Автор Тема: Злободневни теми днес. Коментари.  (Прочетена 245674 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #300 -: Юли 18, 2014, 04:30:57 pm »
Akruks,социализъмЪ е предпоставка за действащ капитализъм или иначе казано ,ти не цениш ли човекът като основен капитал,нямаш шанс за другият.Понеже ти даде за пример Германия-един  Хелмут Кол,най-десният канцлер след Конрад Аденауер,не спря 18 г. да провежда лява социално насочена политика и затова ,и досега кризата не успя да засегне значително Германия,продължена и от Меркел същата политика.Чистият комунизъм е тип утопия и поради това все още не е изграден напълно.
Не напразно наченки на чист комунизъм има само в родния край на чичо Маркс-Израел (Кибуц).,но вече тук говорим за друг вид съзнание - колективизмът. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #301 -: Юли 18, 2014, 04:36:20 pm »
Не разбирам от ведическа и тълкуването на картата в този стил ,но какво ще кажете за Марс в картата,защото същият не може да го играе комунист ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #302 -: Юли 18, 2014, 04:37:00 pm »
Вижте сега не мога да знам колко е бил "хубав" комунизма, защото бях 8 клас като падна, а и тогава и сега не си падам по политика, НО:

1. През него време заплатите бяха като сега - 350-500лв.
2. С тези заплати нашите успяха да си купят апартамент, лозе с барака, няколко автомобила и къща на село.
3. За да си купят по-горните неща не сме гладували, а си живеехме нормално - имаше пари за храна, сметки, дрехи, обувки и почивки.
4. Един апартамент (двустаен) като на нашите струваше 8500 лв.
и пето, но не последно: благодарение на комунизма, в днешно време повечето от нас живеят в собствени жилища, а не на квартира.

Верно е, че е имало и лоши неща, но в момента каквато анархия е в тази държава е просто кошмарно - безработица, глад, бездомни и още много такива негативи, а най-лошото е, че няма никакви изгледи за оправия...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #303 -: Юли 18, 2014, 04:39:24 pm »
И още малко финансова информация за Германия, без прочита на маркс и Енгелс:

в зависимост от провинциите:

ср раб заплата: 1300-1400 евро нето

наем: 900-1000 евро
храна за 3-4 чл сем: мах 300 евро
дрехи: минава се с 200 евро, даже и по-малко
допълнителни такси, и разни: 100 евро
училища: 100 евро мах

всичко оставащо от втората заплата е бонус.
Ама ти с тази извадка какво доказваш, че в Германия е комунизъм ли, какво?
Пак ще ти кажа за пореден път, че БЪРКАШ социалната политика на държавата с обсъждания комунистически строй., разработен от Маркс, чиято теория където е приложена, всичко се е скапало! Пари-стока-пари, ама парите в швейцарските банки по техните сметки, а народът с промития мозък продължава да се върти като муха без глава

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #304 -: Юли 18, 2014, 04:39:40 pm »
Вижте сега не мога да знам колко е бил "хубав" комунизма, защото бях 8 клас като падна, а и тогава и сега не си падам по политика, НО:

1. През него време заплатите бяха като сега - 350-500лв.
2. С тези заплати нашите успяха да си купят апартамент, лозе с барака, няколко автомобила и къща на село.
3. За да си купят по-горните неща не сме гладували, а си живеехме нормално - имаше пари за храна, сметки, дрехи, обувки и почивки.
4. Един апартамент (двустаен) като на нашите струваше 8500 лв.
и пето, но не последно: благодарение на комунизма, в днешно време повечето от нас живеят в собствени жилища, а не на квартира.

Верно е, че е имало и лоши неща, но в момента каквато анархия е в тази държава е просто кошмарно - безработица, глад, бездомни и още много такива негативи, а най-лошото е, че няма никакви изгледи за оправия...

Вещичка ,нека не бъркаме илюзията с реалността защото сега всички ние плащаме за този изгубен Рай .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #305 -: Юли 18, 2014, 04:51:00 pm »
Вещичка ,нека не бъркаме илюзията с реалността защото сега всички ние плащаме за този изгубен Рай .

Кво плащаш бе - плащаме заради лакомията на политиците и заради едни други работи...


Вие разбирате ли, че има план за унищожението на тая държава и тоя народ и той си е в действие от много, много години. За справка: планът Ран- Ът. За нищо не плащаме - политиците ни са продажни задници и са продали държавата за собствена угода. Заради този план е всичко това, но се маскира под хиляда други простотии.  Разговаряла съм с наши политици и го знам. Те казват, че в парламента не можеш да влезеш ако не се подпишеш под плана. Е, за кво говорим...

