Автор Тема: Меркурий в знаците  (Прочетена 14667 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4545
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #15 -: Август 26, 2017, 12:08:42 am »
Ребека, със сигурност мисълта му тече бавно и е по-муден, не е добър в разказване на истории, обаче в писането е по- логичен в изказа си, познах ли? Това е защото има повече време да мисли и да структурира правилно изказа си, а в момента на говорене мисълта му блокира. Мисълта и изказа на меркуриев рак се основават на емоционалното състояние на индивида. Липсва логичността, организираността, подредбата на мисълта, защото това , което умеем най-добре е да чувстваме, дали ще е  нечий или собствен изказ, дали ще е някаква история или филм ако щеш. А дали ще успеем да облечем с думи това, което искаме да кажем - това зависи от начетеността на човек.
Идея нямам как му е писането, защото отношенията ни са работни -мисли и действаш веднага, няма какво да ми мисли  :012:  но честно казано ме съмнява да придобива особен поглед, дълбочина и гъвкавост на мисълта пишейки  .Изказа е едно -той може да бъде култивиран, фалшифициран и унифициран, но никога изпълнен със съдържание  ;D    многопластово ,многоизмерно  ,дълбочино които са приоритети на чистия красив ум, наречен природен интелект. Меркурий в кардинален знак звучи решително кардинално, а тук е патологично зле -не вземаме решения, не мислим креативни отговори -чакаме ги. Абе нещо не е добър знака за Меркурий, докато за риби въздушно-водния транспорт като че да е по- ок, по-интелектуално красив  :D
« Последна редакция: Август 26, 2017, 12:10:40 am от Ребека »

CancerSun

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 33
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #16 -: Август 26, 2017, 12:27:15 am »
Ребека, меркурий в рак със сигурност не е вай-силната си светлина на мисълта, но пак си е до човек. Човек се учи и работи върху себе си цял живот, така че има безброй шансове пред себе си да отработва, каквото трябва. Един от професорите ми е с меркуриев рак и е доста интелигентен и начетен, с много дълбока и проницателна мисъл. Предполагам, че меркурия му е в 9 дом, защото се интересува от психология, изказът му е повлиян от философски и психологически вярвания и интереси.  Домовете и аспектите също имат значение за мисълта на човек. Имам тригон между меркурий и плутон и опозиция междуу меркурий и уран/нептун. Чувствам се ексцентрична и въздействаща в мислите и изказванията си , особено по девети дом - свързани с психология, философия, окултизъм.
« Последна редакция: Август 26, 2017, 12:32:24 am от CancerSun »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4545
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #17 -: Август 26, 2017, 12:40:16 am »
Ребека, меркурий в рак със сигурност не е вай-силната си светлина на мисълта, но пак си е до човек. Човек се учи и работи върху себе си цял живот, така че има безброй шансове пред себе си да отработва, каквото трябва. Един от професорите ми е с меркуриев рак и е доста интелигентен и начетен, с много дълбока и проницателна мисъл. Предполагам, че меркурия му е в 9 дом, защото се интересува от психология. Домовете и аспектите също имат значение за мисълта на човек. Имам тригон между меркурий и плутон и опозиция междуу меркурий и уран/нептун. Чувствам се ексцентрична и въздействаща в мислите и изказванията си , особено по девети дом - свързани с психология, философия, окултизъм.
Не ме разбра интелект -обща култура-ерудит не е оная житейска интелигентност ,за която говоря, и която се измерва с коефициент на интелигентност-възприятие, креативност ,мобилност ,рефлективност, отговаряне ,намиране на решения на ситуации ,отговори действия и решения Никой не казва вътрешна пустош -казвам социален групов ограничен портал-сори  Прогресивният ум е Действен не модерен или авангарден -това са други характеристики които са за други случаи но за прогресивен-ян-мъжки  :012: ум не е нужно да е ин окултен и философски в интелектуалният смисъл  :012:
« Последна редакция: Август 26, 2017, 12:45:20 am от Ребека »

CancerSun

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 33
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #18 -: Август 26, 2017, 12:48:30 am »
Много добре те разбрах. Разширяването на кръгозора става чрез общуването и самообучението/самодейността. Това, че си попаднала на ограничен меркуриев рак, означава, че навярно общува малко, не е социално активен и може би дори не говори много и предпочита да мълчи? Аз бръщолевя постоянно и от тема на тема, не млъквам - чувствам се като близнак  :012:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4545
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #19 -: Август 26, 2017, 09:39:11 am »
Ако астрологията има смисъл, трябва да се наблюдава и прилага върху африканско племе, а реално погледнато на 90 % от хората се чудя къде им е Меркурия с тоз плитък ум, не може всички да са в черната дупка- това тъпизиране граничи със световна конспирация  :012:

