Автор Тема: Корекция на съдбата  (Прочетена 65881 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #135 -: Юли 12, 2013, 02:37:55 pm »
Гаури, може ли да кажеш няколко думи за планетарния период на Сатурн с подпериод на Сатурн, моля

Зависи на кого е картата. При различните хора се проявява по различен начин... Ако е за горепосочената катра, планетният период Сатурн ще настъпи, когато притежателката на  картата е на...около 100 г.  :D Може да поразсъждаваме... :)

Моята е, предстои да вляза в него и не прочетох никак хубави неща, плюс това съм и в Саде Сати  ;D Сега съм в период на Юпитер и подпериод на Раху

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #136 -: Юли 12, 2013, 03:44:44 pm »
Ей тук я има картата, ако имаш време погледни  :)
http://astra.la/forum/index.php?topic=163.15

Моето Саде Сати си е направо жестоко, касапницата на всякъде  ;D

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #137 -: Юли 12, 2013, 06:06:21 pm »
Благодаря, Дияна и Гаури! :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #138 -: Юли 13, 2013, 08:47:01 pm »
Сатурн се намира в Анурадха накшатра, управлявана от Сатурн :) Марс е в Ашвини.

Сади Сати е даден, за да се пречистим, да се осъзнаем, да  уредим някакви стари неизчистени сметки, да  започнем да търсим истината. Щом си започнала да се занимаваш с астрология, нанчи си започнала да  търсиш обяснение на въпросите и съмненията, които те имъчват в момента И вероятно ще ги намериш. Ами каквото и да се случи то е подарък за душите ни - лошото е шанс за изчистване, доброто е  шанс  за възвисяване.

Вероятно си права и след време може би ще оценя този период и всичко случващо се  :)

Много благодаря  :)
Успех и на теб!

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #139 -: Юли 14, 2013, 10:36:06 am »
По въпроса за сатурновите периоди - при мен първата махадаша е сатурнова, Сатен - 20 години - добри, лоши, динамични, развиващи и как иначе - първите 20 едва ли някой може да оцени като лоши. Следващите 17 меркуриеви - той ми е лагнеш и като цяло периодът е много благоприятен - образование, кариера, дом, семейство, дете. Отново с много промени, събития и случки, горе и долу, но като цяло, време с много спомени :D. Аз обичам промените, ако отсъстват, ставам недоволна и неуверена, сякаш стоя на едно място. Именно затова последният период - на Кету, в който съм до догодина, ми се струва най-предизвикателен до момента. Всъщност, като се замисля, доста неща ми се случват, Кету е сред най-неустойчивите в материален план периоди, но лми липсва усещането за направляване на събитията - подвластна съм на обстоятелствата и често те решават вместо мен. Вероятно това е урокът на Кету...

Що се отнася до Саде Сати. Преживяла съм едно такова, но е било в детска възраст. Било е свързано с адаптация към училището сигурно и с проблеми между родителите ми в семейството, но нямам смърти и болести от това време. Като цяло и моята Луна е предизвикателно поставена в Раши, макар и да не седи в осми дом. Сега започва новият цикъл на сянката, в съчетание с "опашката" на Кету, но разчитам на подкрепящи транзити. :D

Мисълта ми, Сатен, е, че сати периодите може и да не сбъднат най-лошите предсказания, ако приемаш със смирение претенциите му ;)

Ето тук по-долу един цитат от пост на стреличка в друг форум.
± 30° период на тр.Сатурн - нат.Луна- обща продължителност 7,5 години

 в 12ти, 1ви и 2ри дом от радикалната Луна.
т.е. когато Сатурн влиза в знака, предхождащ Луната, престоят му в знака на Луната и в знака след него, кулминацията е в знака, в който се намира наталната Луна.

Продолжительность периода Садэ-Сати в днях составляет 2700 дней. Шани оказывает своё влияние на различные части тела в течение этих 2700 дней:
Первые 100 дней он влияет на лицо; результат - потери.
Следующие 400 дней он влияет на правую руку; результат - приобретения в профессии.
Следующие 600 дней он влияет на ноги; результат - путешествия.
Следующие 500 дней он влияет на живот; результат - удача.
Следующие 400 дней он влияет на левую руку; результат - болезни, боль, потери, смерть любимых людей.
Следующие 300 дней он влияет на лоб; результат - прибыли, успех в делах с правительственными органами.
Следующие 200 дней он влияет на глаза; результат - развитие, продвижение, счастье.
Следующие 200 дней он влияет на нижнюю часть тела; результат - плохие результаты во всех областях.

