Автор Тема: За другите неща  (Прочетена 129034 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За другите неща
« Отговор #405 -: Февруари 15, 2018, 08:43:13 pm »
Какво означава, че стоката не става
От къде са тези дрехи, някои онлайн магазини си имат различни складове в страната, и това, че идва от Плевен, не означава задължително, че са произведени там

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #406 -: Февруари 15, 2018, 08:47:17 pm »
А аз не съм казала, че са произведени там.
От чужбина се доставят и чакаш между 30 и 45 дни.
Обслужващият офис е в Плевен и им пролича по тона.  :012:

Стоката явно не отговаря на номерацията си. Вместо М поръчах Л. И се оказа, че Л не отговаря на М, а на С. При все това, че в горната част на тялото съм дребна.

Надявам се утре да не ме чака поредната разправия с дебили, при това нагли. Те даже и от любезен тон не вдяват, уникално тъпо племе.

А възмутените коментари във фейсбук страницата на оня чешки сайт, за който пусках хорар, се оказаха бг хейт. Вероятно поръчков, на някои за това им плащат.... стотинчици. Или просто конкуренцията се е обадила. Тук нали ни клатят с в пъти по-високи цени от реалните.

На мен присъщата коректност винаги ми изиграва лоши шеги с местните търговци. Имаше опция "преглед" и можеше да не приема стоката, само да заплатя куриерските такси и да я върна обратно. Не, помъкнах го в нас да пробвам. Моя грешка. Кога ли ще се науча и аз да бъда тарикатка?  :57:

« Последна редакция: Февруари 15, 2018, 09:05:41 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За другите неща
« Отговор #407 -: Февруари 15, 2018, 09:16:06 pm »
Не се чувствам изклатена :)
Като не ми харесва, не го купувам, като не ми става-го връщам. Но и не им обяснявам как не им съответства номерацията, защото като нося S, при повечето популярни марки си е S. Англичаните имат малко по-различни S-ки, но в повечето магазини има таблица за съответствие. А този, от който пазарувам най-често, пишат мерките на манекена от снимката и кой номер носи.
Вече може да се поръчва и от чужбина и доставката да излезе евтино, макар и с леко забавяне, и дрехите в Европа са сравнително скъпи, само в щатите съм виждала такива аутлети, където пазаруваш почти без пари. Разбира се-и в Турция :)
Освен това рекламация означава дрехата да е скъсана, дефектна, нещо да има. Ако си поръчаш S, а ти доставят L, просто е сбъркана доставката. При всички положения при онлайн поръчка можеш да върнеш в определен срок, дори и без причина.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #408 -: Февруари 15, 2018, 09:25:07 pm »
По таблицата в сайта избирам и не отговаря. И накрая бг търговецът теб ще те изкара виновен, сякаш извършваш престъпление, ако искаш да върнеш стоката. Такова отношение срещам. Явно поради липса на търговска и друга култура.

Така е – хем пишат, че можеш да върнеш стоката без да посочваш причина, хем ти се репчат, ако пожелаеш да я върнеш.

А иначе претенция за замяна на стока или връщане на пари можеш да направиш и при несъответстващ размер. При мен така се получава. Гледам си мерките в таблицата, избирам размер и накрая не отговаря. Разминаването е от 1 до 2 номера.

Тоя сайт много ми допадна, има по-нестандартни стоки и голямо разнообразие. Но доста време се чака за доставка. На мен за разплащания ми е по-удобно на място да плащам, при доставка. Затова все още не поръчвам директно от чужбина. Там обаче същите стоки са с големи намаления, тук изкуствено надуват цените.

Но и у нас понякога можеш да хванеш изгодна промоция. И за един и същи продукт да има съществено разминаване в цените. Днес потърсих едно мазило /по препоръка на Акрукс/ – 73 лв. за малка тубичка в един онлайн фармацевтичен магазин и 49 лв. в друг.


« Последна редакция: Февруари 15, 2018, 09:30:11 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За другите неща
« Отговор #409 -: Февруари 15, 2018, 10:09:22 pm »
Всъщност това са дреболии, тонът на момичето от кол центъра няма никакво значение, и лично на мен в никакъв случай не може да ми развали деня.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #410 -: Февруари 15, 2018, 10:12:32 pm »
За мен важното е тонът да не резултира в мизерии, ако поискам замяна на продукта или връщане на платената сума.
Изключително много мразя да се занимавам с рекламации и разправии, ако попадна на некоректен търговец.

С Технополис вече имам горчив опит – много нагли.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: За другите неща
« Отговор #411 -: Февруари 15, 2018, 10:21:14 pm »
 Тия сайтове дето се чака доставка 30-45 дни доставят от Китай. Зареждат най-големите боклуци и в голяма част от случаите размерът не отговаря. По-добре директно от братята китайци- техния сайт има почти безупречен customer service
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #412 -: Февруари 15, 2018, 10:34:39 pm »
Да, за един корсет става въпрос. На външен вид са го докарали много яко и прецизна изработка. Но е правено като за джуджета. Направо слон се почувствах. При все това, че нямам внушителни обиколки в горната част.

Като стана въпрос за джуджета, вие знаете ли, че древните гърци и римляни са били по 140-150 високи? Жени по 140, мъже максимум по 160. Сега срещам такива предимно от близките села, потурчени българи.

Вече и за въпросната рокля Guess имам леки съмнения. Утре ако не ми стане L размер, пак в горната част, да не се окаже правено в Китай. Те повечето известни марки вече си произвеждат стоката в азиатски държави заради евтина работна ръка. Редовно го чета по етикетите – Турция, Китай, Индонезия, Бангладеш.
« Последна редакция: Февруари 15, 2018, 10:36:51 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: За другите неща
« Отговор #413 -: Февруари 15, 2018, 10:48:10 pm »
Guess детските дрехи са умалени, нищо чудно и другите също. Аз имам само едни техни дънки и не съм сигурна за останалите модели.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #414 -: Февруари 15, 2018, 10:51:21 pm »
Дънки не смея да купувам дистанционно. С рокли също нямам никакъв късмет. Само блузи и пуловери стават без предварително пробване.

Изперках и започнах да залитам по странна мода. Чудех се на какво се дължи – транзитен Плутон на градус и половина от точен квадрат с Венера. На Punk Rave са продуктите, само че не от официалния сайт. Доставчик за България.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За другите неща
« Отговор #415 -: Февруари 15, 2018, 11:41:17 pm »
Guess дънките си отговарят
Както турски, така и китайски има и хубави и боклуци, а на Бенетон безопасните бои най-често ми пускат

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За другите неща
« Отговор #416 -: Февруари 15, 2018, 11:48:43 pm »
От по-скъпото турско има и качествени неща, просто навремето тук при нас внасяха боклуци.
Имам една мека трикотажна турска блуза, взета от магазин до Колхозния пазар през 2006 година, още я нося. Изключително качествена, не е мръднала, много приятна материя. Беше обаче от по-скъпото турско.
И хубави марки обувки имат, удобни и красиви. От един магазин във Варна съм вземала, оказаха се от по-добрите турски марки. Тук все хвалят родно производство, но истината е, че станаха много скъпи и същевременно некачествени. По-скъпи от някои популярни вносни марки, такива като Zara, да речем. Не че и те са някакъв еталон, но много жени у нас ги харесват.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: За другите неща
« Отговор #417 -: Февруари 16, 2018, 07:18:50 am »
Е, сега нали е видима Венера ? Или щото поръчката е направена при невидима. :012: Тъкмо щях да се похваля, че досега като цяло каквото и да съм поръчвала онлайн, съм доволна. В конкретния случай става въпрос за Вивре. Иначе досега съм доволна от тях. Полученият продукт е вероятно с дефект, защото е от материал, който ми се струва трудно да се повреди при транспортиране. Пък и толкова грижливо беше опакован, като предпазна мярка. Сигурно обаче не е невъзможно. Понеже получих пратката вчера, вечерта не съм го забелязала. Днес сутринта забелязах този дефект. Фактът е че продуктът наистина е красив, стилен, правилен избор, а и скъпичък за нещо такова, но с нарушена цялост на едно място.  Пък толкова му се радвах, като го получих.
В сайта на Вивре, предлагат възможност за връщане. Понеже е нещо, което се използва в домакинството, вече еднократно е влязъл в употреба. Дали това ще е проблем ? Дали е възможно заедно с връщането да ми го заменят с друг от същия вид ? Или трябва да правя нова поръчка ? Като цяло какви са Ви отзивите за процедурата връщане на продукт оттам ?
« Последна редакция: Февруари 16, 2018, 07:44:29 am от starinthenightsky »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: За другите неща
« Отговор #418 -: Февруари 16, 2018, 09:51:15 am »
Досега не съм връщала ползвана стока :)

За вивре и връщането писах още първия път като попита-май

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: За другите неща
« Отговор #419 -: Февруари 16, 2018, 10:16:29 am »
Да не се окаже, че който не е гледал под лупа си е за негова сметка. Като си знам късмета. Възможностите вървят в комплект със среден пръст. :57: