Автор Тема: Всякакви въпроси  (Прочетена 58113 пъти)

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #105 -: Януари 27, 2018, 03:41:52 pm »
Добре бе...
Мразели да им се лъвеят - Скорпионите изобщо не се лъвеят,но Лъв и Скорпион са в квадрат. Аз много обичам да сблъсквам архетиповете - казвам архетиповете,защото сега веднага ще  ми се каже - ама нали знаеш наталната карта има това,това,това... Та... един лъв ли е по-по-най... Или несъмнено Скорпионът е по-по-пооо-поооооо- най... ?

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1885
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #106 -: Януари 27, 2018, 03:52:04 pm »
Слънчев Козирог с Венера тригон Марс- наперена мома, която привлича и въобще не лъже(Меркурий не е силен, заедно в твърд аспект Сатурн, Нептун, Марс), а може да си фантазира, малко да окрасява  и умее добре да оправдава действията си(Меркурий е със Сатурн). АСЦ не е Близнаци, според мен, по описанието , което два Романтика, а тя е Овен, а Овните не се понасят с Юпитерови АСЦ, АСЦ Лъв, Слънце, Марс,Юпитер в 1-ви дом.

Работя с нея вече 3г., отделно я познавам откакто се помня. Като цяло имах представа за нея що за човек е, но чрез работата я опознах по-добре. И това, което съм написала е така! Който иска да вярва, който не иска да не вярва...
Лъже много и извърта нещата винаги да са в нейна полза. Натоварва всички други около нея с купища работа, а тя си пие кафето, яде си манджата, щрака из фейса, клюкарства и после само се вайка колко много работа има или е свършила, а всъщност другите са го направили, а не тя. Малкото неща, които прави са винаги през пръсти. Бих казала, че е доста глуповата и ограничена, но не си го признава и затова така пресъздава нещата, че тя винаги да е жертвата и всички да я съжаляват. Опитва се да всява надмощие само чрез вида си и чрез крясъците. И бих казала, че не ми е неприятна само на мен.

Аз съм със съвпад Слънце и Юпитер в 1 дом, в овен - а тя има Юпитер и Уран във везни, орбисът на опозицията е по-малък от 1 гр.  Нейният Марс в мой 8 дом - имах кошмари с нея, обсебваща е, когато трябва да ѝ се свърши работа, редовно ме е тероризирала по телефона вечер, докато не я вкарах в черния списък...  ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #107 -: Януари 27, 2018, 03:56:06 pm »
Марс е от друга секта, и също Марс е приятел само с Венера, сигурно има и други неща в съответните карти.
Това е най-общо.

Да, тук разделението е на дневни и нощни планети.
В Джйотиш обаче има друга концепция за приятелство и вражда между планетите.

Отчетено с прецесия, ставам съвсем друг типаж. Меркурий и Сатурн са тригонократори и на изгряващия знак, и на Луната – водещо светило. Сатурн стои най-високо в картата, в кулминиращия знак. Видим и хвърлящ тригони, но към планети в лош дом – 6ти, който има свойството да привлича спънки и врагове. В съчетание със силно влияние на Раху в изгряващия знак, който понякога е доста провокативен, при мен като Уран се изявява. Хора, мислещи и виждащи извън матрицата и удобните социални маски, никому не са приятни. Но всеки има свой път в живота.

Романтика, без час на раждане нищо конкретно не може да се каже.
Като видя тенденция към лъжа и двуличие в някой натал, впоследствие винаги излиза вярно, просто е нужна ситуация.  :)
Първоначално може да не изглежда така, да се опиташ да дадеш шанс на човека, но в един момент хороскопът започва да "говори". Просто някои много добре си прикриват някои дадености и са умели играчи.




« Последна редакция: Януари 27, 2018, 04:07:51 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7419
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #108 -: Януари 27, 2018, 06:54:47 pm »
Термите отчитам само през Сидеричния Зодиак, защото когато е било създадено това учение, е нямало такова разминаване.
Доколкото виждам, тук Меркурий е в сатурнов знак, собствена терма и получава десен квадрат от Марс, който /ако смятам правилно/ е в терма на Меркурий. Остър език, манипулативност, комбинативен ум, може и да послъгва. Но в тази карта няма час на раждане.

Венера също би трябвало да е в терма на Меркурий. Жлъч, сарказъм – Меркурий в сатурнов знак и получава квадрат от Марс. Първо дебне и после напада и ранява човека. Но тук дори не знаем дали раждането е дневно или нощно. Семпла карта, не виждам нищо интересно тук. Дори ако се гледат само аспектите, без домификация.

Иначе има доста изразено его – Слънце в Пурва Ашадха в квадратура със Сатурн. А Меркурий в Утара Ашадха дава склонност да участва във вербални двубои – на всяка манджа мерудия, навсякъде трябва да си даде компетентното мнение и може да се изказва доста нетактично /това идва от марсовото влияние/. Не ми се струва особено деликатен човек. Жлъчна, остра, но вероятно се мисли за последна инстанция. Маниерът на комуникация не е особено приятен. В общуването липсва гъвкавост, но успява с хитрост, съобразителност.
Лили,аз лъжа ли?  Меркурий водолей,в терма на Сатурн,квадрат Сатурн(терма на венера)в телец,квадрат Юпитер(терма на марс)в скорпион.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #109 -: Януари 27, 2018, 07:18:14 pm »
Мчи откъде да знам? Нямаме ситуация.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12574
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #110 -: Януари 27, 2018, 07:21:58 pm »
Несериозно е това :" Щом казвам е така!". Тук се вълнуваме какво казва картата, а не какво казват нашите впечатления за човека.
И аз съм с дясно каре Меркурий/Марс, Марс в терма на Меркурий и то в Подвижни знаци, "лъжливите знаци"и умея много добре да си оправдавам постъпките и действията, но не лъжа, защото Меркурий в Риби говори това, което му диктува акцент Овен/Юпитер в картата ми, но по един не много ясен начин, това не ме прави лъжец. От друга страна в природата на  Меркурий е да мами, да показва нещата не точно(това е закодирано в името му),а знакът показва дали това ще му идва отвътре или ще трябва доста да се изпоти докато изрече 2-3 лъжи през живота си, но качествени.
По картата на Романтика, трудно Слънце Козирог с Меркурий Козирог със Сатурн, Венера Водолей ще лъже и маже, но може да е добър артист  с тригона Венера- Марс, това че нейното поведение не се харесва на някой  и не кореспондира с нечия ценностна система не  е повод натива да е такъв, какъвто го изброи.
Аз не харесвам вкуса на бананите, но това не ги прави вредни, отровни, за изхвърляне  ? В тази карта без точен час планетите не дават информация за описанието, което ни е дадено.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #111 -: Януари 27, 2018, 07:33:03 pm »
В тази карта без точен час планетите не дават информация за описанието, което ни е дадено.

Може и да дават, но само с точен час, той определя всичко и дава наклон. Зависи къде са поставени, каква е домификацията.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #112 -: Януари 27, 2018, 07:36:20 pm »
Романтика, да не би да усещаш Луна квадрат Плутон в нейната карта? Казваш че я познаваш дълго време, а този аспек е труден и няма как да не се прояви.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #113 -: Януари 27, 2018, 07:40:00 pm »
Карта без час наистина не може да се усети, нито да се види каква е посоката.

Пък ако беше с точен час и някой не успява правилно да я разтълкува, това съвсем не означава, че нативът няма склонност към определени прояви.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12574
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #114 -: Януари 27, 2018, 07:40:32 pm »
Може и да дават, но само с точен час, той определя всичко и дава наклон. Зависи къде са поставени, каква е домификацията.
Не дават без домофикация казах и аз, но ако са акцентира падащите домове, тогава става друга играта-сега не. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #115 -: Януари 27, 2018, 07:41:43 pm »
Меркурий може да бъде изпечен лъжец във всеки един дом. Включително и в есенциално силна/слаба позиция по ъглите. Просто такава му е природата. Ако определена тенденция има, всичко зависи от моралните качества на натива.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7419
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #116 -: Януари 27, 2018, 08:01:36 pm »
Хитрувала съм по-скоро.Изричала съм истини,така,че да звучат като лъжа.Понякога съм преувеличавала.Често се случва да казвам истината и никой да не вярва.Премълчавам много неща,за да не обидя някой.Понякога говоря много,но има дни в които съм безмълвна.Не съм измамница и не обичам да ме мамят.Не съм откраднала и копче през живота си,не съм злоупотребила с доверието ни никой.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7419
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #117 -: Януари 27, 2018, 08:04:28 pm »
Романтика, да не би да усещаш Луна квадрат Плутон в нейната карта? Казваш че я познаваш дълго време, а този аспек е труден и няма как да не се прояви.
и светилата им са в знакова квадратура и сатурн от овен я натиска

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #118 -: Януари 27, 2018, 08:20:00 pm »

По картата, представена от Романтика.
Една идея по-лоша би била ситуацията, ако раждането е дневно. Тогава Марс е по-злият малефик, имаме западен Меркурий и така квадратът от Марс става по-неприятен /по сидерал/. За лъжи не знам, но най-малкото има прикритост, подмолност, дебнене.

Потърсих в базата данни една карта – жена, която много добре познавам. Послъгваше доста, преувеличаваше. Но имаше и изявен талант на разказвач – къде на истински истории, къде на измислици...

Меркурий няма никакви есенциални достойнства – тропически Телец. Меркурий е в съвпад с невидима Луна /непосредствено преди новолуние/, като и двете планети получават лява квадратура от Сатурн. Раждането е нощно, светилата са в един знак – Луната е преди Слънцето. Меркурий е източен спрямо Слънцето. Меркурий в терма на Венера, Сатурн в терма на Меркурий.

Но лъжите ѝ не носеха особена вреда – послъгваше, за да се прави на интересна и да бъде в центъра на вниманието. Ето тук е проработила термата на бенефик. В терма на Марс или Сатурн съм сигурна, че би имало друга изява. Особено на Сатурн – нощно раждане, освен това така щеше да има и рецепция по терма.

Друг пример, пак много близка позната. Но там не знам часа на раждане. На пръв поглед изглеждаше искрена – акцентиран Стрелец /тропикал/. Докато в един момент на разбрах за доста нелицеприятни нейни /аморалност, неетичност/ прояви и двойнствен живот, за което дори не бях подозирала. Слънце, Меркурий и Марс в Стрелец, Луна в Риби, Сатурн в Дева – т-квадрат с два малефика, светилата и Меркурий в комбинация с тях. Но имаше и прекрасно тригонче Венера/Луна. Беше много повърхностна, глуповата и несериозна.



« Последна редакция: Януари 27, 2018, 10:26:39 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #119 -: Януари 27, 2018, 08:44:26 pm »
Възмущението на Романтика всички, мисля, го разбираме. Добре го е описала, аз също с такива хора на глава немога да изляза, особено в женски род. Напоследък ги има и много такива мъже, които кроят тайно и хитруват мръсно, само с една цел, да те злепоставят. Непрекъснато бях на тръни на последната ми работа с един такъв индивид, с участието на още един такъв нарцис. Гадни хора, искат цялото внимание за тях, затова като им се набиеш на очи и немогат да те използват стават агресивни и подмолни. Нямаше да е такъв проблем, ако и средата в която се намирах не носеше подобни морални извращения. При мен, често такива са с акцент по остта Асц-Дсц, 6-12д.

П.П. Навсякъде ги има такива, на кой както му мине номера. Ако може другите да работят, а ти да поклащаш краката на някой стол и да го назидаваш, роден си "шеф".  :85:
« Последна редакция: Януари 27, 2018, 08:56:14 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг