Автор Тема: За другите неща  (Прочетена 129222 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #375 -: Февруари 12, 2018, 06:47:20 pm »
Ребека днес избухна с плутонов хумор  :57:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: За другите неща
« Отговор #376 -: Февруари 12, 2018, 06:59:23 pm »
Като оставим настрани изказа, отправи едно пожелание с добро чувство.  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #377 -: Февруари 12, 2018, 07:04:58 pm »
Е, да, не беше много по везнишки  :012:

Да ти е сладко, миличко... и дано да ти преседне, като последното не се изрича на глас, естествено  :d030:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: За другите неща
« Отговор #378 -: Февруари 13, 2018, 05:10:02 am »
Венера в Риби би трябвало да вдига енергийната вибрация. А аз имам нужда от това. Като човек, който го зарежда красотата и без това ми е терсене, че виждам света като едно враждебно, неприветливо място, в което слънчевите, топли и съдействащи хора са по-скоро рядкост.

А лицемерието в общуването е нещо тривиално. Особено кокошкарското. Ниска топка. Лицемерието в някаква степен е необходимо като социална роля. А и има разлика между човек с добри обноски, сервилният и този който едно говори, пък иначе пъклени мисли му се въртят в главата. Първият е любезен и учтив, вторият е селски тарикат, който си гони интереса без да влага и да има особено отношение в думите си де факто, шушумига, а третият - човек без принципи и позиция. Втория и третият тип може и да се преливат.
« Последна редакция: Февруари 13, 2018, 05:19:28 am от starinthenightsky »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За другите неща
« Отговор #379 -: Февруари 13, 2018, 08:22:09 am »
При някои хора тук тази мисъл за враждебната среда и селските тарикати постоянно е на дневен ред. Трябва да разберете, че много неща в живота са късмет, късмет е и всеки ден, късмет е, че сте се родили и духът има възможност да си научи уроците чрез душата и тялото. Късмет е да имате силни врагове, които да ви каляват и учат, късмет е да попаднеш сред хора, където можеш да срещнеш приятели. Другото е лична преценка и ваш избор-все да си недоволен, да не намираш хубавото, да не избираш правилните хора, да не знаеш кога да молиш, кога да си горд, да нямаш сили да счупиш статуквото-това е все във вашата градинка. И когато ви казвам, че не съм емпатична, то е защото знам, че това е вашият избор, не е лош късмет или съдба. Защото и при най-лоша натална карта, понякога Вселената се разтваря и помага

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #380 -: Февруари 13, 2018, 11:47:44 am »
Стар, не знам дали е от Риби /по тропикал/, но е станала видима тия дни. Това също би следвало да се усети.

И Папи е права.

Обаче, Стар, на мен доста хора, вкл. и приятелки, така и не можаха да ми простят, че не съм от тяхното село. Но говоря буквално за село.  ;)
« Последна редакция: Февруари 13, 2018, 11:50:35 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За другите неща
« Отговор #381 -: Февруари 13, 2018, 02:14:20 pm »
Колкото и да е тривиално, човек наистина привлича, онова, което излъчва- излъчваш не-отношение, ще привличаш също не-отношение. Има разлика в това, което искаме да привличаме и в това, какво си мислим реално, че излъчваме. Много се спекулира с думата "добър", това е състояние или набор от качества присъщи ни, с които импонираме  на някой, но на друг не или както е казал автора :" " Има хора, на които недостатъците прилягат добре и други, които ни отблъскват с добрите си качества" .

Винаги един АСЦ Скорпион, Дева, Козирог, Рак , Сатурн, Плутон в 1-ви, в аспект с у АСЦ, ще гледа на света подозрително, мнително, защитно и като на  едно опасно място, така че, натива ще подхожда зареден с всякакви оръжия и тактики как да се предпази от нежелани реакции,мнения, отношение, животът на тези хора е като да живееш в минно поле. Много ясно, че ще приемат другите меко казано като вражески сили. Подобно е и когато има твърд аспект Луна- Венера, Луна- Марс, Венера и Марс, Слънце, в 6,12,у АСЦ в падащи домове.
Друго е да си роден с огнен АСЦ, Юпитер , Венера към АСЦ, в 1-ви дом, ъглов у АСЦ, добротворни планети 1-5-9  с леки аспекти към тези домове, силни Стрелец, Водолей, Близнаци, Везни, Телец, Юпитер към Светилата.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: За другите неща
« Отговор #382 -: Февруари 13, 2018, 02:37:46 pm »
На 7,8 март ще има парад на планетите. Ще можем да видим Марс, Сатурн и Юпитер.

Lora

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 53
Re: За другите неща
« Отговор #383 -: Февруари 13, 2018, 04:00:04 pm »
Рени, хареса ми това, което си написала. За мен да си добър значи просто да не желаеш да вредиш. Да не ти доставя удоволствие чуждото страдание. Да бъдеш възпитан и малко от малко да проявяваш съобразителност, изхождайки от принципа, че не си сам на този свят и че светът не ти дължи нищо.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За другите неща
« Отговор #384 -: Февруари 13, 2018, 04:19:25 pm »
Лора, радвам се, че има хора, които разбират какво пиша и това също е добро и е отношение.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #385 -: Февруари 13, 2018, 04:54:14 pm »
Почина дядо Добри, на 103-годишна възраст. Роден е на 20 юли 1914.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За другите неща
« Отговор #386 -: Февруари 13, 2018, 05:23:53 pm »
Мир на праха му !

СЗ може да задвижило транзита на Юпитер върху пр. Марс, а ЛЗ е върху пр.Юпитер с нат. Уран, "освободил" се е от земните мъки.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: За другите неща
« Отговор #387 -: Февруари 14, 2018, 08:57:54 am »
По казуса с онази приятелка
Сякаш нищо не е било-сега е както преди, както през всичките години
Какъв беше тоя временен амок не знам

Женска конкуренция –

Съвпад Слънце,Венера /-МС /на другата/
Каре /опозе Луна/-Венера другата
Каре/опозе слънце/венера на другата
Каре/опозе Венера/Венера на другата
Особенно опозетата  Венера/Слънце,Луна,Венера на другата

имате ли в синастрията

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За другите неща
« Отговор #388 -: Февруари 14, 2018, 09:42:09 am »
Имаме квадрат на Венери, квадрат на Марс, нейният Сатурн е около моя асц, а нейната асц/десц е по мои мц/иц; нейна Луна в орбис за съвпад с моя Венера, моя Луна на нейния асц
« Последна редакция: Февруари 14, 2018, 09:49:01 am от Papy »

Калоян

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 25
    • MEMORY
Re: За другите неща
« Отговор #389 -: Февруари 14, 2018, 04:22:13 pm »
... дядо Добри .... Роден е на 20 юли 1914.

Елизабет II е родена на 21 април 1926 г. Нищо не намеквам. Даже не си го мисля!
До 2-9 май има доста време.... А 16 юли е още по-далеч!