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #20 -: Август 26, 2017, 11:53:24 am »
Общувала съм с рачешки Меркурий и го предпочитам пред близнашки/изгорен. Да, може да не е толкова бърз и ловък, но поне не е (сляпо) самоуверен всезнайко.
//но ако имаш предвид възпроизвеждане на клишета, които се предлагат като оригинална мисъл, разбирам те, боли ме:Д

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #21 -: Август 26, 2017, 02:09:19 pm »
Ако говорим за възпроизвеждане на клишета с престорено умен вид, имам такива наблюдения върху троновия Меркурий, но не в Близнаци, а в Дева. И все дебне някого за допусната грешка или неточност. При това по теми, в които самият той е некомпетентен или недостатъчно осведомен. В предпоследната ми служба имаше фрапиращ случай, чак изпадаше в смешни и нелепи ситуации. Но умело манипулираше и симулираше осведоменост по всички теми и въпроси. Включително и там, където няма абсолютно никакви познания и опит. Ако не може да те надвие с интелект, ще се опита да те надприказва с престорено умен вид.  :57:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

CancerSun

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 33
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #22 -: Август 26, 2017, 02:32:44 pm »
От човек до човек има ОГРОМНА разлика  :012: за това не бих си правила умозаключения по един меркурий. Певицата Анелия е с меркурий в близнаци и като я слушам по интервюта ми става лошо. Толкова заплетена и бавна мисъл, трудно формулира изказа си. Милион пъти по-повърхностна от колегата на Ребека, убедена съм.  :012:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4545
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #23 -: Август 26, 2017, 02:48:39 pm »
Мани като си представя в чалготеките колко тронови меркурии кълчат гюбека ми се доревава за нереализирания интелектуален астро капитал  ;D Харесвам бързи Меркурий-дрън дрън подскок и айде че няма време  ;D

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4545
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #24 -: Август 26, 2017, 02:49:36 pm »
Аа аз в каква тема съм-сутринта не бях тука  :017:

CancerSun

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 33
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #25 -: Август 26, 2017, 04:21:28 pm »
Мани като си представя в чалготеките колко тронови меркурии кълчат гюбека ми се доревава за нереализирания интелектуален астро капитал  ;D Харесвам бързи Меркурий-дрън дрън подскок и айде че няма време  ;D

Ми как да го реализират, като не са си направили натална карта  :012: /в кръга на шегата, разбира се/. Искам да кажа, че хората сме много податливи на внушения, и в тоя случай рождената карта също е вид внушение, защото някои хора напълно се идентифицират с всяка една планета по дом и знак и аспектите и си мислят, че това са те на 100% и нищо не подлежи на промяна. Ми не съм съгласна,  всичко зависи от свободния избор и волята, имам предвид раздвоя на събитията са следствие на свободната ни воля. То може да ти е заложено и да си тото милионер през 2030 ,  'ма ако не отидеш да пуснеш фиша , той няма да се пусне сам и да ти донесе печалбата  :012: .  Аз съм на мнение, че рождената карта и астро картите въобще трябва да се ползват като ориентир, като насока докъде би могъл да стигнеш, ако правилно се развиваш. Нито хорарите, нито транзитите, нито господ ще помогне, ако преди това не си го направил сам.  :012:
« Последна редакция: Август 26, 2017, 04:26:50 pm от CancerSun »

radeff

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #26 -: Август 26, 2017, 04:35:49 pm »
Аз искам да попитам ,имам меркурии във Водолей и

Mercury   Square   Jupiter

Sun   Conjunction   Mercury

Mercury   Conjunction   Neptune

Moon   Inconjunction   Mercury

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #27 -: Август 26, 2017, 05:02:45 pm »
Аз искам да попитам ,имам меркурии във Водолей и

Mercury   Square   Jupiter

Sun   Conjunction   Mercury

Mercury   Conjunction   Neptune

Moon   Inconjunction   Mercury
не си попитал, но ти погледнах картата.
Свири/пей/пиши/играй!
//ако вече го правиш, искам да видя; точно на Венерата ми е творческият ти съвпад  :72:

radeff

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #28 -: Август 26, 2017, 05:36:51 pm »
не си попитал, но ти погледнах картата.
Свири/пей/пиши/играй!
//ако вече го правиш, искам да видя; точно на Венерата ми е творческият ти съвпад  :72:

Добре благодаря ,но на мен не ме е влечало да свиря и да пиша,но попринцип  съм фен на музиката и не мога без нея,като по точно какво искаш да обесниш с това играй? Като спорт ли или?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий в знаците
« Отговор #29 -: Август 27, 2017, 01:19:27 pm »
се чудя къде им е Меркурия с тоз плитък ум

При Луната- тя е и факторът ум, Меркурий - как, за какво ползвам ума. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“