Автор Тема: Неаспектирани планети  (Прочетена 26557 пъти)

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Неаспектирани планети
« -: Ноември 11, 2017, 07:42:15 pm »
.






« Последна редакция: Март 28, 2021, 09:00:38 pm от Om »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #1 -: Ноември 12, 2017, 02:22:38 pm »
Моите наблюдения върху неаспектирани планети е, че натива няма отношение( не знаят какво да правят със същите, как да ги "ползват") към природата, принципа на същите и ги среща/търси в другите . При транзит, лунация, прогресия към същите или в мунданен план има неаспектирана планета/и, натива е в състояние на криза, защото всеки път среща все нещо от природата на неаспектираната планета под формата на взаимоотношения, ситуация, край/начало.  Според мен, неаспектираните планети носят много от природата на Венера и Марс, защото са също толкова автономни и независими като двете планети, също толкова показват отношение или липсата на такова.
За жената е по-трудно да е с неаспектирани Луна и Венера, отколкото Слънце и Марс, за мъжа -обратно. За нативите, които са с акцент Огън-Въздух, с планети над хоризонта, в източната половина, с изявена кардиналност, е по-трудно да се случват при неаспектирани Юпитер и Сатурн
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #2 -: Ноември 12, 2017, 04:03:39 pm »
Ами аз си имам неаспектиран (класически) Меркурий във Везни - все не съм сигурна в знанията си и все чакам някой друг (везни) да потвърди нещото :). Докато тр Плутон не направи квадрата - не че сега съвсем съм придобила увереност, но поне "обратното броене" започна :).
Другото проявление беше, че трудно изразявах мислите си - случвало се е да се справя, но то е било ако трябва да обясня на някой (везните). И пак транзина на Плутон оправи ситуацията :) - сега вече почти съм забравила за това :).

Happy58

  • Гост
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #3 -: Ноември 12, 2017, 05:18:46 pm »
Като дете имала ли си влечение към Меркуриански предмети, подобно на описаното от Карен Зондаг дете с неаспектиран Меркурий, което смятало, че химикалките и моливите са много интересни и ги събирало всички в стаята си?

Имаш ли изявен талант в област, управлявана от Меркурий?

Хората казвали ли са ти, че си много приказлива?

Смяташ ли, че някой или двамата от родителите ти и бабите и дядовците ти са имали проблем с изявата на своя Меркурий?

Да, като дете много обичах хубави химикалки - тогава нямаше такива, а освен това, баба не можеше да ми купи - затова много обичах да ходя в книжарницата и да ги гледам, но чак пък да събирам - не. Често купувах и книги, които не ми трябваха, ама бяха хубави на външен вид :) - не ги четях, събирах си ги :).

Талант - администрация и финанси.

Никой не се е оплаквал, че съм приказлива - напротив, бях затворено дете, но това идва отдругаде в картата.

Мога да кажа само за мама и нейната майка. Не мисля, че са имали такъв проблем. Но майка имаше неаспектирано Слънце в Дева, в 7 дом. 2 брака и накрая без нито един. 2 деца, но нито едно не е отгледала (освен брат ми до 13-14 години).

Happy58

  • Гост
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #4 -: Ноември 12, 2017, 05:34:50 pm »
Какво се случи при този транзит, което те промени?

А роднините ти отправяли ли са ти забележки или пък да са се възхищавали на някакви твои умения по планетата Меркурий, както в описаните от Зондаг случаи? А може пък по-късно хората да са ти казвали, че много проявяваш качества по Меркурий.

Всички около мен - и в къщи и в училище смятаха, че съм много умно дете, ама аз не разбирах стойността на това - сега вече ми е ясно, ама .... късно :)
Забележки обикновено получавах като тръгна да говоря от името на някой друг - единствения случай, в който моята класна беше извикала майка ми.

Пак искаш да ти кажа за свръхпроява :) - ами, няма. Но ако анализираме по-дълбоко, може да се направи следното заключение - по принцип съм затворена, не говоря много, трудно изразявам мислите си (за мен беше ужас да пиша тема или разказ или писмо или каквото и да е). Но, когато друг ме попита за нещо, за някакъв негов проблем, мога да говоря часове - тогава "приказването" се освобождава.

