Автор Тема: Злободневни теми днес. Коментари.  (Прочетена 245657 пъти)

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #990 -: Октомври 25, 2015, 02:19:31 pm »
Така заеха се със случая ми- трябвало да отида пак и да им кажа да ми впишат името най-отдолу. Ей сега ще се разкарвам. А защо по дяволите не ги глобят, че не съобщиха на органите, че ми няма името? Поне се раздуха случая, но определено се отвратих от цялата тази помия, която ни залива.

Happy58

  • Гост
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #991 -: Октомври 25, 2015, 04:51:08 pm »
тр Юпитер ми прави тригон с Уран - аз си знаех, че ще има случки, ама очаквах да са хубави  ;D

В една лекция по астрология чух следното: Юпитер първо трябва да изчисти (като У на Риби) и след това да донесе късмета/хубавото (Стрелец).
Може би при теб така те подготвя за нещо - да излезеш от модела и да надигнеш глас - не му се сърди ... наблюдавай по-нататък дали няма да има хубаво проявление - нещо, в което вече свободно/незабележимо ще проявиш индивидуализма си.

Сега прочетох и това .... добро потвърждение на тезата от лекцията  ;)

Драки не ми се занимава с онези бабки, но поне преодолях пречките, които си бях създала. Преди никога не бих се вдигнала на бунт или пък да си търся правата, но след като ми се изсипаха купища препятствия си казах стига толкова! По гадния начин научих, че човек трябва да си отстоява правата иначе е загубен. Много ми е трудно понеже съм много деликатен и фин човек, но живота не е такъв, така че ще играя по неговите правила  :)

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #992 -: Октомври 25, 2015, 04:52:43 pm »
Акрукс, повярвай ми беше адски важно за мен, даже нямах търпение да отида да гласувам, но трябва да звъня на общинската комисия, те да обясняват на ония бабки, че имам право да гласувам и става дълга и широка. Резултатите от Референдума скоро време няма да бъдат взети в предвид. Мярнах, че активността е около 14%.
И хора, моля ви нищо не съм направила.  :012: То това си е дълг на всеки гражданин.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #993 -: Октомври 25, 2015, 08:14:01 pm »
Леле егати корупцията! Отивам да гласувам и ми казват, че ме нямало в списъка за референдума, а за местни избори ме имаше. И сега се чудя да звъня ли в някоя медия да ги сигнализирам?

ДА.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #996 -: Ноември 02, 2015, 07:26:32 pm »
Да ви питам в момента на вас отваря ли ви се страницата на mail.bg?

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #997 -: Ноември 02, 2015, 07:30:44 pm »
Да ви питам в момента на вас отваря ли ви се страницата на mail.bg?

не

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #998 -: Ноември 02, 2015, 07:35:39 pm »
не
  Стреличке, благодаря! Позмислих да не е само при мен проблема, но явно не е било само при мене и току-що успях да си вляза в пощата.

Happy58

  • Гост
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #999 -: Ноември 04, 2015, 09:17:22 am »
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=5090595
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=5088584

И към последния линк коментарите се особено интересни:
http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2015/11/02/2641673_ednolichno_goranov_otriaza_socialni_pridobivki_na/

на мен винаги ми е било интересно, поради каква причина държавните служители (без значение каква длъжност имат) получават тези обезщетения при пенсиониране. И то не 1-2 заплати, а цели 20 бройки .... мамка му ... почти всички в държавната администрация работят за разнообразие, или защото няма къде другаде да отидат ... никакво отношение към гражданите, никаква професионална компетентност, абе .... ужас ... и накрая - обезщетение. А аз примерно, която работя по ХХ часа, блъскам се като вол, за да изкарам пари и за техните заплати, кой знае дали въобще ще имам пенсия. И така са повечето хора, работещи в частния бизнес.

давам един пример от моя бранш:

счетоводител в частна фирма - обикновено заплата около 700-900 лв. Какво обаче трябва да знаят/могат - всички закони по данъци, осигуровки, безопасност на труда, кодекс на труда, банкови закони. По приключвания - извънредни часове - обикновено неплатени. Налага се да се съобразява и да е мил с всички нацупени и нелюбезни същества в НОИ, НАП и т.н.

служител примерно в НАП - пие си кафето докъм 9-9:30 и не го интересува, че поне 4-5 човека от 8:30 чакат на опашка. Като отидеш при него, едно такова безразличие - ако попиташ, отговора обикновено е "проверете си в закона" (ама кой закон...). Тъй като работят в определени звена, знае 2-3 закона и наредби, които касаят само неговото звено и ако попиташ нещо друго - не знае. Извънредни часове не съм забелязала да работят. Заплати - с бонусите са поне колкото на счетоводителя в частната фирма. не се съобразява с гражданите - даже хич не им пука за нас - обикновено ние сме "им длъжни" и трябва да сме мили, внимателни и т.н.

Определено смятам, че държавната ни администрация е надута до невъзможност, служи за подпомагане явно на партийни членове като осигурява работа на семействата им, познатите и т.н. Изпитвам невероятна непоносимост към 80% от тях. Има и свястни, кадърни хора, но ... те са единици - ако случайно попадна на такъв (случвало се е) - специално му изказвам благодарност за поведението към мен.

Така че, защо полицаите да получават това обезщетение? на база какво, м...а му  :91: :91: :91: - къде е равнопоставеността на гражданите в една държава? Ако е направил нещо специално - спасил е човешки живот, или нещо друго - ОК, да му дадат премия и от 100 заплати, ама ей така, на всеки полицай с шкембе, лежал на гърба на държавата 20г .... не, не съм съгласна категорично. Но пък мен кой ли ме пита ...... оффф, поне си го излях :)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1000 -: Ноември 04, 2015, 09:36:41 am »
Драки, нали си чувала, че вълкът козината си мени, но нрава — не? Сега са просто рекетьори — взимат заплата, за да не крадат активно и да не вършат работа. Пардон, и да пазят бели автобуси. Да ходят официално в глутницата.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1001 -: Ноември 04, 2015, 09:38:31 am »
Дракси, разбирам ти болката за полицията, но трудно ще намериш съчувствие или разбиране. Хората много са се отвратили. Почти на всеки един от нас се е случвало да има някаква нужда или досег с вашето звено. И впечатленията са противоречиви.
Има много пичове. Но на фона на престъпността и неефективността... Изглежда, че не си вършат работата. За мен истината е, че проблемите идват от съдебната власт. Дори полицията да си е свършила работата, на следващата инстанция се претупват нещата и няма ефект.
Естествено, и при вас има много издънки, обслужват се нечии интереси. Това не са хубави неща.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1002 -: Ноември 04, 2015, 03:58:54 pm »
Много ми е болно.Може би обществото ни наистина трябва да види какъв е животът без органи.Коментарите са отвратително негативни.Не че не ми е ясно полицията колко е мразена.
Баща ми, Бог да го прости нали беше военнослужещ, началник поделение- цял живот комшиите ни гледаха мръсно и натякваха, как един ден щял да вземе 12 заплати- тогава толкова даваха при пенсиониране, като им одържаха данък и реално получи 10 заплати, 4000лв, които раздели по 1000лв на мен, майка и сестра ми Бог да прости, а с останалите хиляда освежи стаите и ми направи сватбата. На другата година си замина на 58г, майка ми получава половината от неговата пенсия, която едва тази пролет достигна реалния размер, че нали им бяха поставили таван, а това че баща ми плащаше големи данъци върху заплатата, която не беше чак толкова голяма, колкото се одумваше в обществото и беше обект на завист(моят свекър като енергетик в завода получаваше двойно) не се брои, нали държавата е на далавера. 
Коментарите в Капитал са отвратителни, писани са от злобни и прости хора, които не са излизали от село, но обсъждат как било по света- ами ще ви кажа как е, през 2003-та, когато за пръв път излязох на запад питах колко получава полицая- по 7000€, повече от служител в банката, като им давали тези заплати, за да няма корупция и да си вършат работата- тогава ета все още функционираше в това населено място и професията полицай беше рискова, че онези не си попплюваха и ги отстрелваха като кучета.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1003 -: Ноември 04, 2015, 04:11:52 pm »
Определено смятам, че държавната ни администрация е надута до невъзможност, служи за подпомагане явно на партийни членове като осигурява работа на семействата им, познатите и т.н. Изпитвам невероятна непоносимост към 80% от тях. Има и свястни, кадърни хора, но ... те са единици - ако случайно попадна на такъв (случвало се е) - специално му изказвам благодарност за поведението към мен.

Така че, защо полицаите да получават това обезщетение?
Защо смесваш държавната администрация с редовия полицай, който се рови в мизерията на обществото? Как може да сравняваш някоя тьотка от напа, дето се крепи зад гишето- ден да мине друг да дойде, с полицаи, които дърпат ципа на черния чувал (сещай се какво има вътре)?
п.п. Когато изкараш поне една заплата в производството, на 12 часов работен ден, като гониш нормата и някоя простакеса ти е началник, и ти виси над главата, тогава може да напишеш, че "се блъскаш като вол", защото иначе е комично- седиш зад бюрото на топло и от скука влизаш тук във форума :)

Happy58

  • Гост
Re: Злободневни теми днес. Коментари.
« Отговор #1004 -: Ноември 04, 2015, 04:24:17 pm »
Защо смесваш държавната администрация с редовия полицай, който се рови в мизерията на обществото? Как може да сравняваш някоя тьотка от напа, дето се крепи зад гишето- ден да мине друг да дойде, с полицаи, които дърпат ципа на черния чувал (сещай се какво има вътре)?
п.п. Когато изкараш поне една заплата в производството, на 12 часов работен ден, като гониш нормата и някоя простакеса ти е началник, и ти виси над главата, тогава може да напишеш, че "се блъскаш като вол", защото иначе е комично- седиш зад бюрото на топло и от скука влизаш тук във форума :)

Ооо, мила, на 13г започнах да работя, и то в производството. Като студентка също работех, пак в производството, на смени. След това съм работила дълго време все нощни смени. Работила съм и в частната фирма по 12-13ч дневно, съб+нед по 8ч, в продължение на половин година. Не ми казвай, кога какво мога да кажа относно работа.

Когато един "пич" нарани майка ми и отидох да се оплача в полицията, нищо не направиха. Когато мен ме преби гаджето, ми казаха да съм внимавала с кого се хващам и хихикаха зад гърба ми. В момента безбройни оплаквания в махалата от един млад съсед поради безкрайните купони - пак никакъв резултат - години наред. Та кои полицаи по-точно в тези случаи да уважавам.

И ако обичаш, не давай оценка, кой какво прави - не от хубаво вече втори месец не съм добре. Ти сигурно много по-добре си запозната как се работи.