Автор Тема: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница  (Прочетена 172220 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #870 -: Април 01, 2021, 01:06:48 pm »

Пък кимион-мамного натрапчиво това нещо, добре че не съм чесън  ;D


Аз пък си харесвам зелената ябълка - киселее, но освежава и е здравословна  :D

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4545
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #871 -: Април 01, 2021, 03:05:45 pm »
Само на плодзеленчук ли ще я караме, то плодовете са някак по-прилични за сметка на: кУрнишон, зелка ,камба, люта чушка, гъба  ;D За месарница да не говорим- не е достатъчно финно за духовни хора занимаващи се с астрология -пилешка трътка, свинска зурла ,телешко сърце, овнешка главичка, биволски тестеси,, бахур ,бабек бански старец ,изсушена скумрия ,чируз змиорка и прочия  :D 

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #872 -: Април 01, 2021, 03:47:02 pm »

Пък кимион-мамного натрапчиво това нещо, добре че не съм чесън  ;D


Аз пък си харесвам зелената ябълка - киселее, но освежава и е здравословна  :D

Кимионът е изключителна подправка, която аз много харесвам, заедно със сминдуха и чубрицата ми са фейв.

С аромат на зелена ябълка е и един готин пролетно-летен парфюм - Be Delisious by DKNY.

Така че, всичко е точно ;)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #873 -: Април 01, 2021, 04:11:05 pm »
Сминдух и аз много харесвам, по едно време почти на всичко слагах :))

Сафо, благодаря, яко :) ми то..търся го това добро, и често го намирам, ама нали Водолеят обичал хората като цяло, не толкова човека, та си остава една дистанция такава

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4545
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #874 -: Април 01, 2021, 06:18:40 pm »
Всичко е в обонянието на вдишващия -комбинацията от жасмин, канела и ванилия за един е усещана, като тамян ,нафталин и сяра от друг  ;D

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2096
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #875 -: Април 05, 2021, 09:03:33 pm »
Май не обсъждахме проблема с четенето на мисли и подслушването на телефони тук, но вчера попаднах на сторита на една влогърка, която живее в Испания. Много изумена коментираше, че обсъждала с мъжа си да си направи здравна застраховка за медицински прегледи с отстъпка, защото там трудно се вреждаш за такива и хващайки телефона, първото нещо което ѝ изскача като реклама е именно на застрахователна компания, предлагаща отстъпки при специалист, от какъвто точно тя се нуждае. Беше много изумена и даже беше пуснала гласуване.
Днес резултатите бяха 95% за това , че се подслушват, тя коментираше защо телефоните имат толкова много камери, като реално снимат с една и предлагаше тапички за камери от Али Експрес.
Не само тук се вълнуваме от темата.
« Последна редакция: Април 18, 2021, 04:55:48 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #876 -: Април 18, 2021, 03:47:13 pm »
За тези, които все още не са си отвързали мартениците - щъркелите Драго и Драга на живо от с. Драгушиново :)

https://www.youtube.com/watch?v=NbgWYVBiNHo

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #877 -: Април 18, 2021, 04:23:29 pm »
Щъркели видях цяло ято, дори и лястовички.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2096
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #878 -: Април 18, 2021, 04:57:39 pm »
Тази година видях щъркел късно, в началото на април .
Мина много ниско пред мен , докато зяпах от прозорец на висок етаж и носеше жаба в клюна, която беше жива и ръкомахаше. Забавна гледка беше.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #879 -: Април 18, 2021, 04:59:10 pm »

Пък кимион-мамного натрапчиво това нещо, добре че не съм чесън  ;D


Аз пък си харесвам зелената ябълка - киселее, но освежава и е здравословна  :D

Кимионът е изключителна подправка, която аз много харесвам, заедно със сминдуха и чубрицата ми са фейв.

С аромат на зелена ябълка е и един готин пролетно-летен парфюм - Be Delisious by DKNY.

Така че, всичко е точно ;)

''Delisious''

Correct - Delicious

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4545
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #880 -: Май 15, 2021, 02:50:55 pm »
Относно косматите или по-точно дългокосместитите  ;D по тялото жени, които обсъждахме наскоро, цитат от нова статия на Алдебран ,като слагам и линк с цялата статия отдолу .                                  Какво още е нужно да се знае за космите? Най-напред, че колкото тяхната дължина е по-голяма, толкова и чувствителността на антените, които те представляват, пораства. Пораства и чувствителността на съответните органи и телесни части, където те растат. И обратното. Например космите по интимните части – и при мъжа, и при жената – служат за откриване от разстояние на възможно най-подходящия сексуален партньор – такъв, чиито гени най-добре се комбинират и съчетават със собствените. Добре, но жената мюсюлманка от векове обезкосмява тези свои части? Защо? За почти същото, за което служи и фереджето: като метод за предпазване от сексуални изкушения. Ще рече: като повдигне прага на своята сексуална чувствителност за въздействия отвън, чрез премахване на космите по интимните части, тя става по-устойчива и безкомпромисна към сексуални изкушения и съблазни. Днес, обаче, вече се знае: редовното и пълно обезкосмяване на интимните части при жените, предизвика у тях хормонални разстройства, понякога доста сериозни. И преждевременно ги приближава към климактериума. Подобно е и при мъжете: обезкосмяването на мъжкото тяло предизвиква осезаем спад на тестостерона. http://tayni.net/?p=5285&fbclid=IwAR2tzriFWNFN3pXRAG0nJKFalbr5iFD8xLrWJd50xA7EPzzcnYEE25nef5U

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7356
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #881 -: Май 16, 2021, 09:00:30 am »
Всички сме откачени,но някои повече. ;D
Косми имам на главата дълги,понякога изпитвам неистово желание да се обръсна като Шиниъд Оконър,обаче ми е крив черепа.Суета. ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #882 -: Май 16, 2021, 02:00:38 pm »
При мюсюлманите, за разлика от християните, хигиената е заложена във философията на религията им. Единствената религия, в която не се споменава абсолютн нищо за поддържане на хигиена  е християнството. Мюсюлманките се обезкосмяват от хигиенична гледна точка   Жените от средиземноморски, близкоизточен и южноазиатски произход са с тенденция да имат повече косми по тялото, без да могат да бъдат установени причини, отколкото другите жени.
Космите в интимната област са по-скоро, за да защитават това "сакрално" място, когато хората са ходели голи, освен това че,растителността на пубиса запазва миризмата на феромони, секретирани от жена, за да привлече противоположния пол.  Регулира  се температурата в слабините и пубиса.Поддържат нормалната микрофлора. Определено количество полезни бактерии живеят във вагината на жената и без естествена бариера умират, което води до промяна в киселинността на околната среда и растежа на патогенни клетки и гъбички.
Пубисната растителност играе голяма роля за стимулиране на нервните окончания по време на полов акт..
Трябва ли да премахна космите
Пубисната коса при момичетата започва да се появява в диапазона от 10 до 15 години. Понякога по-рано, и на 9, и на 7, дори на 5 години. Но това е по-скоро изключение, отколкото обща тенденция. Съвременните юноши са почти всички ускорени, но всичко за пубертета е в рамките на статистическата норма.

Пубисната растителност е вторична сексуална характеристика. Нейният растеж продължава до около 16 години. Затова на тази възраст или дори малко по-рано младо момиче трябва да реши какво да прави с нея.


При някои хормонални нарушения при жените има тип мъжко окосмяване, както  след климакса, след като нивото на естроген спада.
Така че, чест и почитания към Алдебаран, космите са както и ноктите, мастните и потните жлези, са кожни придатъци, които имат епителен произход.Космите на човека показват голямо еволютивно и морфологично разнообразие
 

Това че, някой си обезкосмява интимната област не създава хормонални проблеми, обратно- хормоналните проблеми налагат обезкосмяването.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Хермес

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 282
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #883 -: Юни 10, 2021, 08:26:02 pm »
Размислих и реших, че астрологията пречи на хората да живеят спокойно.  :D Ето сега, всички знаят, че Меркурий е ретрограден и това им създава предразсъдъци, че нищо няма да им върви. Това е невежество.  ;D
Ако например едно племе в джунглата никога не е чувало за такова нещо и не знае за Меркурий, те няма да си усложняват живота предварително, както правим ние в цивилизования свят. Но желанието да контролираме съдбата си е в основата на астрологията. Това е илюзия.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #884 -: Юни 12, 2021, 08:45:25 am »
Романтика-"Яж,моли се и обичай"Джулия Робъртс

Сафо, благодаря!
Има в някаква степен общи неща, като например това, че много харесвам Италия :)
Източните неща като Индия, Бали, йоги-та и пр. не ме влекат, а също и да пропътувам света, за да намеря себе си...

Трудно ми е да определя съфорумците с филми, но ще опитам с подправки/плодове/аромати ;D

Люба - ванилия
Рени - кокос
Сафо - джинджифил
Тагетес - портокал
Ом - морска сол
Папи - кимион
Ребека - лимон
Алфа Таури - киви
Терри - кайсия
Стар ин дъ найт скай - зелена ябълка
Акрукс - чили
Маймунка - жасмин
Гуапа - роза
Корея - мед
Хермес - куркума

радвам се че ме няма в списъка за плодова салата,клъц-клъц... ;D