Если Луна в момент вашего рождения пребывает в созвездии/първата колонка/: Наиболее тяжёлый для вас период жизни приходится на время, когда Сатурн пребывает в созвездии/втората колонка/:

 
Овна                   Овна
Тельца                Овна
Близнецов           Рака
Рака                    Рака или Льва
Льва                   Рака или Льва
Девы                  Льва
Весов                 Скорпиона
Скорпиона          Скорпиона или Стрельца
Стрельца            Всё в жизни хорошо или плохо
Козерога            Стрельца или Козерога
Водолея             Козерога
Рыб                    Водолея


На мен ми допада тази интерпретация на Саде-сати периода, затова предлагам кратък превод. Лили, не знам дали е съвсем по канон, но е някак най-оптимистична и балансирана и ми е личен фаворит (нали ви казах, че реших да си ставам Везни на стари години, затова - enjoy, народе :libras:)

Саде-сати на Сатурн - традиционен подход

Когато Сатурн влезе в 12-ти дом (=знак) от нат. Луна се отбелязва началото на Саде-сати периода, който е с продължителност 7 и половина години, докато Сатурн транзитира през предходния, наталния и следващия астрологичен знак на Луната. Зле поставеният Сатурн в натала, ако не е смегчено влиянието му от тригонален аспект от Юпитер, носи най-болезнени резултати в този период. Ако обаче роденият има Луна в знак, управляван от Сатурн или Венера, и ако натален Сатурн е силно поставен, смята се, че Саде-сати няма да му се отрази негативно или, казано по друг начин - роденият е свободен от негативните ефекти на периода.

Саде-сати на Сатурн - системен подход

Според него традиционната теория за Саде-сати не е съвсем издържана. Системният подход предполага, че ако Сатурн е функционален бенефик, той не причинява нещастия и беди независимо в кой дом транзитира, макар че когато е в 6-ти, 8-ми или 12-ти дом от Асц. не изпълнява толкова добре и успешно задачите, за които се грижи и това са периоди на забавяне и застой в областите, на които Сатурн е сигнификатор в натала. Когато е финкционален малефик, Сатурн носи пречки и нещастия във ВСИЧКИ домове, през които транзитира, но само в моментите, КОГАТО е в съвпад или аспектира натални планети (Интерпретация, подобна на "тропическата астрология").

Извод:
Трябва преди да правим прогнози за ефекта от Саде-сати да оценим функционалната природа на Сатурн във връзка с наталния асцендент - Лагна. Ако Сатурн е функционален бенефик, той дава добри резултати, когато преминава през първи лунен и през втори лунен дом. Когато преминава през 12-ти дом и ако в същото време роденият е в подпериод (даша) на Сатурн, няма да предизвика лоши резултати, загуби и нещастия, но способността му да прави "добро" е възпрепятствана и отслабена поради позицията му в 12-ти дом. Тоест трябва да се прецени периодът, в който се намира роденият - дашата,  ;), силата на Сатурн в натала, и функционалните му характеристики в зависимост от асцендента и положението му по дом в натала.

Според системния подход Сатурн е функционален бенефик за Асцеденти (определени с прецесия - по сидерален зодиак!) - Овен, Телец, Близнаци, Лъв, Везни, Скорпион, Стрелец, Козирог и Водолей. Тоест саде-сати не е толкова "страшна" за хората с Лагна в тези знаци.

Сатурн е функционален малефик за  асцеденти (определени с прецесия - по сидерален зодиак!) Дева, Рак и Риби. За тях саде-сати периодът е много осезаем и носи лоши резултати.

Въпреки това, негативното влияние на Саде-сати не се усеща през целия 7,5 годишен период, а само когато в рамките на този период Сатурн формира точен/близък съвпад/аспект с някоя чувствителна точка при транзита си през 12, 1 и 2 лунен дом - тоест аспектира слаба по натал планета, възел, Асц, МС и т.н.   В останалата си част този седем и половина годишен период ще бъде под влияние на общите тенденции, зададени от съответния господар на махадаша, антардаша, и т.н. подпериоди и транзитното влияние на другите планети.

Звездно лечение:

Умилостивяване: Давайте храна на просяци и нуждаещи се хора. Дайте част от закуската си на птиците. Нахранете гълъбите на площад Сан Пиетро  :mellow:
Подсилване на планетите: Подсилване на слабите ви натални планети, които са функционални бенефици в натала чрез специални енергийни "защити" например - пръстени/висулки със скъпоценния камък на съответната планета, цветове, храни и т.н.

De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #140 -: Юли 14, 2013, 10:37:09 am »

Какво мога да ти препоръчам..
Сутрин и вечер пееш "Махамритунджая мантра". Тази мантра възкресява. Тя е дадена на хората с милостта на Шукрачария (Венера). Твоята  Венера е много силна. Възползвай се от милостта и.
http://www.yoga108.info/wp-content/uploads/Mahamritunjaya-mantra.mp3
Трябва да ставаш сутрин рано, преди изгрева на слънцето и да се молиш...За прошка. Знам, че не си от най-вярващите, но се налага...
Яж оскъдно. Всяка  събота пост - на вода...Опитай да се откажеш от месо. Вечер пий мляко.
Третата част на саде сати трябва да е по-лека...

Гаури, тези препоръки са по повод дебилитираната Луна (специално това с млякото в тъмната част на денонощието имам чувството, че се свързва с нея) или във връзка със Саде-сати? Прося си такива препоръки за Кету/Сатурн период, съчетан със Саде сати?

ПС. Забравих за картинките...
« Последна редакция: Юли 14, 2013, 10:41:52 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #141 -: Юли 14, 2013, 12:32:28 pm »
Във връзка със садето:)
саде сатито: в събота даване на пари на просяци, постене в събота, обливане на черни шивалингами с млекце, носене на черни камъни на средния пръст ( също така може пръстенът  да е  железен без нищо, а в краен случай сребърен отново на средния пръст на дясната ръка) поставянето на   шивалингам  в къщата и т.н. и т.н.
грам не вярвам във всички тия обреди, освен ако не са  развиващи твоята личност, а не виждам как пръстен ( който е статичен по природа) може д аго направи, само молитвите са  добра идея:)
 
Дори шива се страхувал  от сатурн и се скрил в  дълбините на ганг за 8 години:)  та ето ти периода на   "затъмнение". не действа в  такава дължина просто действа въху луната  малко преди и малко след транзита.

единственото нещо, което ти трябва в саде сатито е да си създадеш- структура! сатурн  благоприятства изграждането на система  вътрешна и отричането от емоции! твои предимно- това означава емоционален аскетизъм, докато усвоиш  емоциите, които те напрягат. Трудно е, но често имаш повече функционални наличности, когато приключи. С разположението в  8  дава възможности за заболявания на  женската полова система, на твоя или на друга жена- попрегледай се. В чиста форма дава загуби, кризи,  лоши кредити и т.н. с това положение.

п.п.  имала съм саде- сати  на 18- 19 г. и добре го помня ( няма забравяне), но това е и  периода в живат ми, когато  всичко, което съм искала да постигна се  е материализирало. Имаше много емоционални кризи, но и много  успехи  след това и от сатурн не си тръгваш натоварен, когато премине не те "яде" дълго, а те събира и когато излезе от знака имаш  съвсем друг поглед над нещата. ( при мен сатурн е йогакарака, но в навамша я  яко  дебилитиран)





Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #142 -: Юли 14, 2013, 12:41:48 pm »
 Дианче,

моето впечатление за кету е, че каквото и да правиш няма смисъл.. наистина няма съзнателно желание за контрол, което да не остане ненаказано ;) Обикновено кету прибира материалните неща от живота на хората, като  ги взима  буквално или обрича на духовна служба ( тук всеки я вижда индивидуално- мистика, духовност, езотерика);  добре е  материалното да започне да се раздава по библейски:)
това, което съм установила е, че в кету даша  ти  се взима това, за което мислиш, че е сигурно:)

п.п. при мен това се случи баш накрая с началото на следващата се ознаменуваха промените. Има  значение как е в натала, защото аз имах работа и добри финансии  по това време и материята никога не е  била казус;


Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #143 -: Юли 14, 2013, 06:30:50 pm »
И аз съм като Дияна - Кету даша плюс Саде Сати заедно. Диди, помня, че каза, че твоята Кету даша е на привършване - честито!
В началото на Кету/Кету започнах да се интересувам от ведическа астрология. Кету е в 12-ти дом (Стрелец), откъдето аспектира 8-ми дом (който се управлява от Слънцето - диспозитор на Кету по накшатра). В навамша Кету е в 8-ми дом в същия знак.

Гаури, Кая, благодаря за споделеното!

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #144 -: Юли 15, 2013, 05:03:13 pm »
Дианче,
моето впечатление за кету е, че каквото и да правиш няма смисъл..

Благодаря, Каичка. Много ми харесва написаното и съм много на ти с него. От 2007 съм в Кету - горе-долу оттогава се активизирах астрофорумно ;). Кету хвърля аспекти към Слънце и Юпитер, и към Меркурий, съответно към 4, 7, 8, 9 дом. Седи в първи. Започнах работа след майчинство - страхотно перспективен, дългосрочен и успешен проект - спихна се миналата година, не по наша вина. Финансовата страна не е проблем, но е гадно да се срути нещо, което схващаш като плод на усилията и идеите си. След като напуснах, почина шефът ми, този, заради когото отидох там.
Настоящата ми работа - много дълго се стремях към нея и чаках на тъч-линията година, докато дойда тук - страхотна среда, страхотна шефка, независимост и свобода в рамките на малък и сплотен екип, тревожа се да не съм ги урочасала, защото най-близките ми колеги имат все по-сгъстяващи се лични драматични преживявания - Рак, Везни и Стрелец са.
Къщата - перманентно нещо ремонтирам - къде за фасон, къде принудително, но такова къщоремонтене на квадратен метър не съм си представяла нивгаш.
С колата работата е същата - сума ти пъти я разбиваха, блъскаха и чупиха, все в наше отсъствие, но си е факт, че гълта много пари и нерви по ремонти. Но упорито няма да я сменям, докато не изтече кетувата даша, че ще е бадева.
Синът ми беше опериран - наложи се повторна операция, отново неуспешна - не е нещо драматично, но не е като без нищо. Аз самата преживях няколко хирургични интервенции - лицевочелюстни, зъбни и крачни.
Мъжът ми имаше няколко продължителни отсъствия от България в периода - по проекти в чужбинско, така че и тези раздели смятам да ги пиша на сметката на Кету. Миналия месец оперираха баща - гръбначен стълб. До голяма степен той е бащинската фигура в живота ми след смъртта на татко, така че лично ме касае.
За Сатурн - завъдих аквариум и отглеждам риби, това е сева на Шани, мисля. Но по-миналата седмица котаракът ми (чисто черен!) скочи от 12-ти етаж. Беше с нас 12 години и никога, ама никога през този период не е проявявал какъвто и да е интерес към прелитащите наоколо птици.

На това с взимането на нещата и че нищо материално не ти принадлежи мисля, че ме научи още Меркурий в неговата махадаша.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #145 -: Юли 15, 2013, 05:15:25 pm »
Моят Кету период съвпадна с юношеството ми и беше свързан с  много кардинални промени. ... В деня, в който свърши Кету периодът и започна този на Венера  нещата се обърнаха и тръгнаха от умиране към оздравяване.

Благодаря ти отново за споделените знания и опит, Гаури. Забелязах, че и ти, и Кая споделяте, че много рядзко сте усетили границата между Кету и Венера дашата. Чела съм, че Кету жили най-силно в края на периода. Имаш ли наблюдения от други карти дали е така?

За Саде Сати ще разкажа накратко, че вече имам два такива периода зад  гърба си. Първият - в ранното ми детство, когато родителите ми се раделиха и за мене беше много голяма емоционална трагедия. Просто ми се наложи преждевременно да се разделя с безгрижния свят на детството и да се науча да разбирам объркания свят на възрастните.
И при мен изживяването е било нещо подобно, макар че родителите ми не се разведоха. При тях беше перманентна война и мир - Скорпион и Риби... Мисля, че по това време съм започнала да се настанявам в ролята на най-"възрастния", зрял и овладян човек в нашето семейство.
« Последна редакция: Юли 15, 2013, 10:32:54 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #146 -: Юли 15, 2013, 05:20:23 pm »
И аз съм като Дияна - Кету даша плюс Саде Сати заедно. Диди, помня, че каза, че твоята Кету даша е на привършване - честито!
Ей, я по-добре почакай с честитките до август догодина, за всеки случай ;D.
De omnibus dubitandum est

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #147 -: Юли 15, 2013, 07:10:53 pm »
Пу-пу, да не е на уроки. ;D

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3109
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #148 -: Юли 15, 2013, 10:13:25 pm »
някой ще ми каже ли аз в коя даша съм,че така ще си замина бездашна 8)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Корекция на съдбата
« Отговор #149 -: Юли 15, 2013, 10:29:14 pm »
Дашите в точно определена последователност (една и съща) ли вървят- както при фирдариите?