Автор Тема: Корекция на съдбата  (Прочетена 50774 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #255 -: Юли 17, 2014, 04:09:13 pm »
По ведическата се гледа - с отчетена прецесия и с тяхната домификация - и с оглед на това се вземат корективни мерки.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #256 -: Юли 17, 2014, 08:45:58 pm »
 По ведичекстака стандартната концепция се подкрепя само СЛАБ БЕНЕФАКТОР!!!
акцентирам на слаб и бенефактор ( като бенефакторите са естетствени и конкретни за лагната, но  не знам колко е Убаво да подкрепяш бенефакторен сатурнчо :017:) моят е такъв и без да съм знаела някои неща съм ги правила по усещане) според мен човке си усеща
значи, ако венера се намира в кофти знак  в общия случай за коя да е лагна ( освен ако не е марака щана) можем да й турим някакво  камъче...но на силен, благотворен сатурн за  например тула лагна не му слагаме нищо!!! защото не отговаря на слаб иначе  пак се натрисаме на проблеми и инциденти..
има и допълнителни предпоставки с какво да се кичим- ако се в маха даша на някоя планета тя автоматично се води годна за подкрепа и можете да й изпълнявате мурафетите
кефя се на тази доста неутрализираща и бенефицизираща концепция

Happy58

  • Гост
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #257 -: Юли 17, 2014, 08:58:44 pm »
По ведичекстака стандартната концепция се подкрепя само СЛАБ БЕНЕФАКТОР!!!
акцентирам на слаб и бенефактор ( като бенефакторите са естетствени и конкретни за лагната, но  не знам колко е Убаво да подкрепяш бенефакторен сатурнчо :017:) моят е такъв и без да съм знаела някои неща съм ги правила по усещане) според мен човке си усеща
значи, ако венера се намира в кофти знак  в общия случай за коя да е лагна ( освен ако не е марака щана) можем да й турим някакво  камъче...но на силен, благотворен сатурн за  например тула лагна не му слагаме нищо!!! защото не отговаря на слаб иначе  пак се натрисаме на проблеми и инциденти..
има и допълнителни предпоставки с какво да се кичим- ако се в маха даша на някоя планета тя автоматично се води годна за подкрепа и можете да й изпълнявате мурафетите
кефя се на тази доста неутрализираща и бенефицизираща концепция

за Луната важи ли подкрепата? Тя ми е в 8 дом и идва нещо блокирана

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #258 -: Юли 18, 2014, 09:27:25 am »
нямам представа:) луната ти е в 8 по индийската ли? в кой знак? има ли съвпади

Happy58

  • Гост
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #259 -: Юли 18, 2014, 09:45:18 am »
нямам представа:) луната ти е в 8 по индийската ли? в кой знак? има ли съвпади

ето тук Мирабела беше направила много добър анализ, а на предната страница е и картата ми по ведическа.

http://astra.la/forum/index.php?topic=530.80

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #260 -: Юли 18, 2014, 12:22:26 pm »
На мнение съм, че всеки човек трябва да извърви отредения му път и да изживее своята съдба. Що се отнася до т.нар. корективни мерки, може да се използват за леко смекчаване, но не вярвам да могат да ти обърнат съдбата. Донякъде е възможно негативните фактори да се преодолеят с култивиране на добродетели, водене на чист живот, молитва (мантри) към Бога. Но колко хора живеят така и са с такава нагласа ежедневно?

Чудя се дали мога по някакъв начин да “омилостивя“ Юпитер – при мен е добре поставен, ако се разглежда за въпроси, свързани с духовни практики и окултни науки, обучение и разпространение на знания, но като сигнификатор на брачния партньор е неблагоприятно поставен. Има и рецепция (випарита раджа йога) в Лагнеш. Венера ми е силно, но същевременно трудно поставена – в знак на екзалтация, но ретроградна и се намира в 6 дом, обградена от Марс и Кету в съседните знаци. Ежедневно съм с камъни на Венера – тия обеци почти не свалям от ушите си, но не съм забелязала кой знае какъв ефект. Но сигурно е важно бижутата да се избират и купуват от теб и за теб, моите са наследствени и са попили друга енергия – на човек с преобладаващо неблагоприятна вибрация в хороскопа, който по съвсем друг начин е изживял живота си.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #261 -: Юли 18, 2014, 12:27:41 pm »
Лили, според мен бижутата трябва да си ги купиш ти или да са ти подарък - иначе наистина попиваш чужда енергия и съдба. Може би едно прочистване може и да помогне, знам ли .... но аз лично бих си взела нови.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #262 -: Юли 18, 2014, 12:29:21 pm »
Хепи, камъните на Венера струват доста пари, сигурно се сещаш.  ;)

Харесвам диаманти и изумруди, ама сега не ми е на дневен ред да правя "корективни мерки" с тях.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #263 -: Юли 18, 2014, 12:34:18 pm »
Хепи, камъните на Венера струват доста пари, сигурно се сещаш.  ;)

Харесвам диаманти и изумруди, ама сега не ми е на дневен ред да правя "корективни мерки" с тях.  ;D

ами махни старите и използвай цветовете на Венера :) - по-евтино ще излезе.

Happy58

  • Гост
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #264 -: Юли 18, 2014, 12:40:07 pm »
На мнение съм, че всеки човек трябва да извърви отредения му път и да изживее своята съдба. Що се отнася до т.нар. корективни мерки, може да се използват за леко смекчаване, но не вярвам да могат да ти обърнат съдбата. Донякъде е възможно негативните фактори да се преодолеят с култивиране на добродетели, водене на чист живот, молитва (мантри) към Бога. Но колко хора живеят така и са с такава нагласа ежедневно?

Чудя се дали мога по някакъв начин да “омилостивя“ Юпитер – при мен е добре поставен, ако се разглежда за въпроси, свързани с духовни практики и окултни науки, обучение и разпространение на знания, но като сигнификатор на брачния партньор е неблагоприятно поставен. Има и рецепция (випарита раджа йога) в Лагнеш. Венера ми е силно, но същевременно трудно поставена – в знак на екзалтация, но ретроградна и се намира в 6 дом, обградена от Марс и Кету в съседните знаци. Ежедневно съм с камъни на Венера – тия обеци почти не свалям от ушите си, но не съм забелязала кой знае какъв ефект. Но сигурно е важно бижутата да се избират и купуват от теб и за теб, моите са наследствени и са попили друга енергия – на човек с преобладаващо неблагоприятна вибрация в хороскопа, който по съвсем друг начин е изживял живота си.

Провокира ме с този си пост пак да се замисля. Реално погледнато, ние идваме с някакви дадености - едното е силно, другото е слабо - това не би ли трябвало да означава, че е по-добре да наблегнем и да използваме силните, а слабите дадености да "пренебрегнем". Може би те затова са слаби, защото в този живот няма да ни вършат работа. Все ми се струва, че "плачем" за слабите, защото има някакви обществени норми, в които ние не се вписваме, без обаче да осъзнаваме, че тези обществени норми не са за нас. Примерно за себе си - питам се брачен партньор, но, честно казано, не съм сигурна, дали ще мога да изтърпя едно такова обвързване - та на мен на 3-та, 4-та година вече ми е омръзнало да съм с някой - познавам го, направила съм каквото могла и вече търся ново предизвикателство. Е за какво ми е тогава да рева за брак? По-добре, както каза Мирабела, трябва да наблегна на Юпитер - well-being, вместо да хабя енергия да се вписвам в обществените норми.
Може би за всеки един ще е полезно да си направи някаква такава равносметка и тогава вече въпросната корекция няма да е необходима.