Меркурий ми е важен в картата. По някакви верижки се оказва краен диспозитор. И е във взаимна рецепция с диспозитора си Венера в 3 дом.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #5 -: Ноември 12, 2017, 06:08:40 pm »
Неаспектиран Меркурий в лъв 9 дом /ако не броим един доста широк тригон със Сатурн в телец -  5дом/ - бъбривост в ранните години, писателски талант и интересни, зрели творби когато е писано за кеф и не за публика. Е, изпада понякога в логорея и лъвски драматизъм.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #6 -: Ноември 12, 2017, 06:11:48 pm »
Имам неаспектиран марс в овен на 2гр.от к12 откъм 11д.Това,което е написала Рени е абсолютно точно.

Happy58

  • Гост
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #7 -: Ноември 12, 2017, 06:16:05 pm »
Значи, както казва Зондаг, човек проявява лесно неаспектираните планети, когато му е приятно, забавно да ги използва. Като трябва по задължение да ги проявява, сякаш таланта му изчезва и се чувстват неспособни.
Може би това важи само за ранните години от живота.

Четеш малко като дявола евангелието. При мен таланта си го е имало, проявявала съм го - просто не съм си вярвала.
А това за годините - ами нормално е - като направят 2-3 тузари твърд аспект към самата планета, а това няма как да не се случи, тя ще започне да се активира, човек я усеща и нещата се променят. В моя случай няма как да не се промени - все пак това е Плутон.  При квадратите на Уран и Нептун се научих да не вярвам на приказките на хората ...

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #8 -: Ноември 12, 2017, 06:28:02 pm »
А по отношение на родителите и бабите и дядовците, как са те с проявата на техния Меркурий? Някой да се е оплаквал силно от липса на комуникация, на контакти с други хора, на възможност да чете и да се образова? Или пък обратното?

И понеже се свързва и с образованието, какво ще кажеш по въпроса?

А имала ли си събирачески, колекционерски наклонности, свързани с Меркуриански предмети или просто да си се впечатлявала силно от такива?
Това, което учи е по Меркурий - журналистика.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #9 -: Ноември 12, 2017, 06:45:15 pm »
Набързо два коментара:
- много обичам канцеларски материали-всякакви тетрадки, химикали, моливи, но не тиксо и подобни (меркурий не е неаспектиран, но не е и мн аспектиран, има вероятност да съм асц дева)
- какво става с неаспектирана планета в синастрия? (имам такава, но кажете и вие)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #10 -: Ноември 12, 2017, 06:45:47 pm »
Тоест, си срещнала много агресия у другите?
Да.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #11 -: Ноември 12, 2017, 08:16:48 pm »
Вече имаме подобна тема: http://astra.la/forum/index.php?topic=966.0

Могат да се обединят в едно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #12 -: Ноември 12, 2017, 08:32:55 pm »
Неаспектирана планета е понятие от модерната астрология.

Реално погледнато планета без връзка с останалите няма. Все някакъв енергиен обмен може да има – посредством различни видове рецепции, диспозиция, една планета в терма на друга. Има и връзка по екзалтация, по триплицитет. Наред с точните аспекти се разглеждат и знакови такива.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #13 -: Ноември 12, 2017, 08:44:14 pm »
Имам неаспектирана венера в синастрия, в натала не, доколкото съвпад с луна в различни знаци е съвпад.Никога не съм се чувствала подценена, недооценена от партньор по отношение на венерини теми, до толкова, че понякога с месеци не нося грим или бижута, и се чувствам ок. Но ако разгледаме венера и като удобство в ежедневието, винаги го правя аз, може би защото съм жена, а може би не. Може да е разхвърляно, но няма да е мръсно, и не мога да чакам половинката да се накани да изхвърли боклука, нито пък ако искам пуканки, ще го чакам да обещава, че след седмица ще ми направи. Не съм много компромисна

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Неаспектирани планети
« Отговор #14 -: Ноември 12, 2017, 08:55:03 pm »
Ще споделиш ли твоите лични впечатления от неаспектираните планети?

Неаспектирана планета в чист вид почти не съм виждала.

Зависи по коя система гледаш. Една привидно неаспектирана планета с отчетена прецесия може да получи доста аспекти. Също така са възможни промени в аспектацията. За едно и също проявление обясненията могат да бъдат различни.

Доста е скалъпена концепцията за неаспектираните планети, но нали върху нещо трябва да се стъпва.  Ако не можем на някое проявление да му намерим обяснение, ще го оправдаем с липса на аспекти. А влиянието може да идва от съвсем друга планета - аспектирана, или, както е в повечето случаи, от цял комплекс фактори в хороскопа.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui