Автор Тема: Корекция на съдбата  (Прочетена 65901 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #60 -: Юни 13, 2013, 12:22:13 pm »
Всичко е точно, Сатин, благодаря.  :)

Към Гаури:
В западната карта Венера е близо до ЮЛВ в 5 дом, но във ведическата акцентът се измества - Венера минава в Риби (Ревати), Кету е в Ашвини/7 дом. Марс е в Сатабхиша/5 дом. Няма съвпад с Марс и Кету, обградена е от тях.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #61 -: Юни 13, 2013, 12:25:43 pm »
Да попитам, как стои въпроса със силните планети, които са ретроградни? Как се изявяват и имат ли нужда от подсилване?

Не знам със сигурност дали имат нужда от подсилване, но често съм забелязвала специфична изява при силни есенциално, но ретроградин планети. А дали трябва да се подсилват, зависи от статуса им в картата, понякога не е желателно. Например, силен есенциално ретрограден Сатурн в 5 дом в женска карта не бих подсилвала. Не че и при екзалтирал и тронов ретро Юпитер в 5 дом не съм виждала аналогични проблеми.

Имам много силна есенциално, но ретроградна планета, разположена в най-лошия за нея дом - Венера в 6ти. За нея мога да кажа, че като вътрешни качества ми е дала много, но е принудена да действа в ограничаващи обстоятелства, при които не може адекватно да изяви силата си. Представете си царица, която стои гола сред недобронамерена тълпа, която я осмива и замерва с камъни. Това, разбира се, е само метафора, но така усещам екзалтиралата си ретроградна Венера в 6 дом. А освен това е обградена от малефици - от едната страна Марс, от другата Кету.
Благодаря!
Юпитер е У11 и У2 в 11-ти. По отношение на финансите при мен няма стабилност - много добри периоди и после се сгромолясвам. Сатурн ми е У12 и У1 в 9-ти заедно с ретро Марс.
А по отношение на Луната - трябва ли да се подсилва, ако е есенциално слаба, но управлява дом душтана? При мен е У6 в 8-ми, в нулев градус, аспектирана от Раху, направо красота  :D.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #62 -: Юни 13, 2013, 12:28:04 pm »
http://ezoteric-mania.blogspot.com/2013/01/blog-post.html
Благодаря, Сатин  :)!
Аз съм с 6 ретро планети - явно нищо не съм научила в предишния си живот и сега съм на поправителен  :D.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #63 -: Юни 13, 2013, 12:29:23 pm »
Изида, най-добре  си качи картата, така описателно ми е трудно да сглобя цялата картинка. А и всички фактори в картата трябва да се разгледат комплексно.

Но не мисля, че е нужно да се подсилва такава Луна, по-скоро да се обърне внимание на някои лунни аналогии в живота.
« Последна редакция: Юни 13, 2013, 12:31:16 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #64 -: Юни 13, 2013, 12:36:07 pm »
Силна е при всички положения, но в тоя момент тя е като "застинала".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #65 -: Юни 13, 2013, 12:49:57 pm »
Силна е при всички положения, но в тоя момент тя е като "застинала".

Демек нищо не прави, така ли да го разбирам. В случая става въпрос за Сатурн.

Не мога да кажа със сигурност. Някъде бях чела как обясняват стационарната фаза индийците, но беше отдавна и вече не помня подробности.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #66 -: Юни 13, 2013, 01:21:04 pm »
Изида, най-добре  си качи картата, така описателно ми е трудно да сглобя цялата картинка. А и всички фактори в картата трябва да се разгледат комплексно.

Но не мисля, че е нужно да се подсилва такава Луна, по-скоро да се обърне внимание на някои лунни аналогии в живота.
Наистина ми куцат лунните аналогии - липсваща майка, трудни взаимоотношения с жени роднини, два спонтанни аборта, трудно раждане. Подозирам, че и смъртта ми ще е по Луната - само да не взема да се удавя  :D.
Извинявам се, обзел ме е някакъв черен хумор напоследък  :D.
« Последна редакция: Юни 13, 2013, 01:27:49 pm от Izida »
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #67 -: Юни 13, 2013, 03:46:57 pm »
Сатен, ако си спомням добре, май са подробно описани в лал китаб. За Луна например, ако е дебилитирана или в лош дом, може да се стимулира чрез ремедис за Слънце и Меркурий, тъй като останалите не че са й врагове, но "не я харесват" много. Съответно обаче Слънце и Меркурий трябва да са функционални бенефици и в добро състояние. Като за Слънце пак е малко рисковано, защото то си е сред естествените малифици.

При тези ограничителни условия изходът е да се стимулират с агресивни средства (камъни храни билки и дрехи) само планетата господар на Лагна (ако е  добре поставена) или планетата, господар на девети дом (пак така).
Ако обаче си в планетен период - махадаша - на дебилитирана планета, можеш да се обърнеш към ремедис за омилостивяване - например един вид обгрижване/служене/сева на съответно животно, растение, на които тази планета е сигнификатор. Мантрите като че ли се смятат за най-безопасния начин да почетеш планетата, без да стимулираш лошите й проявления. 