Happy58

  • Гост
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #265 -: Юли 18, 2014, 12:51:20 pm »
Ами избягвай тъмните цветове в облеклото, носи пъстроцветни рокли и ризи, на едри шарени  цветя. Слагай си грим, прави си прическа,носи високи токчета, ярко червило..
Венера обича вкъщи да има цветя - рози, лилии ириси,  жасмин.. Обича и тези миризми. Ползвай  розова козметика, етерични масла и парфюми с изредените по-горе аромати..
Венера обича още песни, танци, вода...Обича да и се правят жертвоприношения от цветя във водни басейни - на река, на езеро...В дома мястото на Венера е спалнята. Поддържай я в ред и чистота, украсявай я. Гледай това да е най-красивото, най-поддържаното и най-приятното място в дома..
Заниманията с астрология също радват Венера.

Явно аз инстинктивно правя това - Слънцето ми е във Везни, а тя самата е в Дева. Правя повечето изброени неща, но по начина на Девата :).

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #266 -: Юли 18, 2014, 12:54:42 pm »
Гаури, това, което си изброила, е моят стил на живот, при мен венерианското е много силно застъпено, нищо че от малка съм поставена в марсово-сатурнови условия. Правя го инстинктивно - просто ми идва отвътре да съм олицетворение на Венера, в това отношение всичко се случва с лекота, не са нужни кой знае какви усилия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #267 -: Юли 18, 2014, 01:03:18 pm »
Лили, аз не съм убедена, че венерата ти става за подкрепа.. може би подкрепянето й води до някои турболентни събития, но там ситуацията, както я описваш е твърден комплицирама. сатурн и марс в същия знак и са?

хепи:) луната ти е подходящ кандидат но е в 6 в козирог ( зареждай се на пълнолуние, лунен камък, сребро, понеделниците на храм, перли, обгрижване на бедни хора, болни особено в понеделник, казват, че и  ден само на  на мялко е подходящ за хаван към луната);
гледаме обаче планетите с прецесия за  въпросните мерки..т.с. според  Вилхелм  носим камъка на венера в цвят, който се намира тя по прецесия: например твоята венера отива в лъв- начи жълт топаз или жълт диамант, жълт циркон:), а не по дева;

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #268 -: Юли 18, 2014, 01:07:55 pm »
Лили, аз не съм убедена, че венерата ти става за подкрепа.. може би подкрепянето й води до някои турболентни събития, но там ситуацията, както я описваш е твърден комплицирама. сатурн и марс в същия знак и са?

хепи:) луната ти е подходящ кандидат но е в 6 в козирог ( зареждай се на пълнолуние, лунен камък, сребро, понеделниците на храм, перли, обгрижване на бедни хора, болни особено в понеделник, казват, че и  ден само на  на мялко е подходящ за хаван към луната);
гледаме обаче планетите с прецесия за  въпросните мерки..т.с. според  Вилхелм  носим камъка на венера в цвят, който се намира тя по прецесия: например твоята венера отива в лъв- начи жълт топаз или жълт диамант, жълт циркон:), а не по дева;

А прецесната Венера във Везни, Каичка, какъв топаз иска :012:. (И Меркурий е там, а той единствен си става за безпроблемно подкрепяне при мен, Венера все пак управлява и 12-ти дом, не само 5-ти. Меркурий си е шарен всякак, но какво би му се променило във Везни?)
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #269 -: Юли 18, 2014, 01:10:38 pm »
Лили, аз не съм убедена, че венерата ти става за подкрепа.. може би подкрепянето й води до някои турболентни събития, но там ситуацията, както я описваш е твърден комплицирама. сатурн и марс в същия знак и са?

Не, няма нищо общо с Марс и Сатурн. В Д9 е много добре поставена – екзалтирала (варготама), в 11 дом, не получава аспекти от малефици. Управлява Лагна и в двете карти – раши и навамша.

Марс и Сатурн мътят водата, но не в аспект към Венера.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui