Автор Тема: Здравословни проблеми  (Прочетена 23540 пъти)

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #60 -: Ноември 06, 2017, 07:19:19 pm »
Благодаря ви отново , прекрасни сте  :58:

BHC

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 18
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #61 -: Ноември 07, 2017, 07:35:23 pm »
Ще ти предложа моето виждане по въпроса - от първа ръка, за съжаление. Имам си Хашимото, в комбина с щитовидна жлеза - установих го след смъртта на майка ми преди 2г. И понеже лекарите ми казаха, че това е доживотна диагноза, започнах да търся отговори и решения.

Като начало, забрави да имаш "здрав баща по Коледа". Депресията също е автоимунно заболяване, както и Хашимото. Никоя болест не се появява, защото някаква си планета в небето прави аспект към наталната карта. Автоимунната болестта е следствие на нещо, правено дълго време преди това. Нещо, което е против душата на човек, но на което той не може (или поне му е трудно) да се противопостави. През цялото това време се натрупва стрес в енергийното поле на човек, което натоварва хипоталамуса и той препраща стреса за обработка към надбъбречните жлези. Когато и той сдаде багажа (понеже стреса продължава да се трупа), започват да дават на късо другите жлези - щитовидна, панкреас (диабет)и т.н. И когато започнем да пием химиите, за да се поддържаме, ние не лекуваме, а натоварваме още повече организма. За съжаление, никой няма отговор "какво се прави в този случай", но пък всички лекари с половин уста признават, че "живота вече е много стресов". Така че, ако те интересува причината - то тя е стреса, изпитван от баща ти много дълго време - той даже може и да не го осъзнава, даже предполагам, че е така. Имайки предвид всичко това, нали разбираш, че няма как "с магическа пръчка" да изтриеш стреса, да промениш човека и да си е, както когато е бил млад. Приемете новото състояние и действайте според него.

Какво правим в случая, за да изчистим стреса? Почивка - дълга, дълга почивка. 1-2-3-.... години - колкото е необходимо - стига да можете да си го позволите. Да, трябва да започне да взима малка, минималната доза, хормони, за да подпомогне малко жлезата, но с идеята, че един ден ще ги спре, защото (както Сатин ти е написала) колкото повече пием хормони, толкова повече жлезата спира да ги произвежда и в един момент атрофира. Много често се прави грешката да се препоръчват имуностимуланти - това е грешка според мен, защото имунната система така или иначе вече е престимулирана - тя е в един хаос, водовъртеж, стрес. Различните видове диети също създават стрес на доста хора, което отново не е решението на въпроса. Но пък съм видяла случай на стабилизирана дама от хомеопат - но дамата по природа няма проблем със спазването на забраните, така че при нея се е получило. Ако баща ти може да спазва Н-на брой "това може, онова не може", мога да ти дам координати на лекаря.

Почивката - най-добрия вариант е, максимално пребиваване в планина - там, където животът е простичък, има много озон, и си заобиколен с природа. Аз лично няма как да си го подсигуря, затова се старая, когато имам възможност да го правя. допълнително, намерих източника на стрес и се старая максимално да го елиминирам, доколкото ми се удава и последното - започнах да живея така, че да не изпитвам стрес (имам си астрологичен и нумерологичен анализ на причината). Сега, 2г след "отпушването" на болестта, все още почти постоянно ми се спи, все гледам да си полегна, да си гледам някаква телевизия (не че после помня, какво съм гледала) - като цяло, да се рея, да си почивам (по нептуновски - хипоталамуса се управлява от Нептун).

Колкото повече го принуждавате човека да прави нещо, защото на вас така ви се иска, толкова повече стрес създавате в него.
Всички психиатрични болници са в планински райони, приятна обстановка (или поне беше) и много почивка. Е, има и лекарства, но нали е болница :).

Анализ на картата няма да направя, защото въпросът е зададен от теб, не от него и касае състояние, за което не е необходима лекарска намеса (за мен) извън хормоните. 

