Автор Тема: Жизнена енергия  (Прочетена 7812 пъти)

CKRON

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 32
  • Всичко, което не ни убива ни прави по-силни!
Re: Жизнена енергия
« Отговор #30 -: Юни 14, 2017, 10:27:01 pm »
Може и да подразня някой, но четейки  мненията ви оставам може би с погрешното впечатление, че според вас разположението на планетите определят чувствата, мислите, приятните и неприятни събития и въобще целия ви живот!? Не мога да се определя като специалист по астрология, но определено имам интерес в тази област и доколкото ми е известно самата астрология дава малко по различно мнение по въпроса. Астрологията приема като основен принцип, принципа на прераждането и кармата, т.е. в настоящия си живот човек жъне плодовете или тръните от предишния си живот, както и, че уроците, събитията, които ще ни се случат и хората, които ще срещнем са предопределени. Друг основен принцип на астрологията е „каквото горе- това и долу, каквото на небето- това и на земята“. Изхождайки от тези два принципа според мен не планетите влияят върху живота ни, а те просто показват какви събития трябва да преживеем и  какви уроци трябва да научим!  Хороскопа не е нищо друго освен нашето звездно тяло, което е единствено наше и по което въз основа на принципите на астрологията може да се вникне в нашето минало, настояще и бъдеще! Това което искам да кажа е, подчертавам според мен, че нашата карма, нашите мисли, чувства, действия и свободна воля определят бъдещето ни, а не звездите и планетите, те просто са проекция на нашето звездно тяло и ни помагат да разгадаем смисъла на случващото се! И да, астрологията позволява да се вникне в детайли в характера на човека, но не разположението на слънцето, юпитер, сатурн и т.н. определят характера на човека, а според тяхното разположение може да се съди до какво развитие на духа е достигнал и какъв характер е изградил даден човек, следствие на уроците и опита до които е достигнал преминавайки през множество прераждания! 
П.С. Ако човек трябва да преживее някакво неприятно събитие, от което да научи важен урок или да се разплати кармично  то никаква защита, пазене, криене и скатаване няма да му помогнат да го избегне и не съвпада на сатурн със слънцето му причиняват това, а по разположението на този съвпад, съответно в кой дом се намира и за кои домове отговарят съответните планети може да се предположи какво ще се случи и какви последствия ще донесе това!

Интересно ми е вие какво мислите по въпроса? Може би аз не съм прав или погрешно съм разтълкувал изложените мнения!?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Жизнена енергия
« Отговор #31 -: Юни 14, 2017, 11:36:46 pm »
Естествено, че ние ковем съдбата си, правим избори и действия. А в картата са описани условията, в които се развиваме, възможностите, които ни се предлагат - като "късмет" или препятствия.

Моето лично разбиране е, че душите се "раждат", развива и израстват. Тук идват, като на училище, на изпит, избрат с иподходящо тяло и си взимат определена енергия - колкото преценят, че ще им бъде нужна. Ако се окаже, че им е недосттъчна или допуснат твърде много пробйни - може и да не си изпълнят мисията.

Затова, гледайки картата си - оставам с впечатление, че в този живот съм избрала да имам повечко енергия, може би и по-тежка програма съм си избрала. Пък как ще се справя - ще видим, като му дойде времето  ;D
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Жизнена енергия
« Отговор #32 -: Юни 14, 2017, 11:56:50 pm »
Астрологията приема като основен принцип, принципа на прераждането и кармата, т.е. в настоящия си живот човек жъне плодовете или тръните от предишния си живот, както и, че уроците, събитията, които ще ни се случат и хората, които ще срещнем са предопределени.
Като християнка вярвам във вечния живот, а не в прераждането  :)
Кармата я свързвам с натрупан опит в рамките на този живот, като винаги има начин да се промени- "каквото посееш, това ще пожънеш"  не е за цял живот- днес си посял едно, друга година друго, понякога се оставя нивата да почине  :)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Жизнена енергия
« Отговор #33 -: Юни 15, 2017, 12:09:34 am »
CKRON, не си писал в правилната тема! По-добре в друга тема обособи мнението, недей да спамиш в другите теми! Също така има и говорилня във форума, може там да пишеш.

