ескалира до там,че аз и баща му сме безпомощни и не знаем какво да направим за да подобрим обстановката. Търсихме и психолог,но попаднахме на неподходящ такъв и предвид че сме в Лондон намирането на читави (държим да са бг) психолози е трудна мисия.Та така аз пак се обръщам към вас, ще ви кача картата и моля ви кажете ми как да го отработим това поведение. На кратко ще се опитам да го обясня. Абсолютно никакъв респект към мен или баща си, абсолютно нежелание да извърши каквато и да е дейност като почнем от ставането за училище,обличане,миене и се стигне до вечерта къпане,заспиване,учене и тн.Просто ти казва няма и това е. Крещи,реве,манипулира,лъже че се бил блъснал с кола (ходиха от училище на трип) лъже че нещо го боли, започна да ни заплашва че ако не стане нещо си ,ще скочи от прозореца, че ще се оплаче на полицията че го тормозим и тн.Стигна се до там,че ние сме с вързани ръце, върти на малкия си пръст а е само на 8.От вкъщи се чува само крещене и писъци, реве и пищи сякаш го дерат а всъщност дори не си го докоснал,просто си му казал 60 пъти да се измие и на 61 си го заплашил с наказание. Проблеми почнаха и в училище,опити за бягство,сбиване и прочие. Положението найстина е нетърпимо и аз вече се изчерпах с най различни похвати,Какво ли не пробвах и всичко има ефект до няколко дни и после старата песен на нов глас. Просто незнам какво става и как ще се продължава. Моля ви погледнете картата, кажете тези тао квадрати ли са проблема, нещо друго ли има и аз вече не знам. Моля помогнете

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Проблемно поведение
« Отговор #1 -: Март 29, 2017, 02:23:53 am »
Тао-квадратурите натоварват самия натив, на него му е трудно и ще му е трудно.
Не е нужно да прилагаш похвати, децата не са глупави и усещат тези неща.
Просто го обичай и подкрепяй, с неговата Луна има нужда от топла и задушевна семейна среда, от емоционална сигурност, а не от диктатура и наказания. Сама виждаш, ефектът е нулев.
Все нещо обича да прави това дете, нека се насърчава и развива в тази насока.
Нептун У5 в хармоничен аспект с Марс У1 и Слънцето У10- може един ден да си вади хляба с това занимание, свързано с музика или рисуване. Изкарайте го от вас, стига е висял на компютъра, не му се отразява добре.

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Проблемно поведение
« Отговор #2 -: Март 29, 2017, 10:02:44 am »
Там е работата, че колкото успях го ангажирах, ходи на плуване, на скаут, на крикет и на драма. Почти всеки ден от седмицата е зает, последвах такъв съвет и не виждам промяна, даже по зле става.Той приема всичко за даденост, приема,че ние сме длъжни да му осигуряваме безброй забави като тези,не ги вижда като екстри.Тук таблицата се учи от 1 клас, той вече е 3 и все още не я знае,казва не ми се учи и като му кажеш че не може така,че трябва да я научи, той почва да прави нещо различно, като го заплашиш че ще му секнеш екстрите почва да крещи,че ще ме удари, дори понякога си го позволява.Вчера например искаше да му подам нещо което е на 1 метър от него, на мен ми писна от лигавщини и не му го подадох,при което той стана и ме ритна.Можеше да стане и да ме ритне но не и да си го вземе и е такива хиляди мога да ти опиша. Бяхме му сряли всякакви компютри 3 месеца, подобрението беше едва доловимо. С добро има ефект,но и ние ставаме на маймуни, почва още повече да се лигави и в края на крайщата след около седмица усилия и от страна на мен и бащата той пак изпада в състояния ,почвайки да се дере и пищи защото примерно си му казал,че не може да направи нещо си. Положението найстина е трагично. Все чакам да го израсте а то става зле с всеки изминал ден.Период ли е не знам,но не минава.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Проблемно поведение
« Отговор #3 -: Март 29, 2017, 10:38:29 am »
Там е работата, че колкото успях го ангажирах, ходи на плуване, на скаут, на крикет и на драма. Почти всеки ден от седмицата е зает, последвах такъв съвет и не виждам промяна, даже по зле става.

Нормално да става по-зле, ако го претоварвате с толкова много ангажименти. Оставете го да си избере едно нещо по негово желание, а не да няма време да диша. Това поведение ми изглежда, че детето е под силен стрес и има нещо което го безпокои. 
/това е лично мое мнение и може да е неправилно/

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Проблемно поведение
« Отговор #4 -: Март 29, 2017, 10:47:29 am »
напротив той ги поиска, всичко е избрано от него, ние само предложихме

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Проблемно поведение
« Отговор #5 -: Март 29, 2017, 10:59:40 am »
Както казва една моя приятелка с две момчета-трябва да деливърваш :)
Тоест-искам да направиш това и това, ако не го изпълниш-оставаш без театрален урок, според ситуацията и наказанието. И трябва винаги да си изпълнявате обещаното. Аз разбирам за какво става въпрос
Спираш да повтаряш по 60 пъти и започваш да броиш до 3, 5,10-според задачата. Като стигнеш до края-ако не е изпълнил-ти изпълняваш наказанието. В никакъв случай физическо и не викаш.
Детето вероятно е много умно, енергично и не можете да му насмогнете
За бягствата от училище-трябва да разберете защо-скучно ли му е, тормозят ли го, какво става
Задължително спорт от по-изморителните
Има ли някакви здравословни проблеми? Чува ли добре? Вижда ли добре?

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Проблемно поведение
« Отговор #6 -: Март 29, 2017, 11:06:07 am »
Eses, транзитен Сатурн е върху Слънцето му, а транзитен Уран го тригонира сега. Мисля, че е удачен момент да му вмените отговорност, която той да изпълнява самостоятелно, и чрез която да се почувства реализиран. Да купува хляб за семейството на пример, попитай го, може и той да ти даде идея.

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Проблемно поведение
« Отговор #7 -: Март 29, 2017, 11:28:52 am »
Здрав е като бик. При него не работи броене и въобще май нищо. Броиш и той стой срещу тебе без да прави каквото трябва и като стигнеш 10 и му кажеш - няма да ходиш на театрален урок, почва да пищи все едно го скъсваш от бой.Разбирате ли тук когато комшийте чуят такива писъци викат социални а социалните правят от мухата слон и като нищо ти взимат децата. Той знае това и въпреки ,че изпитва лек страх от това, се опитва и да ни работи в тая посока и понякога успява. Мързи го да гледа, интересуват го само забавления.Да си измие очите е трудна задача, да се облече, да се изкъпе, всичко е трудно и изважда от 100 кладенеца вода да не го направи ако въобще е решил да се обяснява а не просто да те излъже или да каже няма, мързи ме. 40 мин го будя а той лежи и с самодоволна физиономия ти казва, не ми се става, няма да ходя на училище. Не нерви ами не знам какво трябва да имаш, той просто ни се подиграва и манипулира. Вчера цял ден ни лъга че е катастрофирал с кола, то лепенки си слага ,то рева че не може да ходи, то чак ни каза че не ни пукало ако бил умрял.Накрая му казах,че тази сутрин лично ще се разправям с директора, как така аз съм поверила детето си в училище и смятам че е в безопасност а то е катастрофирало. хахаха лъжа те, виж какъв добър актьор съм и постоянно е такива. Уморени сме и двамата с баща му, направо вече нямаме сили, обсебва ни ,манипулира ни и ни използва, от устата му се чува само искам и мързи ме. Не знам можете ли да си предстваите че той найстина не прави нищо и че най елементарни неща ни костват усилия и нерви. Отказах се да искам много от него,искам елементарни неща но и те са голям проблем. Някой път си мисля че му трябва казарма и един голям бой, че трябва да види как живеят много други деца и как живее той.Нищо не оценява, мисли че сме длъжни да му играем по свирката, мисли че ние равен дори по важен.Казваш му наказан си а той ти казва не ти си наказана, много ме ядосваш,лазиш ми по нервите, няма да съм наказан ще видиш, искаш ли аз да ти хвърля лаптопа от терасата а, а искаш ли да те фрасна а искаш ли сега да те фрасна и тръгва с юмруци към мен.Невъзможен е

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Проблемно поведение
« Отговор #8 -: Март 29, 2017, 11:32:42 am »
Не бях прочела всичко
Ако детето ме ритне-и аз ще го ударя, и то не на шега
Когато започне да се тръшка и реве, излизате от стаята
Най-вероятно е и доста артистично :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Проблемно поведение
« Отговор #9 -: Март 29, 2017, 11:41:59 am »
В общи линии съм съгласна с препоръките на Папи, макар и да нямам родителски опит.

Но тук с лигня няма да стане работата, съжалявам. Няма да стане и с жестокост, сурови наказания. Само допълнително ще се озлоби – и към семейството, и към заобикалящата среда.

В хороскопа му е заложено по-силно влияние от страна на майката, но се препоръчва своевременно отбиване, в пряк и преносен смисъл. Това е за по-нататък, не сега.

Проблемът с авторитети идва по бащина линия. И ако от страна на бащата има по-строги и ограничаващи мерки, това може да обтегне още повече отношенията между тях. Но все пак трябва да вдъхва и някакъв респект, не чрез грубо отношение обаче. Чудя се дали няма начин да се култивира уважение към авторитетни мъжки фигури, ако тръгне на някой силов, натоварващ спорт и е под наздор на треньор, с който да изградят по-силна и изпълнена с уважение, респект връзка. Но без принуда, без натиск, без натрапване.

Луната е в марсова терма, има и невидим Марс, много близо до Слънцето – при нощно раждане това е предпоставка за гняв, ярост, бунтарство. За Луна в този отрязък на Зодиака имам наблюдения, че от време на време са ѝ присъщи истерични емоционални изблици. Освен това накшатра Пушйа е манипулативна, умее да върти всички на малкия си пръст. С една привидно блага и сладникаво ухилена физиономия. Дава тенденция към инфантилност и в по-зряла възраст, говорим за емоционални реакции. А в случая, гледано по сидерал, Луната е в един знак с Кету. Прекаленото обгрижване и затваряне в предпазен пашкул също няма да е от полза, прекалено угаждане също, особено от страна на майката. И още един съвет – да се постараете за намерите баланс между материално и духовно като семейно възпитание. Първото може силно да го влече в един момент. А от малък да тропа и припада, докато не получи я шоколад, я торта, я някоя лъскава скъпа играчка. Или да изтръгне нещо, което му харесва и би искал да притежава, от ръцете на някой съученик, особено ако е по-слаб физически и беззащитен. Бих посъветвала от малък да го учите на граници – какво и докъде е позволено и може да се толерира. Това е много важен момент и бих казала основополагащ в цялото му по-нататъшно възпитание.

В картата му освен че има квадратура Марс/Сатурн, има и рецепция по терма, термите не са с благоприятна природа. В случая и Слънцето участва, в съвпад с Марс се получава доста експлозивна комбинация. Повече дисциплина, натоварване и реални отговорности са му нужни. Разбира се, неговият начин е да се противопостави е с манипулативни и истерични изцепки, това е характерно за такава Луна. От него по-нататък може да се получи силен характер, но трябва да се учи на добродетели и емоционален баланс.

Много е тежко да си майка на момченце, камо ли две. В комплект със съпруга мъжете в къщата стават трима. Аз лично не бих издържала.


« Последна редакция: Март 29, 2017, 11:45:08 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Проблемно поведение
« Отговор #10 -: Март 29, 2017, 11:45:30 am »
Есес, ама как да ти го кажа, че много добре те разбирам :)
Това със социалните е кофти, но щом сте я докарали до такова отчаяние, заложи на инстинктите-да си сложи сам да яде, ако не иска-ок, гладен. Ама не да става скандал-ти си правиш нещо, като ти поиска той нещо, искай в замяна. Като ти изпълни твоето, тогава ти неговото. Щом прави сцени, не му казвай няма да те заведа на театрален урок, а просто не го завеждай, без предупреждение. Само му казваш-ще последва наказание
Откъм добрата страна-такива деца искат да са част от нещо, вероятно не ви стигат силите да се забавлявате заедно-сега сте вие срещу него. Или по-точно всички срещу него. А картата му подсказва, че той може да отстои. Така че дори когато наказваш, трябва да изглежда, че си на негова страна, и много съжаляваш, че е направил грешен избор и трябва да го накажеш.
Мързелът е голям проблем, иначе наркоманите дори се лекуват с труд
Но това е начинът-да правите заедно
И се успокой-не си родила вампир, днешните деца са трудни, и не са чак толкова виновни родителите, колкото се опитват да изкарат