Ако е малко разхвърляно, извинявам се .... опитах да предам повече информация.

На коментари по написаното определено няма да отговоря :).

а, сега се сетих - събитие, което е отключило със сигурност има, но при депресия трябва да се върнете доста назад .... нещо определено се е случило и оттам нататък е започнало "натрупването" на депресията, и успоредно с нея нарушаването нормалната функция на жлезата.
 и още нещо ..... 290 МАТ ти звучат много, но моите бяха над 1000 - казвам "над", защото лабораторията не може да каже колко са - мерят се само до там ... а те може и да са 5000 ..... така че, все още не е толкова страшно. При последните изследвания поне ги дават 990 :) - минала съм бариерата :). Но пък аз вече не им обръщам внимание - каквото такова.


Много ти благодаря за отделеното време. Прочетох всичко много внимателно и всичко, което пишеш има логика и звучи правилно. Освен да сме търпеливи друго май не ни остава. Още повече след като днес категорично отказа да ходи на ендокринолог и заради големият натиск, които му приложихме започна да бълва налудничави мисли.

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #62 -: Ноември 09, 2017, 02:43:33 pm »
Някой знае ли под чие планетарно влияние е панкреасът?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #63 -: Ноември 09, 2017, 02:45:37 pm »
Мисля, че попадаше в една група с черния дроб и жлъчката – Юпитер.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #64 -: Ноември 09, 2017, 04:49:16 pm »
Търся виновникът за един проблем, който се появи ноември миналата година и вече ме мъчи една година. Мислех, че е от храна, но по метода на изключване вече почти нищо не мога да ям. Имам лека тъпа болка, като схванато, в лявото подбедрие (където повечето възкликват с "ама там няма нищо"  ;D) и след това често започва едно къркорене, но не точно, страхотен шум сякаш две котки се бият ... Мислех, че са черва, бъбреци и прочие. Ходих по доктори, които казват само, че по опашката на панкреаса има газове - откъде, как и защо идея си нямам. Но започнах да чета какво дразни панкреаса, но аз нито ям мазно, нито пия, нито пуша и т.н. Та ми остана едниствено обяснение Плутон на върха на куспидата на 5-ти дом, но все още опозе стелиума, Сатурн, който минава през 4-ти дом, гази ЮЛВ и тепърва ще се изправи с опозиции към Стелиума. Четох, че може да е от продължителен стрес... Че то всички сме под продължителен стрес  :(  остава ми гастроскопия, но от това, което чета и ми споделят други хора става ясно, че понякога и това не помага  ::)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #65 -: Ноември 09, 2017, 09:02:33 pm »
rodopis,

А дали е установено, че е панкреасът? Оттам минава и дебелото черво.
Пробвала ли си с пробиотик, допълнителен прием на ензими? Изследвала ли си дали не е алергична непоносимост? А преди началото на този проблем имала ли си някаква конфликтна ситуация, при която да си изпитала гняв засягащ твоята територия?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #66 -: Ноември 09, 2017, 09:14:49 pm »
През последните няколко години все си внушавах някакви чревни интоксикации, поради несправяне с житейските несправедливости и конфликтни ситуации. Или по-скоро видимо се справях, но после трудно ги "смилах". Сама си поставях диагнози, тръгваше едно самолечение – прочистваме жлъчката, прочистваме черния дроб, прочистваме червата, прочистваме всичко... Докато в края на тази пролет проблемът не ескалира, а наесен, след кратко затишие, не се поднови с нова сила. И виновникът по всяка вероятност са условно патогенни бактерии, които са се активирали в организма поради рязко намалял имунитет, вследствие на натрупан стрес, умора, липса на пълноценна почивка и лишаване от много храни. Сега доизпивам една опаковка пробиотик, да видим дали ще има трайно подобрение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #67 -: Ноември 09, 2017, 11:09:53 pm »
Лили, виж това:
Цитат
Микробите са наши съюзници, те са тези, които се занимават с оправянето на щетите по време на втората фаза. Мозъкът е този, който изпраща заповед на нашите приятели вируси, гъбички или бактерии.
Всички микроби идват, размножават се и изчезват, за да благоприятстват възстановяването според една много точна логика, в синхрон с нашия мозък и с нашето тяло. Те са част от биологичната програма на Природата.
Човек съжителства с микробите: тялото ни съдържа десетки пъти повече бактерии отколко човешки клетки - сто хиляди милярда.