Па вие си обвинявайте който строй си искате и ви е на сърце. Нещата са много по-сложни и мръсни отколкото изглеждат!
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #306 -: Юли 18, 2014, 04:51:44 pm »
Akruks,социализъмЪ е предпоставка за действащ капитализъм или иначе казано ,ти не цениш ли човекът като основен капитал,нямаш шанс за другият.Понеже ти даде за пример Германия-един  Хелмут Кол,най-десният канцлер след Конрад Аденауер,не спря 18 г. да провежда лява социално насочена политика и затова ,и досега кризата не успя да засегне значително Германия,продължена и от Меркел същата политика.Чистият комунизъм е тип утопия и поради това все още не е изграден напълно.
Не напразно наченки на чист комунизъм има само в родния край на чичо Маркс-Израел (Кибуц).,но вече тук говорим за друг вид съзнание - колективизмът. ;)
Да не би съм се изказала антихуманно, след като съм се възпротивила на дадена идеология, която отрича Господ, който е заръчал да обичаме ближния, както себе си???
Меркел е издигната от християн-демократическа партия, не е от лява партия, а кризата не е засегнала Германия защото имат производство, макар че част от леката промишленост да е изнесла производството си в Китай и в Полша, имам предвид конкретно Адидас и Нивеа, но основното производство си е в Германия, от продуктите на което успяват да реализират печалба.
Другите държави, които пострадаха по-сериозно от кризата нямат производство, само с туризъм няма как да наливат в държавната хазна пари, подсигуряващи висок жизнен стандарт.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #307 -: Юли 18, 2014, 04:55:33 pm »
Ето ви го планът Ран-ът в пдф файл, за онези, които не са го чели:

http://www.otzvuk.com/Knigi/Okultna/Taini%20obshtestva/proektat.ran-at.pdf
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Happy58

  • Гост
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #308 -: Юли 18, 2014, 04:57:38 pm »
Ама ти с тази извадка какво доказваш, че в Германия е комунизъм ли, какво?
Пак ще ти кажа за пореден път, че БЪРКАШ социалната политика на държавата с обсъждания комунистически строй., разработен от Маркс, чиято теория където е приложена, всичко се е скапало! Пари-стока-пари, ама парите в швейцарските банки по техните сметки, а народът с промития мозък продължава да се върти като муха без глава

Не ми харесва тона и ще спра да коментирам. Дай факти и може да коментираме. Например - какво е социализъм? какво е комунизъм? Как се оценят параметрите? и т.н. Иначе, емоционални изказвания не вършат работа.

Добавка: аз не коментирам Маркс, а идеята комунизъм/социализъм и нейното приложение в света, защото идеите не ни хранят - иска се прилагането им.

« Последна редакция: Юли 18, 2014, 04:59:30 pm от Happy58 »

Happy58

  • Гост
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #309 -: Юли 18, 2014, 05:00:50 pm »
Ето ви го планът Ран-ът в пдф файл, за онези, които не са го чели:

http://www.otzvuk.com/Knigi/Okultna/Taini%20obshtestva/proektat.ran-at.pdf

Само като се сетя за това отвратително нещо и настръхвам, побеснявам. Тайничко се надявам, да не е вярно, защото ако е .... Аспарух, Левски, Ботев и всички други като тях сигурно се превъртат в гробовете си.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #310 -: Юли 18, 2014, 05:14:28 pm »
Добре е,когато дискутираме дадена материя,тема или прах за пране ,да сме запознати със съдържанието на същите , тяхното предназначение ,както и срокът на годност.Като потребители на същите ,тогава можем да ги коментираме,изказваме мнение ,в следствие нашето отношение към тях,което може да се простира от задоволително обективно до крайно субективно ,според различни критерии ,фактори.Това че даденият продукт не ни харесва , не го познаваме добре,не  можем да го разчетем,не означава ,че не е добър за(из) ползване.


Научните истини са парадоксални, ако се съди на основата на всекидневния опит, който улавя само заблуждаващата видимост на нещата   К.Маркс

Заблужденията, съдържащи в себе си известна част истина, са най-опасни.  Адам Смит



„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #311 -: Юли 18, 2014, 05:16:50 pm »
Не ми харесва тона и ще спра да коментирам. Дай факти и може да коментираме. Например - какво е социализъм? какво е комунизъм? Как се оценят параметрите? и т.н. Иначе, емоционални изказвания не вършат работа.
Опсс, изпитът по Основи на комунизма съм го взела още 86г във ВМЕИ "Карл Маркс"  :D
и сега Хепи ще ме препитва какво съм запомнила  :29: Не искам да си спомням за годините, в които са ни прецаквали със сладки приказки. Емоционална съм, да, защото ми е писнало разни демагози да ми пробутват врели-некипелите си, докато си живеят живота на гърба на изгърбените от работа. Като казах работа- ти лично колко време си работила в производство, щото то е лесно в кабинета зад бюрото да се проповядва колко е хубаво работническата класа да работи за благото на своите ръководители!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #312 -: Юли 18, 2014, 05:18:52 pm »
Че счетоводителите зад бюрата не са, викаш, достатъчно работни
Интелектуалният труд може да е доста по-стресиращ и натоварващ

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #313 -: Юли 18, 2014, 05:25:09 pm »
Че счетоводителите зад бюрата не са, викаш, достатъчно работни
Интелектуалният труд може да е доста по-стресиращ и натоварващ
Къде съм писала, че интелектуалният труд не е труд? Счетоводителите, които се трудят зад брата не висят в астрофоруми през работно време  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #314 -: Юли 18, 2014, 05:27:34 pm »
Тоз' Юпитер в Лъв какви бляскави и пропити с драматизъм слова сътвори за има -няма 2 часа .Ето това е "Усещане за величие",е и за смях разбира се,той (последният)  винаги съпровожда Вожда. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“