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Проблемно поведение
« Отговор #11 -: Март 29, 2017, 11:51:04 am »
пробвали сме и с шамари. още по зле, заплашва че ще каже на полицията и като нищо ще се оплаче на учител примерно. Заставал е с крак на парапета на прозореца и е казвал аз ще скоча, да умра да ме няма щото вие не ме искате, манипулира ни, после като му мине яда ти казва аз се шегувах. Има братче на годинка и 2 мес, детето в чудо се видя, вижда само скандали и викове,ревове, а то е мн спокойно дете.Няма ревност, брат му е единствения на когото се радва, въпреки че често го наранява но от несъбразяване. Страх ме е че брат му ще попие това поведение, направо не знам.Няма ли нещо в тая негова карта която да покаже къде е проблема? Единственото от което го е страх е нараняване на авторитета, в училище е друг, изпълнява всичко и учителите ги гледа и слуша с голям респект,въпреки че те пишат в докладите друго, но аз виждам как говори и как се държи там и правя разликата. Изцепките там са с децата и от газарлък. Единствените заплахи които работят е ще кажа на учителката, ноооо тогава почва да се дере, крещи като луд, но накрая все пак свършвва това което трябва. Нали разбрате че не мога да го заплашвам всеки ден по 10 пъти с учителката. Когато съм пробвала с добро се променя но пак се връща обратно в цикъла си след по малко от седмица. Като казвам добра разбирайте да го заведа до банята, да му помагам да се облича,да му обуя обувките, да си меря всяка една дума и да внимавам с всяко едно действие да не го видиш ли предизвикам. Не можем така да живеем, не можем да се правим на маймуни,не мисля че е здравословно и за него.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Проблемно поведение
« Отговор #12 -: Март 29, 2017, 11:57:58 am »
По времето на соца имаше специални заведения за такива деца, интернати им викаха. Но разбира се в сегашното "толерантно" общество всеки ще скочи да крещи, че това е нехуманно и жестоко. В западните държави поне социалните служби би трябвало да си вършат работата. Но в случая не става въпрос за дете, растящо в рисково семейство, а за дете с девиантно поведение, създаващо риск за семейството, поне от психологическа гледна точка.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

sirius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 126
Re: Проблемно поведение
« Отговор #13 -: Март 29, 2017, 12:00:58 pm »
Ами с тази опозиция Луна-Юпитер той винаги ще чувства нуждите си незадоволени, ще бъде лаком за още и още. Не може ли да го нахраниш с малко философия:), четете заедно, обсъждайте житейски ситуации, на които сте ставали свидетели, говорете за вътрешните мотиви на хората, за невидимото, което ги кара да се чувстват така. Говорете за други хора, не за него, не за вашето семейство. Сега и прогр. му Слънце май е върху Плутон.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Проблемно поведение
« Отговор #14 -: Март 29, 2017, 12:07:41 pm »
Обаче колко буквална изява на опозицията Сатурн/Уран с квадратури към Слънцето и Марс. Като по учебник. Но ролята на Сатурн в живота му все някой трябва да я изиграе, иначе ще се изгради като тип, отхвърлящ лична отговорност за постъпките и действията си.

Не знам какво да посъветвам. Ако имах такова дете, щях да вляза в психиатрията. Не понасям кресливи и истерични изцепки, с тропане, тръшкане и заплахи.

Esses, виж и вашата синастрия с детето, как стоят нещата там. Може и да е някакво предизвикателство към теб, урок.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui