Автор Тема: Злободневни теми днес. Коментари.  (Прочетена 245755 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1080 -: Декември 25, 2015, 02:34:06 pm »
Бяхте прави за коледно освинване  :012: :72:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1081 -: Декември 25, 2015, 02:45:56 pm »
Машалла, Витцхе, настрои ме романтично :engel016:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1082 -: Декември 25, 2015, 02:53:18 pm »
Тази лунация ще пропуснем профилактиката да набухтим бухтите :012:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1083 -: Декември 25, 2015, 04:36:11 pm »
Последовател съм на древния култ към богинята-майка в пълнолунната ѝ фаза.



Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1084 -: Януари 17, 2016, 04:30:01 pm »
Тъй като през последните 2 дена по новините се говори, че страната ни отново е в бедствено положение заради лошото време и че властта не може да се справи със ситуацията, хрумна ми да попитам тези от вас, които са живяли по времето на социализма, тогава така ли беше при малко по-обилни валежи и сега по-добре ли се овладява бедствената ситуация от тогава? Въпреки че съм живял 6 години през това време, нямам кой знае какви спомени, а ми е интересно да разбера.
Все се говори, че преди много години е имало много повече и по-дълбок сняг. Защо сега се случва и при най-малкия валеж да бъдем в бедствено положение? В други страни се случват какви ли не по-страшни бедствия и се справят, струва ми се, по-добре.  :017:

Happy58

  • Гост
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1085 -: Януари 17, 2016, 05:12:56 pm »
Тъй като през последните 2 дена по новините се говори, че страната ни отново е в бедствено положение заради лошото време и че властта не може да се справи със ситуацията, хрумна ми да попитам тези от вас, които са живяли по времето на социализма, тогава така ли беше при малко по-обилни валежи и сега по-добре ли се овладява бедствената ситуация от тогава? Въпреки че съм живял 6 години през това време, нямам кой знае какви спомени, а ми е интересно да разбера.
Все се говори, че преди много години е имало много повече и по-дълбок сняг. Защо сега се случва и при най-малкия валеж да бъдем в бедствено положение? В други страни се случват какви ли не по-страшни бедствия и се справят, струва ми се, по-добре.  :017:

Веско, снегът го е имало и ще го има винаги. И когато вали, каквито и машини да има, все е тая - то си вали. Не се връзвай на приказките по медиите - ние все от нещо сме недоволни.
За чужбина - ами и там е проблем, когато завали силно, но не се плюе така по медиите, а всеки помага с каквото може - обикновено информация.
За социализма - тогава нямаше толкова коли - това е първото. Второто, нямаше такива претенции до небето. Лично аз нямам някакви страшни спомени, но пък не съм била по селата. В София си беше сняг, киша, студ, чакахме по 20-30 мин автобуси - но, както казах - то си беше нормално.

Ако искаш да направиш нещо полезно - излез и почисти снега пред вашия вход, на тротоара. Стига си се вкарвал в излишни негативни емоции.  :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1086 -: Януари 17, 2016, 05:48:43 pm »
Но е важно млади, неопитни шофьори, тези, с неподходящи коли и гуми, да си стоят натопло. Токущо заради подобна...мармаладка, се наложи да киснем крака във вряла вода с морска сол

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1087 -: Януари 17, 2016, 05:57:15 pm »
Тъй като през последните 2 дена по новините се говори, че страната ни отново е в бедствено положение заради лошото време и че властта не може да се справи със ситуацията, хрумна ми да попитам тези от вас, които са живяли по времето на социализма, тогава така ли беше при малко по-обилни валежи и сега по-добре ли се овладява бедствената ситуация от тогава? Въпреки че съм живял 6 години през това време, нямам кой знае какви спомени, а ми е интересно да разбера.
Все се говори, че преди много години е имало много повече и по-дълбок сняг. Защо сега се случва и при най-малкия валеж да бъдем в бедствено положение? В други страни се случват какви ли не по-страшни бедствия и се справят, струва ми се, по-добре.  :017:
Признавам те, Веско, винаги умееш да видиш негативното, а постоянството тук ти е вид дарба! :57:
Ако си на война, или в окото на урагана, това ще ти се сторне като сладолед с ягоди и шоколад.
През Социализма снегорините бяха почти колкото автобусите в неделя, но и тогава се случваше да вали по два деня, кой да насмогне на природата.
Каква е тази носталгия по миналото?
Тогава имаше пък други несъвършенства.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1088 -: Януари 17, 2016, 05:59:19 pm »
В момента и при мен вали сняг и не е разчистено. Снеговалежа е много обилен, ще чистят през нощта в града сигурно. Няма смисъл да се минава и след половин час сякаш никой не е чистил.  :) И живея в "уредена държава"  :) Разликата е там, че хората сега използват много повече градския транспорт като метро, влакове и трамваи.  :)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1089 -: Януари 17, 2016, 06:01:29 pm »
Точно, Хепи!
Веско, рина ли днес сняг?
Аз помогнах и за пръв път се включиха много хора, а можеха да стоят в къщи и да ругаят правителството, скапания си късмет, изобщо живота.
Децата пък най си разбраха от зимен празник.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1090 -: Януари 17, 2016, 06:02:36 pm »
Снегът винаги си е валял, но като деца бяхме достатъчно глупави, че да се радваме малко като песничката за шаро и първият сняг https://www.youtube.com/watch?v=yJYDPvV0-cc

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1091 -: Януари 17, 2016, 06:25:32 pm »
Глупостта и мен ме караше да се търкалям, че и да ми харесва, децата са като лудите- не усещат студ, а сега сме с големите тежки глави :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1092 -: Януари 17, 2016, 06:30:11 pm »
Във Варна още не е натрупало, вероятно ще се случи през нощта. Има леки снегонавявания по тревните площи, пътят още е чист и не е заледен. Вчера цял ден валя дъжд, не спря. Но има много силен вятър, откъсна ми крушката барабар с кабела на неостъклената тераса. Вятърът навън направо те събаря на пътя, невъзможно е да се върви.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1093 -: Януари 17, 2016, 06:35:31 pm »
Този сняг е идеален за снежни човеци.  :012: Снощи много се изкушавах да се метна по гръб в една преспа.
  ;D  
« Последна редакция: Януари 17, 2016, 06:37:06 pm от Ребека »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1094 -: Януари 17, 2016, 06:37:20 pm »
Папи, добре ли сте? Дано само с премръзване сте се разминали.  :08:

Мерси, за сега всичко е под контрол :)

А иначе щях и аз да се потъркалям с кеф в тоя хубав сняг, ама докато изрина каквото трябваше, ми мина ентусиазмът :))