В последно време се увличам по ГНМ на д-р Хамер. Намирам много логични неща.

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #68 -: Ноември 10, 2017, 06:17:26 am »
Благодаря Ви за включването  :58:
Да, имам предвид ляво подребрие...
За една година и аз като Лили по същия начин, всичко пречистих, с всякакви храни експериментирах и нищо.
Проблемът всъщност започна от януари 2015-та, като дотогава редовната ми закуска бяха 2-3 супени лъжици овесени ядки, накиснати от вечерта с вода. Та поредната сутрин точно два часа след като си бях изяла дългогодишната закуска се започна едно стъргане в корема (но там беше ясно, че е стомах). Набързо промених хранителния си режим като изключих доста въглехидрати. Проблемът затихна, промених си начина на хранене и покрай мъжа ми открих заквасената сметана за закуска, но точно в този момент за първи път се получи проблема с лявото подребрие. Отидох още тогава на гастро и тя каза бъбречна криза  :o
Имала съм камък в бъбрека, тръгнал да излиза, правя криза, раздува червата и т.н. Каза- никакво мазно, предписа диета и айде наново. Махнах мазното. Мина "кризата". Започнах да спортувам повече, отново изчистих храната като направо махнах някакви групи храни и едва ли не минах в Палео. Въпреки затишието отидох при друг нефролог, който обаче реше, че имам голям проблем и докато навърша 40 ще ми сложат стенд на левия бъбрек, защото има увеличено легенче и задържа вода.... Теглих му една и минах на фитотерапия. Всичко затихна, чувствах се чудесно, спортувах, ядях си "моите" храни до момента, в който миналата година си смених работата. Ноември. На поредния обяд с колегите изядох една салата и оттам - черво ли е, панкреас ли е, стомах ли - никой не знае. Ходих пак на Ехо, обяснявам, гледат ме умно и мълчат с разбиране и накрая чета: един куп хапчета изписани, всичко в норма, освен прегъната жлъчка уж по рождение (но четох, че се получавало и при продължително седене, например работа в офис и като се прегъне също може да пречи на опашката на Панкреаса и да дразни) и въпросното наличие на газове по опашката. И понеже не ми остава друго освен гастроскопия, но честно казано не зная има ли смисъл да я правя, вече и аз не знам какво и как. И аз пречиствах бъбреци, черен дроб, жлъчка и прочие. И аз мисля, че е психосоматично, защото факт е, че най-често се проявява точно на работа и отново тръгна откакто смених работата. Сега експериментирам пак с видове храни и честота на хранене. Но, при болен Панкреас от друга страна има симптоми на гадене, повръщане, температура и силни болки в корема -аз нямам такива оплаквания.
Миналата година помолих един хирург коремен (бяхме по друг повод) да ме прегледа с палпация и според него от двете страни има места където червата са "свити". Един вид, ако червото си има някакъв стандартен обем, при мен от ляво е леко свито , прозвуча ми като спастичен колит.
Извинете ме за дългия пост

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #69 -: Ноември 10, 2017, 08:31:18 am »
По повод на микробите, нещо по-весело:

Когато се почувстваш самотен, спомни си, че в теб живеят бактерии, неизпълняващи никакви функции по същество. Просто те харесват.  :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #70 -: Ноември 10, 2017, 09:34:17 am »
Да, то ние сме една голяма бактерия съвкупност от множество малки  ;D

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #71 -: Ноември 10, 2017, 09:45:41 am »
Родопис, гастроскопия има смисъл да се прави при болен стомах, не черва. При тях се прави колоноскопия, като идеята е да се огледа дебелото черво, защото най-често проблемите са при него. При болни черва наистина може да имаш локализирана болка в определена област, и тя да имитира друга, например от бъбреци. Но е вярно и обратното. Обаче! При възпаление на бъбреците почти винаги има и поддържане на ниска температура, най-често по това ги хващат. А при раздразнен стомах най-често има гадене, там обичайната диагноза е гастрит.
При раздразнени черва пречат всякакви целулозни храни, например салата с небелени домати, марули, абе де що е необработен зеленчук. Също и ядки. Също и бързо хранене, също и подправки, чесън, лук. Не разбрах дали си пробвала с пробиотици, и дали има други симптоми освен къркорене, например запек/диария и т.н.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7362
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #72 -: Ноември 10, 2017, 04:08:46 pm »
Търся виновникът за един проблем, който се появи ноември миналата година и вече ме мъчи една година. Мислех, че е от храна, но по метода на изключване вече почти нищо не мога да ям. Имам лека тъпа болка, като схванато, в лявото подбедрие (където повечето възкликват с "ама там няма нищо"  ;D) и след това често започва едно къркорене, но не точно, страхотен шум сякаш две котки се бият ... Мислех, че са черва, бъбреци и прочие. Ходих по доктори, които казват само, че по опашката на панкреаса има газове - откъде, как и защо идея си нямам. Но започнах да чета какво дразни панкреаса, но аз нито ям мазно, нито пия, нито пуша и т.н. Та ми остана едниствено обяснение Плутон на върха на куспидата на 5-ти дом, но все още опозе стелиума, Сатурн, който минава през 4-ти дом, гази ЮЛВ и тепърва ще се изправи с опозиции към Стелиума. Четох, че може да е от продължителен стрес... Че то всички сме под продължителен стрес  :(  остава ми гастроскопия, но от това, което чета и ми споделят други хора става ясно, че понякога и това не помага  ::)
Погледни в солара в какъв знак е к6.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #73 -: Ноември 10, 2017, 08:33:37 pm »
Родопис, потърсих още информация.

Черният дроб и жлъчката са в една група – огън, Юпитер.
Задстомашната жлеза попада в групата, свързана с елемента Вода и Луната.

Алхимия на веществата и енергиите, биохимия, компенсаторни функции, стомах, матка, задстомашна жлеза, млечна жлеза, лимфа; разпознаване и съпротива срещу инфекции.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Здравословни проблеми
« Отговор #74 -: Ноември 11, 2017, 10:36:23 am »
Много сте мили, много Ви благодаря!
Papy, нямам запек/диария. При мен болката не е постоянна, а е понякога, но за една година така и не разбрах от какво се провокира. Иначе с храни съм експериментирала и пак не е до определена храна, аз ям много зеленчуци, защото по метода на изключване почти друго не остана и те ми действат много добре, независимо начина им на приготвяне, може и сурови- не се подувам. Но, онзи ден на обяд си взех една краставица, която беше доста едровата и си помислих, че може да е обработвана с химикали, но нямаше какво друго да взема и реших да рискувам и веднага се почна- шум като от биещи се котки... Забелязала съм, че всякакви химикали, консерванти и прочие дразнят.
Сафо, купсидата на 6-ти е Водолей, Уран е в съвпад с Юпитер в Стрелец, а Сатурн е съвпад Плутон във Везни.
Лили, благодаря за инфото. Аз продължавам да подозирам, че това са простотиите идващи от опозицията на Плутон и стелиума, защото това чудо се появи от началото на опозициите, има пикове, спадове и все се надявам като се разпаднат да премине.
Междувременно се консултирах и разбрах, че прегъната жлъчка може да доведе до точно такъв проблем, но обикновено при нея проблема се наблюдава отдясно, не отляво. Но, ако поради недостатъчно жлъчен сок, остава неразградена храна, тя може би загнива в дебелото черво и тогава се получават тези симптоми. При всичко положение пак ще се мъкна по доктори, което  си е кауза пердута...