CKRON

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 32
  • Всичко, което не ни убива ни прави по-силни!
Re: Жизнена енергия
« Отговор #34 -: Юни 15, 2017, 08:14:32 am »
Какво значи не съм писал в правилната тема? Аз споделих с какво впечатление съм останал четейки мненията в тази тема- "Жизнена енергия" и споделих мнение, че тя "жизнената енергия" е толкова, колкото душата ни е решила да вземе в този живот и не зависи от някакво си разположение, а то просто ни дава информация какво, защо и как. Например аз винаги съм бил активна и спортна натура и до ден днешен се занимавам активно със спорт и това ще е така докато съм в това тяло, но причината за това не е, че марс ми е в първи дом и прави секстил със слънцето, а защото душата ми е решила преди да се роди, че тази активност ще ми донесе някаква опитност! Според повечето мнения тук някаква позиция в картата може да ни вземе или даде енергия, нещо ни пази от неприятности или ни помага, което от моя гледна точка не е правилно и затова реших да споделя мнение, но ако смятате, че мнение различно от вашето е спам, то спирам да спамя  :lol_hitting:

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Жизнена енергия
« Отговор #35 -: Юни 15, 2017, 08:42:42 am »
Имаме други теми за свободната воля и прераждането, може тези впечатления и разсъждения там да ги поместите.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Жизнена енергия
« Отговор #36 -: Юни 15, 2017, 09:51:03 am »
Може и да подразня някой, но четейки  мненията ви оставам може би с погрешното впечатление, че според вас разположението на планетите определят чувствата, мислите, приятните и неприятни събития и въобще целия ви живот!? Не мога да се определя като специалист по астрология, но определено имам интерес в тази област и доколкото ми е известно самата астрология дава малко по различно мнение по въпроса. Астрологията приема като основен принцип, принципа на прераждането и кармата, т.е. в настоящия си живот човек жъне плодовете или тръните от предишния си живот, както и, че уроците, събитията, които ще ни се случат и хората, които ще срещнем са предопределени. Друг основен принцип на астрологията е „каквото горе- това и долу, каквото на небето- това и на земята“. Изхождайки от тези два принципа според мен не планетите влияят върху живота ни, а те просто показват какви събития трябва да преживеем и  какви уроци трябва да научим!  Хороскопа не е нищо друго освен нашето звездно тяло, което е единствено наше и по което въз основа на принципите на астрологията може да се вникне в нашето минало, настояще и бъдеще! Това което искам да кажа е, подчертавам според мен, че нашата карма, нашите мисли, чувства, действия и свободна воля определят бъдещето ни, а не звездите и планетите, те просто са проекция на нашето звездно тяло и ни помагат да разгадаем смисъла на случващото се! И да, астрологията позволява да се вникне в детайли в характера на човека, но не разположението на слънцето, юпитер, сатурн и т.н. определят характера на човека, а според тяхното разположение може да се съди до какво развитие на духа е достигнал и какъв характер е изградил даден човек, следствие на уроците и опита до които е достигнал преминавайки през множество прераждания! 
П.С. Ако човек трябва да преживее някакво неприятно събитие, от което да научи важен урок или да се разплати кармично  то никаква защита, пазене, криене и скатаване няма да му помогнат да го избегне и не съвпада на сатурн със слънцето му причиняват това, а по разположението на този съвпад, съответно в кой дом се намира и за кои домове отговарят съответните планети може да се предположи какво ще се случи и какви последствия ще донесе това!

Интересно ми е вие какво мислите по въпроса? Може би аз не съм прав или погрешно съм разтълкувал изложените мнения!?

Да, ама индийската. Нито западната, нито античната доколкото ми е известно приемат този принцип. Прераждането е постулат на източните философии.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Жизнена енергия
« Отговор #37 -: Юни 15, 2017, 11:28:21 am »
CKRON, няколко пъти ти прочетох поста... Това, което обаче ми направи впечатление е, че си противоречиш. От една страна казваш, че "ако му е писано на човек... ще преживее" т.е. едва ли не човек няма право на свободна воля/избор. От друга страна: "че нашата карма, нашите мисли, чувства, действия и свободна воля определят бъдещето ни, а не звездите и планетите". За мен това не е така. Отделно смесваш различни школи и понятия под шапката на Астрологията. Да не забравяме обаче, че това си остава точна наука и преди време си е била дял от Астрономията. Тя не е гадаене, предричане и т.н.
Според мен човек Винаги има избор! Разплата всеки си получава по един или друг начин, но човек винаги има избор, най-малкото ще има избор относно "последиците", които ще изтърпи за някакво предишно деяние.
Астрологията ти помага да си разбереш силата и слабостите и евентуално да съумееш да направляваш правилно енергиите, които идват от аспектите. Една квадратура може да си изживява цял живот на вътрешно ниво, а може и на външно. Една Венера в 12-ти дом може да даде много изневери, тайни любови, но може и даде писател в сянка, творец в сянка и т.н. Но и в двата случая, ще има проявление по тематиката, а какво точно ще бъде то, това вече си зависи от човек.

Happy58

  • Гост
Re: Жизнена енергия
« Отговор #38 -: Юни 15, 2017, 02:59:42 pm »
Може и да подразня някой, но четейки  мненията ви оставам може би с погрешното впечатление, че според вас разположението на планетите определят чувствата, мислите, приятните и неприятни събития и въобще целия ви живот!? Не мога да се определя като специалист по астрология, но определено имам интерес в тази област и доколкото ми е известно самата астрология дава малко по различно мнение по въпроса. Астрологията приема като основен принцип, принципа на прераждането и кармата, т.е. в настоящия си живот човек жъне плодовете или тръните от предишния си живот, както и, че уроците, събитията, които ще ни се случат и хората, които ще срещнем са предопределени. Друг основен принцип на астрологията е „каквото горе- това и долу, каквото на небето- това и на земята“. Изхождайки от тези два принципа според мен не планетите влияят върху живота ни, а те просто показват какви събития трябва да преживеем и  какви уроци трябва да научим!  Хороскопа не е нищо друго освен нашето звездно тяло, което е единствено наше и по което въз основа на принципите на астрологията може да се вникне в нашето минало, настояще и бъдеще! Това което искам да кажа е, подчертавам според мен, че нашата карма, нашите мисли, чувства, действия и свободна воля определят бъдещето ни, а не звездите и планетите, те просто са проекция на нашето звездно тяло и ни помагат да разгадаем смисъла на случващото се! И да, астрологията позволява да се вникне в детайли в характера на човека, но не разположението на слънцето, юпитер, сатурн и т.н. определят характера на човека, а според тяхното разположение може да се съди до какво развитие на духа е достигнал и какъв характер е изградил даден човек, следствие на уроците и опита до които е достигнал преминавайки през множество прераждания! 
П.С. Ако човек трябва да преживее някакво неприятно събитие, от което да научи важен урок или да се разплати кармично  то никаква защита, пазене, криене и скатаване няма да му помогнат да го избегне и не съвпада на сатурн със слънцето му причиняват това, а по разположението на този съвпад, съответно в кой дом се намира и за кои домове отговарят съответните планети може да се предположи какво ще се случи и какви последствия ще донесе това!

Интересно ми е вие какво мислите по въпроса? Може би аз не съм прав или погрешно съм разтълкувал изложените мнения!?

Много добре си го написал. Аз лично съм 100% съгласна с така изложената теза. Но трудно би бил разбран. Винаги е по-лесно някой/нещо да е виновен/вно за проблемите.

« Последна редакция: Юни 15, 2017, 03:01:59 pm от Happy58 »

CKRON

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 32
  • Всичко, което не ни убива ни прави по-силни!
Re: Жизнена енергия
« Отговор #39 -: Юни 15, 2017, 05:41:30 pm »
CKRON, няколко пъти ти прочетох поста... Това, което обаче ми направи впечатление е, че си противоречиш. От една страна казваш, че "ако му е писано на човек... ще преживее" т.е. едва ли не човек няма право на свободна воля/избор. От друга страна: "че нашата карма, нашите мисли, чувства, действия и свободна воля определят бъдещето ни, а не звездите и планетите". За мен това не е така. Отделно смесваш различни школи и понятия под шапката на Астрологията. Да не забравяме обаче, че това си остава точна наука и преди време си е била дял от Астрономията. Тя не е гадаене, предричане и т.н.
Според мен човек Винаги има избор! Разплата всеки си получава по един или друг начин, но човек винаги има избор, най-малкото ще има избор относно "последиците", които ще изтърпи за някакво предишно деяние.
Астрологията ти помага да си разбереш силата и слабостите и евентуално да съумееш да направляваш правилно енергиите, които идват от аспектите. Една квадратура може да си изживява цял живот на вътрешно ниво, а може и на външно. Една Венера в 12-ти дом може да даде много изневери, тайни любови, но може и даде писател в сянка, творец в сянка и т.н. Но и в двата случая, ще има проявление по тематиката, а какво точно ще бъде то, това вече си зависи от човек.

Не мисля, че си противореча по-скоро виждам, че оставам неразбран  ::)  Исках да се заформи една дискусия, в която всеки да сподели мнение как вижда нещата, относно начина на проявление на астрологията. Че е точна наука това е ясно, въпроса е дали планетите влияят да се случат определени събития или просто по тях можем да гадаем какво е било предопределено да се случи на база кармично-следствената връзка от предишен или настоящ живот. Колкото до отговора на Terry ще се направя, че не съм го видял, просто не се сещам за книга по астрология/и то западна/, която да не засяга темата с кармата и прераждането. Последната книга, която четох  "Астрология, карма и трансформация" от Стивън Аройо  ми даде отговор на този въпрос, но тъй като истината се ражда в спора исках да чуя и други най-вече обосновани мнения. Дотук освен типичния за българските форуми отговор, друг не видях, т.е. освен да ми се обяснява колко съм тъп друг отговор не получих. Така че да не спамим повече в темата предлагам, ако някой няма какво да каже просто да си замълчи, това смятам да направя и аз...



akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Жизнена енергия
« Отговор #40 -: Юни 15, 2017, 05:53:17 pm »
Не мисля, че си противореча по-скоро виждам, че оставам неразбран  ::)  Исках да се заформи една дискусия, в която всеки да сподели мнение как вижда нещата, относно начина на проявление на астрологията.
Не, ти не търсиш друго мнение, след като не приемаш друго, извън твоето виждане, а така няма как да се заформи приятна дискусия. От тази гледна точка си противоречиш. За останалото си казах мнението. Ще потърся в книгата на Блаватска мястото, където се обяснява, че планетите и звездите излъчват енергия, която си взаимодейства с всяка друга енергия в космоса, включително и с човешката, за да я цитирам точно. 

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Жизнена енергия
« Отговор #41 -: Юни 16, 2017, 09:49:49 am »
Не мисля, че си противореча по-скоро виждам, че оставам неразбран  ::)  Исках да се заформи една дискусия, в която всеки да сподели мнение как вижда нещата, относно начина на проявление на астрологията. Че е точна наука това е ясно, въпроса е дали планетите влияят да се случат определени събития или просто по тях можем да гадаем какво е било предопределено да се случи на база кармично-следствената връзка от предишен или настоящ живот. Колкото до отговора на Terry ще се направя, че не съм го видял, просто не се сещам за книга по астрология/и то западна/, която да не засяга темата с кармата и прераждането. Последната книга, която четох  "Астрология, карма и трансформация" от Стивън Аройо  ми даде отговор на този въпрос, но тъй като истината се ражда в спора исках да чуя и други най-вече обосновани мнения. Дотук освен типичния за българските форуми отговор, друг не видях, т.е. освен да ми се обяснява колко съм тъп друг отговор не получих. Така че да не спамим повече в темата предлагам, ако някой няма какво да каже просто да си замълчи, това смятам да направя и аз...

Най-полезният, но и най-недолюбван въпрос от масата хора знаеш ли кой е? Въпросът "защо". Като си го зададеш и като почнеш да му търсиш отговори си даваш сметка как стоят всъщност нещата.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Жизнена енергия
« Отговор #42 -: Юни 21, 2017, 09:43:31 pm »
слънце,марс,юпитер зареждат с енергия
сатурн,луна,венера отнемат енергия

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Жизнена енергия
« Отговор #43 -: Юни 21, 2017, 09:44:38 pm »
слънце,марс,юпитер зареждат с енергия
сатурн,луна,венера отнемат енергия

И при квадрат луна/марс-марс ли ще зареди луната или луната ще отнеме от марс?

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Жизнена енергия
« Отговор #44 -: Юни 22, 2017, 07:56:16 am »
И при квадрат луна/марс-марс ли ще зареди луната или луната ще отнеме от марс?


зависи кой е парфюм и кой тоалетна вода-есенциално
десен ляв играч в карето,в дневна карта Марс извън хайз, дясната квадратура действа по-силно
ВЗ -луна овен-марс рак или луна скорпи-марс рак и каре -ти кажи :017:
кой домове упр.,лични или социални- автономно презареждане или отвън
луната растяща за дневно,намаляваща за нощно,ще даде разход на горивото,колко време и колко далеч ще стигне с пълен резервоар
абе марс си е бензинова колонка за луната,зависи качеството на бензина и технически параметри на луната-колата за отработването на енергията :012:
« Последна редакция: Юни 22, 2017, 08:12:26 am от strelicka »