Автор Тема: Неаспектирани планети  (Прочетена 26549 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #30 -: Ноември 13, 2017, 07:08:05 pm »
Ами как планета е в съвпад с друга, пък се води мажорно не.... тя си е аспектирана, какъв е този абсурд, не го разбирам ?

Моят случай е Юпитер/Лилит, от руската школа знаете как ще го разтълкуват.  :012:

Иначе, ако не се гледат знаковите аспекти, се води условно неаспектиран. Само по модерната система, по други - не.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #31 -: Ноември 13, 2017, 08:25:05 pm »
Лили, сега като споделяш за Юпитер в твоята карта като проява, се сещам аз как си обяснявам неумението за свързване като акцентирам върху стелиума Луна/Сатурн /Венера в Овен в моята карта. Всъщност аз не съм много взискателна по отношение на връзките, не знам как да ги поддържам, но и не ме грижа много за това и това е изразено в цялата ми карта, но аз "обвинявам " стелиума си, защото планетите в такава конфигурация са слепени като бисквити "Орео" и човек не знак кой кой е там. Често си обясняваме неслучването си с онова, което не ни е ясно, разбираемо и затова го срещаме отвън, докато схванем смисъла му.Ю
Е, все пак, научих нещо покрай споделеното за неаспектираните планети. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #32 -: Ноември 13, 2017, 09:09:20 pm »
Лили, реабилитирахме днес твоя неаспектиран Юпите- оценена си и то доволно. Позволих си да цитирам твоя статия в социална мрежа и вече имаш фенове.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #33 -: Ноември 13, 2017, 09:12:05 pm »
Според твоята логика, ако това е в хороскоп на човек, майката ще има отношение към детето и ще изисква много постижения, но на детето няма да му пука?

Това не ми звучи много достоверно.

Меркурий не е по изискванията, това е единствената планета, която приема всички останали такива каквито са и затова доволно ги имитира. Това е твое тълкуване на обмена Луна- Меркурий.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #34 -: Ноември 13, 2017, 10:38:39 pm »
Lilla, ти имаш талант по неаспектирания си Юпитер и той е свързан с чуждите езици.

Но той е в земен знак, който мунданно управлява втори дом.
Не трябва ли да имам талант в сферата на финансите, банковото дело?
Не обичам да се занимавам със сметки и пари, обичам да ги изкарвам и го умея.

И, да, в семейството ми именно Юпитер е изявен.
« Последна редакция: Ноември 13, 2017, 10:49:40 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #35 -: Ноември 13, 2017, 10:46:35 pm »
Тоест някой чудесен пилот няма шанс да е астролог?
Разни гениални хора как ги обясняваме тогава

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #36 -: Ноември 13, 2017, 10:53:09 pm »
OM, за един чудесен пилот или инженер не е достатъчен само Уран. Той последен се гледа дори. На първо място са Меркурий, Марс, Сатурн за всички техничари. Да не говорим колко хора с мажорен аспект Меркурий/Уран съм виждала, при които не е толкова изявен – нито астрология/астрономия, нито инженерни науки.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #37 -: Ноември 13, 2017, 10:59:10 pm »
Не е толкова лесно да определиш дали дадена планета е била невидима. Венера и на 1 градус от Слънцето може да бъде видима. С Марс в полусекстил със Слънце съм и същевременно е невидим, а дори не е в един знак с него.

Но като цяло в астропсихологията учението за планетните фази не е познато и не се използва.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #38 -: Ноември 14, 2017, 10:02:05 am »
Значи си оценена материално отвън. Като способности.

Не бих казала, често месеци наред си чакам парите за свършена работа. От посредници, които печелят на мой гръб.
Просто съм свикнала да работя по много, без почивен ден, и да върша по 2-3 неща, за да мога да оцелявам.

Вчера беше голям смях в мебелния магазин. Влязоха две-три проскубани кокошки, но с мъже. Обръща им се специално внимание. Аз обикалям, оглеждам сама – пълен игнор. После излязох, изтеглих пари, върнах се с парите – пак гледам и чакам продавачката да реагира. Нулева реакция. А хем преди това я бях заговорила. Те тук въобще не вярват, че сама жена, при това добре изглеждаща, може нещо да си купи. Но ако бях дошла с мъж/съпруг - в техните очи спонсор - вероятно щях да получа петзвездно обслужване.  :043:

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #39 -: Ноември 14, 2017, 10:42:32 am »
Но ако бях дошла с мъж/съпруг - в техните очи спонсор - вероятно щях да получа петзвездно обслужване.  :043:
Ако беше отишла облечена и гримирана като чалга певица (а защо не и със силикон в устните), също щяха да ти обърнат внимание (защото това може да е знак, че имаш човек, който да ти е помогнал да изглеждаш така). В днешно време има мода и се възпитават момичетата да бъдат като поп-фолк певачките - да гравитират около някой заможен мъж (дори и да е старец), с цел охолен живот, докато не му изсмучат всичко, а не да се развиват личните качества и способности. В България е по-добре хората да се научат да бъдат немислещи консуматори, отколкото такива, които могат сами да се оправят - можещите и мислещите винаги са отхвърляни и обществото и очерняни, за да се почувстват малоценни, тъй като по-голямата част от населението не е такава.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #40 -: Ноември 14, 2017, 10:53:00 am »
Нали онзи ден Карбовски показваше една пловдивчанка как си заработва в Дубай.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #41 -: Ноември 14, 2017, 04:06:19 pm »
можещите и мислещите винаги са отхвърляни и обществото и очерняни, за да се почувстват малоценни, тъй като по-голямата част от населението не е такава.

Да можеш и да мислиш определено не са качества, които се адмирират.  И аз съм го забелязала – хора, които се справят, постоянно биват очерняни, при това от по-малко справящи се, но успешно имитиращи постижения зад маска на самодоволство. В повечето случаи е ясно кой и какво им осигурява това самодоволство, изключенията са малко наистина.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #42 -: Ноември 15, 2017, 12:11:16 am »
Всъщност за да правим общи наблюдения, трябва да стъпим на общи основи, и най-напред: какво значи неаспектирана планета.
1) достатъчно е да има аспект по знак
2) аспект в орбис според вида му
3) аспект в орбис според планета



Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #43 -: Ноември 15, 2017, 07:17:31 am »
Продължавам с нови открития от книгата на Карен Зондаг.

При неаспектирано Слънце има търсене на собствената идентичност и власт и те не се осъзнават. Човек трябва да осъзнае колко е важно да оформи чувство за собствена значимост и да го покаже на външния свят. Докато не осъзнае това може силно да се дразни от хора, които показват самоуверност и властност.

По неаспектирания Нептун има религиозност. Положителната му страна е чувство, че си едно цяло с всичко живо, близкия контакт с природата, усещане за мистичната и духовна страна на живота и дълбока лична духовност. Негативната страна е, че човек може да изпадне във фанатизъм и догматизъм и да се пренесе в света на илюзиите.
Нептун може да даде талант в областта на музиката и психични способности, религиозни ценности.
Дете с неаспектиран Нептун може да е мечтателно и чак по-късно в него да се открие голям талант на поет.
От голямо значение е тази неаспектирана планета в кой дом и знак се намира и какво управлява.

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #44 -: Ноември 15, 2017, 10:25:26 am »
Малко се обърках какво е не аспектирана. Поставям една карта, в която се чудя Венера аспектирана или не аспектирана се води?