Аз имам дебилитирана Луна в Скорпион (остава там и с прецесия) (Анурадха) в шести дом, сама, първа четвърт, аспектирана от Сатурн и Кету, управлява втори (марака) дом.
Имам и дебилитиран Юпитер в Козирог, Утарашадха (с прецесия), в осми дом, аспектиран от Сатурн и Кету, владее седми и десети.
И двете по-добре да не ги закачам. Най-безопасно е в моята карта да нося камъните и цветовете на лагнеш - Меркурий. Венера е също силна, но освен пети, в който седи, управлява и 12-ти. Сатурн управлява 9-ти, но и осми, Марс е в собствен знак и силен, но управлява 8 и 11-ти. Определено мога да мина и без подсилване на малефици. При такъв аскетичен анализ, бижутата ми автоматично се ограничават до изумруд, оливин/перидот и нефрит. :)
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #68 -: Юни 13, 2013, 03:48:34 pm »
Олеле, написах горния пост сутринта в отговор на Сатен, а се публикува чак сега, като заредих сайта отново... след 25 нови поста и вече извън контекста. :o. Извинявам се.
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #69 -: Юни 13, 2013, 04:44:13 pm »
Цитат
Кани  приятели ама не  самотни жени, а  хора, които са семейни или имат гаджета...

Гаури, при мен има много интересна тенденция, забелязах я с течение на времето.
С повечето ми приятелки отношенията стават по-дистанцирани, когато се омъжат и създадат семейство, приятелската връзка  прекъсва или отношенията стават по-хладни. Мъж, деца, семеен бит - това е разбираемо, променят се и приоритетите. Нямам предвид, че че омъжените жени говорят само за сладка, туршии и плетки и не мога да намеря общ език с тях, чудя се каква може да е причината... Пък да ги каниш на софри, само за да умилостивиш Венера, не ми се струва логично, особено когато поканите са едностранни (тоя етап вече съм го минала, преди години бях така).

Всичко, което казваш го правя по описания от теб начин, редовно й "служа". По душа съм творец, като малка рисувах... Много обичам да се грижа за външния си вид, да си угаждам с хубави дрехи, аксесоари, качествен грим и козметични грижи. Но явно и това не е достатъчно. Периодично раздавам дрехи на нуждаещи се хора - не няакви дрипи (по Сатурн), а модерни, запазени (по Венера). Не го правя, за да "лекувам" Венера, а защото просто ми идва отвътре, много обичам да правя подаръци.



« Последна редакция: Юни 13, 2013, 04:59:24 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #70 -: Юни 13, 2013, 05:00:30 pm »
Гаури, няма мъже покрай мен - оказа се, че съм с по-големи топки от техните. Бягат като дявол от тамян, а и мен хич не ме бива да играя театро.  ;D

И още нещо във връзка с твоите препоръки. В моето обкръжение почти няма успешни и щастливи хора, по-скоро обратното - привличам като магнит хора с проблеми, все някой идва да ми мрънка, да се оплаква, да излива чернилка върху мен... Умея да изслушвам, да бъда съпричастна. Не познавам и много щастливо женени хора, особено с деца. Както казах, преобладават хора с проблемни бракове или средностатистически.
« Последна редакция: Юни 13, 2013, 05:13:37 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #71 -: Юни 13, 2013, 05:49:27 pm »
Първата ми специалност е туризъм, работила съм с туристически групи, в детски лагер с по 300 деца на смяна... Обожавам танците - професионално не съм се занимавала, но много обичам да танцувам и го умея много добре, без да съм ходила на уроци. С изключение на еднодневен семинар по индийски танци, който изкарах преди две години при Капка Кумар, беше дошла във Варна. Тренирала съм и източни бойни изкуства, но това вече не е по Венера, а по Марс и Кету.  :D

Както виждаш, доста от препоръките ти за "лекуване на Венера" съм изпълнила без да зная, че го правя. Просто нещо сякаш ме е теглило в тези посоки. А утре,  ден на Венера, няма да се подстригвам и боядисвам (още е рано), но ще ида на астрологичен семинар - по Юпитер и Меркурий.  :D

Днес се влюбих в нов парфюм (по Венера), но засега ще се въздържа, стига с тая алчност.  ;D

И като заговорихме за мъже, преди малко изпаднах в много конфузна ситуация. Още в началото на седмицата ми се развали дръжката на вратата на балконската дограма, която е в гаранция. Викнах техници от фирмата, която я монтира. Преди малко ме посетиха двама млади мъже, оправиха дограмата, влязоха да видят и другите две... И в хола, който по принцип обитавам, видяха гирлянди от сутиени, окачени по секциите (закачам ги върху вратичките и сутрин преди работа избирам с кой сутиен да съм). Почувствах се като идиотка и ги издърпах под носа им. А на тях им стана смешно, като видяха как от всяка стая, в която влязат, хвърчат по няколко уплашени котки и се крият от тях. Не успяха да ги преброят. ;D

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #72 -: Юни 13, 2013, 06:12:34 pm »
Лили, редуцирай котките до 1 брой- живееш в апартамент и това озадачава мъжката половина, а тази част от нея, която не е "смутена", е доста екстравагантна. Мен ме "взеха" в комплект с котка- така си вървях, но родителите .. хич не бяха доволни. :D

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #73 -: Юни 13, 2013, 06:15:44 pm »
Изида, Луна-та ти не е толкова проблемна. Как са финансите?  :)
Защо не сложиш "нормална" карта? :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #74 -: Юни 13, 2013, 06:20:41 pm »
Сатен, ако си спомням добре, май са подробно описани в лал китаб. За Луна например, ако е дебилитирана...

Много благодаря Diyana  :)
Аз от ведическа аст. ама съвсем нищо не разбирам  :)
По западната Луната ми е много зле  ;D
По ведическата Мирабела ми беше писала, че пак не е в особено добра позиция (ако не греша е заедно с Кету в 8-ми, аспектирана от Марс и Раху)