Автор Тема: Злободневни теми днес. Коментари.  (Прочетена 245780 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #675 -: Юли 11, 2015, 02:40:13 am »
Не помня цялата българо-руска класика за пальотчиките и танкистите, но е нещо от сорта:

Мама, танкисты я люблю
без танкистов не могу.
У танкистов х*й за тристов,
х*й за тристов багеристов
.

И т.н. поетични проникновения. Пее се с падежи едно към гьотере.
помня първи куплет на песента:
Мама, льотчик я люблю,
мама, льотчик я люболю,
он летает нависоко
поебает надлубоко,
мама, льотчик я люблю  :)

и съм я научила на летен спортен лагер, бях в 4кл.
заедно с песента за крилатите магарета, които четат христоматия и за селската баня-
"Пара, пара, пара, пара, нищо се не види, събота, събота е в селската баня.
 Ето я кметицата търка си цицата, а пък арнаутката сапунисва ***ката..."

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #676 -: Юли 11, 2015, 11:39:59 am »
Не съм чувал за крилатите магарета, пропуск.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #677 -: Юли 11, 2015, 11:47:02 am »
Ама туй е менте версия, побългарена  :012:
                                                                                                            И ний сме дали нещо на света-Мухаха :clap:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #678 -: Юли 11, 2015, 02:05:33 pm »
Не съм чувал за крилатите магарета, пропуск.
Това е песничката, но в моето детсво се пееше "две магарета крилати христоматия четат", сега магаретата са станали на кебапчета  :D
https://www.youtube.com/watch?v=0U7GakZwfJk

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #679 -: Юли 11, 2015, 02:10:06 pm »
Тая песен отдавна е двойка кебапчета и аз като малка така я пях :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #680 -: Юли 11, 2015, 02:13:43 pm »
Тая песен отдавна е двойка кебапчета и аз като малка така я пях :012:
Плутон на твоето поколение е трансформирал магаретата :)
Когато сме я пеели още нямаше касетофони, купоните ни бяха на грамофонни плочи  :012:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #681 -: Юли 11, 2015, 02:18:30 pm »
А следващото поколение запя-всичките прасета на мезета :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #682 -: Юли 11, 2015, 02:20:25 pm »
А следващото поколение запя-всичките прасета на мезета :012:

За "кметицата си търка цицата" си спомням още от зората на чалгата, тогава беше нашумяла една песен, ако се сещате - "Ох, баня.. ох, кеф!".  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #683 -: Юли 11, 2015, 03:36:18 pm »
Запомнила съм по някоя откъслечна фраза тъпизъм, която има дни по цял ден репийт в главата  и ми идва да се стрелна с куршум за глиган примерно -циганката гащи няма баджанак, баджанак ,ходи клечи на дувара :012:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #684 -: Юли 11, 2015, 03:41:29 pm »
Имаше и връзка магарета→кебап — http://gocho52.blog.bg/hobi/2011/11/25/ico-stoichkov-bil-glasen-za-sporten-ministyr.856428

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #685 -: Юли 12, 2015, 11:38:39 pm »
А аз какво да кажа за брат ми, който изчезна преди 1 година и 1 месец, а те не си мръдват пръста да го потърсят?..  :lol_hitting:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #686 -: Юли 13, 2015, 01:42:19 pm »
Като става(ставаше) дума за полиция - доколко можем да се доверим на полицията и едва ли не да чакаме тя да ни брани? Преди година - две показаха по новините художник застрелял крaдец влязъл в дома му,след което художникът бе арестуван и натикан в затвора. Друг пресен случай е убитото момче в Борисовата градина - убиецът още е незаловен. Други случаи - хората по селата постоянно са ограбвани,дори бити,дори изнасилвани... - говорим за възрастни хора,полицията пак нищо не прави,може би прави,но това се усеща като НИЩО от страна на пострадалите. Как мислите... пак стигнахме(стигнах) до самоотбраната - как да се защитаваме... Къде живеем? В джунгла,в дивото?
Този осъденият е иконописец, рисувал е икони, а за да извършва някой това трябва да има разрешение от синода, да спазва канона, а едва ли този го е спазвал, след като не е ранил крадеца-наркоман, а направо го е убил. Полицията е в служба на закона, защо упрекваш тях- виновни са ни калпавите закони, обслужващи баш-крадците!
И честно казано искам да се разреши със закон самоотбраната, че ми писна наглият комшия да минава през двора на майка когато му е кеф, все едно сме улица, а тя вечер да не може да заспи като види мъжки силует с тъмни дрехи и се чуди комшията ли е или крадлив циганин, макар че за комшията си знам от едно време, че пипа чуждо и със сигурност изчезнали неща от нас той ги е прибирал. След 22ч като мине оградата- на месо, а като знаят, че това е вече закон- да видим дали ще си влизат в чужда собственост кой къде свари.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #687 -: Август 07, 2015, 09:45:07 pm »
Не е точно злободневна тема, но ако някой също се е интересувал или има опит - ще се радвам да сподели.

Днес за първи път се замислих по-сериозно за татуировка. Не заради модата. Ще бъде нещо доста лично - да речем, че за себе си съм решила да обознача преминаването от един етап към друг. Няма да я правя сега, а след поне година. Харесват ми японските хоримоно татуси - особено за ръкав. Или изображения на дева Мария в стила на италианските катедрали с кратки цитати от Библията. Само че цял ръкав ми идва малко в повече за жена засега, а тези стоят добре само, ако са големи.
Другото, на което съм се спряла е един мой си надпис по гръбнака - от врата до под плешките да речем.

Такааа...не съм религиозна, но съм вярваща. И не мога да подмина факта, че нито една религия не толерира татусите. Само за будизма не съм сигурна, но както и да е. Японците освен с позицията и причисляването към разни кланове, свързват татусите и с въздействие върху живота на човека, който ги носи. Пример: искаш да си силен и безпощаден - татуираш си тигър. Разбира се, не е толкова елементарно, но...в общи линии това е идеята. Обаче като потърсих още информация по темата попаднах на статия от руски лекар, който премахвал татуси. Ето откъс от нея:

Проблемът е в това, че когато човек си прави на тялото татуировка, все едно сам си слага, „печата на дявола" - своеобразен енергиен белег, който може да промени радикално както земния живот на човека, така и. неговото посмъртно съществуване. На заинтересованите читатели препоръчвам да прочетат „Тибетска книга на мъртвите", както и такъв паметник на християнската култура като „Митарствата на св. Теодора".

По време на прехода на границата на световете, душата я очакват редица опасности и пречки, а татуировките, направени приживе, в духовния свят са като белег, фар, привличащ същите тези опасности. Съответно животът след смъртта може да стане много по-плачевен при наличието на татуировка, отколкото без нея. Не става дума за самата татуировка - частиците мастило, набити под кожата, а за този информационен белег, който остава след нанасянето на татуировката върху тялото.

Двата свята са много тясно свързани помежду си и проникват един в друг, така че всички промени във физическия свят непременно предизвикат съответните промени в света X. С нанасянето на рисунката върху тялото човек сключва договор с лоши сили. Резултат от проявата на този договор може да бъде илюзията за рядък късмет, материално благополучие в даден момент.
Татуировките могат да бъдат отстранени и по този начин да се развали „договорът". Но тъмните сили не са доволни от такова развитие на нещата и с човека започват да се случват странни неща. Обстоятелствата се стичат така, че пациентът започва да отлага операцията - има спешна служебна работа, свършили му парите, разболява се или се появяват травми. В такива случаи, когато човек реши да премахне татуировката, животът му така се усложнява, че за самата процедура не остава време. Понякога се събират около двеста такива случаи, т.е. почти всеки втори пациент. Но това е само първата линия на защита на тъмните сили.

Какво се случва, ако човек си махне татуировката

Ако някой все пак продължи да упорства, очакват го още по-тежки изпитания. Например при пациенти, които бяха започнали редовно да отстраняват отделни малки фрагменти от татуировките си, загинаха единият или и двамата им родители. Около петнайсет човека се разведоха и отложиха процедурата за неограничен период от време. Петима се разболяха сериозно и също преустановиха работата. Други двама изчезнаха. Страшно? Може би не си струва да се отстраняват татуировките? Oпиътт показва, че този извод не е правилен! Ако мистичните сили са стигнали до такива драстични действия, за да попречат на хората да отстранят татуировките си, можете да си представите какво ги очаква тези, които се поддават на тези сили? Очевидно очаква ги нещо, което, сравнено дори и с най-големите земни проблеми, изглежда като незначителна неприятност. От своя страна искам да отбележа, че съм изпълнил моралното си задължение да кажа истината. А по-нататък всеки решава сам за себе си как да се разпорежда с живота си сега и след смъртта.


Сега...първо не знаем кой е този лекар, който така ни плаши, второ - и жреците в Египет са се татуирали, и други древни народи като маите също са го правили макар че според мен и ментално, и духовно са били доста по-развити от нас. Тибетската книга за смъртта я четох преди време до някъде. Но много искам да знам - какво точно пише за татусите в нея?
В крайна сметка...доста се замислих, леко поразколебах. И реших да сондирам мнения  :)
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #688 -: Август 07, 2015, 10:02:03 pm »
Ти си с асц Козирог и не смяташ ли,че татуировките са нещо долнопробно и свалят в пъти класата?В моите очи татуси прави само плебсът,но ако са свързани с религиозни фрагменти,само като отдаденост на вяра ще ги уважа.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #689 -: Август 07, 2015, 10:04:52 pm »
Драко, точно така смятах. Намирах за унизително да скверня тялото си с рисунки.
Обаче не забравяй, че имам и Уран на асцендента, и по-особени транзити към момента. Та допускам да е от тях. За 2 минути мога да отхвърля схващания, които съм имала поне 10 години. Това е от многото кардиналност плюс тежки транзити.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.