Автор Тема: Цикъл Меркурий-Сатурн  (Прочетена 18401 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #30 -: Май 01, 2018, 05:24:53 pm »
Понеже видях, че сте обсъждали квадрат на Сатурн към Меркурий, имах такъв миналата година, Сатурн от 4д ми квадратеше Мерка У1, у10 в 1д- скандали с членове на семейството около имоти, разклатиха ми се нервите здраво, което ми срина имунитета, последваха на няколко пъти вируси, косата започна да пада, но и това мина... Решенията (намисленото) тогава от мен, във връзка с продажби на ниви, къща,  не се реализира и сега отчитам, че е било за добро, щеше да съм на загуба.
точно се е проявил-разногласия,конфликти между поколенията-сатурн/възрастни/ и меркурий/по-млади/родственици по тр.му в 4 дом-темите са наследствени имоти
при карето трудно върви комуникация,както и постигане на каквито и да е договорености, удоволетворителни и за двете страни,пълен провал
безпокойството и тревогите,носещ този асп. е ударило  и здравето ти пак по меркурий у1 в 1,сатурн у6
 Сатурн и Плутон в твърд асп.към лична  те поставят пред свършен факт,  приемаш или не,просто нямаш избор,ако приемеш,поне няма да ти съсипе здравето,мрачната им изява е депресията.Както подчертава Ерин Съливан в книгата си «Транзитите на Сатурн», гръцката дума «hamartia», превеждана като «грях» , всъщност означава «трагична грешка» и като термин идва от стрелбата с лък. Първоначалното й значение буквално е «да не улучиш целта». У всеки човек има качества, символизирани от Сатурн,  които му създават трудности и проблеми, пречат му да «улучи целта»
Транзитите на Сатурн са склонни да намалят това, което е прекалено в нашия живот, било прекалена гордост в някоя област на живота, излишна активност, прекалена привързаност, излишна зависимост или дори прекалена (т.е. необоснована)вяра,завишени очаквания

на някой карето тр.сатурн/меркурий донесъл ли е безработица, недоволство от колегите и от работната среда, неудоволетворителна работа-тежка,отговорна,с голям обем,но не добре или ниско заплатена или да е решил да напусне такава,дори и с цената на безработица,но да се махне от тежкото бреме,ежедневие,донесъл ли е промяна в начина на мислене,или събития в работата да поставят под съмнение нечия компетентност,или да ви наложат преквалификация
« Последна редакция: Май 01, 2018, 06:00:56 pm от strelicka »

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #31 -: Май 01, 2018, 07:01:13 pm »


на някой карето тр.сатурн/меркурий донесъл ли е безработица, недоволство от колегите и от работната среда, неудоволетворителна работа-тежка,отговорна,с голям обем,но не добре или ниско заплатена или да е решил да напусне такава,дори и с цената на безработица,но да се махне от тежкото бреме,ежедневие,донесъл ли е промяна в начина на мислене,или събития в работата да поставят под съмнение нечия компетентност,или да ви наложат преквалификация
При този аспект съм оревавала форума. :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #32 -: Май 01, 2018, 07:19:38 pm »
При този аспект съм оревавала форума. :)

При такава квадратура бях попаднала в измамническа фирма и некоректен колектив. След продължителна безработица, вече съвсем се бях отчаяла да намеря нещо читаво. Доста от нещата, написани от Стреличка, се случиха и при мен. Но поне много бързо лъсна измамата, още след първия месец при въпросния работодател. За мен беше огромно разочарование, бяха ми обещали бляскави перспективи. И минах през много стриктен подбор с два чужди езика, които не са ми говорими. Но работата беше от друго естество, по-аналитична и с внимание към детайла, обработка на голям обем информация. В колектив, където всички бяха свои хора и с престижни езикови гимназийки. Гледаха ме под лупа и само търсеха за какво да се хванат, било то и нещо несъществено. Същевременно не желаеха и да ме обучават /при цялото ми желание за това/, криеха информация. Така постъпват с временните бройки.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #33 -: Май 01, 2018, 07:33:45 pm »
на някой карето тр.сатурн/меркурий донесъл ли е безработица, недоволство от колегите и от работната среда, неудоволетворителна работа-тежка,отговорна,с голям обем,
на мен- тр Сатурн в 10д , заедно с транзитни Марс, Венера, СЛВ и ретро Мерк в близнаци квадрат на натален Меркурий У1, У10 в 1д. - натириха ме от фирмата, която ми взе здравето за 5г., спретнаха ми такава постановка, за да се отърват от мене, че не е приказка... Не можаха да го преживеят горките смотли- измислените зам. директорка и директорка, че баш шефовете от италианска страна ми искаха мнението за всяка машина, преди да я пуснат в експлоатация, а тях ги разкарваха да им носят кафенца и плодове :) Издебнаха момента, когато знаеха, че следващите 20 дни няма да идват в бг и разиграха театрото...
« Последна редакция: Май 01, 2018, 07:35:22 pm от akruks »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #34 -: Май 01, 2018, 07:35:59 pm »

на някой карето тр.сатурн/меркурий донесъл ли е безработица, недоволство от колегите и от работната среда, неудоволетворителна работа-тежка,отговорна,с голям обем,но не добре или ниско заплатена или да е решил да напусне такава,дори и с цената на безработица,но да се махне от тежкото бреме,ежедневие,донесъл ли е промяна в начина на мислене,или събития в работата да поставят под съмнение нечия компетентност,или да ви наложат преквалификация

Тъкмо бях по майчинство. Когато мина година и трябваше да се върна на работа - с подаването на документите - ми връчиха и едно "доп.споразумение" ... Един колега - парашутист е трябвало да бъде уволнен докато ме е нямало, но нали е наш човек, за да го запазят - закриват моята позиция и отварят подобна за него. Мен ме бяха преназначили на съвсем различна - нищо общо с работата ми. Шокът за мен беше голям. Въпросният колега всеки ден ми ревеше, докато беше в "кризата" и без работа. Но после никой нямаше "доблестта" - да ми каже какво са изплели в мое отсъствие. Оставили на служител ЧР да ми връчи хартийките. Меркурий при мен е в 10 дом, в Козирог - почти на К11. Тр. Сатурн го е квадратирал от 7 дом, Везни в съвад с нат.Плутон и опозиция на нат.Юпитер (У10 в 1 дом). В наталната ми карта - Меркурий е връх на тао, с опозиция от Юпитер и Плутон. При събитията - тр.Сатурн е в 7 дом, съвпада с нат.Плутон, квадратира нат.Меркурий и е в опозиция на нат.Юпитер.
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #35 -: Май 01, 2018, 07:49:47 pm »
Един колега - парашутист е трябвало да бъде уволнен докато ме е нямало, но нали е наш човек, за да го запазят - закриват моята позиция и отварят подобна за него. Мен ме бяха преназначили на съвсем различна - нищо общо с работата ми.

Почти идентична ситуация бях преживяла и аз при такъв квадрат, през далечната 2004 година. Минах много труден конкурс, под лупа ме гледаха и накрая се разбра, че съм не просто сезонна бройка /бяха ми обещали целогодишна работа/, а човек за запушване на временна дупка. Просто е трябвало един месец да пазя мястото на една тяхна позната, докато не ѝ изтече предизвестието на предишната месторабота. И после дойде с мазна усмивка и се нахендри на моето място. Такава потресаваща и показна наглост наистина никъде не бях срещала. Става въпрос за много престижна фирма, за която човек никога не би си помислил, че вътре има такива некоректни практики. Така че парашутисти и парашутистки да искаш.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #36 -: Май 01, 2018, 10:21:13 pm »
,донесъл ли е промяна в начина на мислене,или събития в работата да поставят под съмнение нечия компетентност,или да ви наложат преквалификация

Да, при дясна квадратура, но Юпитер беше тригон към Меркурий, така че не беше толкова "стегнат" период.
Когато Сатурн товари и по натал, и по транзит някоя точка, разчитаме на Юпитер, аналогично наранена Венера, отиваме инстинктивно при Луната. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #37 -: Юни 15, 2018, 10:00:47 pm »
Опозиция Меркурий-Сатурн сега,6* рак/козирог.
Луна-Плутон също. :-\
« Последна редакция: Юни 15, 2018, 10:02:32 pm от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #38 -: Май 23, 2019, 02:24:34 pm »
Рени,понеже прочетох коментарът ти в темата за пълнолунието,Този цикъл е започнал в квадрат със сизигията ти,някакви събития имаш ли тогава?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #39 -: Май 24, 2019, 10:31:52 am »
Рени,понеже прочетох коментарът ти в темата за пълнолунието,Този цикъл е започнал в квадрат със сизигията ти,някакви събития имаш ли тогава?

Цикъл Меркурий-Сатурн и преди 19 г и тази година не са били квадрат към сизигията ми. През 2000 г е започнал в Телец , опозиция, но се е случил на фаза първа четвърт. Ще се опитам да си спомня . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #40 -: Май 24, 2019, 10:27:07 pm »
Цикъл Меркурий-Сатурн и преди 19 г и тази година не са били квадрат към сизигията ми. През 2000 г е започнал в Телец , опозиция, но се е случил на фаза първа четвърт. Ще се опитам да си спомня . :)
Нещо съм се объркала,цикълът е бил в квадрат със Слънцето ти.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #41 -: Ноември 10, 2022, 05:29:44 am »
Квадрат Меркурий-Сатурн днес,10.11.22г.скорпион /водолей.
Цикълът им е започнал в същият градус-18*на знак водолей.
« Последна редакция: Ноември 10, 2022, 05:33:22 am от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #42 -: Февруари 22, 2023, 07:30:38 am »
Нов цикъл Меркурий/Сатурн в 29*на знак водолей на 2.03.23г.

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 369
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #43 -: Февруари 22, 2023, 10:26:32 am »
Нов цикъл Меркурий/Сатурн в 29*на знак водолей на 2.03.23г.

Сафо, знакът е друг, но се брои за съвпад към северен възел в 0* Риби и квадрат към слънце в 0* Близнаци, нали?
Не ми влияят много добре на душевното състояние в 8-ми дом тези съвпади и цикли напоследък.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Цикъл Меркурий-Сатурн
« Отговор #44 -: Юли 24, 2023, 05:41:51 am »
Нов цикъл Меркурий/Сатурн в 29*на знак водолей на 2.03.23г.
Кулминация на цикълът на 1.08.23г.по оста дева/риби 5*.